Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner - elegantný smart vysávač

  • Borland 22.09.2017 - 11:11

    Tomáš prosim ta, da sa nastavit v aplikacii, aby vysaval iba urcitu cast bytu, nepriklad, ze v jednej izbe iba parkuje a vysava dalsiu?

  • ban417.10.2018 - 11:13 Trvalý odkaz

    Ahoj, ako si po dlsej dobe spokojny s Mi vacuum cleaner? Da sa nastavit v aplikacii, aby vysaval iba urcitu cast bytu, nepriklad, ze v jednej izbe iba parkuje a vysava dalsiu? Dakujem

    Borland22.09.2017 - 11:11 Trvalý odkaz

    Super recenzia. Ako je to s hlukom?

    Nightmare22.09.2017 - 12:11 Trvalý odkaz

    Vysávač ponúka tri režimy výkonu a teda aj hlučnosti. V štandardnom režime má 64 dB. Vybrať si môžete Turbo režim s hlučnosťou 68 dB alebo tichý režim s hlučnosťou 61 dB. Ja vysávač používam najčastejšie v bežnom režime.

    Tomáš Brestovanský22.09.2017 - 13:59 Trvalý odkaz

    Turbo režim je podstatne hlučnejší než normálny režim a výrazné zmeny v sacom výkone som medzi nimi nezaznamenal. Normálny režim je znesiteľný, môj bežný vysávač je hlasnejší.

    Jan25.09.2017 - 17:00 Trvalý odkaz

    Ma niekto skusenosti s novou generaciou 2017, nakolko stoji 2x tolko?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease25.09.2017 - 20:47 Trvalý odkaz

    Ja som mal iRobot za cca 500€. vymenil som ho za ANKER Eufy RoboVac 11 za 229€. Best Seller on AmazonUK & AmazonDE. Jeden z najtichších robotických vysávačov. Nedá sa to ani zrovnať s Roombou, ktorá iba "zametala" - toto má aj sanie, je inteligentnejší, dlhšia výdrž, kratšie nabíjanie, dve lahko vymenitelné otočné štetiny, dialkové ovládanie, Hepa filter.

    Tomas02.10.2017 - 00:51 Trvalý odkaz

    Ako je to s promo kodom? Ked ho zadam tak sa cena zvysi a neznizi?
    Na stranke maju 2 mi roboty. Prvy za 259€ a druhy za cca 460€, no ako ako som spomenul v oboch pripadoch je pristroj po zadani drahsi
    Dakujem za rychlu odpoved

    Tomáš Brestovanský02.10.2017 - 01:52 Trvalý odkaz

    Ahoj, stačí kliknúť na link a nič nemeniť, teda nechať zvolené sklad HK, verzia NORMAL a biela farba. Teraz som skúšal zadať kód, funguje. Upozorňujem, že do 9.10 majú v Číne voľno, tak sa netreba strachovať, že sa s objednávkou nič nedeje.

    Pavol02.10.2017 - 10:46 Trvalý odkaz

    Ahoj, mám otázku, keď si zadám presne tento postup pri objednávke ako si uviedol, zvolím EU Express, tak potom už nebudem platiť colné poplatky na SK? A ako to je s DPH?
    Ďakujem za odpoveď.

    Tomáš Brestovanský02.10.2017 - 17:24 Trvalý odkaz

    Ahoj, tovar posielajú cez nejakú európsku krajinu (GB, FR), kde to preclia a potom ti to príde už vrámci EU, takže nič neplatíš. Ak by ti to zastavili, tak ti to preplatia, ale to sa mi ešte nestalo. Toto platí ale len na dopravu EU Express.

    Pavol02.10.2017 - 20:49 Trvalý odkaz

    Ok, už tomu rozumiem, ďakujem za vysvetlenie. Asi si to teda objednám takto. ;-) Uvidím, kedy to príde. Už dlhšie pozerám po nejakom robotickom vysávači a 500-600€ alebo aj viac za to teda nedám. A tento Xiaomi má aj celkom dobré recenzie.
    Ešte raz vďaka za info.

    Tomáš Brestovanský02.10.2017 - 21:01 Trvalý odkaz

    Rado sa stalo, ja ho mám už takmer pol roka a som s ním maximálne spokojný. Dokonca som kúpil už aj druhý kus pre rodinu.

    rimmoff03.10.2017 - 17:36 Trvalý odkaz

    Prosím vás, aké máte skúsenosti s Gearbest.com? Týždeň od objednávky nič. Nie je to scam? Čítam na ten shop pozitívne ale aj negatívne recenzie.

