Diskusia k článku
11 dní
Windows Firefox
Bateria je len cast skladacky, Ja mam na Mi9 3300 mAh a endurance rating mas podla GSMAreny 96 h. Dneska som na 3,5 dna a ostava mi 42% baterie ... ak to takto pojde dalej dostanem sa na 6 dni "provozu".Za mna slusne cislo, a pri riadnom vyuziti to da den so SOT 8-9 h, a to sa este len udajne chysta oprava spotreby :D
9 dní
iPhone iPhone
3,5-6 dní dáš jedine keď ten mobil denne používaš max pol hodku
9 dní
Windows Chrome
XiaomiManiac to ten telefon mas v supliku a len sa vecer prides potesit, ze ako malo baterky ubudlo? :D
A co tam mas za ROM? EU ROM od vyrobcu mala bug vo vyhladavani sieti, tym padom to viac zralo v standby a znizovala sa celkova vydrz. Cinske ROM prave dostahovali tebou spominanych 8-9h SOT, na EU to bolo potom iba od 5-7hod (asi zavisi od pokrytia signalu). Ak teda opravou spotreby nemyslis este daco ine, ja som naposledy narazil na to co som teraz uviedol
--
LG G7, Xiaomi Mi A1, Samsung Gear S2
9 dní
Windows Firefox
Chlapi, S10e ma v hornej liste prepinac na "Bočné svetlo". Co to je? Nepozorujem ziadnu zmenu.
--
Samsung S10e
9 dní
Windows Chrome
preklep? nočné svetlo? že displej naberie červeny nadych po zotmeni? len špekulujem, nemam S10e..
--
¯\_(ツ)_/¯
9 dní
Android Android
Bočné svetlo je blikanie okrajov displeja pri prijímaní hovoru alebo sms alebo čo si nastavíš. Dá sa to prispôsobiť, farba, štýl blikania či pri zhasnutom displeji a t ď. Treba vyskúšať nastaviť, efekt sa ukáže pri prijatej správe alebo hovore.
9 dní
Windows Firefox
Dik tatko, uz som sa k tomu preklikal. Cize taka diskoteka, co ma zrejme nahradit chybajucu ledku.

Inac proti S7 je ten aparat o dost rychlejsi, citit posun o 3 generacie. I ked chyba mi ta ledka a vypinac/citacka mohla byt o par cm nizsie. Riadne vystupujuci fotak bude po chvili pooskierany rovnako ako na S7.
--
Samsung S10e
8 dní
Android Android
Nemáš za čo. Ja som to zo začiatku nevyužíval, ale ako som si dal zatvárací priesvitný kryt tak som tomu dal šancu..
6 dní 14 hod
Windows Firefox
Dnes ma telefonik pekne nas*al. Pri nasadenych polarizacnych okuliaroch nie je na obrazovke skoro nic vidiet. Ak sa otoci nalezato, tak je to OK. Zistil som, ze to robi ochranna folia. Fakt super Samsung! Takze pri soferovani si mozem vybrat ci uvidim na obrazovku alebo na cestu...

https://www.valuewalk.com/2019/03/galaxy-s10-polarized-screen-issue/
--
Samsung S10e
6 dní 12 hod
Android Android
Kúpiť si držiak čo sa otočí nalezato?
--
¯\_(ツ)_/¯
6 dní 10 hod
Android Chrome
Pouzivam magneticky drziak v oboch autach. Nezavadzia, je maly a sikovny. Radsej kupim poriadne ochranne sklo.
Len skoda ze v samsungu nerozmyslali, ked tu foliu tam davali.
--
Samsung S10e
4 dni 9 hod
12 hod 7 min
Android Chrome
Ale aby som nebol len negativny...

S10e je pre mna skvely nastupca S7, v ktorej mi uz bateria vela nevydrzi (pouzivany od Dec 2016) a dostava uz len bezpecnostne aktualizacie.

Inac je to telefon o svetelne roky dalej ako S7. Rychlost systemu aj odozva appiek je neskutocna. Ak by som prechadzal postupne na S8 a S9, tak by som ten rozdiel az tak moc asi nevnimal.

Displej ma sice mensie rozlisenie i ppi no nijako to nevadi. Displej je vacsi s peknymi farbami, skoda toho nadoru v podobe prednej kamery. Ak by bola moznost, tak by som bral phone kde vobec nie je.

Rozmery a hmotnost su rovnake ako ma S7, no drzi sa trosku horsie kvoli dipleju, ktory zabera celu prednu stranu.

Snimac odtlacku funguje ovela spolahlivejsie a rychlejsie ako na S7, skenovanie tvare funguje dobre do urcitych svetelnych podmienok. Za tmy ani tuk. Skener odtlackov by ale mohol byt o par cm nizsie.

Skoda, ze dual sim zdiela slot s pametovou kartou. I ked je vnutorna pamat az 4-nasobna oproti S7 (128 vs 32 gb), tak kartu pouzivam.

Kvalitu fotaku porovnavat nebudem nakolko fotit neviem, vsetko nechavam vacsinou na auto.
Paradne su (super)spomalene videa, mohli byt ale trosku dlhsie.
S videami a hudbou suvisi pritomnost skvelych stereo repracikov. Ich "hlucnost" ma prekvapila. Dokonca aj ako tak cisto daco zahraju. Samozrejme so sluchatkami sa to porovnavat neda, no tie som este nevyskusal.

Bateria je skor jemne neprijemne prekvapenie. 1 den da uplne s prehladom, rano som este na cca 20%. Vzhladom na mierne vyssiu kapacitu, displej s nizsim rozlisenim (i ked fyzicky vacsim), novy procak s 8nm vyrobnym proces, vylepsenym riadenim spotreby u noveho androidu 9, som cakal viacej...

Potesi stale pritomna ochrana pred vodou a prachom IP68.

Prechod z S7 bol jednoduchy pomocou Smart Switch. Vsetko sa prehodilo (sms, cisla, kalendar, nastavenia) a nainstalovali sa aj apky z G-play. Konta appiek a ich historia sa nepreniesli, musel som to riesit rucne apku po apke.

Ked si k tomu vsetkemu dosadim cenu 485 eur s 5-rocnou zarukou, tak ten telefon nema konkurenciu.
Skoda, ze sa za tu cenu nepredava normalne.

(Za podobnu cenu isiel aj Huawei P30, no je vacsi, tazsi, ma divny ty pamatovych kariet a iba IP53)

Koniec hlasenia :)
--
Samsung S10e
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188