Dilema: LG V30 vs. LG G6

  • pepo982 17.12.2017 - 13:43

    Aj ja som chcel velmi Lg v30 ale zobral som g6 lebo príliš dlho sa mi nechcelo čakať na uvedenie v30tky na náš trh. Ale čo sa tyka používania tak som nad mieru spokojný a to som prešiel z iphone7 kedze mi iphone zletel na zem :( ale s lg som bol vzdy spokojný Aj co sa tyka systému po 2 mesiacoch je stale rychly a svižný a ani raz nezamrzol a to uz tam mam dosť aplikácií, a stale šlape ako má , Čo sa týka fotiek no okrem predného fotoaparátu podáva vynikajúce výsledky aj zo sirokouhleho.Záleží na tebe či chceš dat raz toľko peňazí a ci sa ti to oplatí, ale ked uz tak by som počkal minimalne po vianociach novom roku az cena klesne co urcite ako pri lg g6 pojde dolu ale s g6 nic nepokazis

  • ondrakomous17.12.2017 - 14:50 Trvalý odkaz

    obrovsky rozdil bude v displayi a cenovce.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne17.12.2017 - 20:47 Trvalý odkaz

    Som sa dnes tak hrabal v tych telefonoch. Pri tejto hw vybave a cenovke, by som si asi uz doplatil na Pixel 2 XL. Lebo; lepsi zvuk (cez repro), novsi system (8.1, vs 7.1.2), dlhodoba podpora (do oktobra 2020, vratane neobmedzeneho uloziska v google fotkach pre vysoku kvalitu foto a videa), ziadny bloatware (okrem toho od google) a uplne genialny fotoaparat. Odporucana cena 899 vs 940 eur (s trochou sikovnosti to ide objednat z Nemecka v pohode, bez stresov)... To uz za tu 3 rocnu HW podporu stoji...

    Z tychto dvoch, urcite V30. No pri cene, za ktoru je u nas aktualne V30 dostupny cez oficialnych predajcov, by som ho bud kupil zo zahranicia, spolahlivych eshopov, ktore reaguju rychlejsie ako tuzemske, striktne dodrzujuce 30 dni na reklamaciu, je dostatok. Alebo by som si kupu 2x rozmyslel...

    David17.12.2017 - 23:53 Trvalý odkaz

    Wayne to je síce pekné čo píšeš ale jeho zaujíma ako písal len jediná vec a to kvalita fotoaparátu. Zbytočne sa namáhaš s polemizovaním či sa medzigeneračné modely oplatia. Mate 9 400€ vs Mate 10 pro 800€ oplati sa? nie. Samsungs S7 350€ vs S8 800€ oplatilo sa? nie. Medzigeneračné prechádzanie sa nikdy finančne neoplatí. Novinky nie sú dostatočne veľké na wau efekt. A rady na kúpu mobilu zo zahraničia kvôli ušetreniu pár desiatok eúr sú tiež top. Človek na to príde až keď sa jeho zariadenie pokazí, pokým to nie je Apple s medzinárodnou zárukou.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy18.12.2017 - 07:42 Trvalý odkaz

    Dawis tvoje nezmysly naberajú na intenzite.
    Len tak ďalej ;)
    G6 a V30 nie je generačná vymena, to by bola z G5 na G6 alebo z V20 na V30.
    Reklamovať v zahraničí je vždy jednoduchšie ako na Slovensku, len musíš nakupovať v normálnom obchode a vedieť trošku anglicky.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease18.12.2017 - 11:51 Trvalý odkaz

    "Mate 9 400€ vs Mate 10 pro 800€ oplati sa?"
    No neoplatí. Pretože je tu Mate 10 za 550€.

