Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

WhatsApp pre iOS dostal podporu Touch ID a Face ID

· · Diskusia
Súbory a konverzácie v obľúbenej komunikačnej službe už môžu majitelia zariadení s iOS chrániť snímačom odtlačkov prstov alebo skenerom tváre.

Posledná aktualizácie aplikácie WhatsApp s číselným označením 2.19.20 priniesla novú možnosť zabezpečenia dát. Pri povolení novej funkcie sa po ťuknutí na ikonu spustí len po overení snímačom odtlačkov (Touch ID) alebo po oskenovaní tváre (Face ID).

WhatsApp iOS

Pri zariadeniach, ktoré podporujú obidve možnosti máte na výber jednu z nich, pri starších modeloch iPhonov, ako napríklad iPhone 5S, je k dispozícii iba vyžiadanie Touch ID.

Overenie zapnete v nastaveniach aplikácie. Prejdite do sekcie Účet -> Súkromie -> Uzamknutie obrazovky. Tu si vyberiete, či sa zabezpečenie bude vyžadovať okamžite, po uplynutí jednej minúty, piatich minút alebo až po hodine.

Novinka je zatiaľ dostupná iba pre iPhony, kedy príde biometrické zabezpečenie aj na androidy nie je známe. WhatsApp si bezplatne stiahnete z App Store.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188