Orange Santa Barbara

  • Me_Gusta 29.10.2012 - 10:35

    ZTE ukazuje prečo patrí medzi top 5 :)

  • Giorgio63929.10.2012 - 17:04 Trvalý odkaz

    Orange mi dnes potvrdil, že ide o ZTE GrandX IN. Myslím, že procesor tam je jednojadrový Intel 1.6GHz

    Lenka Ivančíková29.10.2012 - 17:23 Trvalý odkaz

    Po oficialnom potvrdeni chybajucich specifikacii doplnene zvysne parametre.

    peter6429.10.2012 - 18:16 Trvalý odkaz

    Giorgio 639, ako ti to potvrdili? mailom, vies ho sem skopčiť? Ja uz ho mam zaobjednany aj s pausalom, len ma naebali riadne tym ze v sobotu bol vedeny ako dostupny ihned, no az zajtra im pridu, ze tym pokryju secky objednavky, tak dufam ze do piatku ho mam doma, aj ked u orange nikdy nevies.

    Giorgio63929.10.2012 - 19:59 Trvalý odkaz

    Mail prišiel dnes ale obsahoval iba info, že moju žiadosť posielajú na kompetentné oddelenie a že mi dajú vedieť začiatkom novembra. Poobede mi volali z 905, že už majú pre mňa info a potvrdili mi moje dohady. Samozrejme som ich upozornil na zlú informáciu ohľadom procesora :)

    peter6429.10.2012 - 20:01 Trvalý odkaz

    Tak dufam ze zajtra im vazne pridu, poobede volam na 905ku a idem sa informovat ci budu aj kusy na pobocke tuto u nas, lebo sa mi nechce cakat do piatku, ktory vyzera aj tak nie prilis optimisticky:( dufam ze im nedojdu zasoby len niekde do centraly v BA alebo podobne.

    JakubJ30.10.2012 - 14:48 Trvalý odkaz

    Zdravím,
    chtěl jsem se zeptat, jak to funguje, kdybych si mobil objednal u vás na Slovensku od Orange a poté ho chtěl používat u nás v ČR. Nebudou tam nějaké ty problémy s blokováním apod.? Normálně bych si bejval počkal, až to bude tady, ale naši idiotský operátoři v ČR to budou mít beztak až za rok...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.10.2012 - 15:08 Trvalý odkaz

    Orange neblokuje ani telefony s viazanosťou.. takže nebude žiaden problém.

    JakubJ30.10.2012 - 16:50 Trvalý odkaz

    Tak to je paráda, samé dobré zprávy ze Slovenska :). Jinak se omlouvám, ale tou "viazanosťou" myslíš co konkrétně?
    Jinak co se týče případné reklamace, tak by to asi taky nemusel být takový problém, když to nebudu objednávat z Číny, ale ze Slovenska, že?
    Ještě si počkám na nějaké recenze a videa o tomhle mobilu a pak si ho asi nechám od Orange poslat. Počítám, že když už ho maj na svym webu uveřejněnej, že bude v prodeji co nevidět.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.10.2012 - 17:02 Trvalý odkaz

    viazanost - dotované fony s úvazkem na 12/24 mesiacov (paušál) cena od 1€.. "volný predaj" od opreatora 250€.

    JakubJ30.10.2012 - 17:06 Trvalý odkaz

    Aha, takhle...díky moc za info.

    Laci30.10.2012 - 20:22 Trvalý odkaz

    Ja som len zvedavy na odolnost displeja inac ten fon vyzera dobre,ale pri chybajucom Gorilla glass pri tak velkom displeji to moze byt problem.

    Me_Gusta01.11.2012 - 11:49 Trvalý odkaz

    xmilko: Presne tak :) Telefón od spoločnosti ZTE treba nosiť v puzdre, pretože keby ho v puzdre nenosíš, tak sa hned doškrká. U Huaweiu je to podobne. Ale čo som mal HTC, tak som ho mohol nosiť pri kľúčoch vo vrecku a za celý čas používania som mal na ňom dva malé škrabančeky ;) a to bol Wildfire za pár € :D V tomto HTC nemá konkurenta

    Peter Čapkovič01.11.2012 - 15:58 Trvalý odkaz

    No čo máte ho už niekto doma...? Nejaké prvé dojmy, postrehy...

    peter6401.11.2012 - 17:57 Trvalý odkaz

    Mal som ho objednany aj s pausalom, ale odrbali ma lebo dostupny bude az 5 novembra,cize som celu objednavku stornoval:(

    Peter Čapkovič01.11.2012 - 18:46 Trvalý odkaz

    Ja som ho objednal na predajni už v pondelok, ale vraj bude teda až toho 5.11. takže ešte vždy mam možnosť odskočiť a zmeniť to priamo na predajni za iný foun, preto som sa pýtal na skúsenosti...

