Diskusia k článku
7.3.2018
Windows Chrome
tak moje postrehy k richardovej recenzii po polročnom používaní tohto telefónu postupne podľa recenzie:
- telefón mi vydrží v pohode 3-4 dni, nie som maniak stále na ňom zavesený, ale pri plnšom využívaní telefónu sa pod dva dni nedokážem dostať. sot je nad 10 hodín, čo podľa mňa o výdrži dosť hovorí.
- tie platničky na vrchu a spodku telefónu, podľa mňa, vystupujú nad displej pár desatín mm kvôli tomu, aby zabránili dotyku displeja s povrchom pri položení telefónu na stôl displejom dolu. telefón na stranách dokáže stáť. a áno, ten telefón je dosť odolný, spadol mi z výšky asi 1,8 m rohom a hranou na zámkovú dlažbu a žiadne známky poškodenia, jedine na rohu kovovej platničky mierne poškriabanie.
- fotoaparát - video je podľa mňa bezkonkurečné oproti iným mobilom, aj keď má len eis. softvérové rozmazávanie ponúka, má na to aplikáciu bokeh, ktorá je súčasťou fotoaparátu, ako i mnohé iné, len treba vedieť hľadať. hodne ďalších režimov sa dá do fotoaparátu doinštalovať. pri slow motion sa 0.2 sekundy roztiahnu na 6 sekúnd, nie 2. hdr si detekuje mobil a v automatickom režime zapína sám. svedčí o tom ikona protisvetlo, ktorá sa zjaví v pravom dolnom rohu obrazovky (ako aj iné režimy, ktoré si mobil detekuje podľa zvolenej scény fotenia). predný fotoaparát zaostruje na tvár a takisto i detekuje rôzne scény. dvojité stlačenie zapínacieho tlačítka na spustenie fotoaparátu mi nefunguje, takže jedine spúšť. mne foto aplikácia sony vyhovuje, ale napríklad na hdr používam apk "a bether camera".
- reproduktory by mohli byť hlasnejšie, keby som spravil root a prepísal v systéme ich hlasitosť na vyššiu, bol by som spokojnejší, ale tragédia to nie je. dá sa. na počúvanie hudby používam externé aj mini repro.
a ešte k aktualizáciám: telefón dostáva minimálne jednu aktualizáciu mesačne, väčšinou aktuálne bezpečnostné záplaty, poprípade nejaké vylepšenia systému.
to je asi tak všetko. ;-)
--
xperia xz1 compact
7.3.2018
Android Android
3 dni vydrz a 10 hodin SOT? Ako to robite?
--
OP 6T
7.3.2018
Android Android
Nemal by si už písať dačo o xz2 compact?
7.3.2018
Windows Chrome
to merrick: neviem, ako to robím, ale je to tak. je ale pravda, že nepoužívam mobil, ako väčšina mladých, ako náhradu za PC. nemám zapnuté žiadne šetrenie batérie, v noci v kľude mi zožerie batéria 1%, momentálne mám 51% batérie, píše mi, že zostáva ešte 1 deň a 22 hodín, spotreba batérie obrazovkou doteraz od nabitia 6 hodín a 32 minút.
to soráčik: najskôr ten telefón musia mať na test, aby o nôm písali. čo sa dalo popísať bez toho, aby ho mali, tak to už je popísané, ak si nemajú vymýšlať. či?
--
xperia xz1 compact
7.3.2018
Windows Chrome
On myslí za 3-4 dni dokopy 10 hod typujem a nie každý deň 10 hod inak to je ptm pochopitelne ak tých 10 hodín je max na wifi možno dáta....
8.3.2018
Windows Chrome
to deiwid: veď áno, sot sa ráta na výdrž baterky, takže, kým mi zdochne baterka od plného nabitia, tak výdrž zapnutého dipleja je cez 10 hodín.
--
xperia xz1 compact
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188