Nový mobil, ktorý nejaký čas vydrží

  • 14 príspevkov
  • Vladimír 15.12.2018 - 13:36

    Zdravím všetkých. Neviem sa rozhodnúť, aká mobil si kúpiť. Potrebujem "nový mobil, ktorý nejaký čas vydrží", t.j. aby som ho mal aspoň 3-4 roky a nemusel ho obmieňať z dôvodu nedostatočného hardváru. Potrebujem, aby fungoval na dve simky (služobná i súkromná), a mal výkon čo sa týka zábavy, fotenia i práce. Krytie IP68, výborný displej (na služobkách keď nebudem mať pri sebe notebook, tak mi ho musí aspoň trochu nahradiť, t. j. bezproblémovo prezerať web, emaily, kancelárske aplikácie. Dobrá pripojiteľnosť, reproduktory. Samozrejmosťou je skvelé ovládanie a bezproblémové telefonovanie. Uvažujem nad jedným z týchto telefónov: Sony Xperia XZ3 Apple Iphone XS (XS Max) Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note 9 Podľa recenzií sú všetky perfektné. Máte s nimi osobné skúsenosti a ktorý model by ste poradili? Ďakujem.

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne15.12.2018 - 13:55 Trvalý odkaz

    Ja by som skusil note 9, mozno xperiu. Z Huawei sa tak nejak vyklul cinsky spionazny agent, a nikdy mi neboli sympaticki - ale tak je to vec preferencii, Mate 20 Pro ta moze oslovit. no a iPhone nie je dual sim, ibazeby si mal 1 esim a 1 normal sim, ale ako to bude fungovat u nasich operatorov, to by chcelo nejake relevatnne testy alebo niekoho kto to vyskusa.

    Vladimír15.12.2018 - 15:06 Trvalý odkaz

    Sony je moja preferovaná značka. A zdá sa, že po období nejakej stagnácie opäť začína vyrábať super produkty. Priznám sa, Xperia XZ3 sa mi veľmi páči. Len ma odrádza malé vnútorné úložisko. Nemôžem ho rozšíriť, keďže telefón chcem používať na dve simky. Čo sa týka iPhone XS, tak je to prvý mobil od Apple, ktorý je dvojsimkový.
    Momentálne mám iPhone 6s (služobný)a súkromne používam Huawei.
    Chcel by som to skĺbiť do jedného telefónu, tak, aby som investíciu neľutoval, ale zúročil.

    ondrakomous18.12.2018 - 11:05 Trvalý odkaz

    pokud mas rad sony sony xperia xz1/vetsi dostacujici hardware, Xz2, Xz3 zbytecne tezke a velke. xperia xz2 compact/mensi. xz2 compact se prodava za rozumnou cenu a je to skvely mobil, nevyhoda je, ze zmizel klasicky sony design a premiove materiály. xz3/predrazena- za ty peníze sezenes lepsi dela, dokonce Samsung s9 kopis o 30% levnejsi, za to mas pomalu Samsung note 9 a rozdil mezi samsungem a sony je opravdu velky, není to jenom o značce, sony se hezkou radku let trapi a odrazi se to i na kvalite zboží, jsou celkem pozadu. dualsim budou dobry huawei, napr. p20 pro. taky dobra volba honor 10, pokud bys chtěl usetrit.
    Huawei Mate 20, Samsung note9, asi dva nejlepší telefony jaky dneska muzes koupit.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease19.12.2018 - 14:19 Trvalý odkaz

    Evidentne ti nevadí zahnutý displej, keďže 3 zo štyroch vo výbere ho majú.
    V tom prípade by som siahol po Note 9 512/8GB. Najlepší foťák, najlepšia výdrž, najväčší (aj ako XS Max) displej (zrejme aj najlepší), no Notch, 3,5mm Jack, BT Stylus, Samsung DeX.

    edit: pokial ti vyhovuje ekosystém Apple.
    Tak kludne iPhone XS Max. Ten je aj Dual SIM spolu s XR (čínske verzie). Bacha XS existuje iba vo verzii nanoSIM + eSIM.

    Vladimír19.12.2018 - 23:35 Trvalý odkaz

    Aj ked som Sony pozitivny, tak tuto znacku zo svojich preferencii skrtam.
    Vyzorovo sa mi paci iPhone XS Max. Ale ospravedlnujem sa za svoj predchadzajuci prispevok, omyl vycinany z nejakej asi nie velmi spolahlivej stranky, u nas predavany skutocne nema dual nano sim. Je krasny, ale je aj predrazeny, neplatim tam iba za znacku a novinku? Ma niekto realne skusenosti s tymto mobilom?
    Asi najviac sa mi funkciami pozdava Samsung Galaxy Note 9 (ale priznam sa, nepoznam velmi tuto znacku a som asi zaujaty, vzdy som ju mal za podradnu, proste korecania, ziadna spolahlivost a kvalita). Verim, ze sa mozem mylit. A Huawei? Dnes som ho drazal v rukach, pekny mobil, ale to iste co Samsung, nedovera k znacke. Cina... Ked som dostal telefon tak OK, ale ak mam zan dat cca 1000€, tak som radsej opatrny.
    Myslite ze napr. Samsungu sa da doverovat? Je to vykon + kvalita? Alebo len pozlatko a vo vnutri smejd?
    Dakujem.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease20.12.2018 - 01:47 Trvalý odkaz

