Poradňa: Hľadáme najvýkonnejší dual SIM smartfón

  • Nightmare 21.10.2017 - 17:02

    ja by som sa rozhodoval medzi OP 5 a S8/Note 8 asi by vyhral ten Note 8

  • Borland21.10.2017 - 18:14 Trvalý odkaz

    Mam Note8 dual. Pytaj sa, ak nieco potrebujes.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne21.10.2017 - 19:23 Trvalý odkaz

    Kvalita a vlastnosti zodpovedajú cene. Oneplus5 je polovica z Note8 :)

    David22.10.2017 - 14:44 Trvalý odkaz

    Ja silno uvažujem o mate 10 pro dual, ale chcem ešte počkať či nebude trpieť neduhmi. Momentálne mám p10 dual a som spokojný, oveľa spokojnejší ako predtým s S8. Čitateľ asi myslel tou podporou 4G asi súčasne na oboch kartách v reálnom čase. No myslím, že toto nefunguje u žiadnej značky. Vždy si treba prepínať z ktorej sim karty pôjde dátová prevádzka, teda nie je možné využívať 4G dáta z oboch sim kariet súčasne. Do Samsungu už nejdem z dôvodu nekvalitných čítačiek odtlačkov a nevyhovujúcemu zakrivenému displeju a rôznych inovácií ako stredové tlakové tlačidlo, ktoré sa nedá vypnúť a pri chôdzi v džínsach sa kadečo stláča, Bixby tlačidlo atď. Oneplus5 má dosť mizerný fotoaparát a nekvalitné nahrávanie videa, za to má najlepšiu výdrž na batériu napr. v porovnaní s s8+/Note8/Iphone8+. Vybrať si je každopádne ťažké, vždy záleží od človeka, čo od smartfónu očakáva a ktoré funkcie najčastejšie využíva.

    Scotty22.10.2017 - 15:09 Trvalý odkaz

    Nazvať že má oneplus 5 mizerný fotoaparát mi príde dosť odvážne tvrdenie

    David22.10.2017 - 15:46 Trvalý odkaz

    Scotty pardon, myslel som hlavne video pri realnom porovnani. Fotoaparat je ok, ale je slabsi ako u vyssie spominanych.

    martian24.10.2017 - 00:27 Trvalý odkaz

    Tiez mam Note 8 v dual sim verzii, i ked pouzivam iba 1 sim.
    Na citacku vzadu som si rychlo zvykol, ale je to moj prvy telefon s citackou. Oproti mojmu predchadzajucemu Note 3 je uzsi, ale vyssi. Zvyknut si bolo otazkou neceleho dna.
    Vydrz 1 den mi nevadi, vsadepritomne nabijacky a kable som osadil usb-c redukciami.
    Fotoaparat je rychly a kvalitny. System svizny, nadbytok ram. Rano spusteny ingress este aj po niekolkych hodinach nabehne bez zavahania. :-D
    Pre mna ale bol rozhodujuci faktor S-pen, na ktory som si az velmi zvykol.
    Iris skener obcas problematicky, ani po mesiaci sa casto netrafim bez napomoci do spracnej pozicie. Citacka odtlackov ma tiez niekedy upozorni, ze nezakryvam celu plochu.
    Sluchadla mohli mat tiez troska lepsie vyrieseny kabel. Taktiez aj nabijacka. Pri Note 3 bol silnejsi kabel, vydrzal 3 roky, kym sa zacala odlupovat buzirka.
    Vraj by mali pridat 4K pri 60 fps, bolo by to fajn. :-)
    K tomu noseniu v nohaviciach... mobil sa mi zmesti aj do predneho vrecka texasiek, ale po schodoch by sa mi tak zle chodilo a mam obavy z poskodenia. Pred nechcenym stlacanim ma chrani LED view cover, sikovna a zaujimava nahrada always on displeja.

    Scotty25.10.2017 - 15:37 Trvalý odkaz

    Na druhú stranu zase treba priznať aj to že všetky vlajkové lode išli cenovo hore ...takže stále je oproti väčšine konkurencie lacnejší

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.10.2017 - 16:52 Trvalý odkaz

    Ano ale, to nie je ospravedlnenie :) 399 za Oneplus 3 bola super kupa. Rovnako 399 za Nexus 5 v tom case. Solidne zariadenie, hoci nie najlepsie, fajn vykon, tie serepeticky okolo toho mi nechybali. Uz pri Oneplus 5 vysolit 499 som mal problem. Samo sebou je to vyborne zariadenie ale prinos za 5 stovak teda minimalny. Uz teraz, ked ho mam, som spokojny. Po kupe som ho bral do ruk len za rožtek ukazovakom a palcom a krčil pritom nosom a robil grimasy.

    Tomas25.10.2017 - 17:21 Trvalý odkaz

    Je to stale o dost menej ako stoja ine vlajkove lode, o tom nema zmysel diskutovat. Ale uz sa dostava do takej cenovej hladiny, ze ludom bude jedno, ci daju za telefon 600 alebo 800€.

    Nightmare25.10.2017 - 19:30 Trvalý odkaz

    zas je aj vela ludi co nezarobia ani 300-400€ nie to este tolko vysolit na obycajny telefon

    Tomas25.10.2017 - 19:43 Trvalý odkaz

    No ved pre takych je OP uz pridrahy. Na ich mieste by som kupil nejake Moto alebo Honor, mozno Xiaomi do troch stoviek.