Orange: LTE sieť je dostupná už pre 88,2 % poplulácie

  • lacino88 01.12.2017 - 22:25

    Ahoj, uvazujen o prestupe z Orange do O2. Mam vsak obavy ohladom pokrytia...jedna sa o okolie KE-Trebišov-prilahle dediny. Pocitim prestup na dostupnosti 4G?

  • martian01.12.2017 - 22:48 Trvalý odkaz

    Asi pred mesiacom sa mi u nas objavil v stavovom riadku daky divny symbol. Desifroval som ho ako VoLTE. :) No, napriek tomu, pre datovy prenos sa mi zobrazoval max. H+/3G. Ako je to mozne? :)
    Teraz som to isiel znova otestovat. Data vypnute, wifi zapnuta, ziadna ikona. Vypnem wifi, zapnem data, naskoci mi VoLTE a slabe 4G. Nasledne vypnem data, zapnem wifi, zmizne vsetko. Opat vypnem wifi, zapnem data a naskoci H+ bez VoLTE.
    Po par pokusoch zostava svietit VoLTE.
    V BA ziaden problem. Odhliadnuc od vypadkov dat za posledne dni.
    Este som si vsimol jednu zvlastnu vec. Myslim, ze to je limitovane na siet Orange, i ked zarucene viem, ze sa to viazalo aj na cislo 0903, ale moze to byt prenesene cislo. Ked teraz niekedy volam, neozve sa mi ziaden vytacaci ton, ani ziadna hlaska. Proste len uplne ticho, ktore po X sekundach skonci same, alebo ukoncim hovor ja. Prave toto sa mi stalo pri tom 0903... cisle. Napokon mi odtial volali naspat, takze sa u nich musel zobrazot neprijaty hovor.
    Je toto nejaka vlastnost VoLTE?

    David01.12.2017 - 22:50 Trvalý odkaz

    Do O2 by som radšej neprechádzal.

    martian01.12.2017 - 23:24 Trvalý odkaz

    Manzelka je uz 3 roky v O2 spokojna, no my sme na zapade SR. ;)
    V niektorych lokalitach ma dokonca lepsi a spolahlivejsi signal ako moj Orange. Kusok "nasej" okresky, kde je vseobecne slaby signal, ona aspon niekedy dokaze telefonovat, ja mam casto totalny vypadok. Isty cas som rozmyslal o zavislosti od telefonu (u mna HTC EVO 3D, Note 3 a Note 8, u nej Lumia 620, Lumia 735 a Lenovo K5 Note). Tiezniektore useky na dialnici D2, ale (na moje prekvapenie) aj pomerne casto v Tatrach.
    Ale vraj severnejsie od nasho bydliska, zacina "divocina" a O2 ma (malo) problemy. Hlavne s datami.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne02.12.2017 - 00:27 Trvalý odkaz

    KE su v pohode. Horsie je to vnutri budov, obchodov a tak. Nakupne centra ok, ktorykolvek fresh a podobne, tam uz obcas signal strati. Neviem ako Trebisov, no smerom k madarom sa signal zlepsil, Valaliky, Sebastovce a tak, je to lepsie ako to bolo. Ku trebisovu sa snad vyjadri niekto lokalny. Som v O2 asi 7 rokov, spokojny. No ja nie som narocny pouzivatel, ked su data dostupne, pouzivam ich, ked nie, tak nie. S dovolanim sa komukolvek kdekolvek som za ten cas problem nemal, snad iba v Opatke pri Ruzine, ale to uz je druha strana, a tam ma (mal) signal iba Orange. Za posledny rok som ale pocitil vyrazne zlepsenie, ako na vychode, tak aj na juhu u rodicov.

    Juraj 050602.12.2017 - 16:59 Trvalý odkaz

    Určite O2 sa zlepšilo v pokrytí signálom,ako v minulosti. Do O2 by som určite nešiel. Sú na trhu vyše 10 rokov a dodnes využívajú národný roaming v 2G sieti (GPRS,EDGE)a teraz,už,aj v 2G sieti Orange.Za takéto peniaze radšej Telekom,alebo Orange,aspoň majú dobudovanú sieť... 4-ka je síce najlacnejšia na trhu,ale tiež využíva národný roaming 2G sieti Orange (zatiaľ,len 2G sieť a možno neskôr 3G od Orangeu).O2 má o niečo lepšiu sieť,ako 4-ka,ale výrazne vyššie ceny,ako 4-ka. Za takéto peniaze,ako v O2 by som šiel radšej do Telekomu,alebo Orangeu....

