Dilema (telefón pre ženu)

  • 18 príspevkov
  • Me_Gusta 01.01.2019 - 14:32

    Ahojte, chcem poradiť. Mame malé dieťa a žena chce mať toho dosť zdokumentované, takže stále fotí a natáča videá. Aktuálne ma cca dva mesiace Moto Z3 Play, ktorý som jej dal, pretože jej Honor to už nezvládol. Z3 play fotí tragicky, hlavne v interiéri sú foto hrozne a videa tiež. Takže sme hľadali a nasli sme Honor 10 alebo LG V30 poprípade aj LG G7. Všetky sa dajú kúpiť plus mínus 400€. Základ je foťák a potom kompaktnosť a dizajn Bol by som rad, keby ma niekto skúsenosti a vie porovnať tie telefóny a ktorý je na tom najlepšie. Ďakujem :)

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne01.01.2019 - 14:51 Trvalý odkaz

    Samsung S8, rychlo ostri, "stiha" deti, je este do dlane. Mal som niekolko telefonov, so ziadnym nemam tak pouzitelne foto pohybujucich sa deti ako s S7 edge..... Je mi jasne ze toto pocut nechces a pockas si na niekoho kto ta potlapka po pleci ;)

    Lenka Ivančíková01.01.2019 - 22:24 Trvalý odkaz

    Suhlasim s Galaxy S8, pripadne LG G7. :) G7 sa v ruke lepsie drzi nez V30.

    Simon23501.01.2019 - 23:44 Trvalý odkaz

    Radšej Lg G7 výdrži toho lepšie ako S8

    Me_Gusta02.01.2019 - 11:47 Trvalý odkaz

    S8 by bola fajn, ale cenovo je už niekde inde. Keby bola za plus mínus 400€ ako hľadám, tak beriem s8 :)

    Lenka a G7 nefoti horšie oproti V30? Pretože co som čítal a pozeral videa, tak si ho až tak nevychvalili ako V30.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease02.01.2019 - 11:54 Trvalý odkaz

    Akože nie Galaxy S8 bez problémov do 400€.
    Dobrý fotomobil je aj prvý Google Pixel. 128GB verzia sa tiež zmestí do 400€

    Me_Gusta02.01.2019 - 11:56 Trvalý odkaz

    Ešte dodám, na čo som zabudol, strašne rada poslúcha hudbu cez slúchadlá a LG ma Hi-Fi Quad DAC. Neviem ci to je naozaj počuť alebo nie, ale ak áno, tak aj to je taky menší väčší plus.

    Me_Gusta02.01.2019 - 11:57 Trvalý odkaz

    A kde ho nájdem za takú cenu? Pozerám len overené eshopy, kde keď sa vyskytne problém, tak to hneď riešia. Takže sup sup poprosím odkaz, lebo čo hľadám, to hľadám, ale nič nevidím

    Lenka Ivančíková02.01.2019 - 11:58 Trvalý odkaz

    Nemala som G7 tak dlho, aby som mohla relevantne porovnat, ale podla mna nefoti horsie. :) Ale G7 by som pred Samsungom uprednostnila iba kvoli sirokouhlemu fotoaparatu. Pokial ti na nom nezalezi, ber radsej Galaxy S8.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease02.01.2019 - 12:22 Trvalý odkaz

    tu máš zaujímavé video. Camera test LG G6 vs LG G7 vs LG V40.
    ako vždy píšem novšie neznamená lepšie. zväčša 1 krok dopredu, dva dozadu.

    https://www.youtube.com/watch?v=2gKbDVfbSQU

    čo sa týka Quad DAC je to samozrejme počuť. V tomto LG nemá konkurenciu.
    neviem, čo je overený e-shop. ak má 4,6-4,8* Z 5* je neoverený?