    Laci01.11.2012 - 20:50 Trvalý odkaz

    No ozaj je to asi o stasti manzelke wildfire popraskal ako zrkadlo :( a nikto ho ani o zem nehodil :).Ja mam samsung wave a to je ozajstny nezmar padol aj s rebrika a mnohokrat,denno denne je extremne zatazovany a bez skrabanca a to nema gorilu.Predtym som mal samsung vysuvacku a tam klakol displej po 3 mesiacoch.

    MJ01.11.2012 - 22:18 Trvalý odkaz

    Len tak to sklo nepukne. Tým ale nechcem povedať že ta klame manželka :) len ze fyzika proste nepusti ;)

    janesbond102.11.2012 - 08:48 Trvalý odkaz

    xmilko: Pokiaľ viem , tak wave má gorilla glass.....

    Mike02.11.2012 - 10:17 Trvalý odkaz

    Btw, Netusite co je zac ten telefon Orange Memphis? Ze ci je ot nejake ZTEcko, alebo to je nieco uplne ine?
    Sam som velmi zvedavy na tieto dva kusky (nakolko som bol spokojny pouzivatel Orange San Francisco - ten som si este objednaval dokonca z UK, a teraz mam Orange Monte Carlo...)
    Dufam ze test tohto intelaka bude, i ked spatne by som asi radsej videl v predaji tu tegra 2 verziu, snad na tom pojde vacsina apiek

    Laci03.11.2012 - 01:02 Trvalý odkaz

    janesbond1: no je to otazne ,ale nemaju to oficialne nikde ani na stranke http://www.corninggorillaglass.com kde su zoznamy produktov ,ktore maju gorilu,ale co je fakt tak po 2 rokoch displej bez jedineho skrabanca a nikdy nemal obal a nie je s nim zachadzane v rukavickach :)

    JakubJ04.11.2012 - 14:31 Trvalý odkaz

    Už má někdo tenhle stroj doma? :) Zajímalo by mě, jak je to s kompatibilitou u aplikací a her. První telefon s Intelem (tusim ze San Diego) měl prý problémy s poměrně velkou částí her a určitou částí aplikací. Hledal jsem na netu nějaké recenze, který by se tomuhle věnovaly u Grand X In, ale nic jsem nenašel.
    Tak kdyby tu byl někdo, kdo to už má možnost tak by mě zajímalo jak to šlape :)

    Peter Čapkovič11.11.2012 - 17:30 Trvalý odkaz

    Tak lidičky mobil mám doma od piatku, ale samého začiatku len problemy... Vôbec nejde appka Facebooku, ktorá funguje vždy len raz pri prvotnej inštalácii, potom sa viac nerozbehne a hned nasleduje "pád". Vôbec nie je v mobile GTALK, ked jej chcem napisať z mobilu ja (mam SGS II) tak mi ukazuje že je offline hoci ma mobil zapnutý a aj gmail... A počas noci ak sa dá letový režim, tam zmiznu z obrazovky ikony kontaktov ... Zatiaľ som toho ešte moc neskúšal, napr. Angry birds ide bez problemov. No neviem, idem zajtra volať na servisné stredisko Inoteska, ale sam neverím že mi pomožu, kedže je to uplna novinka a si to nemaju bohvieako zmáknuté...
    Som veľmi sklamaný...
    Má ho tu z vás ešte niekto? Ako ste na tom vy...???

    janesbond111.11.2012 - 19:13 Trvalý odkaz

    xmilko : ja si myslím ,že ho ale má... mal som ten mobilík pár mesiacov, a kebyže má v seba android a displej aspoň 4" , tak je to dokonalý mobil a nevymenil by som ho za SGS :-) Môj mal nejaký škrabanček ale to mi spadol na beton :-/

    ZlobaTH11.11.2012 - 23:54 Trvalý odkaz

    Pepo, neviem ale napr u brandovaneho LG GT540 a mam pocit ze ani u Wildfire S Gtalk nie je. Asi ho pomarancovnici rusia. A co ma najvac hneva tak vraveli ze brand nie je a samozrejme ze bol...

