One Plus 3 a 3T dostávajú aktualizáciu OxygenOS 5.0 s Androidom 8.0

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne 22.11.2017 - 13:22

    Na to, ze Oreo je vonku 3 mesiace oficialne, ho este vela telefonov nema. Skusal som betu na OP3 odkedy vysiel prvy Oreo build, ano, tie novinky su citelne, ale je to velmi maly posun, je to skor verzia 7.5 nez 8. Za poriadny release by som povazoval skor 8.1 s oznacenim project treble, ktory ma upravit modularitu systemu a umoznit OEMs flexibilnejsie aktualizacie. Project treble zas nebude podporovat ziadny doterajsi Oneplus telefon, 5T vratane. nie ze by to bola tragedia, Kudos pre Oneplus, ze stihli oficialny 8.0 release pred velkymi hracmi na trhu.

  • Jan22.11.2017 - 13:59 Trvalý odkaz

    Oficialna verzia vysla cez vikend aj to len na vybranych trhoch o com informovali na oficialnom kanale aj zastupcovia znacky.
    Stiahol som ju cez zmenene VPN na Kanadu. Verzie pred tym boli len beta.
    Pokial ide o samotny update, tak skoro som nepostrehol ziadne zmeny a naviac obsahuje chyby. Nefunguju opakovane notifikcie, pada Sygic a uz druhy den mam bateriu na urovni 100%

    MoPed24.11.2017 - 12:04 Trvalý odkaz

    Je pekne, ze vydali update, ja som dokonca ziaden bug nezaznamenal (Sygic nemam). Ale druhy 1+ by som si uz teda nekupil, som sice spokojny s vykonom, stabilitou, dizajnom .. ale vydrz baterie ma neskutocne stve. Su dni, kedy mam Screen On Time ledva 30 minut a napriek tomu vecer davam na nabijacku telefon s max. 30% baterky. Ked nahodou ten telefon aj potrebujem pouzivat, tak bez nabijania v polke dna nemam sancu fungovat dlhsie ako 7-8 hodin. Po aktualizacii na Nougat som spravil reset telefonu cez Recovery, lebo ved vraj Android je uz vyspely, obnovit data je otazka par minut .. no okrem kontaktov a zalohovaneho launchera som obnovil velky prd. Teraz uz skusat reset nemienim, aby som zas stravil tyzden nastavovanim telefonu. V tomto bol aj Windows Phone 8.1 dalej :/

    dzulio24.11.2017 - 15:30 Trvalý odkaz

    Už to ponúka aj u nás, nie je nutné použiť zmenené VPN

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2017 - 15:52 Trvalý odkaz

    @lepermessiah ak mas po SOT 30min vecer 30% baterie tak je to bud na reklamaciu alebo ti tam na pozadi bezi riadny zrut baterie.
    samozrejme ze sa ti po hard resete vsetko obnovi, ak mas v telefone nastavene automaticke zalohy tak to je to robota na pol hodinu

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne24.11.2017 - 18:06 Trvalý odkaz

    pocuj lepermessiah, ked ma oneplus3 30%, do 100 ho nabije ani nie za hodinu, naco davat do nabijacky vecer? nechavas ho nabijat celu noc? ja mam oneplus3 tiez, a sice tiez som ho nabijal 2x za den ale mal tak tesne pod 3h obrazovky, vratane hrania a nonstop 4G dat, takze som vedel aj preco...

    Matej24.11.2017 - 22:27 Trvalý odkaz

    Prípadne by bolo dobré stiahnuť si image najnovšej verzie celého systému a natvrdo to do telefónu flashnut. OnePlus mával problém s tým že OTA aktualizácie niekedy spravili takýto bordel

