Poradňa: Hľadáme lacný dual SIM mobil s dlhou výdržou

  • Profile picture for user smartxxx5@gmail.com

    Smart XXX 12.08.2017 - 17:29

    Xiaomi Redmi Note 4 Global ich všetky rozbije Hw, výkonom, výdržou aj cenou a aj podporou. Mimochodom na al*ze stojí globálna veria 186€, ale neberte to ako reklamu.

  • Duracell12.08.2017 - 17:47 Trvalý odkaz

    Za zmienku stojí aj Lenovo c2 power. 16GB interná pamäť a 2GM RAM. 3500 bateria. Cena okolo 140€. 2x simkarta a samostatná pozícia na pamäťovú kartu.

    Nightmare12.08.2017 - 17:57 Trvalý odkaz

    186€ z alzy kupi len truhlik ked sa da aj lacnejsie

    Knoxville12.08.2017 - 18:12 Trvalý odkaz

    Take s prepacenim sr*cky si nechajte. Ked fakt poriadnu vydrz a solidny softwer a hardwer,zaruka a pod. tak ako ma byt tak jedine Lenovo P2. Na heureke aj pod 3 stovky takze sa oplati priplatit.

    Lukas12.08.2017 - 20:56 Trvalý odkaz

    ja mam starší xiaomi redmi note 3 se a žiadna sračka to neni možno to nefoti najlepšie ale to nemôžem čakať v tejto cenovej kategórii, nadstavba miui jedna z najlepších ak nie celkom, batéria 4000,dvojsimkac,celkom vykonny(snapdragon 650,3gb ram,32gb rom) p2 hej ale to je úž o dosť drahšie

    Jamie12.08.2017 - 21:04 Trvalý odkaz

    LOL :D že lenovo :D neviem či skoro 300€ je lacný mobil... Jednoznačne Xiaomi Redmi Note 4 Global alebo Redmi 4X Global

    Knoxville12.08.2017 - 23:14 Trvalý odkaz

    Budem sa opakovat ale pokial planujem fon na dlhsiu dobu a nemenim kazdeho pok roka alebo aj skor tak radsej tu stovku priplatim ako kupovat tieto cinske sracky ako su meizu,oppo xiomi a pod. bez poriadneho slov. servisu,soft. podpory,slov. LTE a pod. Moze to ktokolvek akokolvek obhajovat a mat neviem ako dobru skusenost. 300 eur uz nie je lacny fon. Ale to uz je asi na inu diskusiu...

    Jamie13.08.2017 - 00:28 Trvalý odkaz

    Keby si len cital poriadne, tak vsetci odporucame verziu so slovenskym LTE a s Global Romkou. Zaruku mas dva roky ako na kazdy iny produkt kupeny na SR takze sr*cky mas jedine v tvojej hlave...
    A neviem co je na tom nepochopitelne, ze clovek chce aj na dlhsiu dobu lacnejsi mobil... 300€ za telefon je pre vela ludi vela...

    Knoxville13.08.2017 - 00:59 Trvalý odkaz

    Pisem ze 300 je pre vela ludi hodne. Ja by som za menej nekupoval aj keby som si mal pozicat. Radsej nic ako tieto sracky. Len si ich odporucajte...

    Peter13.08.2017 - 01:31 Trvalý odkaz

    Zdravím, prepáčte mi to, že je to trošku mimo tému, no neviem ako to tu funguje, ak chcem niečo ponúknuť na predaj.
    Mám na predaj úplne nový Apple iPad 2017 128gb strieborný, krabica neotvorená, ešte vo fólii.
    Ešte raz sa ospravedlňujem a prajem pekný zvyšok dňa ! :)

    https://www.alza.sk/ipad-wifi-vesmirne-sedy-2017?dq=4827697 (je to tento)

    Jamie13.08.2017 - 09:06 Trvalý odkaz

    Xiaomi sr*cky nie su... A aj za menej ako 300€ sa da zohnat slusny telefon...