    Peter Čapkovič12.11.2012 - 20:27 Trvalý odkaz

    Takže ľudia chcem Vás vyslovene varovať pred daným telefonom!
    Ako tu ž bolo vyššie spomenuté tento telefon má problémy s kompatibilitou s množstvom aplikácií na Google play, napr. ako som už spomenul FB nejde vobec spustiť...
    Ďalší problém je s ikonami "kontaktov" ktoré si dám na plochu (pre rýchly prístupk k tým najpoužívanejším) a dám na noc letový režim. Rano po zapnutí telefonu tieto kontakty zmiznu...
    Súšal som samozrejme reset mobilu a obnovenie do pôvodných nastavení dokonca 2x, ale nepomohlo.
    Celkovo je ten firmware nevyladený, a narýchlo zbuchaný. Volal som aj do spol. Inoteska, ktorá robí servis pre tieto mobily a tam mi uviedli, že ten mobil ešte ani nemaju v databáze a nevedia mi poradiť. Dali mi k telefonu aj samotného technika, ktorý sa vyjdaril a teraz citujem: "Posraní Orindžáci zase narýchlo vypustili mobil, ktorý nemá riadne otestovaný firmware".
    Uviedol, že ani on sám ešte nevie čo s tým urobí, ale že skúsi prepáliť softver... čo mi príde ako riešenie masť na zlomenu nohu...
    Som totálne znechutený, ked na ten mobil som čakal dva týždne a hned po troch dnoch užívania už ide na reklamáciu s neistým výsledkom...!

    MJ13.11.2012 - 00:41 Trvalý odkaz

    Treba rychlo vratit a kúpiť iný. A hlavne nie zte alebo huaueeej

    Peter Čapkovič13.11.2012 - 01:12 Trvalý odkaz

    Tak je pravda že v tom ZTE som sa sklamal ale s Huawei ja osobne nemam zle skusenosti.
    Každopádne sme ho dali na reklamačku a dohodli sa predavačkou na predajnom mieste, že aj ked by ho vratili akože opravený tak slubila, že ho vymení za iný, tak uvidíme...

    MJ13.11.2012 - 11:37 Trvalý odkaz

    pocuj , nenechaj sa odrbat - co ti povedal predavacka, na to si nikto nespomene ked sa to vrati. Zo zakona mozes tovar objednany cez net vratit bez udania dovodu do niekolko dni (neviem presne). Podobne to plati ked zakupeny tovar je poskodeny. Vrat ho, a vypytaj si prachy spat. budu ta krutit a skusat ale musia ti ich dat ak sa nenechas ukecat.

    Peter Čapkovič14.11.2012 - 19:17 Trvalý odkaz

    MJ: Problem, je že nebol objednaný cez net ... Týmm pádom vvšetko to čo tvrdíš pada...
    Inak pri zásielkovom predaji je 7 dí a to aj bez udania dôvodu.

    Danko15.11.2012 - 10:17 Trvalý odkaz

    Nikto iny este nemal v ruke ten mobil??? Ake mate skusenosti, hlavne s tymi aplikaciami...

    MJ15.11.2012 - 11:17 Trvalý odkaz

    @pepo30 - To je jedno s kade , chod to vratit kym este mozes. a nenechaj sa sukecat

    j16.11.2012 - 12:05 Trvalý odkaz

    Ja mam tento fon uz tyzden a zatial maximalna spokojnost. Nenasiel som zatial ani jednu aplikaciu/hru, ktora by nesla, aj ked pravda, ze som toho skusal pomenej. Ide mi iGo navigacia s mapami, benchmarky Quadrant (skore 3000) a Antutu (skore vyse 6600), hry Temple run, Samurai 2:Vengeance, Asphalt 7, Dead trigger ... Jediny problem som mal s google play, neslo mi nainstalovat Dead trigger - pisalo chybu. Tak som to musel nainstalovat tak, ze som si stiahol apk z netu a potom to islo. Ale ostatne appky z google play stiahlo ... Ohladom tej kompatibility som sa bal, ale zatial nelutujem vyber tohto telefonu. Co som pozeral, tak vela vyvojarov doladuje svoje aplikacie na intel atom X86 procaky ... je to vidiet v changelogoch roznych aplikacii (napr MX player, Antutu benchmark ...) Cize kompatibilita sa bude len zlepsovat. Inak porovnaval som ho s Orange Memphis, co ma kamaratka a dizajnovo sa mi viac paci tento Santa Barbara, ma oblejsie tvary, vacsi display s vacsim rozlisenim, raz tolko ram, vacsi vykon a soft nie je tolko Orangoidny (memphis ma niektore icony oranzovske, orange gesta atd. a ma aj na zadom kryte orange napis, zatial co santa barbara tam ma len intel a ZTE napis a soft nema tolko upraveny na orange obraz ...). Inak jedna vec je chyba v popise tejto Santa Barbary na orange stranke - pisu, ze ma radio, aj na inych strankach to pisu ale realne ho nema. Hladam som vsade a pisal som do Orangeu a oni mi zavolali, ze sa ospravedlnuju, ze to radio to naozaj nema, ze tie popisy upravia. Ale radio som nevidel ani ked som sa hral s tym orange memphis, takze ten ho asi tiez nema ...

