Takto fotí Samsung Galaxy Note 8: reportáž z Islandu

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne 30.09.2017 - 03:05

    fantázia. 11/10.

  • Nightmare30.09.2017 - 03:08 Trvalý odkaz

    Tiez som toho nazoru proste fantazia

    rtg30.09.2017 - 11:24 Trvalý odkaz

    Uz ani zrkadlovku netreba so sebou brat na vylety...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.09.2017 - 13:23 Trvalý odkaz

    No taak, viem, že sa tešíte na Note 8 a ste plný očakávania. Ale takéto superlatívy zo 1.44MP záberov?
    Tu skôr ide o reportáž z Islandu.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne30.09.2017 - 14:51 Trvalý odkaz

    Presne metal. O reportaz, o krajinu, o zazitok, o zaner, ktory sa tu objavuje sporadicky. Vsetko to zdokumentovat iba telefonom bez nejakych vyraznych expozicnych kiksov, tak ja som v noci to cele zlhtol za par minut. Nieco ako to gopro6 promo video, tiez som ho videl uz asi 5x :)

    Roman Minárik30.09.2017 - 15:45 Trvalý odkaz

    Bežné fotografie :/ Nič skvelé na tom nevidím. Som viac zvedavý na LG V30.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn30.09.2017 - 16:45 Trvalý odkaz

    Urcite sa nebude vymykat ani V30. Samsung, Apple a dalsi uz dlho davaju do vlakovych lodi tie najlepsie fotaky. Videl som porovnanie videii kamery RED s V30. Zabery boli porovnatelne video vyzeralo super, ale boli za nimi profici a postproces, pri takom porovnani by obstali aj ine znacky, rovnako ako fotenie s Note na Islande, co sa teda tesim a mohli by sa inspirovat aj ine znacky ;)

    ondrakomous30.09.2017 - 17:15 Trvalý odkaz

    nic skvele? kamo, ty fotky jsou absolutni spicka, uvedom si, ze to bylo foceny mobilem a ze svetelny podmínky tam jsou opravdu "hodne divoky". muzes nekdy zkusit vyfotit krajinku mobilem, uvidíš co ti vyleze za "odpad". komunita LG na fony SK je silna, ale LG se na note nechyta aktualne s zadnym mobilem, nebo si porovnej nocni snímky z g6, v10, takovyhle fotky nedostanes pomalu ani z proficompactu.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn30.09.2017 - 18:07 Trvalý odkaz

    Ondro odpad vylezie aj tomu kto foti krajinku fullframe zrkadlovkou a nevie o foteni nic. Silno zalezi na tom, kto stoji za fotakom. Ale pravda je ze G6 ma slabsi fotak ako Samsungy S8 a Note8, ale nie tak aby z toho liezol "odpad".

    Inak otazka na Fony.sk: kde je exif fotografii? Pri ostatnych clankoch takto foti... exif nechyba. Cez aky postproces prechadzali?

    Lenka Ivančíková30.09.2017 - 21:34 Trvalý odkaz

    Ronn, je to preto, ze pri zmensovani fotiek sa neuklada exif. V ostatnych clankoch Takto foti su originaly.

    ondrakomous30.09.2017 - 21:36 Trvalý odkaz

    v plnym rozliseni to musi byt palba, by me zajímalo jestli si ho Richard koupil, nebo ceka na iphone X?
    Ronn: uvidime co v30.

    rtg01.10.2017 - 11:47 Trvalý odkaz

    Samsungy mali vzdy najlepsie foto, tu im nik nekonkuruje

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn01.10.2017 - 12:12 Trvalý odkaz

    Nemali vzdy najlepsie foto a konkuruje im iPhone, Pixel, HTC

    Lenka je to mozne aby som sa nedostal k exifom z Note 8 na slovenskych tech weboch? Co vam to dal Samsung za podmienky?

    david hulák01.10.2017 - 12:26 Trvalý odkaz

    No tak pecka krása hotový fotografovia a nie len novinári :) najlepší a najúžasnejší web o mobiloch. Ste proste topka 15 z 10 bodov za všetko :) :)

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn01.10.2017 - 17:44 Trvalý odkaz

    Diky, som si nevsimol, som tu len kratko :)))

    Lenka Ivančíková01.10.2017 - 18:41 Trvalý odkaz

    V pohode, novacikom vzdy radi poradime. :-D

    Roman Minárik06.10.2017 - 12:16 Trvalý odkaz

    Neviete, kedy Vám príde V30ka do redakcie? :/

    Lenka Ivančíková06.10.2017 - 12:25 Trvalý odkaz

    nie. ani ci vobec.

    Borland07.10.2017 - 15:42 Trvalý odkaz

    Konecne som sa dostal k normalnemu testu SGN8. A som trochu prekvapeny z Richardovho vyjadrenia o "bohovskom makre". Nech skusam ako skusam, zatial najlepsie makto robi stale Allview P8 Energy. Nehovoriac o takmer nefunkcnom focus peakingu pri makre. Pri foteni sceny focus peaking funguje dobre, ale pri makre ako keby nebol. Tu by si mal Samsung brat priklad od Nubie alebo LG.

    ondrakomous07.10.2017 - 21:25 Trvalý odkaz

    Sak na macro máš promode s manualnim ostrenim

    Borland09.10.2017 - 12:28 Trvalý odkaz

    Ano, veď o tom hovorím. Dáš si Pro Mode, macro, no a focus peaking nikde. žiadne zvýraznenia hrán, nič. Väčšinou to skúšam na svojich pľuzgieroch na rukách, kde je tých hrán dosť.

    ondrakomous09.10.2017 - 16:15 Trvalý odkaz

    jo chápu, docela by se hodilo nejaky zvyrazneni hrany, dost tezko se potom preostruje, nejlepší je asi nechat zaostreny na nejakou pevnou vzdalenost a telefon přibližovat oddalovat, ale když se zadari, tak jsou makra top, mimochodem zrovna v makru mi prisel iphone lepsi, u notu jsou tam odlesky svetla v listech kvetiny, taky jde videt, ze mobil ma tendenci trosku prepalovat.