    Lukas13.08.2017 - 22:54 Trvalý odkaz

    každý si vyberie svoju značku ťažko niekomu radiť... aj tak ma každých v prdeli tieto keci:)

    Lukas13.08.2017 - 22:58 Trvalý odkaz

    one knoxvile ci ako más prezývku na forume a mal si úž miui? keď tu kecas že to nemá dokonalý preklad?podpora? a povedz mi kto má lepšiu podporu ako miui? jaj no ja viem totiž žiadna.. 800mhz? ja ju mam na redmi note 3 se ale pri 4ke mi to je aj tak na prd najprv sa trocha zamysli na tie tvoje picoviny

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.08.2017 - 23:05 Trvalý odkaz

    Lukass koľko si dostal update od Xiaomi? Tak akú máš podporu?

    ML14.08.2017 - 15:52 Trvalý odkaz

    Updaty na Xiaomi Note 3 mi chodia neustale, dvojrocna zaruka, odladeny FW, vyborna vydrz, ziaden problem...

    Knoxville14.08.2017 - 16:21 Trvalý odkaz

    Majko ten bol dobry,daj este jeden teraz o tom ako dostanes 7-mickovy android... :D

    ML14.08.2017 - 17:57 Trvalý odkaz

    V pripade Xiaomi je to trochu irelevantne, staci ze dostanem MIUI9 a skoro nic nezbadam. ;-D

    Knoxville14.08.2017 - 18:02 Trvalý odkaz

    No mas pravdu,tieto cinske paskvily to maju vsetko nejako naopak...

    Jamie14.08.2017 - 19:42 Trvalý odkaz

    Esteze ty to mas v hlavicke vporiadku :D

    Knoxville14.08.2017 - 19:54 Trvalý odkaz

    Na rozdiel od teba vsak? Kludne napis sukromnu spravu ak ti bolo vcera malo. :D

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.08.2017 - 20:07 Trvalý odkaz

    To ze tebe chodia update od komunity neznamená ze máš podporu výrobcu. Preto som sa pýtal koľko update si dostal od Xiaomi? Odpoveď je žiadny, čiže ako sa o vás stará vyrobca?

    Jamie14.08.2017 - 20:35 Trvalý odkaz

    Nepotrebujem komunikovať s psychicky narusením človekom :)

    Jamie14.08.2017 - 20:39 Trvalý odkaz

    Updaty su od xiaomi, kumunita prebera predsa cinske verzie a tie preklada... Rovnako ako chodia u global rom

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.08.2017 - 21:38 Trvalý odkaz

    ano? cinska romka je bez gapps :)
    komunitna rom je custom rom postavena na miui, nie je to software od vyrobcu telefonov. prehnane povedane, dnam si do samsungu S3 lineage a budem sa tvarit ze mam uzastnu podporu od samsungu :)

    Lenka Ivančíková14.08.2017 - 21:59 Trvalý odkaz

    Verim, ze mame dostatocne mudrych citatelov, aby si uvedomili, ze v diskusii prestrelili. Oponovat sa da aj vecne, napriklad argumentami. Vulgarizmy nikdy nepomahaju presvedcit toho druheho o svojej pravde. :) Toto je len male pripomenutie, ze tu platia urcite pravidla. Vy viete ake. Dakujem.

    Jamie14.08.2017 - 22:08 Trvalý odkaz

    oxy, to si trosku prehnal, nemozes porovnavat linegeos a rom od miuios.cz
    a ku global rom nemas nejake vyhrady? lebo verim, ze si urcite nieco najdes, to by si nebol ty :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.08.2017 - 22:39 Trvalý odkaz

    vsimol si si ze som napisal " prehnane povedane" a potom spominal lineage OS?

    Jamie14.08.2017 - 22:50 Trvalý odkaz

    Zbytocne sa snazis odputat pozornost... Co bude na tej global rom zle? Updaty chodia pravidelne. Nieco si vymysli aby si neostal spojej povesti nic dlzny :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.08.2017 - 23:06 Trvalý odkaz

    miui nie je xiaomi, "global rom" je custom rom pre X roznych telefonov.
    tato debata je o niecom inom ako o tvojej nechapavosti ;)
    cize este raz xiaomi predavane u nas nie su so software od xiaomi cize vyrobca telefonov sa o vas nestara a ani vam neposiela update.

