Novinka od Sony má priniesť displej 18:9 a Snapdragon 845

  • ondrakomous 13.02.2018 - 08:41

    uz sou venku vysledky testu pro snapdragon 845, v prumeru by mel byt o 30% vykonnejsi jak 835, největší rozdil je vykonu grafiky, tam se zlepšovalo hodne.

  • viperman13.02.2018 - 09:56 Trvalý odkaz

    dufam ze stupidita typu 18:9 sa nepotvrdi...

    viperman13.02.2018 - 11:02 Trvalý odkaz

    nevidim tam ziadne vyuzitie oproti 16:9 co je aspon normalny zauzivany standard, co je to 18:9 ? akoze novinka a pritom to nema ziadne vyuzitie, telefony vyzeraju iba skaredo a zbytocne dlhe do vysky.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.02.2018 - 12:07 Trvalý odkaz

    cize si neskusil ale pindas :)
    ked sa pred par rokmi prechadzalo z 3:2 na 16:9 tak bolo tiez vela truhlikov ktori tento pomer stran nesedel.

    Patrik13.02.2018 - 13:37 Trvalý odkaz

    Zatial nemam nejake dlhodobe skusenosti ani ja, ale ako napad to nie je zle. Teda ak je to zviazane s minimalnymi ramcekmi.
    Co je trosku nefer su mobily, kt maju 18:9, ale ramceky obrovske. Toto je len hnusne zneuzitie trendu...
    Ale na druhej strane taka S7ka ukazuje, ze aj s klasickym pomerom sa da vtesnat velky displej do kompaktneho tela. A urcite su aj lepsie screen:body telefony...
    Asi najlepsi kompromis pre mna by bol hore pasik so senzormi a kamerami a dole pasik a citackou. Ale minimalny. A bocne ramceky samozrejme nulove. To by asi vyhovovalo vacsine ludi.

    viperman13.02.2018 - 14:10 Trvalý odkaz

    ked sa prechadzalo na 16:9 to je dlhodobo zauzivany standard, napr na video, a hry, co je to 18:9 ?blbost ktoru vymysleli vyrobcovia telefonov ktora sa nikde inde nepouziva. Nevidim ziadnu vyhodu ze telefon je vytiahnuty do vysky hore. a uz su tu este sirokouhlejsie pokusy, zachvilu skoncime pri kino formate tusim...

    ondrakomous13.02.2018 - 14:19 Trvalý odkaz

    zrovna rozmery displayu jsou to poslední, na co by si uživatel mel stezovat, prave u sony jsem rad, ze prestanou delat ty jejich silene "brady" a zastaraly design typu "cihlička". nic proti hranatému designu, ale tohle mi prijde neprakticke daleko vic. pomer displaye 18:9 je skvely, protože telefon se lepe drzi, kdyz je uzky. sony nedelaji nic jiného, nez se drzi trendu, uz mnohokrat v historii se ukazalo, ze odkloneni od trenu se vyrobcum moc nevyplaci.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.02.2018 - 19:05 Trvalý odkaz

    18:9 ratio nezaručuje úzke brady a okraje
    [img]http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/Lenovo-K320…]
    [img]https://www.senheng.com.my/media/catalog/product/cache/3/thumbnail/600x…]

    jo a to, že je telefon úzky tiež nezávisí od 18:9 displeja. Sony rada XA je toho jasným dôkazom. bočné rámiky dosahujú rekordné hodnoty. a niekdey sa krivdí aj tým horným a spodným okrajom - lebo hranatý dizajn. ostatní to zaoblia a vyzerá to menšie aj ked čísla hovoria niečo iné.

    ondrakomous13.02.2018 - 19:20 Trvalý odkaz

    Richard taky kritizoval display ve videu na A8, je to vec nazoru, zase tvar vic pripomina oplatky, jeste se mi nestalo, ze by mi z ruky vypadl oplatek. mental.disease: sis vzpomnel na svůj oblibeny mate?

    Nightmare14.02.2018 - 01:23 Trvalý odkaz

    ...zlata G2 od LG...
    Ja som tiez nechcel displej 18:9 a teraz si ho neviem vynachvalit zvlast taky luxus aky ma V30

    Richard Hombauer14.02.2018 - 10:51 Trvalý odkaz

    presne tak, ako pise mental. Galaxy A5 2017 ma 16:9 a A8 2018 (nastupca A5ky) uz ma 18:9, displej je navyse uzsi, ale sirka telefonu ostala, akurat narastol do vysky a hrubky. Bohovsky posun vpred. :D