    Miro03.10.2017 - 18:39 Trvalý odkaz

    Ja mám aj pozitívne aj negatívne skúsenosti s GearBestom. Ale vysávač čo som kupoval minulý rok cez nich ide ako píla za 110e z EU warehouse značka ILIFE. Síce nie je tak Smart ako drahšie ale aj vysáva aj mopuje. Má tiež dvojstupňový motor (Turbo

    Tomáš Brestovanský03.10.2017 - 18:40 Trvalý odkaz

    Nakúpil som u nich desiatky telefónov a iných výrobkov, prevažne Xiaomi. Doteraz nebol jediný problém. Zdržanie, o ktorom hovoríš, je spôsobené sviatkami, ktoré majú celý tento týždeň. Čo nestihli poslať do piatku, pošlú najskôr v pondelok... Určite by som nereklamoval obchod, ktorý nemám overený, také veci tu nerobíme.

    Miro03.10.2017 - 18:41 Trvalý odkaz

    Zvyšok neprešiel... len toľko že najbližšie keď budem kupovať robota už si radšej priplatím za SMART nech už si aj mapuje okolie

    Nightmare03.10.2017 - 19:00 Trvalý odkaz

    tiez som neraz nakupoval cez GearBest a zatial spokojnost vsetko prislo ako malo

    rimmoff12.10.2017 - 10:45 Trvalý odkaz

    Fajn, týždeň zdržanie je ok, ale koľko v priemere zvykne trvať dodávka cez EU Express. 17 dní od objednávky žiadny posun v stave objednávky. Na tickety reagovali dva-krát, že keď to bude pripravené tak to pošlú.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease12.10.2017 - 12:00 Trvalý odkaz

    Žiaden stres, trpezlivosť. Priemerná doba dodania je 30 dní (čiže aj viac je v norme) pri shipping free aj EU Expres. Ak chce niekto urýchlené dodanie do 7~10 dní treba si priplatiť.
    V žiadnom prípade nenakupvat bez PayPal. Samozrejme sledovať si lehotu na vrátenie peňazí pri nedodaní tovaru, ktoré PayPal garantuje. Bo ak je niekto neskúsený a neotvorí "CASE" v stanovenom termíne. GearBest sa s ním už nebude vôbec baviť (nemusí to byť ich vina).

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy12.10.2017 - 12:35 Trvalý odkaz

    vec na ktoru mam cakat viac ako tyzden ani nekupim :) ved to sa prestanem aj tesit.
    vysavac z amazonu na ktory som sa mentala pred tyzdnom pytal uz od vcera vysava.
    na mesacne cakanie by som vazne nemal naladu.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease12.10.2017 - 13:15 Trvalý odkaz

    Ozaj, a? Dúfam, že spokojnosť..

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy12.10.2017 - 13:17 Trvalý odkaz

    nooo zatial vraj ano :) dik za tip

    Robo13.10.2017 - 02:14 Trvalý odkaz

    klikol som na link, ale v type dopravy mam len "priority line" a "expedited shipping". ako ste sa dostali k "EU Express"? :)

    Tomáš Brestovanský13.10.2017 - 10:01 Trvalý odkaz

    Priority Line je EU Express - keď si pridáš vysávač do košíka, aplikuješ kupón a dáš pokračovať k platbe, môžeš si vybrať z viacerých spôsobov prepravy. Po kliknutí na Priority Line as ti automaticky označí aj EU Express.

    Robo14.10.2017 - 02:54 Trvalý odkaz

    ok vdaka. btw kupon uz asi expiroval, lebo ho neberie ...

    Tomáš Brestovanský14.10.2017 - 11:57 Trvalý odkaz

    Link aj kupón som aktualizoval...

    Miro14.10.2017 - 14:55 Trvalý odkaz

    Z HK warehouse mi teraz píše cenu dokonca 238 eur , ale kupón sa nedá už použiť (this coupon is for another warehouse) takže cena dobrá aj bez kupónu.

    Tomáš Brestovanský14.10.2017 - 16:47 Trvalý odkaz

    Kupón a link momentálne platia len pre CN sklad

    Tomáš Brestovanský18.10.2017 - 22:58 Trvalý odkaz

    Link aj kupón som opäť aktualizoval, tentokrát je to HK sklad, kupón FONYSKMI, cena s EU Express - 238 €.

