Poradňa: Ako zálohovať smartfón s Androidom?

  • Profile picture for user smartxxx5@gmail.com

    Smart XXX 16.12.2017 - 14:06

    To akože nikto z vás nepozná zálohu cez ADB? Nieje potreba žiadny root a zálohujú sa aj aplikácie s dátami a samozrejme aj komplet nastavenie telefónu, prípadne aj pamäťovej karty ak si človek vyberie. Obnovenie sa dá do akéhokoľvek telefónu. Mimochodom Xiaomi má túto funkciu už zabudovanú v menu.

  • marek123416.12.2017 - 14:30 Trvalý odkaz

    Smartx, chcem sa opýtať potom, aký význam ma master reset? Vo všeobecnosti ak spravím komplet zálohu aj s nastavením, predpokladám že ADB zoberie všetko vrátane bugs, ktoré sú pred master resetom a zavlečieš si ich do čistého systému. Z vlastnej skúsenosti, hlavne pri prechode napr. z Android 6 na 7 alebo zo 7 na 8 odporúčam venovať čas a nebrať žiadne nastavenie a prenášať ich do čistého systému. Pri nových telefónoch odporúčam všetky aktualizácie ešte predtým, než niečo začnem nastavovať, aktualizovať tel. do poslednej možnej aktualizácie, spraviť Master reset a potom začať nastavovať.

    denial16.12.2017 - 14:39 Trvalý odkaz

    mam oneplus 3 a potrebujem znova spravit factory reset zrejme kvoli vadnemu firmwaru. support ma tlaci k tomu.
    neviem spravit zalohu dat aplikacii. ani oneplus support mi s tym nevie poradit. furt trepu dokola, ze si mam zazalohovat fotky cez usb kabel a data cez cloud.

    telefon nemam rootnuty a aj keby ho chcem rootnut aby fungoval titanium backup, rootnutie znamena stratu dat.

    skusal som helium backup, zazalohovalo mi to iba niektore aplikacie a po factory resete z toho neviem obnovit aj tak nic.

    predtym som mal samsung, kde cez ich vlastnu aplikaciu na zalohovanie (tusim je to ten smart switch) tvrdia, ze app data backup included *only on samsung devices, ale je to podvod, nic take to nevie zazalohovat, viackrat overene.

    takze by som poprosil blizsi popis alebo link ako zazalohovat app data cez adb bez roota, kedze o nicom takom neviem.

    zaloha app data cez google cloud (google drive -> backups) je uplne k nicomu, kedze z 360 nainstalovanych aplikacii mi v drive ukazuje, ze zalohovanych je 130. vacsina tych zaloh je neaktualnych (aj ked mam zapnute automatic sync) a po obnove telefonu sa app data aj tak neobnovia ziadne (otestovane, ked sa mi telefon vratil z reklamacie).

    afaik, ziadna zaloha app data cez adb bez roota neexistuje, takze asi tak.

    Profile picture for user smartxxx5@gmail.com

    Smart XXX16.12.2017 - 15:59 Trvalý odkaz

    Pri ADB môžeš zálohovať všetko zvlášť aj po jednej aplikácii, alebo len nastavenie budíkov v hodinách stačí len poznať celý názov aplikácie (com.android.blabla). Tiež sa to dá vytiahnúť z celého baliíka zálohy a obnoviť len to čo potrebuješ. Tých čo by to zaujímalo nech si pozrú návody na XDA, alebo na Youtube.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne16.12.2017 - 20:39 Trvalý odkaz

    @Smartx, mozes prosim nalinkovat relevantne odkazy, kde je to polopatisticky vysvetlene, ze to pochopi aj laik? Dakujem.

    @denial, uz si raz telefon obnovoval a nastavoval, ako dlho ti to trvalo? ak chces zalohovat ulozene loginy / hesla, tie je podla mna bezpecnejsie zadat do aplikacii znova. Vacsina hier ma tiez cloud sync, niektore uz aj medzi platformami ios/android. ktore aplikacie su tie, co musis obnovovat rucne? A skutocne potrebujes vsetkych 360 mat k dispozicii? Je to viacmenej recnicka otazka, ja som po par takychto obnovach zostihlil svoj pocet nainstalovanych aplikacii len na tie, ktore vyuzivam denne. Dost mi to pomohlo.

    denial16.12.2017 - 22:50 Trvalý odkaz

    nepouzivam vsetkych 360.
    znova nakonfigurovat aj len nejakych 40 najcastejsie pouzivanych je riadna fuska, ked si uz ani presne nepamatam detaily, ako som mal co presne nastavene.

    spravil som nejaky adb backup, z 20 pokusov zafungoval 1. proste ten prikaz na 90% nic nerobi. a zakazdym restartovat pocitac a/alebo telefon sa mi vazne nechce.
    subor je zasifrovany a dovnutra sa len tak lahko neda pozriet bez dalsich specialnych utilit, ze co je vlastne zazalohovane. (urcite tam nebude vsetko)

    taktiez som sa docital, ze aplikacie, ktore nemaju pritomny FLAG_ALLOW_BACKUP aby mohli byt backupovane sa cez adb zalohovat NEDAJU, to bude asi tych zvysnych 230 - takze parada. samozrejme da sa to vyriesit modifikaciou APK danej aplikacie...

    o hrach nehovorim, tie viem, ze si ukladaju stav cez google play, ak to hra podporuje.

    nuz budem musiet asi este raz o vsetky app data prist a rootnut to ... alebo si kupit iphone.

    znova nastavovat rozne dvojfaktorove autentifikacie, bankove aplikacie a podobne hracicky kvoli tomu, ze podla supportu treba preinstalovat firmware, aby mohli "izolovat pricinu", je parada.

    na oneplus fore sa viaceri stazuju, ze nechapu, preco po kazdom, aj minoritnom upgrade treba spravit factory reset, ked zacne system blbnut.

    plus som nasiel dva toolkity pre oneplus a backup moznost bola v jednom z nich a tato super funkcna zalezitost bola z neho neskor odobrata, dovod: many people had issues with adb backup.