    Rastislav.j02.12.2017 - 17:21 Trvalý odkaz

    lacino88 asi najlepšie je kúpiť predplatenku a vyskúšať.

    Juraj 050602.12.2017 - 17:37 Trvalý odkaz

    S tou ptedplatenkou,ako test je dobrý nápad...

    lacino8802.12.2017 - 21:46 Trvalý odkaz

    Ked som prerataval, tak by som usetril cca 9e/mes ak by som prestupil k O2. S tym, že ja by som mal za 15e (100min do vš.sieti a 5GB data) + žienka za 15e (nekonecne volania do vs.sieti, nek.SMS a 1GB data). Momentalne mam ja sam pausal v orange 27e a zienka si doplaca raz za mesiac 12e na 4rku kvoli volaniam.
    Tu predplatenku mi radil aj kamarat, možno to vyskusam. Ale prv som chcel spravit aky taky prieskum na nete...

    marek123402.12.2017 - 22:23 Trvalý odkaz

    lacino88, Orange sa dá kúpit so zľavou 50%, GO30 za 15 EUR. Odporúčam však radšej Telekom, pri prenose čísla a v tvojom prípade 2 čísiel nechaj na seba kontakt a obe čísla sa dajú preniesť za 50% z cenníkovej zľavy Happy paušálov. t.j. 2x happy xl za 36 EUR. Rozhodne odporúčam.

    michal09003.12.2017 - 20:01 Trvalý odkaz

    No snažia sa, ale myslím, že Telekom ešte do vianoc vydá tlačovú správu kde s pokrytím poskoči ;) https://youtu.be/NULGtCLtje0 Ja som u nich a spokojnosť s cenou aj rychlostami :) http://www.speedtest.net/my-result/a/3420787271 A tá 4ka je len paródia na operátora kamoš k ním na chvíľu prešiel, ale stále sa mu mobil prepínal 2G/4G a v miestach ke mali byť plné pokryté 4G vonku mimo budov a mu stále chodili sms so zmiešanými hovormi.

    Juraj 050603.12.2017 - 20:58 Trvalý odkaz

    4-ka nieje paródia na mobilného operátora.Je to rozvojový mobilný operátor,ktorý potrebuje čas,aby mal poriadnú sieť.Spomeňte si na O2,keď začínalo...O2 je na trhu vyše 10 rokov a tiež využívaju národný roaming na miestách,kde nemajú pokrytie vlastnou sieťou. Je síce pravda,že O2 má lepšiu sieť,lebo je na trhu 10 rokov a 4-ka 2 roky.Ja som radšej v Telekome a ten tiež vie dať výhodnejšie ceny,hoci nie také,ako 4-ka.Je to na zvážení čomu dáte prednosť...

    marek123403.12.2017 - 22:50 Trvalý odkaz

    Juraj 0506, Telekom vie dat lepsiu ponuku ako 4ka.Ovsem treba riesit cez retence, ale raz absolvujes a mas nielen najlepiu cen, ale aj najkvalitnejsiu siet.

    Juraj 050604.12.2017 - 06:05 Trvalý odkaz

    Ja mám paušál Happy L cez retenčné oddelenie za 19,59€ s DPH bez telefónu.Za takéto peniaze by som mal (20€) by som mal vo 4-ke neobmedzené služby a samozrejme neobmedzený internet. Neobmedzené služby by som nevyužil,akurát ten neobmedzený internet.Tiež pokrytie signálom LTE u mňa má plus a preto som v Telekome. Národný roaming má tiež svoje muchy a tiež,len v 2G sieti (zatiaľ a v budúcnosti 3G).Radšej si zaplatím za lepšiu sieť a služby.Hoci je zdanlivo najvýhodnejší operátor pre mňa 4-ka,moja voľba bola Telekom.Nie vždy je to o cene,len...

    michal09004.12.2017 - 07:06 Trvalý odkaz

    Juraj 0506 za to mám ja XL aj s mobilom a L mám aj s mobilom lacnejšie ako ty. 4ka budovala prevažne ich 4G a v pár lokalitách ma aj 2G sieť no teraz už tuším nerozsiruju a v O2 pochopili, že ak nechcú stratiť zákazníkov musia rýchlo rozšíriť 4G a znížiť cenu.