    David18.12.2017 - 15:34 Trvalý odkaz

    Treba pozerať oficiálnych slovenských predajcov a oficiálne ceny. Nie u pofidérnych predajcov. Doba odoslania do EÚ a spať trvá oveľa viac ako v rámci Slovenska a Slovensko má vlastné zákony o ktoré sa môže spotrebiteľ oprieť. Neviem ako ti pomôže tá tvoja slabá angličtina v prípadnom spore. Ale však mne je jedno, nakupuj aj v sekáči oxy, je to tvoja vec :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy18.12.2017 - 15:42 Trvalý odkaz

    garantujem ti ze na slovensku nevyreklamujes ani polovicu toho co v zahranici :) lebo slovensko ma vlastne zakony.

    deathwalker18.12.2017 - 16:11 Trvalý odkaz

    Vieš čo dawis, už sa prestaň zhovaďovať. Veď ty nemaš tušenie ako funguje biznis a eshopy za hranicami sk. Tam si zakaznikov važia. na Slovensku čakaš ako posledna špina na striktne dodržanie 30dňvej lehoty, zo zahraničia ti pošlu novy fon do tyždňa, ak im zdokumentuješ chybu a daš si snimi chat. Ápropos, prečo slaba angličtina? prečo predusudky? prečo komentuješ veci ktorym nerozumieš?

    David18.12.2017 - 21:52 Trvalý odkaz

    Nože prezraď mi ako to tam funguje :) Už som reklamoval xyz vecí na západe a nikdy som nedostal kus za kus ani nikto koho poznám. Zas len jedna babka povedala že na západe je to lepšie :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy18.12.2017 - 22:20 Trvalý odkaz

    Prd makový si reklamoval :) 2 telefóny mi vymenili kus za kus a jeden mi číňan poslal nový na základe videa.
    Tak už poznáš niekoho komu vymenili kus za kus.
    Šak ale ty vieš svoje o západe, veď aj rakúskeho džordža poznáš ;)

    deathwalker18.12.2017 - 22:20 Trvalý odkaz

    Sorry kámo, nebudem sa tu s tebou zahadzovať. ani telefón v podpise si nevieš správne napisať, kdeže by si ty pochopil čo je to slušnosť a pokora pri jednaní s predajcom. choď si na zapad, zapadni tam a ostaň tam. díky čau.

    David18.12.2017 - 22:33 Trvalý odkaz

    Oxy, to že ty máš skúsenosť s jedným internetovým predajcom neznamená, že na západe menia kus za kus... Západ nie je jeden predajca a Čína nie je na západe. Odporúčam sa doučiť geografiu. Deathwalker nemáš argumenty, tak už sa "nechceš zahadzovať". Dobréééé :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy18.12.2017 - 23:01 Trvalý odkaz

    Vieš ja som negramotny tupec mne stačí že viem o Slovenskej sporiteľni z Rakúska...

    David19.12.2017 - 00:28 Trvalý odkaz

    Tak s touto problematikou sa musíš obrátiť na wayna, on konštatoval v minulej téme, že v Rakúsku je Slovenská sporiteľňa. Dúfam, že som ti bol nápomocný a správne ťa nasmeroval :)

    Nightmare19.12.2017 - 03:02 Trvalý odkaz

    kukam len tak Bazos a nasiel som LG V30 za 550€ vraj novy,len vyskusany...ktovie odkial dovezeny

    Knoxville19.12.2017 - 04:48 Trvalý odkaz

    No za tych 550,novy zo zarukou by sa uz o nom dalo premyslat...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy19.12.2017 - 07:44 Trvalý odkaz

    Dawis su sikovne a pracovite decka (je ich ako safranu), potom mame obycajne decka co sa na nic nehraju a uzivaju si zivot :) ani jedno nie je tvoj pripad.Vacsinu dnesnych adolescentov mozem nazvat dementnymi deckami,nie je to zrovna lichotive ale tieto decka aspon maju sancu ze z toho raz vyrastu. Posledna kategoria (tu niekde ta vidim) su dementne decka so sklonom k patologickemu klamaniu a to uz je diagnoza a odporucal by som vyhladat odbornu pomoc.
    na teba vazne nema zmysel reagovat, si len dalsi Sanko a to je teda na tomto fore asi najvacsia urazka :D

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne19.12.2017 - 09:26 Trvalý odkaz

    1. priznavas, ze si ios ovca. Gratulujem.

    http://www.fony.sk/forum/clanky/16222-apple-iphone-x-technologicky-skvo…

    2. "Inak u SLSP v George Go funguje aj odtlačok"

    http://www.fony.sk/forum/clanky/16297-telekom-lg-v30-a-huawei-mate-10-p…

    3. "No George Go rakúska verzia odtlačok dokáže."

