Takto fotí HTC U11: slnečné bratislavské ráno

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu HTC U11 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (4:3), UltraPixel 3, 1.4μm pixel, duálny LED blesk, video Full HD (30 fps) / 4K, 3D / Hi-Res zvuk, AF, OIS, clona f/1.7, 1/8000 - 32 s

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3), video Full HD, clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: HTC U11.

Krátky komentár:

HTC prekvapilo. Stále triezve prostredie fotoaparátu, rýchle spustenie dvojitým stlačením vypínača, celkom dobrá čitateľnosť displeja na slnku... Po zaostrení na nejaký objekt označený prstom môžete doladiť expozíciu. A to aj pri videu. Tak sa mi to páči. Škoda, že nie je možné doladiť expozíciu na prednej kamere. HDR ostáva aktívne aj po opätovnom spustení kamery. Z ľavej bočnej steny vysuniete lištu s režimami aj nastaveniami. Nezabudnite napríklad vypnúť zrkadlový obraz pri prednej kamere, inak budete mať všetky texty na fotografiách nečitateľné. Menším nedostatkom je záznam Full HD videa jedine s 30 snímkami za sekundu, ale vás skôr bude zaujímať záznam 4K rozlíšenia s Hi-res zvukom. Ja však odporúčam ponechať 3D zvuk, s ním nahrávate video vo formáte MP4, s ktorým si dobre poradí aj YouTube a ďalšie prehrávače. Hi-res zvuk spôsobuje záznam videa v MKV formáte, ktorý nie je tak univerzálny. Aj hi-res, aj 3D zvuk sú stereo.

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Lucia 26.06.2017 - 20:32

Snímky vytvorené týmto smartfónom mi prídu málo sýte. Ja mám Huawei, ktorý som si kúpila hlavne kvoli foťáku a nedá sa to ani zrovnať.

Profile picture for user michaelis18@gmail.com

Michal27.06.2017 - 19:47 Trvalý odkaz

Oxy ty si troll čo všade musí písať a reagovať a neakceptuje iný pohľad iného človeka.

Wayne27.06.2017 - 20:30 Trvalý odkaz

Oxy ako to robíš že tu iritujes toľko ľudí nechápem. :)

Celá diskusia 7 príspevkov