    Lenka Ivančíková04.12.2017 - 09:30 Trvalý odkaz

    Pokrytie 4ky je limitovane frekvenciami, ktore ma. Takze kym sa nedostane k dalsim alebo sa nedohodne s nejakym operatorom na narodnom roamingu aj v 3G (co je podla mna zatial nerealne), pokrytie uz velmi rast nebude. A pre upresnenie: tam, kde ma vlastnu 4G, tam ma aj 2G.

    Juraj 050604.12.2017 - 11:26 Trvalý odkaz

    Ja som nechcel smartfón.Chcel som,len výhodnejšie ceny k paušálu Happy a dostal som to.

    lacino8804.12.2017 - 18:48 Trvalý odkaz

    Dnes som siel s drobcom po meste, tak sme zasli do Telekomu. Pani v pobocke tvrdila, ze cez retencne ma nemozu riesit lebo nie som u nich (inak bola pai celkom mila, ustretova). A vraj retencne riesi len uz zakaznikov telekomu. Ale ponukla mi ich vianocnu akciu...Happy XL volania za 20e + Happy XL za 18e. Dane ceny platia vraj ked nezoberiem ziadne zariadenie. Ak by som bral zariadenie, uz sa cena zvysi z 20e na 22e + cena zariadenia. Skusal som dnes volat aj na infolinku ale problem dovolat sa a ked som cakal cez 10min uz sa mi nechcelo dalej. Nechal som na seba cislo na ich stranke, ozdaj sa ozve dakto.
    Taktiez som dnes volal aj s orange (retencne) a velke sklamanie. Na to ze som uz tam dlhe roky, dali mi 4e zlavu z mesacneho poplatku...+ mi odporucila znizit volania zo 150min na 100min (to beriem, to mi staci)...= čiže by som za 100min a 6GB data platil 23e...Ked som si pytal vacsiu zlavu, ze O2 dava to iste za 15e, tak mi pani povedala, ze oni maju vacsiu rychlost a ze ak sa mi to nepaci dovidenia (v skratke).

    Juraj 050604.12.2017 - 21:23 Trvalý odkaz

    Skús zadať žiadosť o prenos čísla do Telekomu ( za predpokladu,že ti skončila viazanosť v Orangei) a potom Orange zareaguje ( možno ti dá výhodnejšie ceny),pokiaľ nie,tak získaš bonus za prenos čísla ku konkurencii.

    valki25004.12.2017 - 21:35 Trvalý odkaz

    Podaj ziadost o prenos,ozvu sa Ti s Go Europe 30 za 15€ (neobmedzene volania+3GB data)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy04.12.2017 - 21:36 Trvalý odkaz

    Pokial nie si na odchode tak z orange vytlcies malo, ak budu mat na stole ziadost o prenos cisla tak ti slubia a aj daju vsetko o co požiadaš

    Juraj 050604.12.2017 - 23:11 Trvalý odkaz

    Tak veru je to,keď nepomôže vyjednávať cez zákaznícku linku,tak požiadať o prenos čísla ku ( krátko po skončení viazanosti)zvyčajne zareagujú a dajú výhodnejšie podmienky.

    marek123404.12.2017 - 23:17 Trvalý odkaz

    Lacino88, chod do Telekomu. Zober si happy xs mini, nasledne pouzi kupon na vyssi program. Napr. Happy xl za 18 a k tomu xs mini mas za 4.99+18 eur celkom 23. Mas 2 pausaly za dobru cenu, plat nacas faktury a z vlastnej skusenosti ti zagarantujem, ze uz neodides. Vzdy pred koncom viazanosti sa mi same retencne ozve a ponukne dobru zlavu. Raz zacnes a potom to ide samo.Dnes nemam problem vybavit aj tretie, ci stvrte cislo bez kuponu za 50%. Nezneuzivam to a som spokojny zakaznik telekomu. Faktury maju uhradene odo mna okamzite v case obdrzania, odplatou je mi ponuka, ktora sa neodmieta.

    marek123404.12.2017 - 23:24 Trvalý odkaz

    A stale lepsie ako 20 eur od o2, i ked by si xs mini nepouzil, tak za 3 eura naviac ziskas az 6 gb dat v neporovnatelnej sieti. Spravis si este magentu1, pojdes dole este nizsie. Telekom je spica, ked pohnes rozumom, dostanes sa na ceny lepsie ako o2 a ak by si potreboval data vo velkom, daj 4ku do dual sim. Teraz ked budu sviatky, tak sa zidu data naviac, zase optimalizaciou viem podarovat si data medzi sebou a prist k 4x2x2 GB dat, co nemam sancu do konca januara presurfovat. Z toho mala, co sa da vybrat som uz poprekrucal vsetky ponuky vsetkych operatorov na Slovensku a vysiel Telekom najlepsie pomer/vykon/cena.

