Telekom: LG V30 a Huawei Mate 10 Pro v akciovej ponuke

  • Nightmare 11.12.2017 - 07:31

    Coze?V30 v Telekome?sa pochlapili...

  • knight12311.12.2017 - 10:27 Trvalý odkaz

    Práve nad týmito dvoma rozmýšľam a neviem sa rozhodnúť, ktorý vziať. Skúste prosím poradiť. Dik.

    knight12311.12.2017 - 11:31 Trvalý odkaz

    A preco? Nejake zdovodnenie resp. argumenty pre a proti?

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 12:34 Trvalý odkaz

    marek ale mate 10 a mate 10 pro su rozdielne telefony, verzia "bez pro" sa k nam nedovaza.
    a kedze knigh pise ze sa rozhoduje medzi V30 a Mate 10 Pro tak pisem ze V30 je o kategotŕiu lepsi telefon ako Mate 10 Pro. mensi, lahsi, lepsi displej, stereo, 3,5mm jack. vdaka sd835 bude vyrazne dlhsia komunitna podpora ako bude huawei podporovat svoj kirin

    ML11.12.2017 - 12:59 Trvalý odkaz

    V30 nevypada zle, ale urcite by som netvrdil, ze je o kategoriu lepsi ako Mate 10 Pro. Kategoria je zhruba rovnaka a jeden ma nevyhody, ktore nema druhy a naopak. Mne viac imponuje na Mate 10 Pro vacsia vydrz pri vacsom vykone a (mozno) lepsi fotak.

    marek123411.12.2017 - 13:06 Trvalý odkaz

    Tak ako píše Majo L a ešte aj posledný Android 8....
    Inak rozdiel medzi 10 a 10 PRO je vo veľkosti displeja a 10 PRO používa Amoled. Ja by som šiel do Mate 10 Pro hlavne kvôli väčšej baterke a tiež kvôli neskorším alternatívnym ROM

    viperman11.12.2017 - 13:31 Trvalý odkaz

    vydrz tie telefony maju podobnu, v30 93h a mate10 pro 96h na gsmarene.

    David11.12.2017 - 14:33 Trvalý odkaz

    Mate 10 pro nemá odladenú automatiku u foťáku. (zdroj huafan.cz) LG má zas len mono reproduktor ale má prevodník qdac a špičkový výstup na slúchadlá, Huawei má myslím stále obyčajný (pre mňa nekvalitný). A s fotoaparátom určite nebude horšie než M10P. Ja by som z týchto dvoch šiel do LG. Huawei má stále opakované chyby ako nefungujúca automatika jasu, emui - text tmavomodrý na čiernom, teraz prišli problémy s automatikou u foto a mobil nedokáže použiť blesk pri bližšom zoomovaní a je toho oveľa viac. Stačí pozrieť huafan fórum. Každý fón má pôrodné bolesti ale tu je ich veru dosť. Pre mňa LG ktorý má aj krajší dizajn.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 14:39 Trvalý odkaz

    marek ako myslis toto?! "tiež kvôli neskorším alternatívnym ROM" :)
    LG ma momentalne vybornu podporu od vyrobcu, to ci mam oreo hned z krabice alebo pride o 2 tyzdne asi velmi argument moc nie je :) to ze mate 10 pro nema jack, BT 5, ip68, QHD... to argumenty celkom su

    marek123411.12.2017 - 15:19 Trvalý odkaz

    oxy, časom bude veľa alternatívnych ROM po skončení oficiálnej podpory, zvyčajne na xda-developers.com. Nech sa chalan rozhodne ako chce, ja by som išiel do úplnej inej značky ako OnePlus 5T alebo Xiaomi, ktorá má najväčšiu CS SK komunitu alebo za tie peniaze aj do Galaxy S8. Ťažko sa niekomu radí, keď nenapísal potreby. Mne je úplne vyhovujúce zase čisté prostredie - Pure Android.

    knight12311.12.2017 - 15:25 Trvalý odkaz

    Idem riesit mobil cez operatora, cize vyberam z ponuky aka je...iphone nechcem, podobne ani nic od samsungu...Som klasicky pouzivatel, potrebujem vsak mobil s dobrym fotakom, bonusom je IP krytie (som casto v horach, na feratach)...Od Huawei som mal P6 a momentalne P8, takze preto pozeram aj tymto smerom...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 15:57 Trvalý odkaz

    @ marek :) telefon s sd835 bude mat urcite dlhsiu komunitnu podporu ako ten s kirin, to som pisal uz vyssie.
    pises ze by si uvazoval o xiaomi a potom napises ze ti vyhovuje ciste prostredie - "pure android" :) tak teda co chces?
    @ knight krytie a odolnost ma lepsiu LG, fotaky su oba spickove tazko vybrat vitaza, vo videu bude lepsie LG.
    za mna jasna volba V30

