Poradňa: Ako nastaviť Android pri problémoch so zrakom?

  • vauvauvau 02.12.2017 - 11:22

    zdravim, mam podobny problem, tiez zle vidim, bolo by fajn keby clovek co hlada pomoc napisal ci pri pozerani na smartphone pouziva okuliare na citanie alebo nie, lebo ak ich pouziva nepomoze mu vacsi display lebo pri nasadeni okuliari na citanie sa meni zorne pole, z vlastnej skusenosti radim toto -

    - display treba amoled, najlepsie samsung smartphone, velkost od 5 do 5,2, vsetko vacsie skor obmedzuje ako pomaha ak ide o zrakovu vadu, zle zorne pole atd, pozadie na zamknutej a home obrazovke nenechavaj take ako urci tema ale skor je vhodnejsie napr odfotit zatemneny fotak alebo napis do google amoled blach walpaper a pouzi to, skusil som x rezsimov a rezim inverzia farieb je dost zly, cez samsung sa da stiahnut tema ktora ti zacierni vsetko, aj hornu listu a aj nastavenia, ked zvolis tuto temu nezabudni dat ako pozadie zamk obr a home obr pozadie co si sam stiahnes, lebo to pozadie z tej temy je sice cierne ale su tam take male bodky co ti bude prekazat, nazov temy je high_contrast, potom si daj este vacsie pismo, tod vse

    - este som zabudol ak pouzivas nejaku opticku pomocku alebo sa pozeras na fon z kratkej vzdialenosti tak vyber fullhd a viac, zober a5 2016 alebo a5 2017 alebo s7, ak chces vacsi zober j7 2017

    - este jedna dolezita vec - ak niekto zle vidi je otrava nahadzovat pin ked odblokujes, naj je dobra citacka, tie a5ky su na toto katastrofa, s7 je ok, j7 neviem

  • Marián Petrík02.12.2017 - 15:17 Trvalý odkaz

    na čítanie mám 15 duootrií a problémy s čítaním nemám. stačí si nastaviť maximálnu veľkosť písma. vtedy nemusím ani meniť okuliare. displej vôbec netreba amoled. neviem, prečo práve ten. dnešné ips panely sú veľmi kvalitné. a tiež neviem, prečo práve samsung. displej mám 5,5 a neviem o ničom v čom by ma obmedzoval. nemá žiadne zlé zorné pole. jednoducho tu píšeš hovadiny. je dostatok tém, na ktorých je dobre vidieť všetky ikony. ak niekto skutočne zle vidí, tak vôbec nepotrebuje vyššie rozlíšenie ako fhd. dokonca mu stači aj hd, lebo rozdiel so slabým zrakom nerozpozná. normálne nosím 10 dioptrií a mám asi 20% zraku. takže viem veľmi dobre posúdiť, ako to je. podstatné je zmeniť veľkosť písma.

    vauvauvau02.12.2017 - 19:28 Trvalý odkaz

    nepochopil si co som napisal, nepisem hovadiny, ludia ktory zle vidia nemaju iba problem s ostrenim atd, niektory horsie vidia farby, amoled display ich ma ziarivejsie, preto uvadzam amoled, dalej je lepsi podklad cierna ako biela a iny zas pouzivaju na citanie omnoho vacsie dioptrie ako ty a vtedy musia pozerat na display na kratku vzdialenost takze sa zuzuje zorne pole a preto sa casto nehodi hned bezhlavo vybrat co naj displej a cakat od toho ze ta velkost vyriesi vsetko

    vauvauvau02.12.2017 - 19:33 Trvalý odkaz

    poznam ludi ktory pouzivaju 26dioptrii a na displej pozeraju na kratku vzdialenost a zaostruje im tak ze v zornom poli maju cca polku dispeja, v takomto pripade je lepsi mensi displej, zvacsenie ktore maju ich okuliare v pohode umoznuje rozpoznat raster na hd, preto treba fhd a viac, fhd samozrejme staci, toto je dost indivdualne, kazdy si musi skusit

    aj pri sledovani filmov je lepsi taky displej, skratka ked cumis na film na kratku vzdialenost a mas napr poruchu zorneho pola musis si vybrat display ktory obsiahne tvoje zorne pole a nie lopatu kde uvidis stvrtku obrazu

    ano vela x fakt staci iba zvacsit pismo ale skratka ja ak by som kupoval novy fon vyberal by som podla toho co som napisal, toto sa tu neda toto je problem ktory sa tyka priamp jednotlivca, nik nevie ako vidi ten druhy, mne pomohlo to co som napisal

    a vela x pomoze vybrat si ine okuliare, ine zvacsenie, iny priemer

    dalsia vec preco netrepem je ta ze on uvadza ze doslova hlada fon kde je mozne mat black pozadie, predpokladam ze vsade kde sa len da takze horna lista, nastavenia, doteraz mal amoled samsung tak preco by mal prechazdat na ips a inu znacku?, ak hlada biele pismo na ciernom pozadi predpokladam ze to nebude nejaka kratkozrakost ale skor sietnica alebo nerv, nieco podobne poznam dost dobre takze preto radim amoled kde je cierna fakt cierna, farby krajsie...