    Tomas22.10.2017 - 23:24 Trvalý odkaz

    Zdravicko, 1.10. objednavka . 6.10. poslane info DPD[UK] , ale bez balika jedine co DPD dostalo je info o baliku. Je to placebo, alebo normalne ? a zatial stale nic. Bojim sa aby vobec prisiel, dost negativne komenty na FB.

    Tomáš Brestovanský22.10.2017 - 23:53 Trvalý odkaz

    Je to úplne normálne, EU Express nepatrí medzi najrýchlejšie prepravy a kľudne to môže trvať aj mesiac, kým ti tovar príde. Pohyb na trackingu uvidíš až vtedy, keď zásielka príde do UK a prejde colným konaním. Vtedy ju dostane DPD a doručí ju tebe.

    Tomas23.10.2017 - 00:03 Trvalý odkaz

    Dakujem za info budem dufat. Ak pride tak dakujem za prvy kupon :] , mna vyde 250 eur. A za tych 238eur je to uz uplne TOP, ak dorazy. Hned objednam druhy ako darcek.

    Tomáš Brestovanský23.10.2017 - 00:23 Trvalý odkaz

    Momentálne sa ešte stále prejavuje zdržanie kvôli týždňu voľna, ktoré v Číne bolo. Tiež mám ešte niekoľko zásielok na ceste, ale postupne prichádzajú. Bude niekoľko zaujímavých recenzií a porovnaní :)

    Tomas23.10.2017 - 01:14 Trvalý odkaz

    Ja osobne som este velmi zvedavy na ten novy mi robot 2, ako obstoji to umyvanie a tiez na novy mix 2 :]

    Tomáš Brestovanský23.10.2017 - 16:03 Trvalý odkaz

    Mix 2 je na ceste a novú verziu vysávača mám v pláne testovať.

    rimmoff01.11.2017 - 08:01 Trvalý odkaz

    Tak mne to nejak nevyšlo. Po 35 dňoch žiadny proges. Gearbest tvrdí, že balík poslal, DPD UK, že dostali len prísľub o balíku, ale balík nikdy neobdržali. Gearbest si dáva lehoty na odpoveď hneď po expirácii lehoty na paypal claim. Takže som si už claimol money refund na paypale.

    Pavol04.11.2017 - 21:28 Trvalý odkaz

    @Tomáš Brestovanský: Rado sa stalo, ja ho mám už takmer pol roka a som s ním maximálne spokojný. Dokonca som kúpil už aj druhý kus pre rodinu.

    Tak včera konečne mi dorazil tento robot a dnes som ho už aj otestoval, no a výsledok ma skutočne veľmi milo prekvapil. Povysával 125m2 a nádobka na prach (bordel) bola do 3/4 plná. Aplikácia je tiež skvelá a jednoduchá, je tam prehľad o všetkom, čo robot vykonal. A notifikácie, ktoré chodia na mobil sú super. A dizajn robota je tiež na jednotku. Takže ja ho môžem len a len odporučiť.
    A ešte raz ďakujem za pomoc a info Tomášovi Brestovanskému.

    Tomáš Brestovanský05.11.2017 - 17:51 Trvalý odkaz

    Ďakujem, som rád že sa ti vysávač páči. Doprava z Gearbestu občas trochu trvá, to je fakt. Mne sa už Mi Mix 2 dvakrát vrátil z UK do Číny, ale ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, už je na ceste ku mne. Ak máte niekto problém s objednávkou, neváhajte mi napísať správu, rád pomôžem zistiť, kde je problém.

    Jano06.11.2017 - 01:49 Trvalý odkaz

    Ahoj Tomas, na zaklade vasej recenzie som objednal 29.9. z Gearbestu spominany vysavac. Od tohoto datumu mam jedinu info ze prijali info o zasielke v Southalle. V zasade rovnaky problem ako ma rimoff. Rozmyslam ci to riesil rovnako a poziadat paypal o vratenie platby alebo cakat a dufat ze pride. Vdaka

    Tomáš Brestovanský06.11.2017 - 08:16 Trvalý odkaz

    Ahoj Yanny, napíš mi do správy číslo objednávky a ja zistím, čo sa s objednávkou deje. Tovar najskôr cestuje do UK, kde prejde colným konaním a následne je predaný DPD, ktoré ti ho doručí. Kým sa dostane do rúk DPD, stále ti bude ukazovať Southall. Ako som spomenul, mne sa Mix 2 vrátila z UK do Číny 2x, no na tretí pokus už cez UK colnicu prešiel. Ostatné zásielky mi prešli na prvý pokus.

