Huawei P30 zrejme prinesie späť 3,5 mm jack

Pokiaľ sú najnovšie snímky pripravovanej novinky Huawei pravdivé, výrobca sa rozhodol pre zaujímavý krok a vráti do top modelu série P tradičný audio konektor.

Na absenciu 3,5 mm konektora si používatelia postupne zvykajú. Trendu, ktorý odštartoval Apple, sa postupne prispôsobili aj ostatní výrobcovia a s audio jackom vo svojich zariadeniach prestali počítať.

Stále je však zrejme vysoký počet zákazníkov, ktorí tento krok kritizujú a nie sú spokojní s možnosťou používať redukciu alebo Bluetooh slúchadlá.

91mobiles.com

Najnovšie snímky pripravovanej vlajkovej lode Huawei P30 naznačujú, že by nový top model mohol prísť s 3,5 mm jackom. Vidno ho v spodnej stene, kde je umiestnený spolu s USB-C konektorom a reproduktorom.

V súvislosti s hardvérovou výbavou sa špekuluje o trojitom zadnom fotoaparáte (40 Mpix + 20 Mpix + 5 Mpix), 24 Mpix prednej kamere a 6'' Full HD+ displeji s malým výrezom. K dispozícii majú byť dva modely s rôznou pamäťou. Buď 128 GB úložiskom a 6 GB RAM alebo s 256 GB kapacitou a 8 GB operačnou pamäťou.

Samozrejmosťou bude výkonný čipset vlastnej výroby Kirin 980 a operačný systém Android 9 s používateľskou nadstavbou EMUI 9.

Huawei P30 spolu s verziou P30 Pro by sme mali vidieť na barcelonskej výstave MWC 2019. Na potvrdenie alebo vyvrátenie špekulácií si tak ešte pár týždňov počkáme.

Zdroj: 91mobiles.com

Diskusia k článku:

Tomas 07.01.2019 - 18:14

Hura, konecne niekto dostal rozum

Celá diskusia 3 príspevky