    Marián Petrík03.12.2017 - 10:59 Trvalý odkaz

    tak to niekto musí byť riadny samo tyran, čo s takým slabým zrakom ako to tu píšeš ty sleduje na mobile filmy. naďalej nesúhlasím s väčšinou z toho, čo si tu napísal. a hlavne čo sa toho rastru týka. človek s ozaj zlým zrakom rozdiel medzi hd, fhd a napr. 4k vôbec nezbadá. viem to podľa seba. pritom všetkom si myslím, že až tak zle nevidím. som úplne samostatný, dokonca čítam knihy, kde si však pomáham lupou. moja rýchlosť čítania je však pomerne veľká. dokonca sám jazdím na bicykli. a tiež má zúžené zorné pole, mám vyoperované šošovky bez náhrady, takže mám tiež problém so zaostrovaním. preto ti z vlastných skúseností neverím, čo si tu popísal. samozrejme sú ľudia, čo vidia ešte horšie ako ja. ale aj napriek tomu súhlasím len so zmenou farby pozadia. ostatné všetko riešia aj iné značky. a znovu zopakujem. dnešné ips panely len veľmi málo zaostávajú za amoledmi.

    ondrakomous03.12.2017 - 13:21 Trvalý odkaz

    jednu dobrou radu bych mel, koupit zarizeni s androidem 8, kde je vse reseno komplexne. doporucoval bych pixel2, v systemu jde nastavit velikost pisma a zmeni se napric celym OS. celkove je android 8 asi nejvyspelejsi system, ktery sem na mobilu videl. google se do budoucna bude zamerovat cimdal vic na umelou inteligenci a pomoc lidem s hadicapem, je to opravdu drahy zarizeni, ale po softwarove strance uplne nekde jinde, jeste to mozna rok, dva potrva, ale uz ted se da rict, ze google nastupuje uplne do jiny dimenze, je krasny videt, jak android vyspel do urovne desktopu, mobil sam pozna, co dany uzivatel bude potrebovat, o tom se nam pred lety ani nesnilo. kdyz clovek zainvestuje velky prachy do google pixel2, coz je v podstate momentalne "nejchytrejsi" mobilni zarizeni, tak nebude muset resit veci, ktere jsou popisovane v tomhle clanku a diskuzi, kdyz to reknu nadnesene, tak je to jedinej telefon, ve kterym vidim opravdu obrovskej potencional a celkove smysl cely investice.

    vauvauvau03.12.2017 - 14:22 Trvalý odkaz

    hd vs fhd, zbadas aj ked zle vidis, teda v pripade ak mas okuliare na citanie a pozeras z kratkej vzdial, pri uhlopr 5-5,5 uplne v pohode, je mi fuk ze mi neveris, neviem co ti mam na to povedat, akoze si teda vymyslam ze ja napr vidim farby na amolede lepsie ako na ips?, nech si ten uzivatel ktory hlada radu vyskusa sam

    Marián Petrík03.12.2017 - 17:21 Trvalý odkaz

    ja tvrdím, že je nepodstatné, či ide o amoled alebo ips. ja sa nehádam s tebou. že amoled nemá pestrejšie farby. len tvrdím, že rozdiel nie je taký, aby to pre zle vidiaceho bolo to rozhodujúce. tiež raster je nepodstatný a tak isto je jedno, či máš 5,2 alebo 5,5 palcový displej. podstatná je veľkosť písma a pozadie. môj mobil upravuje čitateľnosť aj zvýšením kontrastu, odfiltrovaním modrej atď. to považujem za dôležitejšie veci.

    vauvauvau04.12.2017 - 10:28 Trvalý odkaz

    sprostost, ty mi tu tvrdis ze ak ide o cloveka ktory ma problem so zrakom tak mu staci aj toto a tamto, opak je pravdou, praveze ak zle vidis potrebujes co najvalitejsi panel aby ti to ulahcilo pozeranie sa nan, dolezite su vsetky drobnosti, napr jas amoledu na slnku v samsung fonoch je podla mna naj, ak das na amolede co najviac cierneho pozadia pomoze to aj baterke, aj ked nie nejak extra, bola by pekna hlupost dat peniaze za nieco ine ak je nauceny na amoled, tiez je dolezita moznost prijimat hovor stlacenim home tlacidla a nie pri zlom zraku triafat slepo, ak by som kupoval nerozhodoval by som sa tak ze ja ked zle vidim staci mi menej ale chcel by som co naj

    odfiltrovaním modrej?, - to mu ako pomoct?, aby nemal unavene oci?

    on planuje vacsi display urcite pozera web, cita si, pri 5,5 bude hd katastrofa