Dilema: iPhone 7 (128 GB) vs. iPhone 8 (64 GB)

  • Tomáš 27.05.2018 - 13:18

    Osobne som pred 2 týždnami prešiel z SE na 7čku (32gb / matne čiernu) povedal by som že zasadne rozdieli v plynulosti systemu medzi SE - 7 nepozorujem, kludne som mohol ostat pri SEčku a ušetriť par stoviek, 8čka ma aj menšiu bateriu a sklenenu zadnu stranu, hlinik ma podla mna v tomto výhodu , sklo je určite nachylnejšie aj na škrabance a na rozbitie určite ovela viac ako hlinik, tiež som rozmyšlal medzi 8 a 7 ale myslim že 200€ za sklenený zadok, menšiu bateriu a trošku vačši vykon by sa neoplatilo, určite minimalne 2 roky podporu bude mať ked nie dlhšie, určite by som radil vziať 7čku ak ti nebude vadiť že nemaš CPU A11, ale "len A10", a u teba hlavne hraje rola 64 vs 128, fotak by som určite neriešil na sedmičke je fakt brutalny a bude ti určite stačiť ked niesi nejaky pan velky fotograf.

  • Juraj 050627.05.2018 - 13:29 Trvalý odkaz

    Minulého roku som riešil dilemu,či kúpiť iPhone 7 plus,alebo 8 plus. Kvôli sklenenému šasi u iPhone 8 Plus som sa rozhodol pre 7 plus. Kúpil som ho úplne nový z vykúpu vtedy za veľmi dobrú cenu. V ponuke bola,len 256 GB verzia z vykúpu a dva roky záruka. Starší iPhone 6s som dal na protihodnotu a doplatil rozdiel v cene. Čo sa týka rýchleho nabíjania,tak to beriem,ale bezdrôtové nabíjanie by som ožalel,radšej hliníkové prevedenie,ako sklo. Keď si kúpiš iPhone 8 a stejne musíš dokúpiť výkonnejšiu nabíjačku. Odporúčam iPad power adaptér 12W,ten používam k môjmu iPhonu 7 plus. Kedy som mal,aj iPhone 8 Plus,tak stejne by som musel dokúpiť výkonnejší adaptér,minimálne ten k iPadu. Kupovať USB C kábel a plus novú nabíjačku USB -C je pomerne drahé. Navyhodnejšie je ten spomínaný iPad power adapter 12W.

    Martin27.05.2018 - 17:47 Trvalý odkaz

    Ja som dilemu neriešil, chcel som Iphone 7, ale u môjho operátora ho nemali. Tak som zobral iPhone 8. Vidím u nej tieto základné nevýhody, pre ktoré by som znova volil 7 ak by som sa rozhodoval. Sklenený zadok - väčšie riziko rozbitia. Väčšia hmotnosť a hrúbka. 64GB alebo 128 GB, pre mňa je to jedno, obe sú omnoho viac, ako dokážem zaplniť. Rozdiel v kvalite foto asi až tak veľký nie je...

    Juraj 050627.05.2018 - 19:11 Trvalý odkaz

    Tiež kvôli sklenenému šasi od kúpy iPhone 8 Plus ustúpil a rozhodol pre 7 Plus .Sklo je nepraktické,a je tam,len kvôli bezdrôtovému nabíjaniu...