Diskusia k článku
2.9.2017
Android Android
oxy: Ako je mi jasné že na výslednú kvalitu a svetlosť fotiek má mnoho faktorov(dĺžka uzávierky,ISO,expozícia,hdr,veľkosť pixelov...), nie len clona...
Za ten čas som ale videl dosť videí, kde sa porovnávali fotoaparáty mobilov s rôznymi clonovymi číslami...a stále keď bol test za slabého svetla,tak automaticky viac svetla mala fotka s nižším clonovym číslom ako tá s väčším...nieco proste na tom bude...
3.9.2017
Android Android
» oxy: Knox ak G6 si považoval za (citujem) "sračku" a V30 ti príde ako super telefón tak to v hlave asi celkom v poriadku nemáš...
To vis,rozdvojena osobnost neni sranda... :D
--
Keď niekto zomrie,je to na dlho... OnePlus 5.Testing:Huawei Mate 10.
3.9.2017
Windows Chrome
» Ronn: Ondro lg maju najmensie snimace a sumia najmenej :) nieco mi tu s vasimi teoriami nesedi. Podstatna je hustota pixelov na snimaci a to maju plus minus vsetky znacky taku podobnu, ze to na sume nezavazi. S nizsou clonou ide ruka v ruke kvalita otickych clenov. Preto su objektivy pri dslr s nizkou svetelnostou po celej sirke ohniska take drahe.
Ale netvrdim ze bude mat V30 najlepsi fotak, iba ze svetelnost objektivu nie je len marketingovym tahom.
to neni vubec pravda! samsung ma vetsi snimace a je to prave znat v seru a tme, podle me se LG na samsung vubec nechyta. navic LG pouziva nejhorsi cocky, i kdyby byly supersvetelny. Podivej se nekdy na nocni snimky, kde je vyfoceny napr. svetlo lamp. Kvalitni skleneny cocky ti paprsky svetla vykresli uplne jinak, vem si nekdy starou nokii s velkym snimacem a zeiss optikou a nekdy si to porovnej, napr. nokia 808, 1020 kde jsou kvalitni obrovsky snimace. prvni, co zajima kazdyho fotografa je velikost snimace u fotaku, proto vsichni profici jedou na fullframech. tim chci rict, ze LG sice inovuje cocky, ale ve snimacich je samsung opravdu daleko oproti ostatnim. uvidis sam, az se tu bude testovat note 8.
3.9.2017
Windows Chrome
Ok Ronn, vidím, že hádzať hrach na stenu má väčší zmysel.

http://www.anandtech.com/show/11789/hands-on-with-the-lg-v30
https://www.reddit.com/r/lgv30/comments/6x6hbw/why_do_lg_keep_using_such_small_camera_sensors/dmdz208/

V30: IMX351 (1/3.1") 1.0 μm
V20: IMX298 (1/2.8") 1.12 μm

//na okraj: Samsung S8: 1/2.55", 1.4 μm, to +40%priemer, cca +50% plochy, proti V30.

K ostatnym bodom nemam co dodat... Nechces pochopit, nepochopiš :)
--
¯\_(ツ)_/¯
3.9.2017
Android Android
Wayne ked sa budu porovnavat fotaky V30 a S8 a V30 bude sumiet viac lebo s8 ma vacsi snimac uznam ze nahananie za nizsou clonou je len marketing a pri mobiloch ma velkost snimaca zasadny vplyv . A nezabudnem napisat do fora, ze Wayne mal pravdu.

Ondro nemiesaj sem zrkadlovky, tam su snimace podstatne vacsie a rozdiel v aps-c oproti fullframe je obrovsky oproti prtavym snimacom v mobiloch
--
Motorola T2288 -> Alcatel OT511 -> Nokia 3510i -> Motorola V500 -> SonyEricsson K750i -> LG KU990 -> Nokia E75 -> iPhone 4 -> LG G4 -> LG G6
3.9.2017
Windows Chrome
je jedno, jestli se bavis o zrcadlovkach, nebo mobilech, velikost chipu je naprosto zasadni pro predstavu https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_808_PureView
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Lumia_1020
3.9.2017
Linux Chrome
Ronn, nic nepis, radsej sa zachovaj ako spravny VHS typek (skratka z: vidis, hovoril som). Urcite sa budes potom citit ako kral internetov. Ja ti doprajem :)
--
¯\_(ツ)_/¯
7.9.2017
Android Android
LG V30 v prvom slovenskom eshope na objednavku za 749€ a V30+ za 849€
--
Motorola T2288 -> Alcatel OT511 -> Nokia 3510i -> Motorola V500 -> SonyEricsson K750i -> LG KU990 -> Nokia E75 -> iPhone 4 -> LG G4 -> LG G6
22.9.2017
Android Android
Tak co som pozeral videa tak u V30 sa farby displeja daju nastavit aj manualne. Vratane tych modov ktore su tam. Uvidime aka bude kvalita displeja v porovnani s Amoledmi od Samsungu. Asi budem s tou citackou chvilu bojovat,ale naposledy som mal G2 ktora mi vydrzala tyzden. Takze je toto LG po hodne dlhej dobe model ktory ma zaujal a pravdepodobne idem do toho.. ;)
--
Keď niekto zomrie,je to na dlho... OnePlus 5.Testing:Huawei Mate 10.
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188