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 17:13 Trvalý odkaz

    Vyrobili jeden a ten sa môže ťažko porovnávať s vlajkovymi "loďami" ako V30 alebo mate 10 pro.

    marek123411.12.2017 - 17:21 Trvalý odkaz

    To je v poriadku, ale je to prvá lastovička, kde sa nepchajú tie rôzne otrasné nadstavby a verím, že k tomu prikročia aj iný výrobcovia. Pričom Pixel 2 je prvá vlajková loď bez zbytočných nadstavieb. Mimochodom som používal krátky čas LG Q6 a predal som ju.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn11.12.2017 - 17:23 Trvalý odkaz

    V telekome vyjde V30 pri L-kovom pausale na 580eur, co nieje zle. Zatial u nas na sedo o 300eur viac.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn11.12.2017 - 17:29 Trvalý odkaz

    Mam LG G4 H815 z Telekomu a este nemam slubovanu aktualizaciu na 7.0. H815 u inych operatorov v eu uz aktualizovana bola pred 3 mesiacmi.
    Takze Telekomacku verziu aktualizuju ako medzi poslednymi. Podobne ako z Androidu 5 na 6.

    marek123411.12.2017 - 17:45 Trvalý odkaz

    Wayne dik, počul som o tom, dúfam, že to bude čoskoro, i keď popravde je malá šanca, že niečo stiahneš z webu pokiaľ používaš Google Play a overené apky, tak riziko je nízke. Ale samozrejme, sa teším a fandím projektu, lebo súčasná situácia ohľadom aktualizácii je žalostná. A samozrejme brandové značky sú na tom najhoršie.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 18:05 Trvalý odkaz

    marek :) "Pričom Pixel 2 je prvá vlajková loď bez zbytočných nadstavieb" prvy krat si videl telefon v 2017?
    minulorocny pixel a pred tym niekolko nexusov.. telefony od motoroly, kopec cinskych fonov, essential to su vsetko telefony ktore nemaju ziadnu nadstavbu

    marek123411.12.2017 - 18:40 Trvalý odkaz

    Nebavme sa teraz o čiňakoch s Mediatekom, Apollo Vernee Lite, Umi Rome, Umi Super, Umi Plus E, Homtom S8 apod. To všetko mám vyskúšané, bavme sa o renovovaných značkách ako o LG, Samsungu, Sony, HTC atď. Momentálne mi vyhovuje UMI Plus E s čistým Androidom, dizajnovo sa mi páči Samsung Galaxy S8. Ale tak neprehľadné a prepchaté ovládanie som dlho nevidel (ak nerátam Zenfone 2 551ML, ten to viedol na plnej čiare v neprehľadnosti). Pointa toho celého je vidieť vlajkové lode bez nadstavby. Proste hľadám, snažím sa skĺbiť a nájsť si vhodný fon pre svoju potrebu. Pozor veľa tých čiňakov (špeciálne Xiaomi) nezvládajú B20 LTE pásmo.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.12.2017 - 21:14 Trvalý odkaz

    Marek Nexus one, nexus S,galaxy nexus,nexus4-5-6, nexus 5x, nexus 6p, pixel, pixel XL, Moto X 2013,14, X style Moto z,z2, essential ph-1... vsetko android bez nadstavby. Ani jeden nieje čistokrvný číňan a ani jeden nemá mediatek

    ondrakomous11.12.2017 - 21:21 Trvalý odkaz

    novy pixely jsou sifrovany, jeste nektery novejsi nexusy s androidem 8, to driv na cistym androidu nebylo, jestli se nepletu, tak se to muselo zapinat manualne. pixel je podle me uplne jiny zarizeni, kde je prime propojeni hardwaru a softwaru, to je hlavni rozdil, kterej vnimam oproti jinym mobilum s "cistym androidem", definice cisty android je takova zlidovela pisnicka. pixel ma hardware pro strojovy uceni, umelou inteligenci a novej android 8.1 je psanej primo na tyhle veci, tak sem zvedavej, jak bude vypadat definice cistyho androidu 8.1. na cinskym telefonu.

