Waze - neobycajna online navigacia

  • 59 príspevkov
  • Richard Hombauer 09.11.2010 - 15:09

    Dobrý deň. Chcem sa opýtať či treba manualne odosielať logy aby sa mi pripočítali body ? Môžem nasilu zavrieť aplikáciu a pripočítajú sa mi body?

  • Richard Hombauer09.11.2010 - 15:09 Trvalý odkaz

    Ludia, poznate Waze?

    http://world.waze.com/

    je to free online navigacia, ktora vsak vyuziva socialnu siet na informovanie pouzivatelov o zapchach, policajnych kontrolach a podobne

    nachadza sa v android markete, ale je dostupna aj pre iPhone a dalsie platformy.
    http://world.waze.com/download/

    tu je anglicky popis, ako to funguje
    http://world.waze.com/guided_tour/

    zaujimaju ma najma vase skusenosti s aplikaciou, rad by som ju podporil verejne. take nieco tu chyba a na Slovensku neexistuje ina moznost, ako normalne zistit zapchy a radary atd.

    podla mapy http://world.waze.com/livemap/ je jasne, ze slovensko je zmapovane horsie. ale to dokazeme zmenit tym, ze sa bude Waze pouzivat.

    Fizzy09.11.2010 - 18:02 Trvalý odkaz

    Stale mi to v Markete hadzalo na prvej stranke ale nevsimal som si to, tak po precitani prispevku som si to stiahol. Zatial som len prisiel nato ako sa "vytvaraju cesty". Tak cestou z prace vytvorim aspon nejaku cesticku. Zaznacil som aj jednu zapchuv ZA :D
    No chcelo by to vacsiu osvetu na obdobnych forach, mozno by pomohla nejaka recenzia ;)

    Anonym (bez overenia)09.11.2010 - 19:01 Trvalý odkaz

    Ja som waze chvilu aj pouzival a preto islo rychlo prec, asi pol roka dozadu na symbiane. Odradila ma sprava vlastnych nahranych ciest cez Pc, fakt nepodarene, pomale, amaterske. Klient v mobile vsak fungoval bezchybne a je to dobry napad.

    Richard Hombauer09.11.2010 - 19:59 Trvalý odkaz

    fizzy, praveze to chcem spropagovat. ale najprv potrebujem vediet vas nazor, ci to nie je volovina :)

    je nahlasovanie zapch funkcne a jednoduche?

    teraz vidim uplne krasne:
    "cestna kontrola Gagrinova, BA pred 53 minutami od anonymous"
    "cestna kontrola 29. augusta, BA pred 47 minutami od anonymous"

    ludia to v Bratislave pouzivaju, az som prekvapeny, kolko je momentalne v BA hlaseni. najlepsia vec je, ze akonahle to spustite a Waze zaznamena rychlost pohybu pod 30 alebo 10 km/h, nahlasuje ostatnym zapchu. pri pohlade na bratislavu teraz uvidite, ze je zapcha na obchvate.

    jazyk som si v nastaveniach nastavil na cestinu.

    waze sa aj uci caste trasy.

    okruh udalosti nastavite na 5, 25, 50, 100, 200 km alebo vsetky. Dal som si 100 km. :)

    pre sialencov je tu aj prepojenie s FB, Twitterom a Foursqare a automaticke odosielanie udajov na tieto sluzby.

    V nastaveniach PRENESENE DATA si mozete zapnut kompresiu dat, zobrazit monitor siete ci vypnut stahovanie info o premavke.

    vyzera to perfektne.

    Fizzy09.11.2010 - 21:08 Trvalý odkaz

    No ako som isiel z roboty tak mi nechcelo stahovat data tak som chcel vypnut mobil a sa mi riadne zasekol (X10mini) a kedze som nemal sajnu ako sa da resetnut tak som cestou z prace nic nevyskusal :( a pred minutou som nasiel v manuali ako sa resetuje....jupiii. Takze zajtra otestujem ;)

    Garcia09.11.2010 - 21:09 Trvalý odkaz

    ako pozeram na mape tak na svk to pouzivaju asi 3ja ludia.. aj to len v BA .... to by bolo dobre zapojit do toho kamionistov :)

    Fizzy09.11.2010 - 21:29 Trvalý odkaz

    Je ich viac, ved len skopina Slovensko ma nejakych 40 clenov.

    zemiak09.11.2010 - 22:45 Trvalý odkaz

    Stiahnute, zajtra vyskusam (BA). Propagacia pomoze velmi!