    lacino8805.12.2017 - 00:03 Trvalý odkaz

    3GB su malo, ked si clovek zvykne na lepsie....V Telekome je teraz skor vyhodnejsia vianocna ponuka ako bonus za prenesenie. Oba sucasne sa nedaju pouzit. Mne osobne sa viac pozdavaponuka O2, obsah ich balicka mi postacuje a aj mojej polovicke. A je to za 30e. V telekome to je za 36e, sice dostaneme aj viac v ramci balickov, ale naco priplacat za nekonecne volania ak neprevolam ani 150min. Necham si to ulezat.

    David05.12.2017 - 00:21 Trvalý odkaz

    Mne 3GB mesačne na bežné surfovanie v mobile stačia, nakoľko skoro všade mám wifi. A keď potrebujem sťahovať veľké súbory cez 4G si aktivujem za 2,99 neobmedzený denný internet. Happy L tiež u Telekomu ma vyjde na 14€. Nechápem kto si už len od O2 môže zobrať za 15€ 100minút a 100MB.

    martian05.12.2017 - 00:31 Trvalý odkaz

    Lacino88, i chvilu to bude 3 roky, co presne toto spravil Orange mne. Mal som Panter 35, po viazanosti mi ponukli z retencneho zlavu 10% (!!!) a 2 rocnu viazanost. Telekom mal vtedy zaujimavu akciu, znizil by som si platbu o 12€. Hodinu po odchode kuriera s podpisanym prechodom sa mi ozval Orange:
    "Preco chcete odist?"
    "Lebo mam lacnejsiu ponuku"
    "My vam dame kenguru 30 s 50% zlavou + sms balik + data, spolu za 19€"
    "A to ste mi nevedeli toto ponuknut pred podpisom?!?!?"
    "... tak ako sa rozhodnete?"
    " (nasr...deno) fajn, zostavam u vas"
    Takmer doslovny prepis. :)
    Musim pozriet aktualne ponuky a znova to risknut. Aj tych 5€ by bolo fajn :)

    deathwalker05.12.2017 - 07:36 Trvalý odkaz

    No vidis Martian. Kazdy ma svoju cenu a s trochou sikovnosti si kupis kohokolvek. Aj verneho zakaznika.

    Dawis, zabudol si na neobmedzene SMS-ky. Plus, modremu pausalu stale moze znamy s vyssim pausalom poslat neobmedzene volania, takze flat hlas + sms za 15 je fajn. A 100MB, moze byt 500MB bez bonusu na zariadenie.

    Dawis Dawis, prednedavnom som napisal kolegom, nech ta nešikanuju. Chyba z mojej strany.

    marek123405.12.2017 - 08:30 Trvalý odkaz

    Lacino88 musis napisat presnu potrebu teba aj priatelky. Potom to dame dokopy, aby si dostal max za svoje peniaze. Mozes kontaktovat aj Orange s tym,ze prenesies 2 cisla naraz a chces, aby sa ti ozvalo retencne. Toto mozes spravit aj cez Telekom a vybrat si. Daj uplne presnu potrebu vas oboch a nieco vymyslime. Je pravda,ze kazdy mame svoju cenu a urcite by som sa lacno nepredal. Za tie roky mi vsak vzdy vysiel v ustrety Telekom aj cenou aj kvalitou.

    valki25005.12.2017 - 11:48 Trvalý odkaz

    Ja som odisiel z Telekomu,pretoze mi nefungovali konferencne hovory resp. fungovali,ale iba pri deaktivovanom roamingu,kedze konferencny pomerne casto vyuzivam,odisiel som do orange,kde nie je ziaden problem s tym

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.12.2017 - 13:15 Trvalý odkaz

    To je zvláštne. Ja robím konferenčné hovory aj s kolegami zo zahraničia, mám Huawei P8 Lite a v Telekom sietí žiaden problém. (Za posl. rok a pol asi 150+ krát, nepočítam)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.12.2017 - 13:56 Trvalý odkaz

    Ok čeknem to ešte. Asi bude "chýba" u mňa ;)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne08.12.2017 - 00:15 Trvalý odkaz

    Este nie, nebola prilezitost, teraz je klud :) skusim to zajtra so svojimi cislami, nabijam ten džad, skapal teraz ked som to chcel skusit, som zabudol na to... co pozeram po nete, ludia sa ponosuju stale, tak neviem.