    Radajs11.12.2017 - 23:43 Trvalý odkaz

    Oba dva jsou to spickove telefony,oba mají ctecku vzadu.Jen jeden odemknes bez toho aniz by si mobil bral do ruk.Za me Lg,uz jen ta odolnost je skvela a odemknuti dvojim poklepem na displej je super věc.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease12.12.2017 - 03:18 Trvalý odkaz

    Ehm, akože v čom?
    Navyše má iba vodeodolnosť.
    Normal Mate 10 plusy:
    Čítačka VPREDU, 3.5mm jack, slot na microSD, väčší displej s väčším rozlíšením. O fúz menšie rámiky.

    marek123412.12.2017 - 12:31 Trvalý odkaz

    Inak aj mne vyhovuje čítačka vzadu, preto najradšej Samsung, ale nie s tou nechutnou nadstavbou. Som sa v tom nevedel zorientovať ani po 2 dňoch. Samsung mal vždy zlé a neprehľadné nadstavby, ešte z čias Galaxy 4 mini, čo bol po Zenfone 2 najhorší telefón. ZEN2 mal aspoň poklopanie na displej, tak som ho nemusel brať do ruky.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy12.12.2017 - 14:42 Trvalý odkaz

    marek a komu este vyhovuje citacka vzadu? :D
    kolko mas rokov chlape?

    David12.12.2017 - 15:10 Trvalý odkaz

    No neviem, sto ľudí, sto chutí ale čítačka vzadu vedľa optiky a ešte vysoko umiestnená? hm.... A ktorý je to ten Samsung bez nadstavby? Pokiaľ by čítačka na S8/+/Note bola rovnakej kvality ako z posledných Huaweiov ešte by som nič nepovedal aj keď je nevhodne umiestnená...no tá čítačka na posledných Samsungoch je v dnešnej dobe už odpad piatej kategórie + ešte ju doplnili nespoľahlivým Iris skenerom... Za mňa Samsung už nikdy, pre mňa bol S8 jeden z najhorších telefónov aký som mal.

    Matej12.12.2017 - 19:40 Trvalý odkaz

    Dawis - uz asi v 3-4tej teme hovoris aky bol S8 najhorsi telefon co si mal (znie to uz jak keby ti za to platili). Vies mi teraz realne, pokial mozno objektivne zhodnotit co sa ti nepacilo? Zrozumitelne, aby som to dokazal pochopit. Pytam sa preto lebo rozmyslam prave nad kupou S8/S8+ cez vianoce, ale su tam niektore SUBJEKTIVNE nedostatky, ktore ma zatial drzia na pochybach

    David12.12.2017 - 22:51 Trvalý odkaz

    No skúsim to napísať kratšie. Zahnutý displej- odlesky, častejšie preklepy. Čítačka odtlačkov je veľmi nespoľahlivá v porovnaní s tou na novších Huaweioch (spotené alebo málo vlhké prsty neberie, väčšinou sa mi odomkol až na 2-3x). Iris v lete nepoužiteľný, slnečné okuliare, protisvetlo,tma. Všeobecne biometrické funkcie veľmi podpriemerné hodné low endu a veľmi spomaľujú odomykanie telefónu čo bežný človek robí asi najčastejšie. Stredové tlakové tlačidlo sa nedá vypnúť, iba znížiť citlivosť, ktorá je aj tak vysoká - v džínsach sa zapína displej, mne sa zvykli ešte aj prepínať pesničky počas chôdze. Bixby bolo v tých časoch keď som ho mal nepremapovateľné. Mne najviac prekážali nespoľahlivé biometrické funkcie, ktoré som musel opakovať viackrát aby sa mi ten telefón odomkol. Mono reproduktor hrá zle. Inak fotoapáraty boli veľmi slušné, výdrž batérie ok, audio výstup ok, ale tá nekomfortnosť odomykania ma privádzala do nepríčetnosti, tak musel ísť preč. Predtým som mal S7 a bol som veľmi spokojný. Rozdiel v biometrike S8 vs najnovšie huaweie vs faceID na iPhone je niečo úplne neporovnateľné. Úspešnosť odomknutia je u mňa nad 95%. U S8 keď som bol niekde v teréne napr. počas chôdze, v obchode,proste v pohybe som nedokázal odomknúť telefón niekedy ani na piaty krát. Doma na váľande samozrejme to ide aj na 1-2x. Pre mňa je nemysliteľné aby Huawei za 600€ mal úplne špičkovú čítačku a Samsung za 800€ zaseknutý s čítačkou niekde v roku 2014.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy12.12.2017 - 23:31 Trvalý odkaz

    mam telefon co mam citacku vzadu tak ako ten predchadzajuci a je mi to jedno...
    rano sa zobudim odomknem telefon a pocas celeho dna nepotrebujem pouzit citacku, mam nastavene bezpecne miesta, doveryhodne zariadenia a telefon sa proste nezamkne pokial som v jeho pritomnosti. naco mi je vlastne citacka?! nanic pretoze z bankovych aplikacii (slsp, TB) nepodporuje ani jedna prihlasenie pomocou odtlacku prstu, vlastne mimo masterpass a paypal nedokaze ziadna aplikacia co pouzivam pracovat s touto "vychytavkou"
    poloha citacky je hrozne precenovana, rovnako ako jej funkcia :)