    Richard Hombauer10.11.2010 - 00:00 Trvalý odkaz

    navigovanie tomu zatial velmi nejde. take sialene cesty, ake mi to ukazovalo, mi zatial neodporucila ziadna navigacia. ale ako pise sam Waze pri zaciatku trasy "trasa mozno nie je optimalna, ale ucim sa rychlo" :)

    inak staci, aby to v BA malo v jednom case poobede spustenych 10 - 20 ludi a mame dokonaly prehlad o zapchach. uz len to je dovod, aby si to ludia zapinali po ceste z prace.

    zemiak10.11.2010 - 09:02 Trvalý odkaz

    Kurna, nepozna ani Kopciansku, ani zjazd z D2 na Bratsku (Petrzalka). Zatial sklamanie, skor ide o hlasenia dopravnych problemov ako o navigaciu.
    Ale vyskusam s tym jazdit cca tyzden ci to bude na nieco dobre.

    Fizzy10.11.2010 - 09:25 Trvalý odkaz

    No ako navigacia urcite nie.
    Dnes som dal vytvorit novu cestu "s tym buldozerikom" ale v Live mape na nete nieje. Co by som mal este urobit aby sa tam zobrazila? A taktiez co znamena ked sa mi v aplikacii zobrazi ten PAC MAN co hlta bodky na ceste?

    PS: aj dnes mi aplikacia zamrzla :(

    Anonym (bez overenia)10.11.2010 - 11:28 Trvalý odkaz

    Staci precitat manual o tom, ako waze funguje. Nie je to len zapnut a nahravat trasy...

    Richard Hombauer10.11.2010 - 11:34 Trvalý odkaz

    fizzy, podla mna sa cesta zobrrazi, az ked nou pejdu aspon dvaja pouzivatelia (alebo staci 2x ten isty?). tak to bolo v tom tutoriale. treba si to pozriet.

    zemiak, 99 % ludia jazdi po znamych trasach a navigaciu nepotrebuju. ale 99 % ludi oceni, ked im mobil ukaze, ci na danej trase nie je zapcha, kolona, policajna kontrola... Takze ja prave ocenujem tuto funkciu Waze. A verim, ze ked to bude pouzivat urcita skupina ludi, tak sa tie trasy a ulicky podoplnaju a aj vypocty tras budu rozumnejsie.

    a uplna parada je, ze staci, aby naraz v BA bolo so zapnutym Waze na ceste par desiatok ludi a ostatni maju na webe dokonaly prehlad, kde je aka nehoda ci zapcha:
    http://world.waze.com/livemap/
    ak to bude naraz pouzivat po slovensku par stoviek ludi v jednom case, tak to plati aj pre celu krajinu.

    Fizzy10.11.2010 - 12:21 Trvalý odkaz

    Frankye, jasne ze manual pomoze, ale tak zatial to skusam pri ceste z prace a do prace, kedy nemam cas vytukavat. A na nete v praci preklikavam medzi waze strankou a pracovnymi strankami ked je cas ;)

    zemiak10.11.2010 - 12:31 Trvalý odkaz

    No ved iste, prestanem to brat ako navigaciu skor ako realtime traffic spravy

    Richard Hombauer10.11.2010 - 14:23 Trvalý odkaz

    existuje podla vas lepsi sposob, ako sa da informovat ostatnych o zapchach a nehodach, nez pomocou takejto online aplikacie? podla mna nie.

    ak objavite na waze nieco zaujimave, dajte vediet.

    EDIT
    objavil som mapu pre zadavanie novych ciest
    http://world.waze.com/cartouche/
    ale nedovoli mi to nic. asi preto, ze nemam ziadne hodnotenie (odjazdenych len par km). musim to pouzivat viac a zmapovat cesty autom. to bude jednoduchsie.

    Fizzy10.11.2010 - 19:06 Trvalý odkaz

    No pri nastartovani auta aj apliakcie islo vsetko v poriadku, nacitalo mi aj zapchu v Povazskej Bystrici, ale po par metroch mi uz aplikacia hlasila ze hlada siet, cize problem bude asi v O2 Data.

    Garcia10.11.2010 - 19:58 Trvalý odkaz

    no O2 data neombedzene sa na toto moc nehodi kedze nemaju vsade pokrytie signalom..