    http://www.fony.sk/forum/clanky/16297-telekom-lg-v30-a-huawei-mate-10-p…

    4. Na webe Slovenskej sporitelne, nie je ziadna znamka o zastupeni v zahranici. Su tam ale dva odkazy na rakuske spolocnosti:

    Erste Bank Oesterreich
    Austrian Savings Banks Group

    Su to partnerske, resp. dcerske spolocnosti Slovenskej sporitelne a.s., nie jej priame zastupenie v krajine.

    https://www.slsp.sk/sk/informacie-o-banke/o-banke/dcerske-a-partnerske-…

    5. Rozumiem, ze je pre teba tazke akceptovat porazku a prijat fakt, ze si proste vymyslas somariny, ktore idu vyvratit jednoduchym pozbieranim faktov. Chapem, ze novy telefon od Apple tvoje ego nafukol a teraz sa citis ako king, pretoze Rakusko nie je diera ako Slovensko a mas aj pekny telefon. No povedz, komu je lepsie.

    martian19.12.2017 - 12:03 Trvalý odkaz

    Wayne, SLSP patri do Erste Group. Trocha si to vytrhol z kontextu a vznika tak nepresny dojem. ;)
    Dcerska spolocnost je napr. PSS. Partnerske zasa Kooperativa a Komunalna.

    David19.12.2017 - 15:45 Trvalý odkaz

    Wayne škoda času na teba reagovať ale ok. "Inak u SLSP v George Go funguje aj odtlačok" (slovenská SLSP podľa teba nemá aplikáciu George Go???) som napísal, ale myslel som prvotne aplikáciu Slovenskej sporiteľni v čom som sa mýlil, keďže z vlastnej skúsenosti viem že rakúska verzia George Go odtlačok ponúka. Vyberáš z textu čo sa ti zachce, každý kto si dané fórum prečíta zistí, že zavádzaš a že som to úplne inak myslel ako to ty teraz prezentuješ :) Nehnevaj sa ale ty ma nedokážeš uraziť, až raz príde kapacita a poskytne adekvátne argumenty, tak ich príjmem. No momentálne len prekrúcaš slovíčka iných a hráš scrabble. Na to koľko máš rokov by si mohol už mať aj rozum. Mimochodom ma potešilo ako prácne si hľadal moje príspevky a snažil sa všetko prekrútiť. Zrejme vieš že mám v mnohom pravdu a nie si ochotný to prehltnúť. Pozri, nemusíš na moje príspevky vôbec reagovať a nečerti sa už toľko :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne19.12.2017 - 16:36 Trvalý odkaz

    Rozlicne spolocnosti maju rozlicne aplikacie pre rozlicne regiony s rozlicnou funkcionalitou. Ak niekto vezme aplikaciu dcerskej spolocnosti z inej krajiny a prezentuje jej identicku funkcnost bez overenia, len tak, lebo si mysli ze tliachanie do vetra je vzdy absolutna pravda, podava skreslene informacie. Prosim precitaj si tuto vetu parkrat nez na nu zareagujes. Dakujem.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne19.12.2017 - 16:43 Trvalý odkaz

    Pozri, pises halabala bludy vycucane z prsta a myslis si ze je to pravda. Aspon chvilku tvojho cenneho rakuskeho casu venuj overovaniu si faktov, a nik tu na teba nebude utocit. Ok? Dakujem.

    Prezentujem to, co si pisal. Su to tvoje slova, a nevies prehryzt ze som si dovolil ti adresovat ustipacnu poznamku. Preto teraz mi to budes pri kazdom mojom prispevku vracat analyzovat ich, referovat na mna, a pouzivat pri tom taky ten umierneny "akoze-som-vpohode" ton. Co uz.

    David19.12.2017 - 16:56 Trvalý odkaz

    Wayne, na ďalšiu partiu slovíčkárenia, prekrúcanie pojmov a dojmov už nemám náladu. Nereaguj na mňa, nebudem ani ja na teba, je to jednoduché.