    Žartuješ, že áno?
    Samsung je ako dlho svetová jednotka? Pomaly osem rokov.
    Jediná firma ktorá si vie vyrobiť mobil sama.
    Od čipsetu, cez foto snímače až po displej.
    Agresívny Huawei ich napriek tomu do 2. rokov vymení na poste lídra.(to je môj empirický odhad)
    Komu chceš akože dôverovať?
    Švédom, Fínom, Nemcom, Francúzom. Tí, žiaľ už mobilné telefóny nerobia.
    Ja sa tu nehrám na značky a fandenie.

    Snažím sa iba objektívne, nezaujato poradiť.

    Vladimír20.12.2018 - 10:30 Trvalý odkaz

    Ako som písal, neorientujem sa v týchto značkách.
    Proste je to u mňa nejaká zakorenená obava voči čínskym, resp. kórejským značkám, že sa vyrába všetko masovo a či je kvalita odpovedajúca cene.
    Sony žiaľ nie je čo bývalo, tak sa musím obzerať inde. Čo sa týka Androidu, tak funkcionalitou sa mi pozdáva najviac Note9. Huawei Mate 20 pro sa mi zdá mierne povedané predražený (nejaký naozaj úžasný foťák nepotrebujem, na to moje fotenie nepotrebujem špičku). Tak ak sa rozhodnem pre Android, inú možnosť ako Samsung asi nemám.
    Takže už sa rozhodujem len medzi iPhone a aSamsung, neviete, kde by sa dal zohnať dvojsimkový? T.j. 2x nano sim, taký čo je určený pre ázijský trh? Určite si nechcem objednávať s Číny, že vopred zaplatím a výsledok neistý. Neviete povedzme o nejakom našom eshope, ktorý by ponúkal takéro mobily (XS MAX)?
    Pozeral som na Heuréke a našiel som len nano sim + esim
    Ďakujem.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.12.2018 - 23:15 Trvalý odkaz

    Note 9 je dual sim z oficialnej distribucie. Prides do NAY, zaplatis 999 a mas dvojsimkovy note 9. Co viac chces.

    Vladimír21.12.2018 - 11:50 Trvalý odkaz

    Áno, som naklonený Note 9. Ale ešte nie úplne presvedčený. A 6GB/128GB verziu kúpim aj o 250€ lacnejšie ako píšeš. Každopádne ďakujem za názor.

    ondrakomous21.12.2018 - 13:21 Trvalý odkaz

    dualni iphone funguje s esim, nemas jinou moznost, iphone na dve fyzicky simky nesezenes, nemas sanci. mental psal teoreticky cinske verze, jenze jak je znamo iphone je v cine momentalne zakazany, takze buhvi jestli se vůbec nekde vyrabi. musíš vzit v potaz, ze Samsung huawei delaji dualsim verze pomalu desitky let, iphone ve verzi dualsim je letos první rok, takze bych pocital s vicero komplikacemi a omezenimi v softwaru.
    pak ještě dobrej mobil je xiaomi mi8, taky sezenes v dualsim verzi.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease21.12.2018 - 14:42 Trvalý odkaz

    Ale zoženie. E-shopy Hong Kong, Taiwan.
    V UK je predajca, ktorý to tiež má (cez HK).
    Lenže na to nemá gule to objednať :)

    Samozrejme inak ako cez PayPal to nejde.

    *edit: aby sme to dáko zmysluplne uzavreli.
    Za 512GB Note 9 je ti veľa dať liter.
    Tak vedz, že XS Max 64GB DS som našiel najnižšiu cenu 1279€ a 256GB stojí bezmála 1400.
    Takže podľa mňa tu zbytočne mlátime slamu.

    Vladimír21.12.2018 - 15:32 Trvalý odkaz

    FYI
    Za pár desiatok eur nemám problém objednávať s Číny.
    Ale za cca 1300 eur je to iná káva. Riskoval by si, že Ti tovar zadržia na hraniciach, z Číny mi ešte nikdy nedali žiadny záručný list, v prípade cla ho bude platiť kto?
    A vôbec mi nie je veľa dať liter, ak už budem presvedčený o výhodnosti kúpy.
    Ako všetci veľmi dobre vieme, tak androidy za rok stratia polovicu svojej hodnoty, iPhony ale nie.

    Simon23521.12.2018 - 21:31 Trvalý odkaz

    Ma služobne cesty by som zobral mobil z najväčšou batériou a to je huawei mate 20pro a Samsung Note 9.