Poznáme slovenské ceny iPhonu X. iPhone 7 s 256 GB pamäťou sa už iba dopredáva

  • Daor32 13.09.2017 - 17:15

    Otazka pre redakciu... Spytali ste sa oficialneho zastupenia Apple ze preco je cena u nas vyssia ako v AT?

  • nobody13.09.2017 - 17:30 Trvalý odkaz

    No u nás sú predsa kvalitnejšie, tak preto drahšie, ako slovnaft voľakedy zdôvodnil, že preto je u Naz benzín drahší než v AT lebo náš je kvalitný a Rakúšania si nemôžu dovoliť drahší.

    Nightmare13.09.2017 - 17:36 Trvalý odkaz

    ako by povedal Ondro to je za hubicku

    Jamie13.09.2017 - 21:28 Trvalý odkaz

    A ty tomu nveríš? :D samozrejme, že budú kvalitnejšie :D

    Jamie13.09.2017 - 21:31 Trvalý odkaz

    Kľudne to už mohli zaokrúhliť na 1500€... Aspoň by mal slováčisko exkluzívnejši pocit. Čo tam potom, že v iných krajinách je to lacnejšie...

    KoloSko13.09.2017 - 21:59 Trvalý odkaz

    No konecne! Kupim si 4 kusy celej rodine na vianoce, dokopy len za 5600€. Vsak to je ako zadarmo + ten pocit ze patrime do exkluzivnej skupiny iFamily. Svet je uplne iny ak mas u seba iphone. Clovek ma taky lepsi, bezpecnejsi, sviezejsi pocit. Da sa to porovnat len k tomu, ked vyhras v lote hlavnu cenu a este v ten isty den na zachode zbadas ze ti vyrastol o 10cm.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne13.09.2017 - 22:16 Trvalý odkaz

    KokoSko kľud. Je to len mobil...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy13.09.2017 - 22:32 Trvalý odkaz

    Neviem co robíte taky rozruch okolo tej ceny...
    Sú veci co si nemôže bezny smrteľník dovoliť aj keby ich veľmi chcel. Na druhu stranu sú ľudia čo si ich môžu dovoliť a oni si ich kúpia :)
    V USA bude u operatora stať X-ko možno 299 USD a bude ho mat každý homeless, či na Slovensku na fórach somre par Slovákov v apple nikoho netrapi

    Jamie13.09.2017 - 22:38 Trvalý odkaz

    Tu vôbec nejde o cenu... Tu ide o princíp... Z akého dôvodu to majú v rakúsku lacnejšie? Či Slovensko je ďalej od USA ako rakúsko, čiže tých 80€ je vzdialenostná prirážka?

    Rosinante13.09.2017 - 23:28 Trvalý odkaz

    Schválne ktorý sa vám zdá krajší štýlovejší Iphone X alebo Samsung Galaxy s8? Alebo na ktorý sa lepšie pozerá? Pre mňa rozhodne Samsung S8. Len keď si pozriem videá tak niet o čom. Navyše rozhodne aj cena. Toto už nieje o tom, že mám Iphone. To je o štýle a nápade a v tom osobne podľa mňa Samsung má navrch. Akoby sa snažil Apple dohnať súpera pri tom som si myslel, že Apple má hranice kde nepustí. Chceli ľudí naučiť pristupovať na to čo si oni určia. No ostatné značky ako vidno nútia Apple čoraz viac strácať originalitu. Akoby už len to jablko v zadu Iphonov ich držalo. Len môj názor. Iphone X chýba originalita nápad. Preto ma mrzí tá cena. Chcem aby ma presvedčili , že to stojí za tie peniaze. Ako napr. Pri 4 alebo 4S. To bol skok z 3Gs na 4. Originalita, krása, prepracovanosť. Iné, nové, originálne to bolo krásne. Čo zo spomínaného má X?

    Peter14.09.2017 - 01:04 Trvalý odkaz

    Jamie: odpoviem Ti odpovedou, ktora sa tyka masla /a samozrejme aj iPhonov :D a vsetkeho koniec koncov na SR../: "V cenach potravin je Slovensko spicka v ramci celej EU. V mzdach za pracu,sme zase suteren v ramci celej EU. V kvalite, tam sme ,,specificky",mame totiz radsej blivajz ako kvalitu. Myslim,ze ,,Slovenska domacnost" by mala dostat Nobelovu cenu za ekonomiu. Prezit z tych suterennych platov pri tych cenach v obchodoch,je totiz zazrak."