    Danko16.11.2012 - 12:38 Trvalý odkaz

    Diky za odpoved, dufam ze aj ostatny napisu nieco podobne

    Danko16.11.2012 - 19:17 Trvalý odkaz

    Mohli by urobit nejake testy medzi Atom a ARM processormi!!!!
    Ktory ma vyssi vykon?

    j17.11.2012 - 12:40 Trvalý odkaz

    To zavisi od toho aky ARM procesor myslis. Ale podla testou je ten Intel procak velmi dobry, je cca na urovni tych lepsi ARM procakov, ktore su v mobiloch o triedu drahsich ... staci googlit Atom Z2460. Ale obycajne ARM procaky, ktore su v smartphonoch v tychto cenach strci do vacku ... staci porovnat napr v orange memphis, ten ma vysledky v benchmarkoch Quadrant a Antutu polovicne ...

    HellAngel18.11.2012 - 20:18 Trvalý odkaz

    tak hlavne zatial vsetko je viacej upravovane na ARM technologiu, mysslim ze z intelu sa toho da este vytrieskat viacej, ked sa spravne vsetko vyladi

    Peter Čapkovič18.11.2012 - 20:35 Trvalý odkaz

    j.m - tak potom nechapem ako je to možne že mne to blblo s viacerymi appkami... A ešte po tom čo mi povedal ten technik tak tomu už vobec nerozumiem... Ale hnedako sa mobil vráti z opravy tak to otestujem a dam vedieť!

    j19.11.2012 - 14:33 Trvalý odkaz

    neviem preco ti to blblo... ale ja som zatial skusal len tie aplikacie a hry spomenute vyssie a s tymi nebol problem. Vcera som este skusal aj GTA3 a tiez v pohode frci (aj ked Google play vyhlasuje, ze hra nie je kompatibilna). Jedina hra ktora mi nejde je Real Racing 2, pise chybu, ale podla diskusie na google play a mnozstva negativnych reakcii to nejde vela ludom, tak neviem ci je na vine intel procak alebo naprt odladena hra. Inak objavil som jednu vec, ktora pomoze majitelom tejto Orange Santa Barbary ked budu hrat Asphalt 7 (a mozno aj ine hry). Asphalt 7 isiel sem tam trhane, ale tento problem riesi nasledovne nastavenie: Treba sa dostat v menu telefonu na nastavenia, potom nastavenia baterky a tu treba s lavym tlacidkom vyvolat moznost Battery Tweak, kde sa da nastavit frekvencia procesoru. Je tam nastavene 600mhz, ale ked to zmenite na 1600mhz (co je zakladna frekvencia tohto procaku), tak Ashalt 7 ide nadherne. Ono je problem, ze tu frekvenciu to ma menit automaticky podla zataze (cize 600mhz ma byt ked je bez zataze - aby sa setrila baterka a 1600mhz ma byt ked sa hraju hry) ale pri tomto Asphalt 7 to proste treba zmenit manualne. U ostatnych hier to funguje automaticky, cize to netreba riesit.

