Sony Xperia 10 - úzky, užší, najužší

  • marek 23.03.2019 - 21:19

    Ach Sony, Sony. Telefón je celkom fajn nakoľko z hľadiska dizajnu prináša niečo nové, ale z hľadiska výbavy by mal stáť tak max. do 200e, skôr by som povedal, že do 150e. Tí páni v Sony si zrejme stále myslia, že ich značka je niečo extra, čo je hodné priplatenia si. Áno Sony robí špičkové veci v iných odvetviach priemyslu, ale telefóny to žiaľ už veľa rokov nie sú. Ak sa pozriem na net, tak aj na Slovensku sa dá zohnať za 340e Sony XZ Premium čo sa už z hľadiska výbavy dá akceptovať.

  • Lukas23.03.2019 - 23:57 Trvalý odkaz

    jako sory ale sony ide dole vodou a toto je len dalsia grcka a a za tie peniaze to nikto nekupi

    viperman24.03.2019 - 11:00 Trvalý odkaz

    Normálny telefón strednej triedy, to asi ťažko bude stáť 200 euro. A vlajkove lode sa môžu normálne porovnávať s inými značkami, jazdy výrobca ma niečo čo môže ponúknuť. Takže áno majú aj oni špičkové telefóny :) mne iba chyba pomer strán 16 ku 9, hen tie natiahnuté telefóny sa mi nepáčia a 21 ku 9 je fakt dobre asi iba na netflix a možno spustenia dvoch apiek vedla seba.

    Tomas24.03.2019 - 12:19 Trvalý odkaz

    Zatial co som videl/cital recenzie, tak vzdy z toho mali rozpacite pocity a zaver bol, ze by len tazko tento model doporucili, s cim uplne suhlasim.

    Nezmyselny pomer stran, ani dizajn sa mi nepaci, slaby fotak... V podstate ani nevuem najst jednu vec, ktora by sa mi pacila.

    Matej25.03.2019 - 13:23 Trvalý odkaz

    RIP Sony.
    3GB RAM za 350e je nonsens.
    Ergonomicky mi to tiez nepride uplne ok (oddelena citacka od vypinacieho tlacidla), minimalne okraje na spodnej strane (dost casto recenzenti hovoria, ze na spodu by privitali trosku vacsi okraj, lepsie sa stlacaju systemove tlacidla / gesta).
    Osobne by som uz asi nechcel displej s vyssim pomerom ako 19,5:9, 21:9 sa mi zda uz zbytocne moc.

    No Sony zase raz prestrelilo...

    adamkofirda@gm…25.03.2019 - 17:13 Trvalý odkaz

    Maxim: Aspoň urobili zase niečo originálne..Sony je asi jediný výrobca ktorý nevyzerá dnes už ako každý druhý

    Tomas25.03.2019 - 21:46 Trvalý odkaz

    Originalne =/= zmysluplne alebo dobre.

    adamkofirda@gm…26.03.2019 - 08:38 Trvalý odkaz

    Merrick: Myslel som dizajnovo.

    viperman26.03.2019 - 10:46 Trvalý odkaz

    vsetkym nevyhovies, to tlacidlo a citacka musi byt oddelene kvoli patentu, ale imho to mohli spravit tak ze okrem US trhu by vsade inde fungovala citacka a aj ako zapinacie tlacidlo a a na US trhu by bol upraveny firmware kde by to bolo oddelene a pouzivalo sa na prebudenie tlacidlo... (problem je len ten US trh)

    Matej26.03.2019 - 18:15 Trvalý odkaz

    hej viem, ze to je kvoli patentu. Tak bud nech za patent platia, alebo nech to vymyslia inak. Toto mi pride kontraproduktivne.
    Ze tlacidla hlasitosti nemaju dostatocny "feeling", to sa s nimi taha uz tusim 3 roky (vzdy boli take gumove, ze clovek nevedel ci to stlacil alebo nie). To, ze su tak nizko a tym padom telefon nedas do drziaku nie je tiez novinka.
    Ja neviem, ci Japonski zakaznici nedavaju dostatocny feedback, alebo Sony odmieta / nema kapacity na inovacie, ale toto je tocenie sa v zacarovanom kruhu cervenych cisel.
    Tuto taktiku skusalo uz aj HTC, ze chcu robit len vlajkove lode, a bum, priniesli mid-low end za cenu nadupanej strednej triedy od cinskej konkurencie. Fakt by to kupoval len blazon, uz hocijake posrane Xiaomi za 150eur ma 4GB ramky

    viperman26.03.2019 - 19:07 Trvalý odkaz

    Verzia plus ma 4 GB. Ale to ze Apple šetrí jak sa dá a do nových ipadov dal 3gb to je čo? Najmenej zo všetkých svojich zariadení... A stoja dvakrát toľko..

    david hulák27.03.2019 - 12:55 Trvalý odkaz

    Ale tie ipady z 3GB ram isú ako android z 6GB tam ide o ukázanie aký je IOS good nie o šerrený GB.Keby nešetrili na ramke tiež by vyvojari kašlali na optim. Veď aj najlacnejší by mal 6Gb ram nie? A bolo by to zlé