    MoPed25.11.2017 - 09:57 Trvalý odkaz

    ten telefon to robi dost nahodne, preto s tym, ako sa vybija niesom spokojny, lebo je to nepredvidatelne. vzdy je hlavny zrut "Android System", vcera som mal SoT 3h20m (aj ked 2h z toho doma na gauci) a mal som 19% po 15h40m .. ine dni ani 8h .. proste nahoda. Tak ci tak, vydrz maximalne jeden den je mizerna, nech ma neviem ake rychle nabijanie, niesom ochotny vlacit nabijacku so sebou. Zena ma Horor 6X, SoT bezne cez 4-5h, nabija max. kazdy druhy den, ak nie kazdy treti (telefon narozdiel odomna pouziva aktivne). Svokra ma Lenovo P2, SoT mava aj 8h, nabija raz za 3-4 dni :D

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2017 - 10:10 Trvalý odkaz

    Ty sa hráš hry a ženské chodia na FB :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.11.2017 - 11:21 Trvalý odkaz

    tak vies, musis s tym pocitat. Mozes:
    1. predvidat situaciu a nabijacky mat dve, alebo ju nosit so sebou.
    2. zlostit sa a nadavat na internetoch
    3. kupit si telefon s poriadnou vydrzou, pokial ide len o nu.
    Ano, ja som mal pre trojku 2 nabijacky, doma aj v praci. Ale nikdy na nej nebol dlhsie ako pol hodiny, pretoze sa nabil brutalne rychlo. Ak sa ti vybija a nevies co za tym je, stale mozes skontrolovat opravnenia, polohu, jej vyuzivanie, prezriet aplikacie. Ak sa ti na pozadi obnovuje neustale nieco cez 4G data, tak ti baterka klesa 3x rychlejsie ako kebyze si na wifi doma a nemas na pozadi zapnute nic. Android ma vela čudlikov na stelovanie, treba ich poskusat.

    Nightmare25.11.2017 - 17:27 Trvalý odkaz

    Ked sa bavite o vydrzi,spotrebe..co to znamena CABC v spotrebe energie?

    ondrakomous25.11.2017 - 19:47 Trvalý odkaz

    me by ani nevadila tolik vydrz baterky, vzdycky to jde vyresit powerbankou, horsi, ze to odesila udaje bez vedomi uzivatele, je to posledni dobou hodne medializovany. pritom one plus si prave spoustu lidi koupi kvuli cistemu androidu. moje osobni zkusenost s vydrzi baterek, ze nejvic vydrzi iphony, protoze software na verzi ios 11 je vyborne odladeny, pak bych dal na druhy misto asi samsungy, v cinskym telefonu clovek nemuze cekat buhvijakou vydrz, protoze ty akumulatory nejsou zrovna dvakrat kvalitni, kdyz si vezmu jak obrovskou baterku ma treba samsung s8 s hmotnosti kolem 150g, na takovou hodnotu se cinsky vyrobce nikdy nedostane.

    Knoxville25.11.2017 - 20:12 Trvalý odkaz

    Udaje odosiela kazdy vyrobca,Ondrik. ;) S tym sa musis naucit zit.... Co sa tyka tej hmotnosti,OnePlus 5 ma pri 5,5 palcovej uhlopriecke a 3300mAh baterii (mimochodom vacsej ako S8) ma hmotnost 155 gramov,( len o 5 gramov viac ako S8). Co je velmi slusne...

    ondrakomous25.11.2017 - 21:18 Trvalý odkaz

    kazdej urcite ne. podstatnej rozdil je, ze s8 ma odolnost vudci vode, prachu a one plus ne.

    Knoxville25.11.2017 - 22:52 Trvalý odkaz

    Ondrik,zase si pleties jablka s hruskami. Neviem co ma spolocne kapacita baterie s hmotnostou. Vodeodolnost nevyuziva 60% uzivatelov. Takze nic...

    ondrakomous25.11.2017 - 23:57 Trvalý odkaz

    nemuzes srovnavat celkovou hmotnost mobilu s ip68 a bez ip68, protoze proste ten telefon je potom o dost lehci, kazdej komponent navic neco vazi, co si pamatuji, tak one plus nema ani poradny ram, vubec to nejde srovnavat s8, ktera je o tridu vejs technologicky, one plus je klasicka cinska skladacka jakych sou desitky, navic jeste s domastenym softem, ktery ma opravdu daleko do plnohodneho androidu 8, ktery bude na pixelech