O2 pokrýva LTE sieťou 93,56 % obyvateľov Slovenska

  • Pavol 18.04.2018 - 13:39

    Super, že O2 nespí a sieť buduje ďalej. Veľmi by ma však zaujímalo, kedy konečne už spustia aj
    volania cez LTE sieť - VoLTE, prípadne či uvažujú aj nad VoWifi.

  • marek123418.04.2018 - 23:02 Trvalý odkaz

    VoLTE je len marketingovy tah. Orange aj Telekom maju VoLTE uz nejaky ten mesiac a nic sa nedeje. Dokonca ani iPhony nie su podporovane. Necakaj ziadne zazraky, VoLTE skor skonci, ako sa stihne rozsirit. Ja sa osobne tesim napr. z HD voice v Telekome v 3G a dokonca aj v 2G funguje AMR-WB kodek. O2 nema nasadene este ani LTA-advanced, nema HD voice a ty chces uz VoWifi. O2 musi este dost popracovat na svojej sieti.

    david hulák19.04.2018 - 23:44 Trvalý odkaz

    A načo vam to je ? počujem sa s druhým aj cez 2G tka je to jedno a rýchlosť načo? 2GB dáta mi nedovolia ani 480p video a na 360P video stačí aj 2G a k tomu stahovať tiež namožem takže tak

    martian20.04.2018 - 00:15 Trvalý odkaz

    Orange a Note 8, VoLTE sa mi objavilo niekedy na prelome rokov. Len som zvedavy, ci to realne vyuzivam, ak tych podporovanych mobilov na trhu nie je este az tak vela. :) Niekedy zaciatkom roka som pri vytacani nepocul cakaci ton, len "ticho" a zrazu sa prepojil hovor. Resp. pri nezrealizovani hovoru som netusil, ci som tomu druhemu vobec "zvonil" a najde si zmeskany hovor, alebo vobec nic. Toto postupne vymizlo. Mozno to ani nesuviselo.
    Realny prinos by mal byt v tom, ze pocas VoLTE sa mi data neprepnu do 2G/E, ci nie? Vie to nastvat pocas Ingressu, alebo online navigacie. :) Nehovoriac o tom, ze pocas hovoru si viem cokolvek vybavit na nete, skontrolovat postu, nieco v cloude, ...ved Note mam prave kvoli takejto efektivnosti ;)

    marek123420.04.2018 - 11:54 Trvalý odkaz

    Ja kde sa pohybujem je casto aj 3G siet, takze surfujem na 4G a pocas hovoru to prepne na 3G a volam a surfujem paralelnr. Na to mi VoLTE netreba.

    Rastislav.j20.04.2018 - 12:13 Trvalý odkaz

    Marek2134 zatiaľ, čo budeš písať, keď ti to 3G vypnú?

    marek123421.04.2018 - 09:08 Trvalý odkaz

    Nevypne ti nik po dobu 4 rokov nic. Vypinat sa bude az bude 5G implementovana. Chaby pokus vypnut 3G a to uz bude VoLTE mrtve alebo uz nejaka standardizovana nadstavba a nie haj-buj sucasna podpora.

    marek123421.04.2018 - 09:21 Trvalý odkaz

    A dufam,ze 5G bude poriadne standardizovane. Hlas, sms, mms a data. Nechapem, preco toto vsetko ide na 4G okrem hlasu. A VoWifi bude mat snad vyznam ked bude fungovat hlavne v roamingu, lebo tam vidim vyznam pri krajinach mimo EU. Tu sluzbu si dobrovolne zapnem az vtedy, ked ja uvidim vyznam. Nateraz to je akurat presuvanie nakladov operatora na majitela wifi. A co sedim 2x do roka v nejakej bratislavskej pivnici na kave, tak bez toho signalu vydrzim.

    Rastislav.j21.04.2018 - 11:55 Trvalý odkaz

    pre operátora je veľmi zaujímavá efektivita využívania prideleného pásma. Nespoliehal by som sa na to, že ti tu bude držať zastaralú technológiu 4 roky. Aby si nebol prekvapený, ak sa OR radšej dohodne na vpustení do 800 MHz pásma, ako by mal držať 3G.
    Obávam sa že to 5G bude ešte väčší zmätok ako 4G.

    a to VoWifi môže byť zaujímavé pre prípadného fixného operátora, ktorý by kúpil 450 MHz pásmo