Dilema: Huawei P9 vs. Lenovo P2

  • Jamie 13.08.2017 - 12:13

    Huawei jednozačne

  • Brano13.08.2017 - 12:31 Trvalý odkaz

    lenovo P2 sa da kupit v O2 za plnu cenu 290 eur - vcelku fajn volba, to uz sa da porovnavat potom napriklad s takou moto G5+

    juryno13.08.2017 - 13:55 Trvalý odkaz

    P9 urcite. Lenovo deklaruje vysoky obsah baterie ale v realite taka vydrz nie je akoby clovek ocakaval od velkosti baterie. Navyse lenovo kvalitou je slabsie ako huawei. Pre mna jednoznacne P9

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.08.2017 - 19:07 Trvalý odkaz

    Zaujímavé, že GSMArena namerala Lenovo P2 historicky najvyšší 149h endurance rating.
    BTW P9 75 h.

    Knoxville13.08.2017 - 21:06 Trvalý odkaz

    Mas nejake realne skusenosti s modelom P2 a jeho vydrzou baterie ked tvrdis ze nevydri tolko kolko clovek ocakava? A kolko clovek od 5000 mAh baterie ocakava? To je dost subjektivne nemyslis? Urcite vydrzi viac ako nejaky Hulahej... Ten endurance ranking na gsmarene pekne ukazuje ze je Lenovo vo vydrzi bezkonkurencne.Takze pokial sa clovek zameriava na vydrz je P2 drahsia,ale super volba...

    Jamie13.08.2017 - 21:35 Trvalý odkaz

    Ako napísal Knoxville, keď sa zameriava človek na výdrž, tak P2, ak sa zameriava na všetko ostatné, tak P9 :D

    Nick Cave13.08.2017 - 23:44 Trvalý odkaz

    Už jen kvůli baterii bych vzal Lenovo P2, má krásný Amoled displej, čtečka funguje perfektně, jde nastavit na gesta, mnohem lepší ovládání než senzory nebo tlačítka na displeji, co je dost minus je hybridní slot

    pepri14.08.2017 - 06:43 Trvalý odkaz

    Platená reklama? Neviem, či sa hej.sk potrebuje zbaviť Huawei-ov, ktoré má na sklade, len sa mi zdá divné, že na Heuréke sú všetky varianty, ktoré sú na sklade, za cenu 326 EUR a je to to najlacnejšie, čo Heuréka našla (a to, čo na sklade nie je, je za 374 EUR - aha, trochu iný model, tak pozor na to, čo ten 326 EUR-ový neobsahuje). Ešte aj v článku je napísané, že cena "štartuje na 326 EUR", pričom pri Lenovo P2 je cena "v serióznych e-shopoch na hranici 320 EUR".

    Tak len doplním, že pri Lenovo P2 cena na Heuréke štartuje pri 290 EUR (samozrejme sa dá kúpiť aj lacnejšie) a vo všeobecnosti je Huawei P9 o 50-60 EUR drahší ako Lenovo P2. Kto sa zameriava na batériu, tak jednoznačne Lenovo P2. Kto na fotografovanie alebo chce o niečo menší telefón, tak z týchto dvoch Huawei P9. Inak sú to výkonovo podobné telefóny a je už na každom, nech si zváži, či sa mu oplatí vrážať peniaze do telefónu podľa doby, počas ktorej ho bude používať.

    juryno14.08.2017 - 20:46 Trvalý odkaz

    Ja som mal lenovo p1m 5 palcov hd displej 4000 baterka a bol som sklamany vydrzou.cakal som vacsiu vydrz. Mam lenovo yoga tab 3 8 palcov hd displej tusim 6400 baterka. Lenovo deklaruje vydrz 18 hod tusim

    juryno14.08.2017 - 20:50 Trvalý odkaz

    Moja skusenost realita tak max 8 hod. Deklaruju dvojnasobok ale realita je polovicna. Preto predpokladam ze p2 bude podobne vo vydrzi rovnaka.cital som ale neviem ze mtk procesor zere vela z baterie oproti snapdragon.p1 mala tiez recenzie ze nevydrzi to ako by podla kapacity bateria mala vydrzat

    Knoxville14.08.2017 - 21:10 Trvalý odkaz

    Vydrz deklarovanu vyrobcom pouzivatel nikdy nedosiahne.Je to ako spotreba u auta to by si mal vediet..Este stale sme sa nedozvedeli kolko by mala teda ta P2 vydrzat.Kedze realne skusenosti snou NEMAS a spotreba je u kazdeho majitela s ohladom na pouzivanie SUBJEKTIVNA...

