Huawei Mate 20 Pro (základné info)

  • Me_Gusta 16.10.2018 - 22:19

    Raketa :)

  • Karol16.10.2018 - 22:38 Trvalý odkaz

    Stroj so všetkým ak sa patrí :-)

    neo116.10.2018 - 22:51 Trvalý odkaz

    v popise píšete ze ostatné: GPS, FM rádio (RDS, RT) a potom, že Neobsahuje/nepodporuje: FM rádio,
    tak ma rádio , alebo nemá? urobte si v tom, poriadok.

    Nightmare17.10.2018 - 00:29 Trvalý odkaz

    z Huaweiu sa stava silny hrac...doteraz som ich tak nebral...skoda ze nie je tu clanok co vyvinuli novy typ baterii jednoznacne PALCE hore

    Tomas17.10.2018 - 01:25 Trvalý odkaz

    Keby este EMUI nebolo (mne osobne) take nesympaticke...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease17.10.2018 - 05:47 Trvalý odkaz

    Tých 15W sa týka Qi Wireless Charging. Káblové nabíjanie má 40W.
    Inak zahnutý displej, 3.5 Jack, no no.
    Nano Memory Card :O och

    juryno17.10.2018 - 09:36 Trvalý odkaz

    A to zase bude roztrasene video pri vyssich rozliseniach??

    hlavny fotak nema opticku stabilizaciu. presne kvoli tomu som si nekupil p20 pro

    tibikee7717.10.2018 - 12:48 Trvalý odkaz

    Hlavny fotak nema OIS? Skoda, lebo skladba so sirokacom a 3x zoomom je idealna. Sklamal ma trosku aj chipset, nato, ze je prvy zo zeleneho stada na 7nm, tak som cakal odskok od S845, ale v podstate sa len dotiahli.

    Borland17.10.2018 - 13:21 Trvalý odkaz

    Ja Huaweiu vzdy drzim palce, ale oni to vzdy nejakym sposobom pohnoja. Aj teraz. Chybajuce OIS na hlavnom fotaku? Kto toto vymyslel? Kto nohol prijat take rozhodnutie pri tak nadupanom telefone?

    juryno17.10.2018 - 13:40 Trvalý odkaz

    ved oni to robia naschval s tou stabilizaciou, rozlisenim atd. musis tak kupit dalsi model...o tom im ide

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne17.10.2018 - 14:17 Trvalý odkaz

    vyskusat by som si ho na nejaky ten cas chcel, pouzivat dlhodobo asi nie... Alebo, ktovie...

    jarpo17.10.2018 - 14:39 Trvalý odkaz

    tibikee77: Odkial mas, ze sa kirinom 980 len dotiahli na SD845? Co som doteraz cital, tak ma byt citelne vykonnejsi.

    tibikee7717.10.2018 - 14:57 Trvalý odkaz

    Jarpo, gsmarena.com ma hands-on review, pozri si odsek 5.Chipset and performance, software.

    Richard Hombauer17.10.2018 - 17:30 Trvalý odkaz

    Az ked sa kolegyna Lenka vrati z Londyna. Skusim nieco zbuchat v piatok. :)

    Marian17.10.2018 - 18:15 Trvalý odkaz

    Chalani neda sa neopytat, vy sa hravate Antutu? lebo ja nie. Ci ma take ci onake skore je predsa jedno, dolezita je hafa inych veci, ci to ide plynulo ci to nesekne, co si myslim ze urcite sa diat nebude. Ja sa uz tesim na recenziu ci dojmy, mam potom otazku mozno nelogicku ale nepoznam odpoved. Da sa pri telefonoch s integrovanou citackou na prsteky dat ochranne sklo? Mne to logicky vychadza ze asi nie. Ale radsej sa tu opytam.

    Matej17.10.2018 - 19:00 Trvalý odkaz

    @Mrsko, poviem ti to takto - na predstavu z akej vykonnostnej kategorie je dany cipset synteticke benchmarky dobre posluzia. Sama o sebe hodnota z benchmarku zmysel nema, ak ju ale porovnas x-dalsimi zariadeniami, vies si spravit celkom pekny obraz o kvalite implementacie daneho vyrobcu.
    Ak mas 3 zariadenia s rovnakym chipsetom, 2 dosiahnu 200t bodov, 1 z nich iba 170t bodov, tak ti to moze vela napovedat - odflaknuta implementacia/optimalizacia, zle nastaveny kernel, termalne problemy, pouzitie suciastky horsej akosti (binning).
    Ak si benchmark spustis viackrat za sebou, dostanes predstavu o tom ako ti degraduje vykon pri dlhotrvajucej zatazi a zvyseni teploty cipsetu - niekde som videl resume, ze Samsung a LG pouzivaju starsiu verziu kernelu pre SD845 a nemaju implmentovane vsetky featurky, ktore cipset ponuka. Samsung ma na SD845 agresivny throttling napriklad, s narastajucou teplotou ide vykon prudko dole... OnePlus 6 vraj pouziva uz novsiu implementaciu a je to vidiet na vykone...
    Ano pre basic usera nic uzitocne, ale niekedy je zaujimave vidiet "pod pokrievku"

    PS: co sa vykonu Mate20 tyka, mozno to nebol finalny sw v telefone, mozno este benchmark appky nie su optimalizovane pre vyuzitie noveho cipsetu ....

