Dilema: LG G6 vs. Samsung Galaxy A8 (2018)

  • Daniel Kmec 03.06.2018 - 13:12

    tiež mám (mal som) Lumiu 950 a čo sa týka foto a video je to bomba...
    v jari som si kúpil galaxy S7 ale teraz tiež uvažujem nad výmenou za LG G6

  • Tomas03.06.2018 - 14:02 Trvalý odkaz

    Prechodom z S7 na G6 si moc nepolepsis. Zbytocnost. Jedine, ze by si tak strasne moc chcel sirokouhly fotak

    Peter03.06.2018 - 14:23 Trvalý odkaz

    Ak chceš mobil do 500€ a nevadí ti kúpiť z Bazoša úplne nový nepoužívaný, tak za tú cenu máš samsung S9 (550€) poprípade za nižšiu S8 a máš top fotoaparát.

    adamkofirda@gm…03.06.2018 - 15:51 Trvalý odkaz

    Ja by som mu odporučil HTC U12+. Ten má 4 mikrofóny na nahrávanie videa, audio zoom a ďalšie blbosti kolo natáčania a fotenia. Na nete sú už z neho videá, a ten zvuk z videí je úžasný. G6 by som nebral, hlavne po afére s rozdielnymi foťákmi kde jeden fotí horšie ako ten druhý. Na natáčanie videa tiež to asi nebude najlepší telefón. Na androidfore sa ľudia sťažujú že ten zvuk z videa nieje dobrý hlavne pri natáčaní koncertov, a nepomôže tomu ani úprava v manuálnom móde. Stabilizácia videa tiež nieje najlepšia. Nad Samsungom A8 by som ani neuvažoval, to je stredná trieda, nemáš tam ani veľa možnosti nastavení v manuálnom móde a kvalitou foto/video sa nemôže rovnať vlajkovým lodiam. Keď už chceš telefón ktorý dobre fotí/natáča video so skvelým zvukom tak si radšej priplať za U12+. Alebo si kúp S9, tá ale zas nebude mať až tak kvalitný zvuk u videa ako HTC.

    Peter03.06.2018 - 16:12 Trvalý odkaz

    Predpokladám že máš cenový strop a preto si vyberáš s týchto dvoch telefónov. Lg g6 som mal po kúpe nového som ho daroval priateľke. Je to veľmi dobrý telefón aj keď v porovnaní z lumia 950 ktorú som si nechal ako sekundárny telefón nefotí až na takej úrovni. Ja by som vybral skôr Lg g6 keďže Samsung má celkovo horšiu nadstavbu a predsa len je Lg vlajková loď.

    Peter03.06.2018 - 16:15 Trvalý odkaz

    Samsung ma horšiu nadstavbu oproti LG? Akože rly? to hodnotíš po skúsenosti s windowsphone?

    Peter03.06.2018 - 16:33 Trvalý odkaz

    Osobnú skúsenosť z momentálnej ponuky nemám ale kritika na fórach k tomu napovedá. Jednoznačne Lg g6 mám výskúšanu a ide ako raketa po roku požívania a aktualizáciach. Lumia 950 je jeden s posledných Windows a nechal som si ju ako druhý telefón do rezervy a ako perfektný fotomobil.

    Peter03.06.2018 - 16:56 Trvalý odkaz

    Samsungy boli niekedy dosť zalagované, lebo mali veľmi "zatrepanú" nadstavbu, to priznávam, bolo to asi do roku 2015. Nenechám si ujsť ani 1 recenziu na smartfóny top výrobcov (z viacerých stránok zaoberajúcich sa recenziami) a za posledné 3 - 3,5 roka to je so samsungom úplne v pohode. Od modelu samsung galaxy s6 prišla veľmi odľahčená verzia systému do nových samsungov a postupom času je systém v samsungoch viac a viac plynulý. Pochopiteľne ak kúpiš parametrovo slabší samsung (napríklad nejakú najnižšiu J radu) tak to nejde rýchlo, ale ja so samsungom s6 ani po 3 rokoch nemám problém a s S8 už vôbec, taktiež mám odskúšanú triedu A3(2016), A5(2016,2017) a sú to podľa mňa úplne plynulé telefóny bez zásekov a trhania (súdim z môjho používania). LG nemá zlú nadstavbu, ale určite nieje lepšia ako tá v posledných Samsungoch. (Môj názor z používania oboch značiek. Od LG som mal G3,G4,V10)

    julo03.06.2018 - 17:18 Trvalý odkaz

    Ďakujem všetkým veľmi pekne za názor a za uverejnenie mojej dilemy redakciou fony.sk :)Šéfredaktor Richard mi odporúčil rovno prejsť na Samsung Galaxy S8 a urobil som asi najlepšie čo som mohol. Je to naozaj skvelý top telefón. Síce som musel priplatiť 200,-eur ale oplatilo sa. Fotky sú so zadným ako aj preným foto lukratívne...video sa mi zdá, že robi o niečo lepšie Lumia 950. Čo sa týka zvuku nemám námietky, úplne čisto a aj pri výšších decibeloch neskresluje zvuk. Síce 500,-eur určite nie je málo dať za telefón ale stojí to zato... :)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.06.2018 - 06:21 Trvalý odkaz

    Jednoznačne A8.

    *edit
    Aha Ďuro si už vybral zľahka mimo rozpočtu.
    V poslednej dobe je tu pekne nablito.

    marek20.06.2018 - 01:14 Trvalý odkaz

    Hm prečo jednoznačne? rozmeníš na drobné?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease20.06.2018 - 12:05 Trvalý odkaz

    Delám si legrácie.
    Ako môže vôbec niekto dať otázku, či G6, alebo A8.
    Vybral si S8 a urobil najlepšie čo mohol.

    marek123420.06.2018 - 12:15 Trvalý odkaz

    Samsung ma otrasnu nadstavbu, nie horsiu. Nikdy viac, ak sa mas ucit dovrzany android v podobe Samsungu, chod uz radsej do iPhonu.

    marek20.06.2018 - 15:11 Trvalý odkaz

    Ja si legracie nedelam :)
    Fakt pytam sa vazne, autor dilemy si sice vybral, ale moze byt este par ludi co to citaju a stale si nevedia vybrat lebo pre s8 sa nerozhodnu :)
    No a kedze nazory su vsade 50:50 a tvoj bol "jednoznacny" tak ma zaujimalo ze preco...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease20.06.2018 - 21:05 Trvalý odkaz

    Kde sú názory 50:50?
    Fakt neviem o čo ti ide.
    Porovnávať min. vlajku s predraženou strednou triedou.
    Displej Area, foťák, čipset...

    Netvrdím, že A8 je špatný fon, ale nie je hoden viac ako 300€ a už vôbec nie 500 oficiálne.

    marek20.06.2018 - 23:29 Trvalý odkaz

    No ty si to zobral nejak vztahovacne, sorry ze som sa opytal.
    Ty si napisal jednoznacne A8 - bez akehokolvek naznaku ze ide o vtip, tak som chcel vediet co je na tej A8 tak jednoznacne lepsie, hlavne ked sa oba daju zohnat prave za tych cca 300 e. O co ine by mi asi tak malo ist?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease21.06.2018 - 12:15 Trvalý odkaz

    Veď som napísal, že si robím srandu.
    Tým som svoju iróniu, myslím vysvetlil.