Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Android Q: nahrávanie obrazovky a kvalitnejšie rozpoznávanie tváre

· · Diskusia
Nová verzia operačného systému od Googlu má priniesť vylepšené rozpoznávanie tváre s podporou infračervenej kamery. V preview verzii sa objavilo aj nahrávanie obrazovky.

Už nejaký čas vieme, že Google pracuje na novej verzii svojho operačného systému s označením Android Q. Vďaka preview programu môžu developeri testovať nefinálnu verziu a nazrieť do kódu, ktorý vždy odhalí niekoľko podrobností.

Android Q

Programátori z portálu XDA Developers už skôr objavili natívnu podporu rozpoznávania tváre. Bude lepšie spolupracovať so senzormi ako infračervená kamera, čo by malo skvalitniť celý proces odomykania a priniesť ďalšie možnosti.

Android Q Developer Preview Beta 1 teraz priniesla nahrávanie obrazovky, o ktorom hovorili viaceré úniky na začiatku tohto roka. Testujúci používatelia mohli prejsť do nastavení a povoliť novú funkciu.

Spúšťa sa dlhým stlačením tlačidla napájania, ktoré sa používa tiež na vytvorenie snímky obrazovky. Dialógové okno potom zobrazí výzvu na schválenie záznamu zvuku a celé nahrávanie môže začať.

Menu napájania okrem toho zobrazuje aj novú možnosť Emergency, ktorá je určená na núdzové situácie. K novinkám z preview verzie sa pridalo aj niekoľko únikov, ktoré hovoria o podpore Sensor Privacy, Wi-Fi WPA3 a 5G.

Očakáva sa, že všetky alebo aspoň väčšina vlastností nového Androidu Q, budú oficiálne oznámené na konferencii Google I/O, ktorá začína 7. mája.

Zdroj: reddit.com, Techusiast

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188