Diskusia k článku
5.8.
Android Android
Merrick: Ale je rozdiel obnovovanie obrazu a blikanie podsvietenia.
Ondro: Mas pravdu, aj lcd panely maju riadenie jasu pulznou sirkou modulacie (neviem ci vsetky) ale pravdepodobne pracuju s vyssou frekvenciou ako amoled panely. Pretoze pri telefonoch som este nepocul o tomto probleme.
5.8.
Windows Chrome
na LG G7 je jinej problem, "LG promises a complete DCI-P3 color space support for the G7 display and we confirm the display covers all those colors. The reproduction is far from accurate though with an average DeltaE of 7.5 and maximum deviation of 13 at point white. There is a noticeable bluish tint over the white and grays, while the rest of the base hues look over-saturated," z toho jasne vyplyva, ze proste ten display není dobry.zdroj gsmarena. v ostatních specifikacích je dobry, ale barvy jsou nepresny, kvalitni IPS nesmí mit takovou barevnou odchylku, sam jsem podle toho vybiral notebook, IPS proste dneska v drtive vetsine jsou nepresny,nekalibrovany, pokud je IPS presny stoji sileny peníze. jedinej huawei dokaze delat dobry, presny display, jaky je třeba na honor 10, p20, atd., prijde mi, ze pro SONY, LG je to neprekonatelny problem, přitom to jsou pomalu největší vyrobci televizi, displayu, asi se jim jenom nechce, nebo setri na nespravnym miste, taky je pravda, ze třeba display na pixel 2, coz byl amoled se hodne nepovedl a na youtube jsou videa nastvanych amiku, ze to stoji strasny peníze a kazi se to. největší problem amoledu je proste zivotnost.takze docela chapu, ze ma někdo radsi klasicky IPS, který proste z hlediska zivotnosti bude lepsi. taky zminovanej Samsung s8 dost trpel na vypalovani, nadech do cervena. dokonce iphone X, ktery byl uvadeny jako bezchybny nekdy udela barevny pruh přes cely panel. to ukaze az cas, jestli to byl dobry krok od applu prejit na amoledy, jak budou X vypadat za dva, tri roky
6.8.
Android Android
Konecne rozumny prispevok. Presne ako som pisal, nic nie je dokonale. Teoreticky amoled technologia z principu by mala byt lepsia, ale ma dost problemov a tak si nemyslim, ze by ips ako taky prekonala. S tym vernym podanim farieb mas pravdu, no na druhej strane, v telefone to skoro nikto neoceni. Ked sme pri tom, kolko amoledov ho tiez ma? Minimum. A pokial ho aj spravne nakalibrujes (napriklad tebou spominany iphone x), tak by som chcel vidiet ake ma ten displej parametre po roku pouzivania, kedze starnutie amoledov je dost rychle. Tipujem, ze farby budu uplne mimo.
6.8.
Android Android
Nie sú tie amoledy nakoniec kvázi také kurvitka?
6.8.
Android Android
Nie
--
Water damaged S6 edge+
6.8.
Windows Chrome
Ondro, ty si taky Edo Chmelar tohto fora :) Ohladom tej zivotnosti ti hovorim, ze podla jedneho testu co som videl, to ma vyzerat lepsie ako pri Samsungoch. Ono skusim zbehnut do Alzy a uvidim ako na tom je Xko, na S9 su uz hrozne prepaly.

To "blikanie" u Amoled - uz som to tu pisal X-krat - sa nazyva Riadenie Jasu PWM modulaciou. Kedze nevieme pustit menej stavy do organickeho substratu a znizit jeho jas, tak pri znizeni jasu Amoledu len vypiname a zapiname "pixely" s urcitou frekvenciou, co sa nam javi ako nizsi jas. A ano, pod 50-60% jasu je ta frekvencia dost viditelna pre citlivejsich ludi a bolest hlavy je casty problem - na zahranicnych forach bezne, tuto samozrejme uplna novinka

@kiosk123 - si prvy clovek na svk forach, kt. priznal citlivost na nizkofrekvencne blikanie Amoledu :) kedze mam rovnaky problem, chapem ako na prvy pohlad banalna vec dokaze ovplyvnit user experience.

A co sa tyka LCD, IPSka mozu ale nemusia mat PWM. Hlavne starsie ntb s CCFL trubicami to myslim mali, dnes uz pri LED podsvieteni moze vyrobca pouzit regulator a lepsie LED, ktore vedia menit svietivost. Ale je to drahsie riesenie, preto vela vyrobcou pouzije jednoduchsiu PWM modulaciu.

A obnovovaciu frekvenciu tu prosim vas neplette, to je zase uplne nieco ine. Ak sa tomu nerozumiete a len sa ohanate slovickami co ste niekedy poculi, tak si to pls dostudujte a nepiste bludy ... Obnovovacia frekvencia s frekvenciou podsvietenia NEMA nic spolocne
--
HTC 10 gunmetal gray; Xiaomi Mi A1 8.0.0
15.8.
Windows Chrome
este obligatna otazka - nevideli ste niekde G7 vystavene v predajni? HTC asi pojde do sveta, pokukujem po nejakej dalsej predrazenej chobotine. A toto je asi jediny fon ktory ma aspon papierovo celkom dobry IPS displej, tak by som to chcel vidiet
--
HTC 10 gunmetal gray; Xiaomi Mi A1 8.0.0
15.8.
Windows Chrome
ten displej je nie len papierovo, ale aj realne fantastický :)
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188