Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Huawei P20 Lite nášho čitateľa vybuchol

· · Diskusia
Možno ste ešte dnes nenavštívili náš Facebook, a tak vám unikol príspevok, v ktorom sme uverejnili fotografie čitateľa Mariana. Je na nich zhorený Huawei P20 Lite kupovaný na Slovensku.

Telefón patrí Marianovmu švagrovi. Keď ho mal vložený vo vrecku, začalo z ničoho nič z miesta okolo tlačidiel hlasitosti dymiť. Ako sa vyjadril v diskusii pod príspevkom na Facebooku Fony.sk, z telefónu začali po hodení na zem o pár sekúnd šľahať polmetrové plamene, ktoré sa snažil uhasiť šliapnutím na telefón.

Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite bol kupovaný pred pol rokom v Telekome a podľa čitateľa nabíjaný len originálnou dodávanou nabíjačkou. Nemal žiadne mechanické poškodenie ani nebol nikdy predtým opravovaný.

Huawei P20 Lite

Keďže bol kupovaný v Telekome, išli ho odovzdať na reklamáciu do predajne. Tam sa dozvedeli, že nejde o prvý prípad zhoreného telefónu, ktorý riešia, ale už v minulosti bol takto reklamovaný Samsung Galaxy J3.

Ďalší čitateľ v diskusii spomenul zhorený Samsung Galaxy A3 2016, ktorý poslal autorizovaný servis priamo do Samsungu a zákazníkovi boli vrátené peniaze. Určite vás budeme informovať o tom, ako dopadla reklamácia v tomto prípade.

Huawei P20 Lite

Ako vidno, problém s vybuchujúcim telefónom nemusí mať len Samsung alebo Apple, nehoda sa môže prihodiť aj iným výrobcom.

Požiadali sme Huawei o oficiálne vyjadrenie, no vzhľadom na to, že je víkend, dostaneme odpoveď až cez pracovný týždeň. Neskôr ju doplníme do článku.

Za tip a fotografie Marianovi ďakujeme.

Doplnené 12.3.

Oficiálne vyjadrenie slovenského zastúpenia Huawei:

"Zatiaľ sme v celom regióne strednej Európy nezaznamenali podobný prípad a k situácii na Slovensku pristupujeme so všetkou vážnosťou. Smartfón je už v našom servisnom centre, podrobíme ho hĺbkovej analýze a budeme redakciu informovať o výsledku. Bezpečnosť našich klientov aj príjemná skúsenosť s Huawei zariadeniami je pre nás zásadná a nepríjemnosti, ktoré sa stali nášmu klientovi, nás úprimne mrzia."

Doplnené 14. 3.

Záverečné vyjadrenie slovenského zastúpenia Huawei:

Žiaľ, nášmu servisnému stredisku sa nepodarilo stopercentne určiť presnú príčinu vzniku vzbĺknutia telefónu pre rozsiahle fyzické poškodenia na smartfóne.

Keďže ide o prvý známy prípad pri tomto produktovom rade a skúsenosť používateľov je pre nás prvoradá, berieme situáciu vážne a zasielame telefón do nášho zahraničného laboratória pre hlbšiu analýzu. Toto prešetrenie však potrvá viac než 30 dní, ktoré udáva zákon o ochrane spotrebiteľa ako maximálnu dĺžku pre vybavenie reklamácie.

Preto sme sa rozhodli akceptovať odstúpenie od kúpno-predajnej zmluvy a vrátiť zákazníkovi peniaze. Zákazník bol dnes informovaný operátorom o vybavení reklamácie a mrzí nás jeho nepríjemný zážitok.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188