    Peter Čapkovič20.11.2012 - 18:11 Trvalý odkaz

    j.m. - skušal si aj tie kontakty na ploche? Ak daš počas noci letový režim, či ti nezmiznu z plochy?

    ross23.11.2012 - 17:19 Trvalý odkaz

    Zaujimalo by ma ci je to s kompatibilitou take zle..ci idu hry napr. Shadowgun alebo NFS most wanted alebo 9MM

    ross23.11.2012 - 17:20 Trvalý odkaz

    Mohla by uz byt nejaka recenzia :)

    Arkaz25.11.2012 - 18:06 Trvalý odkaz

    No ja mam tento mobil uz tiez cca tyzden-dva. Zatial som nespozoroval ziaden problem s kompatibilitou aplikacii aj ked je pravda ze niektore som musel instalovat manualne cez APK subor.Co sa tyka Antutu tam som mal uz aj nieco cez 7000 bodov =) Vsetci co amju problemi mate najnovsi Software ? ja mam B04 moze sa stat ze mate B03. Na stranke ZTE je aktualizacia ktoru staci skopirovat na sd kartu a dat aktualizaciu vyskusajte to je to jednoduche. Ja mam mobil z Teleringu v rakusku. preto asi nemam rovnaky SW ako ten z orange.

    lukas29.11.2012 - 21:31 Trvalý odkaz

    Aj sa niečo zmenilo ohľadne stability systému keď vyšla tá aktualizácia ? potom by som poprosil info ohľadne toho :)... Dnes som bol v Orange si ho pozrieť a vedúci predajne (kamarát) ma dosť odhováral od neho, ževraj niesú moc dobré tie telefóny, že sa kazia.... tak fakt neviem či by som si ho mal zobrať. Škoda že nieje nejaká podrobnejšia recenzia alebo skúsenosti ľudí s týmto telefónom :)

    bzucak30.11.2012 - 08:58 Trvalý odkaz

    Telefon mam od pondelka, a musim povedat, len pre silne nervy....

    Peter Čapkovič30.11.2012 - 09:21 Trvalý odkaz

    Tak už mam foun doma a ma najnovsi FW a musim povedať že je to omnoho lepšie.. Teraz naopak tvrdim, že ten fon za tie prachy je jedna z najlepších best buy!
    Jedna jedina vec čo mi zatial akosi haprje je zobrazenie kontaktov... Ak dam zobrazit kontakty SIM + Telefon tak ich zobrazi všetky. Ak dam len kontakty v telefone tak nezobrazi ani jeden... Trapim sa s tým už druhy den a neviem prist na to kde je chyba... Ako to ide vám? Kde robim chybu?

    j30.11.2012 - 12:44 Trvalý odkaz

    Pepo30, skusal som to na mojom Orange Santa Barbara a tiez mi to zobrazuje tak, ako vrasis ty... to znamena, ze zobrazi kontakty z telefonu len vtedy, ak das zobrazit vsetky (sim + telefon), cize to bude asi bug. Inak mne to nevadi, lebo ja pouzivam iba zobrazenie kontaktov z SIM a to funguje. A inak aku mas teraz verziu softu? Diky

    nitrix01.12.2012 - 15:50 Trvalý odkaz

    takze chcem aj ja reagovat na tento telefon, lebo ako vidim, je nas tu malo co ho vlastnime.co sa tyka telefonu je to asi najlepsia volba v cenovej kategorii..sice ho vlastnim od vcerajsku musim povedat ze je celkom schopny.ako vsetci pisu ze maju problem s androidom. no ja taky nemam..dal som si najnovsiu aktualizaciu a vsetko krasne ide..ziadne problemy s aplikaciami..stahoval som s marketu vsetko ide v pohode..skusal som benchmark AnTuTu a pocet bodov 10670..spracovanie celkom solidne..zo zadu je plast..ale nic vrzga.ale povedz me si.samsung galaxy SIII ma tiez zo zadu plast a ten telefon je cenovo niekde inde.fotak pekne foti.nahravanie full HD :-)..no co viac dodat..za tu cenu fakt nic lepsie nekupite.. zatedy som spokojny

    Peter Čapkovič02.12.2012 - 12:53 Trvalý odkaz

    to: j_m:
    Číslo modelu:
    Grang X In

    Verzia systemu Android:
    4.0.4

    Verzia IFWI:
    25.96

    Verzia základného pásma: SUNRISE_SMB_REV30_V2_R3_1233.E1

    Verzia jadra:
    3.0.8-svn4330
    ztetd@SCL_XA242_100*1
    SMP PREEMPT Mon Oct 8 15:56:54 CST 2012

    Číslo zostavy:
    eng.ztetd.20121008.152820

    Verza softveru:
    GXI_OSKV1.0.0B02

    Tu to je komplet opísane. Dajte aj vy info akú mate soft. verziu.