    Jamie14.09.2017 - 01:31 Trvalý odkaz

    Peťo, naprosto s tebou súhlasím, máme ceny potravín vyššie, benzín tiež ale mzdy pomaly najnižšie. Len mi nejde do hlavy, prečo už teraz aj iphone X? Doteraz to pri telefónoch nebolo také zlé a ceny boli cca rovnaké vždy pre takmer celú európu... Hlavne by sa mal urobiť prieskum, koľko ľudí je ochotných "vyhodiť" celú svoju výplatu (alebo výplaty?) za telefón. Slováci by sa určite umiestnili na prvých priečkach... Koniec koncov, ceny iphonov nie sú vysoké, len platy sú nízke. Pre Rakušana či Nemca čo ma plat 2500-3000€ nie je až taký problem dať za telefón polku výplaty... Ale to je diskusia na večné časi, Slovák sa nezaprie a aj keby na chleba nebolo, hlavne že má jablko :D

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne14.09.2017 - 01:40 Trvalý odkaz

    Mám v okolí ľudí, čo si kúpia iPhone a majú ho 2-3 roky. Poznám dvoch čo chcú ísť do desiatky z iPhone 6. Dalsi má 5S a chce 7, bude za dobrú cenu teraz. Poznám aj geekov a maniakov čo kreditky púšťajú práve na telefóny. Pohraju sa, keď sú znudeni, predaju. Na konci sú síce stratovi ale skúsenosti sú. Nepoznám žiadneho takého ktorý by tu existoval ako myticka bytosť, čo nemá na chleba ale chce iPhone. Títo ľudia majú slušné androidy, lebo majú rozum. Je to len telefón, dokáže doviesť k rovnakému výsledku ako každý iný telefón. Nafukujete to zbytočne, ako každý rok. :)

    Jamie14.09.2017 - 02:13 Trvalý odkaz

    "Je to len telefón, dokáže doviesť k rovnakému výsledku ako každý iný telefón. " Argument nad všetky argumenty :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne14.09.2017 - 08:19 Trvalý odkaz

    To nie je argument. Je to konštatovanie.

    Daor3214.09.2017 - 09:36 Trvalý odkaz

    Tak skúsim ešte raz, lebo ste sa tu riadne rozpísali :-)
    Otazka pre redakciu... Spytali ste sa oficialneho zastupenia Apple ze preco je cena u nas vyssia ako v AT?

    Jamie14.09.2017 - 10:01 Trvalý odkaz

    Je to konštatovanie (ale môže to byť aj argument), ktorý môže človek použiť, keď sa ho spýtajú, prečo nie je ochotný vysoliť za telefón toľké prachy :)

    ondrakomous14.09.2017 - 10:12 Trvalý odkaz

    ty si misto chleba nekupujes iphone? driv to byla vetsi sranda, driv telefony drzely aspon nejakou cenovku, ale dneska, z mobilu se stala nejhorsi investice vubec, vsechno pada po pul roce. cena bude sice 1000, ale otazka je, jak dlouho takova nesmyslna cenovka muze vydrzet. apple uz neni to, co bejval pred lety, kdy byl opravdu exkluzivni a nedostupny. je fajn, ze si dneska muzes koupit pouzity iphone za stovku.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn14.09.2017 - 11:11 Trvalý odkaz

    Exkluzivitu si iphone drzal aj cenou, vzdy bol najdrahsi. Teraz sa po nom opicia ostatne znacky. Tak pridrbal cene tak, ze bude iPhone X opat exclusive:))) A znova sa budu predavat ladviny :))

    ondrakomous14.09.2017 - 11:32 Trvalý odkaz

    to neni zadna exkluzivita iphone se 10490, iphone 6s 13490, iphone 7 16490, iphone 8 20990. apple staval driv podstatne vic, dneska je to naprosta lidovka. tak pred rokem si dal za 5s-10000, ceny applu padaji brutalne rychle dolu, to stejne je u samsungu, napr. s7, s8, takze si myslim, ze je dobre, ze bude telefon za 30000. kvuli propadum cen vubec nejsem dneska ochotny investovat do androidu.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease14.09.2017 - 11:53 Trvalý odkaz

    256 GB verzie zrušili, aby nekanibalizovali na nových modeloch.
    Všetky staršie modely, išli v priemere o 100~200€ dole.
    Žiaľ to sa v článku neuvádza.

