Jednotkou v predajoch nositeľnej elektroniky je Apple

Oproti predchádzajúcemu obdobiu si Apple výrazne polepšil. Xiaomi, Fitbit aj Garmin medziročne klesli. Skokanom roka sa stala značka Fossil.

Celosvetový trh s nositeľnou elektronikou napriek niektorým skeptickým predpovediam naďalej rastie. Medziročne sa celkové dodávky zvýšili o 10,3 % na 115,4 miliónov kusov.

V roku 2017 sa podarilo získať vedúcu pozíciu spoločnosti Apple, ktorá predala 17,7 milióna hodiniek Apple Watch. Oproti roku 2016, v ktorom predala 11,3 milióna kusov, tak zvýšila svoj celkový trhový podiel z 10,8 % na 15,3 %.

Štatistiky porovnávali celkové predaje nositeľnej elektroniky, čo v prípade konkurencie znamená okrem hodiniek aj rôzne cenovo dostupné smart náramky. Apple však v tomto segmente nič iné než hodinky nevyrába. Stal sa tak víťazom iba s jedným produktom.

Na druhom mieste je Xiaomi, ktoré má v ponuke aj lacné fitness náramky a vlani dodalo na trh rovnaké množstvo zariadení ako rok predtým - 15,7 milióna kusov. Fitbit klesol z prvého na tretie miesto, medziročne sa mu dodávky prepadli o vyše 33 %. Kým v roku 2016 dodala firma 22,5 milióna zariadení, v minulom roku to bolo o 10,1 miliónov menej.

O Apple Watch je aj napriek ich vyššej cene a kompatibilite len s iOS veľký záujem. Výrobca má aktuálne v predaji už tretiu generáciu, ktorá ponúka nezmenený dizajn, vyšší výkon, podporu eSIM a dátové prenosy cez LTE.

Zdroj: idc.com

Diskusia k článku:

Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

oxy 04.03.2018 - 16:14

boli na MWC predstavene aj nejake hodinky? vsade sa pise len o mobiloch :)

Richard Hombauer05.03.2018 - 17:24 Trvalý odkaz

bol som v stanku Qualcomm. Milion vselijakych smartwatch, ale nic nove, a uz vobec nie nic prevratne.

Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

oxy05.03.2018 - 21:15 Trvalý odkaz

Uz som si skoro objednal nixony, ake kedze u nas uz funguje Google Pay tak by som rad hodinky aj s NFC. Hodinky na bezne nosenie s gps, NFC s vodotesnosťou 10atm asi zatial neexistujú

Celá diskusia 6 príspevkov