Huawei P20 vs. Samsung Galaxy S8 vs. iPhone 7

  • 2 príspevky
  • Frky 13.05.2018 - 01:14

    Ahojte, potreboval by som poradiť ohľadom výberu telefónu. Rozhodujem sa medzi týmito troma - Huawei P20, Samsung Galaxy S8 a iPhone 7. Momentálne som užívateľom dosluhujúceho iPhone 5. Čo hľadám: - dostatočnú výdrž batérie - rýchly a spoľahlivý softvér, ktorý nezamŕza, nezdržuje - potrebujem s mobilom pracovať - dobrý spôsob multitaskingu - keby bol vodeodolný, je to plus /ale nie je to podmienka/ Som si istý, že všetky tri telefóny sú na omnoho lepšej úrovni, ako je môj súčasný iPhone 5, takže nepredpokladám, že pôjdem do horšieho. Je pravda, že systém iOS mi vyhovuje, ale nebránim sa ani Androidu. V tomto ohľade uvažujem nad tým, ako by som dokázal dostať veci, ktoré mám na svojom telefóne do Androidu. Zároveň neviem, ako to je s aplikáciami, ktoré som si zakúpil, či to viem nejakým spôsobom preniesť na Android. Neviem, ako má Android aktualizácie softvéru a podobne. Mám trochu obavy z toho, že Huawei P20 bude trošku pomalší, prípadne celkovo že Androidy nebudú také spoĺahlivé, ako iOS, ale je pravda, že to môžu byť iba predsudky. Páči sa mi, že iPhone 7 je vodeodolný, ale má menšiu batériu. Je tam ale zase menšia operačná pamäť - neviem, do akej miery je rozdiel v rýchlosti a spoľahlivosti medzi týmito troma. Priznám sa, že mi je sympatickejší vzhľad Huawei P20 - ktorý je v podstate imitáciou iPhone X - ale to už je pre mňa príliš drahá záležitosť. Ten iPhone 7 je už v podstate dva roky starý model, oproti povedzme tomu Huawei P20. Na fotoaparáte mi nejak extra nezáleží, v každom z týchto troch je fotoaparát viac než slušný. Mám trochu obavu z toho ovládania prstom, ktorý sa nachádza na zadnej strane Samsungu, príde mi to nepraktické. Rozmýšľam ešte, či by nebolo možno lepšie počkať na uvedenie nového typu iPhone - mali by byť predstavené nejaké cenovo dostupnejšie modely, alebo minimálne tá sedmička by mohla cenovo klesnúť - ale to je len taká špekulácia z mojej strany. Neviem, toto sú moje úvahy. Ako to vidíte vy prosím vás? Ďakujem za všetky rady a odporúčania

  • Lenka Ivančíková13.05.2018 - 10:53 Trvalý odkaz

    zacnem aplikaciami, nie nedaju sa nakupy na iOS preniest na Android. ani naopak. Co sa tyka prenosu dat z iOS na Android, uz to nie je taky problem ako kedysi. Niektore znacky dokonca dokazu prenasat z iPhonu na android aj hovory, SMS a nainstalovane aplikacie. Naposeldy som to vyuzila pri prechode z iP X na Xperiu XZ Premium. Je na to v telefone pomocnik. Ci to ale dokaze aj Huawei alebo Samsung neviem, mozno sa vyjadria ostatni. Inak staci mat kontakty, kalendar a fotky na Googli a po prihlaseni sa Google uctom mas vsetko aj v androide. Aktualizacie su an tom horsie nez pri iOS. tam Apple vyda update a hned je dostupny na vsetky podporovane iPhony. Pri Androide to zalezi od vyrobcu. Z tychto troch by som isla asi do Huawei P20. Soft ma vyladeny, takze by som nemala obavy s nejakeho pomaleho systemu ani po mesiacoch pouzivania.