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy17.10.2018 - 19:27 Trvalý odkaz

    "Ak mas 3 zariadenia s rovnakym chipsetom, 2 dosiahnu 200t bodov, 1 z nich iba 170t bodov, tak ti to moze vela napovedat - odflaknuta implementacia/optimalizacia, zle nastaveny kernel, termalne problemy, pouzitie suciastky horsej akosti (binning). "
    Znamenat to tiez moze ti dvaja s vyšším skore su len väčší podvodníci :)

    Tomas17.10.2018 - 20:07 Trvalý odkaz

    Výkon cipsetu uz u vlajkovych lodi uplne prestava hrat rolu. Myslim, ze cokolvek so SD835 a viac je viac ako dost.
    Btw, nepriznal sa nedavno Huawei, ze podvadzal v benchmarkoch? Alebo to bolo niekto iny?

    Borland17.10.2018 - 23:31 Trvalý odkaz

    @ Maxim, ja netvrdim, ze nemas pravdu, ale ako laik ti mozem len povedat, ze pri klasickom pouzivani mi Oneplus 6 prisiel ako zalagovany hajzel oproti uz rocnemu Note 8. Cim to je, to neviem, ale opat mi to len potvrdzuje teoriu, ze osobna skusenost je najlepsia. Cisla os*at.

    Matej18.10.2018 - 04:56 Trvalý odkaz

    Borland tak ja sa ta tak laicky spytam - spustil si nejaky benchmark a porovnal s cislami co ludia bezne dosahuju? Kazdopadne na 99% verim ze to bol problemovy kus, jeden kolega 6tku ma, dalsi maju 5T/5 a ani jeden z nich uz nechce vidiet nic ine, kazdy hovori ze to je najrychlejsi telefon co mali... A ked to zrovna s Note8 porovnavas, ktory nebol uplne dobre vyladeny, nieco tam fakt nehraje. Ofiko distribucia? Skusil si RMA?
    A cisla neklamu :) ale dolezita je interpretacia.

    @oxy - no jo, pravdu mas :( ale nastastie existuju tech-revieweri, ktori maju svoju pracu radi a bavi ich, a napriklad nemali problem poziadat vyvojarov benchmark appky aby ju upravili tak, ze ju telefon nezdetekuje a neprepne sa do high power modu :)
    ale ako hovorim, to uz su skor hracicky pre nadsencov, nez vypovedna hodnota pre beznych ludi ...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy18.10.2018 - 08:41 Trvalý odkaz

    @maxim v tomto pripade je vypovedna hodnota pre zakaznika len to, ze niektore firmy podvadzaju a ine nie.

    jarpo18.10.2018 - 11:16 Trvalý odkaz

    Borland: Ty si musel mat fakt divny kus, lebo Note8 som mal a rychlik to teda nebol. Na taky xiaomi mi mix2 sa note nechytalo. A tiez neverim, ze by bol oneplus6 pomalsi :-o

    Marián Petrík18.10.2018 - 11:20 Trvalý odkaz

    a ja ti to poviem takto. po kúpe mobilu pred tromi mesiacmi som mal 202000 teraz 208000. tak čo také zázračné som s tým mobilom spravil?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease18.10.2018 - 13:13 Trvalý odkaz

    Podľa mňa si tam za 3 mesiace nacpal aspoň 50 aplikácií na zvýšenie výkonu.
    Alebo si rootol fon a použil apk Kernel Adiutor.
    :D :D :D

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease18.10.2018 - 13:48 Trvalý odkaz

    Borland čísla os*at to je pravda.
    Kamoš stále používa OP3 a lieta mu to ako z praku. Ono hodne závisí čo tam človek inštaluje a či tie fony mali rovnaké podmienky. Oxygen je taký Easy light, že "zalagovany hajzel" mi hlava nebere.
    Takéto praktické testy sú relevantnejšie:
    Note 9 Vs OP6 https://youtu.be/eJoinALiEPQ

    David všetky svoje testy "zrobotizoval", aby eliminoval ľudský vplyv.
    kompletná tabuľka rýchlosti:
    https://www.phonebuff.com/speed-test

    Viliam Kocurko19.10.2018 - 08:49 Trvalý odkaz

    to Borland: Akurát som prešiel z oneplus 3t na galaxy s9+ a v niektorych appkach sa mi zdá s9+ "trhavejsšia", tak neviem, či 6 sa tak zhovadila, abo 3t je taký perfektný fonik, alebo je chyba niekde inde..

    Nightmare12.11.2018 - 04:18 Trvalý odkaz

    Ja som dakde cital ze nadych do zelena maju ci co

    Kubo10203012.11.2018 - 08:20 Trvalý odkaz

    Dispeje od LG maju tento problem. Rovnako ako mali uplne identicky problem aj displeje na Mi Note 2 (tiez zahnuty a tiez od LG). Uz by som si nekupil ziaden telefon s OLED od LG lebo oni su schopny povedat, ze je to vporiadku

    viperman12.03.2019 - 16:03 Trvalý odkaz

    ak by ste nahodou niekto predlzovali pausal v orange, tak vedzte ze davaju mate 20 pro cez web o 170 eur (lite verziu 90 eur) lacnejsie + zlava na telefon este podla velkosti pausalu :)