26 dní
Windows Chrome
Juryno mi píše a budem veľmi rád, keď mu skúsite poradiť. :) "Riesim dilemu ci sa oplati menit Samsung S8+ za nejaky najnovsi mobil, ktory ma 2 az 3x opticky zoom. Kedze zoom je velmi dolezita sucast fotenia pre mna. Je ozaj ten zoom opticky, ci to je len marketingovy tah? Lebo vraj u zoom objektivu je mensi snimac ci co. Ako je to vlastne s kvalitou fotiek u zoomu? Skusal som par fotiek 2x optickeho zoomu na Note 8 a nejaky zasadny rozdiel som nepostrehol oproti digitalnemu zoomu. Poradite? Staci na zhruba na 2 az 3 nasobne priblizenie digitalny zoom alebo treba opticky uz? Vdaka."
26 dní
Android Android
Nech si kúpi fotoaparát Nikon P900 a má pokoj :D
26 dní
Windows Internet Explorer
Opticky zoom nema nic spolocne so snimacom, je to zalezitost objektivu t.j. optiky, ako uz z nazvu vyplyva. Vacsi "zoom" = vacsia ohniskova vzdialenost = mensi zorny uhol ... tj. na rovnakej ploche snimaca premietnes mensiu cast obrazu, teda vlastne vacsi detail. Digitalny "zoom" je v podstate len dodatocne zvacsanie mensieho vyrezu plochy snimaca dopocitanim neexistujucich casti. Pri digitalnom zoome teda vyuzivas len cast z plochy snimaca, pri optickom cely. Rozdiel je tak dost zasadny ... dodatocne algoritmicke zvacsovanie ma vzdy svoje hranice a vzdy vedie aj k zvyrazneniu nedokonalosti celej sustavy. Ci to ma zmysel pri mobiloch ... asi ano, ked chces fotit vzdialenejsie objekty, ci vacsie detaily. Hlavne pri horsich svetelnych podmienkach bude rozdiel vzdy viditelny...akurat ho moze nasledny "postprocesing" zabudovany v telephone (ako napr. vyhladenie sumu) v podstate minimalizovat a tak dostanes rovnako zle fotky;)
26 dní
Apple Mozilla
Aj bych poradil, ale netuším, ktorý novší mobil má optický zoom. Kde teda šošovka mení ohniskovú vzdialenosť voči snímaču.
Zabudni v mobile s hrúbkou 8mm.
V minulosti bolo pár pokusov. Samsung SGH-G800 (19mm) Nokia N93 (28.2mm). A vlastne aj android. Galaxy K Zoom 20,2mm...
--
LG H818P _ _ _ in reserve LG V20
26 dní
Android Android
Ak chceš moderný mobil s optickým zoomom kúp si moto Z a k tomu mobilu predáva motorola príslušenstvo ako je baterka projektor sa mi zdá ž aj mini tlačiareň fotiek asi ale medzi nimi je aj modul FOTOAPARATU s optickým zoomom ;) to len pripneš k mobilu a máš je ten mobil prispôsobený na to
26 dní
Android Android
Chlapec nech si nekupuje nový mobil ale nech si kúpi fotoaparát Nikon P900 ktorý ma 83x Zoom.
26 dní
Windows Chrome
neoplati. bodka. dalej som ani necital.
--
¯\_(ツ)_/¯
26 dní
Android Android
Šimon ale tak načo si bude kupovať zrkadlovku keď mu stačí len 3-4x zoom výjde ho to tri krát drahšie je to menej praktické jediná výhoda je kvalita fotiek podľa mňa ak chce optický zoom nech si kúpi moto a nejaky model z rady Z a dokúpi k nemu modul foťaka ten má 10x zoom a to by mu malo stačiť a aj cenovo tak pomerne dobré riešenie
26 dní
Windows Firefox
P900 nie je zrkadlovka :-)
--
Oneplus 6 128GB
26 dní
Android Android
Ďakujem už budem vedieť ;)
26 dní
Android Android
To je jedno :D ma ten Zoom čo chce chlapec :D
26 dní
Android Android
:DDD
25 dní
Windows Firefox
jak dam P900 do vacku? :D
--
Nokia 3310
25 dní
Android Android
» juryno: jak dam P900 do vacku? :D
Si igelitku nos so sebou...
--
Keď niekto zomrie,je to na dlho... OnePlus 5.
25 dní
Windows Chrome
» juryno: jak dam P900 do vacku? :D
kupis si nieco co ma poriadne vrecka...

obrazok
--
¯\_(ツ)_/¯
25 dní
Android Android
:DDDD
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188