    Fizzy10.11.2010 - 21:02 Trvalý odkaz

    Pokrytie by aj bolo (kedze som bol v centre Ziliny), ale problemove budu data v O2 ako take.
    Riso, ani mne neide dokreslovat cesty cez WEB. Vyznacim cestu ale pri aplikovani vyhodi hlasku ako Nepovolene.

    ssamoo10.11.2010 - 21:18 Trvalý odkaz

    Je to skvela vec, v NR su asi 5-ti clenovia, co aj pomerne postacuje. Chyba mi vsak drziak do auta :D

    Richard Hombauer11.11.2010 - 00:20 Trvalý odkaz

    Dnes v BA som krasne ostatnym nahlasil, ze je na obchvate zapcha. Pod 30 km/h to kresli zltu ciaru a pod 10 km/h tusim cervenu. Aspon take su moje pozorovania. Parada.

    A este jeden dolezity postreh! Pri 2D mape funguje multitouch aj otacanie mapy dvoma prstami. Pri 3D je mapa celeho menej prehladna a priblizovanie ide len tlacidlami + a -. Takze odteraz pouzivam len 2D.

    Hlasova navigacia je v cestine alebo inych cudzich jazykoch.

    Lenka Ivančíková11.11.2010 - 10:02 Trvalý odkaz

    Tak som zalozila skupinu Humenne.:D Vo Vranove sme zatial traja. Snad sa to uchyti.

    Richard Hombauer11.11.2010 - 10:42 Trvalý odkaz

    buduci tyzden sa to chystam spropagovat. ale napiste mi tu aj vase dojmy z aplikacie. ci to zamrza este niekomu, alebo je problem v datovej sieti...

    ssamoo11.11.2010 - 11:08 Trvalý odkaz

    Vcera mal T-Mobile pretazenu 3G datovu siet, nefungovala poriadne. Moze to byt tym..

    Spring11.11.2010 - 12:20 Trvalý odkaz

    Pouzivam to v Kosiciach s O2 data.Dobrou vecou je,ze si mapy uklada,takze ked som isiel prvy krat na zeleziarne,stiahlo to 273 kb a cestou spat uz len 53 kb. Je to mlada navigacia a paci sa mi. Je urcite sikovnejsia ako bola dnes uz mrtva Nav4All.
    Tiez odporucam. Na win. 6.1 diamond 2 bez problemov.

    ssamoo11.11.2010 - 13:11 Trvalý odkaz

    Musis najazdit viac ako 80 km aby si ziskal vacsie prava na editovanie map atd. Neviem preco mi ale robi problemy, ked sa stanem clenom skupiny, tak mi cez prehlad hlasi, ze nie som clenom ziadnej skupiny. A co sa tyka priatelov, asi je potrebne prepjit Waze cez FB..

    Richard Hombauer11.11.2010 - 19:33 Trvalý odkaz

    teraz sme presli krizom celu BA a vdaka waze uplna parada. kopec ludi je online a hlasia zapchy aj nehody.

    Spring11.11.2010 - 20:58 Trvalý odkaz

    Dnes som namapoval (navalcoval) zopar ulic a ziskal za to zopar bodov. A naco su mi vlastne tie body? :-) Ale poviem, bavilo ma to. Tiez sa mi pocas jazdy zobrazila informacia o zapche v mojom okoli na D1 Presov-Kosice a to dokonca s nepretrzite aktualizovanou rychlostou kolony. Som naozaj veeeelmi zvedavy,ako rychlo sa Waze bude ucit.
    Aha uz viem naco su tie body.Vylepsenie pozicie v komunite a vacsie prava na korekcie v mapach. Cize pre bezneho uzivatela su nanic.

    ssamoo11.11.2010 - 23:01 Trvalý odkaz

    Najviac ma stve, ze je tam asi 10 "oficialnych" skupin Slovakia. A dalsia smola je, ze vcera to v NR fungovalo fajn, hlasili ludia 2 hliadky s radarom, dneska mi uz ale ukazovalo iba hlasenia z Madarska, z Ceska a nejake z BA. Ked dam ukazat hlasenia z okolia, tak mi ukazuje veci 100km daleko, ked dam ukazat hlasenia zo skupin tak mi ukaze aj veci, ktore su naozaj na okoli a blizko. Toto ma stve este viac. Mozno len nieco zle robim..