    David12.12.2017 - 23:56 Trvalý odkaz

    Ja mám rád keď mám telefón uzamknutý no musí to fungovať bez obmedzení. Napr. čítačka od mate9, cez P10 a teraz mate 10 je úplne luxusná, v ničom neobmedzuje. Priložíš jemne prst a telefón je v momente odomknutý. U S8 to proste nefungovalo ani na 70% tak som mal zakaždým len nervy. Mal som Gear S3 ale nebavilo ma nabíjať ešte aj hodinky každý druhý deň tak som nemal bezpečné BT zariadenia v blízkosti, takže som bol nútený používať čítačku. Momentálne s faceID ani nedetegujem že tam niečo je. Zdvihnem mobil potiahnem lištu a môžem pracovať. Inak u SLSP v George Go funguje aj odtlačok. V iPhone mi funguje napr. s faceID aj aplikácia od Mbank.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.12.2017 - 00:11 Trvalý odkaz

    George 2.2.0(14) nepodporuje odtlačok, prihlásiť sa musíš 6miestnym pinom.
    Môj telefón je zamknutý vždy keď pri ňom nie som,prečo by som mal chcieť aby bol zamknutý keď ležím doma pred telkou?
    Netrpim paranojou a preto sa mi telefón doma vôbec nezamkne, keď som v aute tak po sparovani s radiom sa tiež nezamkne :) a hodinky ako doveryhodne zariadenie?!každé z mojich vydržia 10+ dní na baterku tak... Skratka nemám potrebu fnukat nad niečím čo použijem max raz za deň.
    Škoda že smartphone, smart watch, smart home, smart lock.... neznamená smart user

    David13.12.2017 - 00:41 Trvalý odkaz

    No George Go rakúska verzia odtlačok dokáže. Som nevedel že slovenská ešte nie.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.12.2017 - 01:00 Trvalý odkaz

    "Inak u SLSP v George Go funguje aj odtlačok.", "George Go rakúska verzia odtlačok dokáže"
    Niekoho mi pripomínaš :) až sa tak začínam "zamýšľať" nad tými ostatnými mudrostami čo sem píšeš.

    David13.12.2017 - 03:35 Trvalý odkaz

    V Rakúsku je Sparkasse s George Go appkou a predstav si že to je tá istá skupina v ktorej je aj SLSP.. Oxy tvoje "múdrosti" tiež radšej nejdem komentovať. Takže ešte nejaké otázky ohľadom rakúskej verzie George Go? Rád vás dvoch poučím :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.12.2017 - 08:34 Trvalý odkaz

    Dawis vacsina z nas uz zo stromu zliezla :) nie je velmi cim nas ohurit.
    TY si spomenul george go od slsp a pritom o tom nemas ani sajn :) potom tu vytahujes "džordža" od zapadnych susedov. trosku sudnosti do vlastnych radov ;)
    ked narazas na moje mudrosti tak ak na nieco narazis co mi vies "vyvratit" tak uvitam kazdu konstruktivnu debatu.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne13.12.2017 - 08:53 Trvalý odkaz

    Ibaže to je rozdiel Dawis. Aj v Nemecku je Telekom a je to tá istá skupina ako slovenský, a pritom majú rôzne paušály, sadzby a možnosti služieb. Dospej (psychicky), nauč sa veci robiť poriadne. S troškou pokory voči sebe samým tvoja kvalita života pre teba, aj tvoje okolie vzrastie exponenciálne. Vypisovanie smajlíkov a robenie zo seba hlupáka na internete mi veľmi pomohli v mojom živote. Nepovedal ešte nikdy nikto.

    David13.12.2017 - 13:34 Trvalý odkaz

    Milí oxy a wayne. Starajte sa o seba a nehodnoťte moju osobu. Vaše otázky som vyvrátil v predošlej správe a koment na moju osobu nemá žiadnu súvislosť s touto témou. Takže starajte sa o seba, vaše duševné výlevy ma nezaujímajú, ak nemáte čo napísať k téme, nespamujte.

    Nightmare15.12.2017 - 14:40 Trvalý odkaz

    Akurat som pozeral v Telekome ze stiahli LG G6 a uz aj V30 :O

    Nightmare15.12.2017 - 16:11 Trvalý odkaz

    Marianna (15:04)
    áno tento telefón momentálne nieje ani nemáme info o doskladnení zatiaľ

    Pekne!