iPhone 7 (128 GB) vs. iPhone 8 (64 GB)

  • 3 príspevky
  • Richard Hombauer 23.05.2018 - 13:05

    Čitateľ Ján P. sa pýta: "Od začiatku používania smartfónov som uživateľ Samsungu (S2, S4, S6 edge). Táto značka, respektíve OS v nej ma už párkrát sklamal. Či už to bolo spomalenými reakciami, dlhým načítavaním bežných aplikácií alebo sekaním a mrznutím. Na takéto veci som dosť alergický. Z tohoto dôvodu som sa rozhodol pre iOS, chcel by som to skúsiť a zistiť či je to pre mňa správne riešenie, pretože veľa ľudí v mojom okolí ho má na rôznych zariadeniach a chváli si ho. A tu nastáva moja dilema. Keďže som študent a každé euríčko je dobre euríčko :), rozhodol som sa pozrieť niečo na Bazoši. Neviem sa rozhodnúť medzi iPhone 7 (128gb) a 8 (64gb). Ak by sa jednalo o cenu tak určite 7, pretože stojí okolo 450€. Čítal som aj na vašej stránke tento istý problém (dilemu), len je bohužiaľ rok starý a neviem či sa váš názor zmenil alebo nie. Užívateľ nie som veľmi náročný... fotky, videá, nejaké aplikácie, niečo na šport, navigácia... Jedná sa mi hlavne o spoľahlivosť a plynulosť na niekoľko rokov (3-4). Preto sa neviem rozhodnúť, či má 7čka na túto dobu uspokojí alebo radšej (bohužiaľ) priplatiť 150€ a kúpiť rovno 8čku. Obávam sa, že s príchodom aktualizácií ma bude 7čka viac a viac sklamávať. Bol by som veľmi rád za odpoveď a pomoc. "

  • Richard Hombauer23.05.2018 - 13:09 Trvalý odkaz

    Sám mám stále iPhone 7 (256 GB) a nevidím dôvod na zmenu. Výkonovo bude sedmička aj o dva roky na tom veľmi dobre. A 64 GB pamäť (po nainštalovaní všetkých aplikácií a stiahnutí e-mailov voľných možno 40 GB) je podľa mňa na hrane dlhodobého používania. Aj keď, niekomu to určite stačí. Takže takto: ak nepotrebuješ viac než 40 GB, aj tak za iCloud nechceš dať viac než euro mesačne (50 GB), ber osmičku. Výkonovo je to špica aj na 3 - 4 roky dopredu. Ak oceníš 100 GB voľného priestoru na fotky a videá, ktoré budeš zálohovať priebežne na Google Photos (bez poplatku v plnej kvalite, len musíš pravidelne appku otvárať, na pozadí to podľa mňa nepôjde), ber sedmičku. Je to stále veľmi, veľmi dobrý mobil.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne23.05.2018 - 14:27 Trvalý odkaz

    Pouzivam aktualne iPhone 7. Ma 1.5 roka (mam ho od 6.10.2016) a stale je dostatocne rychly. Mozno nie az taky rychly ako nove androidy (Oneplus 5 bol pocitovo rychlejsi), no zato posobi konzistentnejsie. Viem presne co a kedy od neho cakat. Resp. necakat. Mam doma este iPad mini (2013) a iPad mini 2 (2015). Kym starsi uz je spomaleny a ma poslednu aktualizaciu 9.3.5, novsi je stale dostatocne rychly na take to domace bezne pouzitie.