    Richard Hombauer12.11.2010 - 00:25 Trvalý odkaz

    fuha. zaujimave. ak prides na to, preco to tak je, daj vediet. dnes Ba uplne super. a to nie som v ziadnej skupine.

    Zack.dlR13.11.2010 - 20:21 Trvalý odkaz

    paci sa mi tato aplikacia. Zalozil som Trnavu :roll:

    Spring17.11.2010 - 10:51 Trvalý odkaz

    ako pridam nazvy ulic a obci do mnou vytvorenych tras?

    Richard Hombauer18.11.2010 - 11:21 Trvalý odkaz

    v tomto som trochu laik. snazil som sa prestudovat tvorbu map, ale na to maju asi pravo len niektori pouzivatelia. vytvoril som autom novu trasu, presiel po nej na druhy den znovu a na stvrty den na mape trasa zase nebola. a na waze.com sa moja zaznamenana trasa neobjavila doteraz. som z toho sklamany, lebo to nezaznamenavam zo srandy a nepobehal som vsetky ulice v dedine snad len tak, ze nemam co robit.

    zemiak18.11.2010 - 12:06 Trvalý odkaz

    Je sranda, ze ulice, ktore su dostupne na webe sa mi nezobrazuju vo Waze (Bratska, Kopcianska atd). Pri sledovani polohy zasa niekedy mizne nakreslena ulica na 3D mape.
    Aplikacia je na iP3G neskutocne pomala, nacitavanie cca minutu, k pouzitelnosti dalsia minuta, skrolovanie v zozname hlaseni od gesta k scrollu cca 20 sekund.

    Sorry pani, dobry napad, otrasne prevedenie. Koncim.

    Edit: Riso, mne pise po buldozerovani, ze sa objavi do 2 dni na mojom profile na webe, mozno stadial ju treba presunut do oficialnej mapy.

    Keby sa tohto chytili chlapci z Navigonu a implementovali to _poriadne_, kludne to kupim ako platenu ficr.

    taskar18.11.2010 - 13:25 Trvalý odkaz

    Ako navigacia z Mojmiroviec do Nitry je to zatial nepouzitelne.... spravy sa zobrazia, nie som clenom skupiny.
    Ako sa teda daju zadat nove miesta, cesty, trasy? Stale mi to radi odbocit z hlavnej , rovnej cesty na nejake bocne, uz mi aj napisalo, ze som siel 2 krat, a nic sa nezlepsilo. Mozem hladat bonusy, ale kde ? Zial navod v AJ je pre mna nepouzitelny, ak niekto riadne funguje a ma ochotu , nech napise strucne popis, navod. Vdaka.

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta18.11.2010 - 15:58 Trvalý odkaz

    Na mojom made in china WM 6.5 dual sime to frci normalne a je to rychlejsie "pouzitelne" ako moja Sygic, i ked jej navigacne schopnosti teda nedosahuje ani zdaleka... zato Sygic netusi zase, co sa deje okolo...
    V PD to ale momentalne moc nevyuzijem, Nieje tu vela uzivatelov, alebo to nezapinaju...

    mmx18.11.2010 - 19:12 Trvalý odkaz

    vyzera to zaujimavo, stahujem :-)

    Lenka Ivančíková18.11.2010 - 20:06 Trvalý odkaz

    Ja som tiez nabagrovala zopar ciest a po case zmizli a je biela mapa. Nechapem. A obcas sa stane, ze zapnem nahravanie novej cesty a aj tak nenahrava. Pouzivam na iP.

    mmx18.11.2010 - 20:56 Trvalý odkaz

    podla toho co pisu na webe tak to pridanie nejaky cas trva (2-4 dni)

    Lenka Ivančíková18.11.2010 - 21:36 Trvalý odkaz

    Ja som valcovala pred tyzdnom. Pred dvomi dnami bola cesta zaznacena aj v app a dnes som isla po bielom mieste.:?

    ssamoo18.11.2010 - 23:03 Trvalý odkaz

    Ja som tiez nabagroval asi 4 blizke dediny a mam ich stale len na mape v iP na cerveno..na webe nic a ostatnym sa tiez nic neukazuje..