    Me_Gusta02.01.2019 - 13:17 Trvalý odkaz

    Tak podla toho video mne prišlo, že G7 je na tom horsie ako G6, hlavne co sa týka videa.
    Ak máš na mysli Heureku a eshop ktorý má 5 hviezd a 100 hodnotení, tak ten pre mňa nie je overený. Za 450€ je tam mobilpc, ale aj o nich som počul nie dobre veci. No to bolo celkom dávno.
    Ináč sa mi S8 paci, veľmi kompaktný a foťák ma tiež super, amoled. Popozerám ešte nejaké zrovnania a uvidím.
    Diky za rady a pomoc :)

    ondrakomous03.01.2019 - 19:45 Trvalý odkaz

    jenom bych te poopravil, sony a htc se taky hodne zameruji na zvuk a vystupy jsou srovnatelny. za me honor 10 na pohodu mobil. ale pockal bych si na huawei nova 4. prece jen to bude topovka. z honoru vytriskas skvely fotky ve dne i v noci, diky perfektnímu softwaru. je to srovnatelny s s8, ta ma zaobleny okraje. jinak taky velmi dobra volba. potom ještě iphone 7. huawei ma na fotaku skvely software srovnatelny jenom s pixelem, ze samsungu nevytriskas podobny věci ani nahodou.

    Me_Gusta03.01.2019 - 20:01 Trvalý odkaz

    Ondro diky, teraz si ma zmiatol ešte viac :D
    No o tomu Huawei/honor by som to až tak netvrdil. Nepopieram, je to moja top značka, ale ten foťák nie je až tak skvelý, hlavne nie v interiéri pri co len trochu horších foto. Áno, na tom krásnom displeji sú dokonalé, ale na monitore už nie.
    iPhone vyradujem už teraz, žena o ňom nechce ani počuť, čo som rad.
    Paci sa mi ešte Honor V20, ten podľa mňa bude mať ten foťák skvelý, len to nie sú už telefóny do ženskej ruky.

    ondrakomous04.01.2019 - 13:14 Trvalý odkaz

    pokud potrebujes lepsi vystup tak huawei p20, je kompaktni. me cela rada honor 8,9,10 oslnila vystupem, myslim, ze to je jedna z mala věci, kterym rozumim. v interieru lze fotit v rezimu noc, malovani svetlem atd. jdou vytvaret prakticky fotky v nulovem svetle. Samsung tohle vůbec nenabizi, teprve letos to zacali resit, pokud na honoru 10 nastavíš manulani rezim muzes se dostat na opravdu vynikajici výsledky, navíc podpora dgn, dualni fotak...atd. mrkni se na tuhle recenzi https://www.photographyblog.com/reviews/honor_10_review
    podivej se do galerie a stahni si fotku s 3200 iso ve formatu dgn, pak si to nahraj třeba do photoshopu a pak vyexportuj do jpg, takovy vystup nemas pomalu na fotaku a to se na to koukam na velkym monitoru na pc.

    Me_Gusta04.01.2019 - 20:37 Trvalý odkaz

    Dobre Ondro, žene sa Honor 10 aj tak páči najviac, ale nechala mňa aby som jej vybral telefón, je aj najlacnejší z nich. ALE žena si ISO upravovať nebude, ak si čítal môj prvý príspevok, tak bude fotiť hlavne dcéru, čiže objekt ktorý sa stále hýbe a jej Moto Z3 play nedokáže zachytiť foto nerozmazane, to je tiež dôležitá vec a viem ze Huawei robí super snímky v noci, to som už skúšal, keď som mal Honor 8 :)

    julo04.01.2019 - 22:45 Trvalý odkaz

    Galaxy S8 robi naozaj video TOP hlavne na vysku ked tocim. Ked niekomu ukazem nechapu ako to nataca video perfektne....

    Me_Gusta07.01.2019 - 23:46 Trvalý odkaz

    Nakoniec sme sa rozhodli, že počkáme na Honor V20 a podla recenzií sa rozhodneme :)

    Simon23509.01.2019 - 17:50 Trvalý odkaz

    Honor ako nikdy nebola topka na videá ako moj honor9 netoči pekne videa neviem ako je to u desiatky alebo u honoru V20 ale dúfam že sa konečne už polepšili v aby honor točil videa pekne. Inak fotoaparát u honoru 9 ma pekne výsledky aj teraz už som s nim nafotil veľa veci ale nikdy ma nesklamal výsledok aj keď ma f/2.2 ta aj tak urobí dobrú fotku za šera a predný fotoaparát u môjho mobilu je ta najslabšia vec z celého mobilu inak som spokojný a asi môžem povedať ke honor V20 ma fotoaparát lepši a budú pekne výsledky ver tomu :)