Diskusia k článku
20.5.
Apple Mozilla
bumbaldek, vymazala som z tvojho prispevku nadavku. tu sa spravame slusne, neurazame druhych citatelov. pokial to neakceptujes, mas moznost ist nadavat tam, kde ti to budu tolerovat. tu nie.
20.5.
Windows Internet Explorer
» bumbaldek: neobhajujem nič, píšem fakty. Ako dopadlo to prešetrovanie, je tam záver že sa niečo porušilo?

Nanosim - základná predplatené karta
Tvoja základná predplatená karta Classic neobsahuje žiadne predplatené jednotky, nie je to žiadny paušál, takže v Tvojom prípade nemáš v EU roamingu čo čerpať - nie je dobrý príklad.

O tom, že 4ka nemala doteraz paušály s roamingom sa diskutovalo už v článku o nových programoch Sloboda.

http://www.fony.sk/forum/diskusia/16516-4ka-nove-portfolio-sloboda-s-mnozstvom-dat/144251#144251
20.5.
nanoSIM to, že si tu pokecáte/pokecáme o tom ešte neznamená, že je to právne správne.
20.5.
Windows Firefox
» bumbaldek: neobhajujem nič, píšem fakty. Ako dopadlo to prešetrovanie, je tam záver že sa niečo porušilo?

Nanosim - základná predplatené karta
Dovolím si Ťa poopraviť :-) Arogantné emócie nie su fakty. Urážanie používateľov tiež nie. :-) Možno by si mal popracovať na chápaní slovenského slovníka :-D
--
Moja podstata vyplýva z mojho prirodzenia.
20.5.
Windows Firefox
POvedzme si pravdu. Slovenske predsednictvo dobry napad dokalicilo. Operatorom regulacia prikazuje uctovat roamingove sluzby ako by si bol doma ale velkoobchodne ceny za ktore sa predavaju roamingove sluzby a najma datove su neopodstatnene vysoke. Priklad operator kupi 1 GB roamingovych dat za 6 Eur s DPH ale regulacia kazemu predat tiho povedzme za 2 Eura s DPH. Cize je stratovy. Roamingove priplatky maju polsky, finsky operatori a dalsi operatori. Taky rakusky a nemecky operatori maju pausali pri ktorych si roaming ani neaktivujes pokial si nezmenis pausal. 4ka nieje vychcana, len bohuzial nechce skrachovat. Teraz mozno uz vyjednala lepsie podmienky. Podakuj sa Smeru SD za zbabranu regulaciu roamingu.
20.5.
Android Firefox
Prosím ta, čo ma slovenské predsedníctvo s poplatkami za roaming? Veď to je téma EK ( a jej "volebný” marketing). A výsledok je taký, aký je aj vplyvom lobistov , alebo ak chceš telko operátorov. A to, za čo si kupujú a predávajú dáta je snáď ich vec ,nie . Hlavne keď cely európsky telko trh ovlada zopar oligopolov . “Slovenský” telekom platí “nemeckému” telekomu ... komu asi tie platby idu . Kde skončia straty , či skôr zisky , hmm? Trocha precenujes náš vplyv v EÚ. A mimochodom, 4ku a jej majitelov vláda dosť podporuje, asi by nepresadzovali reguláciu, vďaka ktorej skrachuju, ci?
21.5.
kentaur100 ak regulujú maloobchodný trh potom nie je jedno za koľko si predávajú dáta operátory. Môžeš uviesť v čom konkrétne štát podporil 4ku?
21.5.
Windows Firefox
@kentaur100. Pravda je taka ze tato regulacia roamingu bola schvalena pocas nas ho predsednictva EU. My sme sa tym chvalili a predavali to ako nas uspech pocas nasho predsednictva EU. Bohuzial ceny za roamingove sluzby su nezmyselne vysoko nastavene na velkoobchodnom trhu. Najma za datovy roaming. To je proste fakt. S touto regulaciou maju problem najma mensi operatori problem ako je Telia, Elisa, Telenor, Iliad, Telekom Austria, Tele2, KPN, 4ka, 3, TDC ,PLUS, P4 atd, Takmer vsetci operatori ktori neposobia v Taliansku,Spanielsku,Portugalsku,Grecku, Bulharsku a Chorvatsku.
21.5.
Windows Chrome
@bodnar.tom : to, ze regulacia bola schvalena za nasho predsednictva, je zhoda okolnosti ... roky to pripravovala EK (dokonca sa to roky odsuvalo) a tiez to bolo schvalene ako proces na niekolko rokov. Takze tu naozaj by som nehovoril "lebo Fico", nie je to urcite nase dielo.
@Rastislav.j : jasne, ze koncova regulacia pre spotrebitelov ma vplyv na transakcie operatorov. Ale tie ceny su ich ceny, ktore si oni tvoria. A jediny sposob, ako to ovplyvnit, je prave regulacia koncovych cien. Kto urci, ze cena 1GB je 6er? A stale plati aj to, ze vlastnictvo je v rukach zopar oligopolov, ktore si platby sheruju medzi sebou navzajom, medzi matkou a dcerami. Takze to casto funguje, akoby si vyberal z praveho vrecka a daval do laveho.
21.5.
Android Opera Mini
Len do toho pravého nedáva z ľavého, ale "nášho" vrecka
--
Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod.
21.5.
Windows Chrome
Bonyek: heh ... ano, tak to zial chodi vzdy. do tych vrecak to naskladame vzdy my, zakaznici.
21.5.
kentaur100 jedna vec je, že je nutné cenu regulovať a druhá, že politik a politický odborník to inak ako na p* ani spraviť nevie.

Osobne by som napríklad k max. cene pridal aj podmienku, že najnižšiu cenu, na akej sa vie dohodnúť s niektorým zahraničným operátorom, musí ponúknuť ktorémukoľvek operátorovi.
21.5.
Windows Firefox
Povedzme to narovinu politici to spackali pri regulacii roamingu a najma datovom roamingu. Necudujem sa 4ke, kto by chcel spravit ekonomicku samovrazdu. Nikto aj Orange Polsko ma roamingove priplatky a to ma zopar XX milionov zakaznikov.
16 dní
Windows Chrome
Vie niekto ci toto naozaj plati lebo na stranke operatora o tom neviem nic najst
15 dní
Windows Chrome
... zatial este neplati, predbezne slubuju koncom mesiaca.
15 dní
Windows Firefox
Nikto nevie, odkedy to presne platí aj v EU: "už od júna 2018" TO je termín, jak celá 4ka :-) Paušály TO. si už v júni 2018 nebude možné aktivovať. Celá zmena je automatická a úplne bezplatná. http://www.4ka.sk/blog/prejdite-na-nove-pausaly-sloboda-a-uzite-si-ich-bez-starosti-doma-aj-v-celej-eu
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188