    Spring19.11.2010 - 10:10 Trvalý odkaz

    mnou navalcovane cesty sa objavili v mojom zozname na dashboard na piaty den.Zarovej ich bolo mozne prehliadat v cartouche. O dalsie necele dva dni sa objavili v live maps, a to dokonca s popiskami ulic. Vsetko zavisi od vasho area managera, spravujuceho vami mapovanu oblast. Ten po vas cesty geometricky zosuladuje a pomenuva. Za posledny tyzden pribudlo v Kosiciach na moj vkus dost velke mnozstvo ulic. Odporucam toto video, aby ste si utvorili predstavu, ako Waze rychlo "rastie". http://www.youtube.com/watch?v=VRlwwtAuMio Mimochodom, vela sa tiez dozviete vo fore Waze. Cast fora pre Cechy a Slovensko http://world.waze.com/forum/viewforum.php?f=22&sid=1512e38f171e52aa…

    Este som zabudol doplnit, ze nove cesty sa v klientoch zariadeni objavuju spravidla o nieco neskor ako v live maps.Zatial som vsak neprisiel nato, o kolko. Tiez musim odporucit videonavody na upravu v Cartouche

    http://www.waze.com/wiki/index.php/Navod_na_upravu_map_-_Videa

    PRDO8619.11.2010 - 10:36 Trvalý odkaz

    s wazom som sa uz stretol len nechapal poctatu pokial totu riso pekne nevysvetlil, len velka skoda ze na bb nefunguje "valcovanie" ciest akurat tak mozem nahlasit co chyba a je toho dost v okoli pd a handlovej.

    Spring19.11.2010 - 12:11 Trvalý odkaz

    Zemiak pise:" Aplikacia je na iP3G neskutocne pomala, nacitavanie cca minutu, k pouzitelnosti dalsia minuta, skrolovanie v zozname hlaseni od gesta k scrollu cca 20 sekund.

    Sorry pani, dobry napad, otrasne prevedenie. Koncim."

    Ja hovorim, na mojom Touch Diamond2 je rychlost v poriadku, ziadne pomale reakcie som nebadal.

    Este perlicka. Pred par dnami som zbadal v mojom blizkom okoli ikonku pomaly sa pohybujuceho "ucastnika premavky". Kedze som isiel autobusom, a ten isiel dost pomaly, tak som toho ucastnika aj mal moznost zbadat. Isiel po chodniku smerom na zastavku a hral sa s navigaciou. Bol vecer a siroko daleko nik iny.

    Richard Hombauer19.11.2010 - 20:03 Trvalý odkaz

    na Galaxy S je to praveze brutalne rychle. Idem peso okolo nehody, zapnem Waze, za 30 sekund uz hlasim na danej polohe nehodu. Dnes zapcha pred Hlohovcom. Zapnem Waze, za 30 sekund mam polohu aj mapu, ohlasim zapchu a vypinam. Perfektne. Nemusim predsa mat Waze zapnute stale, ak mam napriklad slabu bateriu. A prave vtedy ocenujem rychlost aplikacie. Pomalost na iPhone ma prekvapuje.

    Ja od Waze zazrak necakam. Zaujimaju ma zapchy v BA, na D1, nadalsich hlavnych tahoch... Waze je niekolkonasobne rychlejsi nez vsetky dopravne spravy v radiach. Ale tie mapy...ved ja si pockam. Ani po tyzdni vsak na mape nevidim nic, co som zaznamenal.

    Spring20.11.2010 - 01:10 Trvalý odkaz

    Aktualizoval si mapu v klientovi v telefone? /viac/nastavenia/vyuzitie dat/aktualizovat mapu.
    Dnes som po aktualizacii uz videl trasy,ktore som navalcoval 11.11.,a v live maps boli vcera. Takze od zanesenia do live maps po aktualizaciu v klientoch 24 hod. (aspon v mojom pripade)

    Spring24.11.2010 - 19:06 Trvalý odkaz

    Dnes som si cez aplikaciu pozrel moje tyzdenne bodovanie a na celom slovensku som bol siedmy v poradi. :-)
    stlac:Viac/hodnotenia

    ssamoo24.11.2010 - 22:12 Trvalý odkaz

    No nic...moje navalcovane mapy 4och okolitych dedin sa nikde neobjavili, uz zmizli aj cervene namapovane cesty z telefonu a na internete tiez nie su..takze v tomto sklamanie. A rovnako aj notifikacie v ramci NR su nula bodov..

    mmx25.11.2010 - 20:21 Trvalý odkaz

    no neviem v com mas problem, moje mapy uz su online tiez a aj body nabiehaju. inak dnes som zistil ze ba je celkom fajn ale mimo je to pole neorane