Diskusia k článku
7.3.
Android Chrome
A s čím konkrétne nesúhlasíš?

https://youtu.be/11wFcTd5qYE
7.3.
Android Chrome
A ešte
https://michalpataky.com/chcete-palit-tuky-nic-nerobte/

https://www.restartnisa.sk/ako-najefektivnejsie-spalovat-tuky/

Takže čakám na odpoveď :)
7.3.
Windows Chrome
dovol aby som ti vysvetlil par veci ktore su napisane v tebou uverejnenom clankuhttps://www.restartnisa.sk/ako-najefektivnejsie-spalovat-tuky/ a ktorym nerozumies.
ak si v clanku precitas: "Pri miernom tempe telo získava asi 30% energie z glukózy a 70% z tukov."
ty si to nemozes vylozit takto: "Na proti tomu v kľudovom režime, teda pri leňošení na gauči či pomalej chôdzi telo preferuje pomalší zdroj energie, a to tuky. " :)
ono tele vzdy pali najskor tu "rychlu energiu" z cukrov a az potom sa dostane k tukom. tak ako pisu v clanku.
energia z "volnych cukrov" vystaci na 15min intenzivneho cvicenia a az potom sa mozu zacat diat nejake veci s tukmi.
umyvanim riadu, lezanim pred telkou a ani kludovou prechadzkou nemines energiu ani z tych cukrov a preto nemozes chudnut z tukov :)

zaklad chudnutia:
1. dodavat telu menej energie ako telo spaluje
2. pravidelne jest (naozaj pravidelne) cca 5x denne vzdy v rovnakom case (aj ked nie ste hladny)
3. 3-4x do tyzdna cvicit 60-90min (aby sme palili aj tuku nie len cukry) pri tepovej frekvencii 60-70% mtf
v clanku sa pise "Nejefektívnejšie spaľovanie tukov teda očakávajte pri menej intenzívnom pohybe (50-60% MTF), ktoré trvá minimálne hodinu." ja tvrdim ze ta tepova frekvencia je individualna zalezi od metabolizmu a aktualnej kondicii. v jednoduchosti plati ze ak bezis tak by si mal udrziavat tempo pri ktorom dokazes este rozpravat.
chudnut pred telkou, umyvanim riadu alebo LEN dietou je hlupost ;)
--
lnk.sk/mM05
7.3.
Android Chrome
Uf, no mal by si sa poriadne dovzdelať.

"ono tele vzdy pali najskor tu "rychlu energiu" z cukrov a az potom sa dostane k tukom" - to platí pre intenzívnejšiu aktivitu. V kľude telo páli tuk hneď. Pozri si video a ešte raz prečítaj články.

K tvojim bodom:
1 samozrejme to je základ a píšem to aj hore
2 vedomosti z muscle n fitness časopisu spred 10 rokov? IF ti ako do tej teórie zapadá? Čo Bukovský ktorý odporúča jesť raz za deň?
7.3.
Windows Chrome
ano preto su vsetci "pozeraci TV" s kockami na bruchu :)
hej hej pan Igor B je expert, tak ako americky vedci zistili ze....
ok vyhral si odteraz, papam jeden krat denne, zvysok dna lezim pred telkou pohybujem uz len pomaly.
M&F som cital naposledy pred 1/4 storocim
--
lnk.sk/mM05
7.3.
Windows Chrome
chlapi, bumbalek chcel nieco zaujimave povedat. ja osobne stojim skor za pristupom a nazormy oxy-ho, ale netvrdim, ze v niecom nemoze mat bumbalek pravdu. vezmime si z kazdeho teorie to zaujimave, na zamyslenie, hlavne sa tu nehadajme a neurazajme. :) dikes
7.3.
Android Chrome
Neviem či si rozumieme, alebo nechceme rozumieť oxy. Z tvojho záveru dedukujem že si vôbec nepochopil moje príspevky.

"Klasický" pozerači tv nemajú tehličky, lebo žerú a majú kalorický prebytok. Ak si ale v diéte a máš kalorický deficit, tak v kľude tvoje telo spaľuje 90% tuku a 10% sacharidov (bez potreby "spáliť najprv glykogén ako nesprávne tvrdíš hore). Akonáhle začneš robiť intenzívnu aktivitu, telo potrebuje rýchly zdroj energie a začne preferovať spaľovanie sacharidov - po 20-40 minútach takejto aktivity sa spáli glykogén a nastupuje opäť spaľovanie tukov....
Z tohoto hľadiska je vhodnejšie robiť krátkodobý HIIT trening, ktorý udržuje ešte pár hodín po tréningu vyšší metabolizmus = telo spáli v kľude viac tuku.

Ale opakujem, píšem to v súvislosti s chudnutím, že čo je vhodnejšie pre tento cieľ. Aktivity ako spomínaš ty 4xdo týždňa beh, sú vhodné kvôli kondičke a srdcovo-cievnemu systemu - ale nie je to ideál na chudnutie tuku.

Len toľko som chcel a už končím, lebo je to tu ako hádzať perly prasaťu :)
7.3.
Android Chrome
Richard, ešte k téme, neviem či si si pozeral tie kalorické tabuľky,ale aplikácia ide prepojiť so Samsung health a vie si potom automaticky dopĺňať tvoje aktivity a kalorický výdaj,takže odpadá ručné zadávanie :)
7.3.
Windows Chrome
hadz dalej
krof, krof
--
lnk.sk/mM05
7.3.
Android Chrome
Kaloricke tabulky vyskusam, aj prepojenie so Samsung Health. Vdaka.
12.3.
Windows Firefox
Richard Hombauer Držím Vám palce. Máte môj obdiv.
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188