4ka sprístupnila v Rakúsku LTE roaming

Rýchlu dátovú 4G sieť môžu zákazníci 4ky využívať už aj pri cestách do Rakúska. Zatiaľ je spustená pilotná prevádzka. Ostatné krajiny budú nasledovať neskôr.

Doteraz sa mohli Štvorkári v Rakúsku pripájať maximálne do 3G siete zahraničného operátora, odteraz tam môžu využívať výhody rýchleho LTE pripojenia.

V telefóne nie je potrebné nič špeciálne nastavovať, len povoliť roaming v zahraničí a v nastaveniach siete zvoliť 4G. Po prekročení hraníc sa zariadenie automaticky prihlási do najvyššej siete, čo býva spravidla práve 4G/LTE.

Tam, kde je v Rakúsku dostupná sieť štvrtej generácie, uvidia zákazníci na displeji svojho telefónu alebo tabletu aj ikonu 4G, prípadne LTE. V budúcom roku pribudne podpora 4G roamingu aj pre ďalšie krajiny EÚ.

V krajinách Európskej únie, kam patrí aj Rakúsko, môžu zákazníci využívať paušály Sloboda, v rámci ktorých majú v EÚ roamingu k dispozícii 1 GB. V paušáloch Sloboda+ majú k 1 GB navyše 0,83 GB dát. Viac informácií sme vám priniesli v júnovom článku 4ka: od zajtra využijete paušály Sloboda aj v EÚ.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

nanoSIM 12.12.2018 - 09:34

Zatiaľ je spustená iba pilotná (skúšobná) prevádzka, ale v tlačovej správe sa hovorí o "lídrovi v dátovaní" :) „Sprístupnenie najrýchlejších 4G dát aj mimo územia Slovenska je ďalší logický krok pre 4ku ako lídra v dátovaní. Predchádzalo tomu obdobie dôkladného testovania, aby nebol zážitok pre našich zákazníkov ničím rušený,“ hovorí technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci.

Viliam Kocurko12.12.2018 - 17:48 Trvalý odkaz

Požívam 4ku a odkedy majú v národnom roamingu 3g sieť Orangu som vcelku spokojný. Pre moje potreby na území SVK je to ideálny operátor. Pre haterov zdôrazňujem PRE MOJE POTREBY. Avšak medzinárodný dátový roaming, to je skôr katastrofa. Cca pre mesiacom a pol v Budapešti ani ťuk, ani pri ručnom nastavovaní lokálnych operátorov. Minulého roku na výlete totálna strata "signálu" v Moldavsku, opäť nič ani po prechode na Ukrajinu a obnova až po prechode UA/PL hranice. Ono v krajinách mimo EU sa aj tak viac oplatí lokálna simka, predsa len je dobré ak ste so svojou sim v kontakte a vedia vám poslať sms, alebo prezvoniť. A nie chyba nebola v zariadeníach (s9+ onplus3t), keďže s kolegovcami sme trochu so simkami "pošachovali".

Rastislav.j12.12.2018 - 20:36 Trvalý odkaz

Freewilly73 chcel by som mať, z tej našej štvorici operátorov, aspoň jedného, ktorého by som mohol označiť za ideálneho.

V 4ke som po dlhšom čase dobil kartu a o päť dní ju vypli :-)

funboy12.12.2018 - 21:35 Trvalý odkaz

TO ale vôbec nevadí, pretože v 4ke dobitý kredit nikdy neprepadne.

Rastislav.j12.12.2018 - 23:27 Trvalý odkaz

fonyboy ale aspoň majú najlepší spôsob vracania kreditu
ale aj s ostatnými operátormi je sranda. Napríklad OR mi doručuje SIMku od 7.10 a ešte stále nič. A to sa tu niektorý sťažujú na doručovanie z Číny :-)

Celá diskusia 7 príspevkov