    ondrakomous14.09.2017 - 11:59 Trvalý odkaz

    jojo presne tak, slevy na starsich modelech jsou opravdu vyrazny, kdyz si vezmu, ze napr. iphone 7 se zacal prodavat pred rokem a dneska uz je vyrazne pod cenou napr. samsungu s8. , tak mi cena X dava vetsi smysl, samsung taky prodava note 8 za obdobnou cenovku, ale kdyz to clovek vezme technologicky, tak dostane fakt spicku, to nejlepsi co momentalne existuje a to je podle docela silnej argument pro koupi, protoze treba iphone 7 nenabizel uplne to nejlepsi, podle me je to docela chytrej tah applu a prodavat se bude skvele, o tom sem presvedceny na 1000 procent.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.09.2017 - 12:02 Trvalý odkaz

    ondro ak kupim LG G6 415€ alebo IP7+ za 760€ tak na ktorom prerobim viac po rok pouzivania?
    v ktorom zariadeni mam "fixovanych" viac penazi?
    rozdiel v cene je jeden pekny vikend v tatrach alebo slusne hodinky...
    prave naopak, kvoli cene sa neoplati "investovat" do IP (pretoze to investicia nie je) :)

    ondrakomous14.09.2017 - 12:12 Trvalý odkaz

    ano je pravda, ze lg g6 mi dava nejvetsi smysl z hlediska nakupu, nabizi v podstate to stejne jako vyrazne drazsi samsung a apple, prave X nejvic pripomina LG G6, ale G6 je z predni strany peknejsi, protoze v horni casti display neni vykus

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.09.2017 - 12:24 Trvalý odkaz

    pre normalneho smrtelnika kupit G6 a vydrzat snim 2 roky je idealne.
    a este taky paradox :) pred cca 1,5mesiacom som kupoval G6 za 380€ v obchodoch ceny odvtedy ceny STUPLI!! :D

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease14.09.2017 - 12:26 Trvalý odkaz

    Ja som zvedavý na vývoj ceny V30. Bola totiž prijatá veľmi kladne na pomery LG. Predpokladám nižší pád ceny ako u V20, G6, G5...
    Rád bych sa samozrejme mýlil. Pre minoritu záujemcov o tento model je to fajn ak cena rýchlo klesne

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne14.09.2017 - 12:26 Trvalý odkaz

    @Jamie, ak niekto chce iPhone, nech si ho kupi. To, ci to bola z hladiska jeho zivotnej urovne spravna volba, zisti sam casom.
    @ondra, boli casy, ked to fungovalo nejak ze "prosim si 10 rozkov a 1 iPhone", ale tie su uz prec. Kludne sa v podobnej situacii moze nachadzat dnes niekto iny a ja ho za to nebudem sudit. Podlahnut chtíču je vzdy jednoduchsie ako mu odolat.

    Vsetka pozornost, ktoru iPhone dostava je kvoli jeho cenovke. Je vysoka. Nech uz s tym nalozi kazdy ako vie. Vsetko ma svoje klady a zapory.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn14.09.2017 - 17:42 Trvalý odkaz

    Pociatocny zaujem o V30 ukazuje ze sa mylit nebudes. Po uvedeni na trh mozno este stlaci cenu G6 dole.

    Oproti iPX bude o polovicu lacnejsi, co do podstatnej vybavy porovnatelny. Urcite budu porovnavacky...

    ondrakomous14.09.2017 - 18:12 Trvalý odkaz

    oxy tady psal, ze g6 sla cenove nahoru, protoze se pravdepodobne zvysila poptavka, kdyz cena klesla prilis rychle dolu.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn14.09.2017 - 18:45 Trvalý odkaz

    Ondro u nas sa da kypit G6 uz od 415 eur, co je znizenie za pisledne 2 tyzdne asi o 10 eur. Aj ked netreba pozerat len cenu ale aj eshop. Akurat Alza vratila cenu.

    oliver9914.09.2017 - 21:34 Trvalý odkaz

    hore isla len alza sk, alza cz stale drzi cenu 11990

    dzulio14.09.2017 - 23:03 Trvalý odkaz

    A koľko je podľa teba 11990 kč ? Plus mínus to isté čo slovenská alza

    oliver9914.09.2017 - 23:50 Trvalý odkaz

    alza sk bola 459, potom 599 a pozeram ze zase 459