Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung Galaxy S8 dostáva na Slovensku Android 9 s One UI

· · Diskusia
Samsung dodržal svoj plán, podľa ktorého mal v marci sprístupniť aktualizáciu na Android 9 Pie pre minuloročné top modely radu Galaxy S8.

Podrobný zoznam modelov, ktoré dostanú novú verziu Androidu 9, sme vám priniesli koncom minulého roka. Séria Galaxy S8 mala prísť na rad v marci.

Čitateľ Michal nás informoval, že na jeho Galaxy S8 kúpený v Telekome už Android 9 Pie práve dorazil. Podľa plánu výrobcu by mal byť update dostupný aj pre Galaxy S8+ a Galaxy Note 8.

Súčasťou aktualizačného balíčka sú februárové bezpečnostné záplaty Googlu aj nové prostredie One UI. Informácie o novom rozhraní sme vám priniesli v článku Samsung One UI: obsah a funkcie na dosah ruky. Najrelevantnejší obsah je teraz umiestnený do spodnej polovice obrazovky, čo má byť pri držaní zariadenia jednou rukou prirodzenejšie a pohodlnejšie.

nazov

Medzi novinky patrí napríklad tmavý (nočný) režim, pribudli nové emotikony, bolo reorganizované menu tak, aby sa uľahčilo vyhľadávanie nastavení a vylepšenia sa dočkal aj fotoaparát. Optimalizátor scén vylepšuje nastavenia farieb, aby sa hodili pre konkrétnu scénu.

Always On Display dostal nové štýly hodín, boli pridané informácie o dĺžke nabíjania a v nastaveniach pribudla možnosť zobrazovať obrazovku Always On displeja po dobu 30 sekúnd od ťuknutia na displej.

Inštalačný balíček má 1408 MB, preto na jeho stiahnutie odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie. Pokiaľ vám na telefón zatiaľ oznámenie o Androide 9 nedorazilo, dostupnosť nového softvéru si môžete skontrolovať v nastaveniach -> Aktualizácia softvéru -> Manuálne sťhovanie. Update sa šíri postupne, preto ak na vaše zariadenie ešte nie je k dispozícii, obrňte sa trpezlivosťou.

Za čitateľský tip a screenshoty ďakujeme Michalovi.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188