    jarpo14.08.2017 - 21:54 Trvalý odkaz

    Naozaj si s tou výdržou vedľa :-) Ja ten telefón vlastním asi tri mesiace (chcel som vyskúšať značku lenovo) a tá výdrž je naozaj brutálna! Pre zaujímavosť, moje posledné nabíjanie bolo 11.8. popoludní ani nie na plných 100% a dnes 14.8 mám 38% batérie! Jasné že sa dá vymlátiť rýchlejšie, každý ten telefón používame ináč, ale za mňa je tá výdrž ešte lepšia ako som čakal od 5100mAH batérie.
    Z duelu je ale asi vo všetkom zvyšnom lepší P9. Ešte čítačka je na P2 perfektne rýchla a spoľahlivá. Aj foťák ma na P2 sklamal, myslím že má k tomu na P9 veeeľmi ďaleko.

    juryno14.08.2017 - 22:41 Trvalý odkaz

    Ide len o sot...Ja dlho pouzivam yoga tab 3 a cakal som od baterky viac.Aj na zaklade lenova p1m co som mal.a na zaklade recenzie p1 kde pisali o nevyuzitom potenciali baterie je iste ze p2 nebude zazrak bude len o cca 25 % viac vydrz ako keby mal 3500 baterku.a teraz pisem z lenovo phab ten je moj oblubeny uz rok a este som mal aj viac mesiacov nedavno dalsi lenovo mobil 4" nepamatam si nazov. Okrem lenova phab ma na ostatnych 3 lenovach baterky sklamali vzhladom na parametre.kvalita lenova nie je ideal ale maju vynikajuce idei. Je to moja osobna skusenost zo 4 lenovami

    juryno14.08.2017 - 22:49 Trvalý odkaz

    A ten lenovo phab kde som s baterkou zase spokojny ten zase nema velku kapacitu paradoxne a drzi rovnako ako tie megakapacitne ine lenova baterie. Phab 7" hd a cca 4200. Yoga tab 3 8" hd 6200 prakticka skusenost = rovnaka spotreba baterie na oboch

    Nightmare15.08.2017 - 00:28 Trvalý odkaz

    ach jaj na vydrzi zalezi viac veci...aku ma M9 bateriu?aka je stara?a mne v pohode vydrzi aj 2dni :D

    juryno15.08.2017 - 09:41 Trvalý odkaz

    Inak myslim ze J7 2017 bude na tom z o dost mensou baterkou tak trocha slapat na paty P2. Ludia sa nechaju ovplyvnit papierovymi parametrami. Je to ako samsung ktory lubi davat vsade 13mpx fotaky s 1,9 svetelnostou a pritom nocne zabery tomu nezodpovedaju...donedavna tu boli zavody v papierovych rozliseniach fotoaparatov a kazdy uz vie ze viac mpx u fotaku neni viac adidas. Myslim ze podobne odrby zo strany vyrobcov nas tak trocha cakaju prave s tou svetelnostou fotaku a kapacitou baterie

    Knoxville15.08.2017 - 14:24 Trvalý odkaz

    Vyrobca ti tiez deklaruje co najnizsiu spotrebu. Ty ju ale nikdy nedosiahnes pretoze oni to robili v laboratornych podmienkach. Preto im vysla majmensia mozna spotreba. Ty budes jazdit uplne inak a este sa k tomu prida vela premennych. Takze sa k tej deklarovanej spotrebe mozno ani nedostanes.
    A na podobnom principe funguje vydrz baterii v smartfonoch. Kde vydrz baterie zavisi od pouzivatela. Ale vo vseobecnosti bude stale platit cim vyssia kapacita baterie tym dlhsia vydrz.

    jarpo16.08.2017 - 23:17 Trvalý odkaz

    juryno: Nemôžeš porovnávať megapixely s kapacitou batérie predsa! Samozrejme že tých 13Mpix nemusí nič znamenať, naproti tomu kapacita batérie ťa nepustí. Pokiaľ tam je nejaký ,,normálny" procesor a ako tak optimalizovaný systém, tak sa jednoducho ta výdrž odrazí priamo vzhľadom ku kapacite batérie. Tam nie je čo špekulovať... A čo sa týka J7 (2017), tak tá sa určite k výdrži P2 moc nepriblíži, to som si istý ;-)

    PS: Ešte k tomuto duelu by som rád vyzdvihol perfektný hlasitý reproduktor! Je iba jeden, ale hrá naozaj výborne (pomerne slušne sa chytajú aj hlbšie tóny) a tak isto nahlas.