    Tomas06.11.2017 - 21:56 Trvalý odkaz

    Este raz dakujem za Recenziu a kod, dnes prisiel Mi Robot a uz 2x aj vysaval.Apka a robot ide ako ma uplne Super. Presne mesiac od odoslania prisiel. Uplne bez komplikacii chvala bohu. Objednavam druhy pre rodinu ako darcek. :]

    Vincent Pástor08.11.2017 - 21:33 Trvalý odkaz

    Dobry vecer, je ponukany kupon na zlavu este aktivny? Dakujem

    Vincent Pástor08.11.2017 - 21:50 Trvalý odkaz

    Dobry vecer este raz. Uz som zistil, ze je kupon aktivny, teda to aspon tak vyzera, ale pri dokonceni objednavky uctuje shipping 16,19 Eur cez EU Express. Vysavac je v cene 224,17 Eur, celkova hodnota objednavky je potom aj s dopravou 240,36 Eur. Ako to je? Nemala by byt doprava zdarma? Doslo k nejakej zmene? Dakujem vopred za informaciu.

    Tomáš Brestovanský08.11.2017 - 22:51 Trvalý odkaz

    Ahoj Vinco03, situáciu som preveril, kupón funguje, doprava ale zdražela o 2 € a celková cena je 240 €, tak ako píšeš. Ze EU Express sa vždy doplácalo.

    Tomas08.11.2017 - 23:01 Trvalý odkaz

    Vinco03: Za dovoz sa plati cez EU expres. Z Ciny priamo mas Free. Ako to je prosim stym rezimom spanku ? Mam ho odpojeny od dock stanice aby setril bateriu a bol v spanku pripraveny. Po cca 24 hodinach vypne automaticky aj rezim spanku .Na dock stanici predpokladam, ze ostane v spanku stale po nabiti a bude sa pomalicky dobijat, ale moze byt ,ze tiez vypne po urcitom case. Casom sa vsetko ukaze.Ale dik za rady a poznatky...

    Tomáš Brestovanský09.11.2017 - 00:49 Trvalý odkaz

    Hugo: Ja ho mám stále pripojený k stanici. Keď som ho nechal pár dní odpojený, vybil sa. Niekde v návode som aj čítal, že by mal byť stále pripojený, tak som sa zariadil tak

    Richard Hombauer09.11.2017 - 01:11 Trvalý odkaz

    Aj iRobot sa do pár dní mimo stanice vybije. Mám ho preto stále na nabíjačke.

    Tomas09.11.2017 - 22:57 Trvalý odkaz

    Dakujem za rady pani. Co viem, tak skoro kazdy zhana do 2 rokov baterie do rob.vysavacov. A ked na dock stanici je stale v poh.rezime tak ho musi postumne dobijat a ta bateria nemoze dlho vydrzat. Ale da sa bez problemov zohnat za cca 60 eur.

    Michal10.11.2017 - 15:09 Trvalý odkaz

    Ahoj, od kolegu som si požičal staršiu Roombu aby som mal predstavu, ako sa pohybuje v priestore, ale som z nej veľmi sklamaný. Otázka na tých, ktorý používajú Xiaomi Vacuum Cleaner, je možné aby v procese vysávania povysával podľa možností celú plochu bytu (cca 80 m2). Tým myslím, aby prešiel všetkými miestnosťami, bez môjho zasiahnutia? Moja predstava, nastavím si vysávanie každý druhý deň, počas toho ako som v práci a vysaje celú plochu, všetky miestnosti a vráti sa naspäť do docku. Ďakujem za odpoveď. Michal

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease10.11.2017 - 17:28 Trvalý odkaz

    iRobot za 590€ som mal. Za tretinu ceny je Eufy Robovac 11 vo všetkom lepší Vývoj u robotických vysávačov ide strašne dopredu a nie je to vďaka tradičným výrobcom (tí inovujú tak od 800€ hore), ale skôr Číne. Zároveň tlačia ceny na dol, ktoré sú aj tak stále nadnesené (200~300€).

    K otázke. 80m2 na jedno nabitie by nemal byť problém. Ale aký byt? Bezbariérový, bez kobercov s vysokým vlasom? Bez prahov, káblov? Pôvodne som mal Roombu bez časovača, do týždňa vymenená za vyšší model. U mňa chyba. Zamotal sa do káblov a dovysával.
    Odvtedy to púšťam iba ak som doma. Každú izbu zvlášť. S predprípravou. V kuchyni presuniem 6 stoličiek do inej miestnosti a stôl posuniem do stredu..
    Ťažko radiť je to relatívne byt od bytu.