    Jamie14.08.2017 - 23:21 Trvalý odkaz

    Miui tu bolo davno pred xiaomi ale tvrdit, ze xiaomi sa nestara o aktualizacie je zavadzanie... Kto plati developerov miui? Samsung, Sony? Kupis telefon u nas s 2-rocnou zaruku, LTE 800Mhz a Global ROMkou a o updaty mas postarane, nemusis sa s telefonom hrat (odomykanie bootloadera a pod.)... Nerozumiem, co mate za problemy... Najdi nejaky porovantelny telefon s note 4 v danej cenove kategorii a potom sa mozeme bavit

    M0f016.08.2017 - 00:02 Trvalý odkaz

    Aj za mna xiaomi,lenovo za 300 urcite nie

    Matus16.08.2017 - 04:58 Trvalý odkaz

    Ako pouzivatel Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE sa zamiesam aj ja. Mobil je to vcelku rychly a da sa povedat, ze baterka vydrzi tiez nieco. Tu ale z mojho pohladu vyhody koncia. Od zaciatku mam problemy so zle reagujucim proximity senzorom - ked vytacam cislo a prilozim mobil k uchu, nezhasne displej a tak veselo stlacam, co sa da. Stava sa aj to, ze zhasne a po skonceni hovoru nejde rozsvietit a tak ukoncujem vypinacim tlacidlom, lebo displej nereaguje. Casto sa mi stava, ze ked mi niekto vola, nemozem zodvihnut - displej nereaguje, pripadne uplne vytuhne mobil a restartne sa. Okrem ineho sa mi asi po pol roku na displeji v okoli vypinacieho tlacidla objavil zlto-hnedy flak (spomina sa to aj na xiaomi/miui forach) - reklamoval som to - vysledok neuznana reklamacia, lebo je to vinou fyzickeho poskodenia - ano, na mobile mam par skrabancov, lebo nenosim puzdra a skla, ale nie je to ozaj nic strasne - zo servisu prisla sprava, ze zaruku rusia a mozem si to dat opravit za cca. 75€. Okrem toho fotak na tom mobile nie je ani mierne podpriemerny, je to katastrofa, ale nakoniec, asi priamoumerny cene. Vypinacie tlacidlo nereaguje tak 4x z 10 pokusov. Mobil pouzivam od 12/2016. Z toho mesiac bol v servise. Takze za mna Xiaomi urcite nie. Preco nie nejaky Honor?

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy16.08.2017 - 10:05 Trvalý odkaz

    skus napisat * # * # MIUI # * # * dostanes sa do servis menu a tam sa da kalibrovat proximity senzor a aj ine veci. tento problem som nemal nikdy na ziadnom inom telefone ako na xiaomi. trpia tymto "nedostatkom" od cias mi2 az doteraz.
    https://www.youtube.com/watch?v=VYTDKj8e6bg
    popripade pohladaj na nete aky kod potrebujes na vstup do tohto menu. (zalezi od modelu, povodu rom... )

    ondrakomous16.08.2017 - 10:44 Trvalý odkaz

    Jamie: oxy ma pravdu, pokud ti chodi aktualizace, tak to jsou v podstate CUSTOM ROM upraveny z komunity, cinsky verze v sobe totiz nemaji GAPPS. Vubec se to neda srovnavat s lineage, tam to delaji programatori a ti to pousti ven, u XIAOMi se v tom hrabe kdejaky looser, huawei-honor je podle me jednicka v deual simech. cela ta rada je velice dobra, i ty levnejsi honory jsou pro bezny uzivatele pouzitelnejsi, xiaomi je pro lidi, kteri rozumi trosku softwaru, dokazou rootovat, flashovat, ale i tak je to zbytecne "trnita cesta".lenovo motorola ma zase vyhody v temer "cistem systemu".

    Jamie16.08.2017 - 10:59 Trvalý odkaz

    Ondrakomous, aj Global ROM je custom rom? :)