Držíte mobil počas šoférovania? Nevieme s ním ani poriadne kráčať

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne 17.07.2017 - 17:18

    Priznam sa, neviem preco by niekto mal drzat mobil pocas soferovania. V aute je bluetooth, ak chcu hudbu, ak viac, kopa aut ma dnes mirrorlink/android auto/apple carplay. Vzdy sa smejem ked vidim čáva v bavoraku s plackou na uchu. Uz menej, ked taky obieha a ide v mojom protismere.

    Alebo, ked sa stane neico taketo :

    https://www.youtube.com/watch?v=jQJPJWZSPb8

    (disclaimer, nenatacal som to ja, je to random video z youtube)

  • Tomas17.07.2017 - 17:45 Trvalý odkaz

    Tak ale vies, cavo v 10 az 15 rocnom rozbitom Bavoraku alebo Audine BT nema (alebo ma pokazene) :D

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy17.07.2017 - 18:00 Trvalý odkaz

    Slušný BT handset kúpiš za 25€, len blbec by držal telefón pri uchu

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease17.07.2017 - 18:10 Trvalý odkaz

    Ak aj niekto nemá BT v aute, existuje predsa spústa držiakov na mobil a hlasitý odposluch. Neexistuje dôvod držať mobil pri uchu.

    Peter18.07.2017 - 00:26 Trvalý odkaz

    Použivam HF, ale aj tak sa radšej vykecávam keď auto stojí. Za volantom mi to odoberá pozornosť.

    Scotty18.07.2017 - 14:34 Trvalý odkaz

    podla mna to že niekto volá za volantom je najmenší problém....to sa ešte ako tak dá...ale vela ludí už za volantom doslova čúmi do mobilu na novinky na sociálnych sieťach a odpisuju na správy počas šoférovania a to už zaberie ovela viac koncentrácie na cestnu premávku .

    sysell18.07.2017 - 20:30 Trvalý odkaz

    Volanie samo o sebe odobera pozornost je jedno ci Hf alebo nie, mna samotne drzanie telefonu pri uchu vobec neobtazuje, kto ma automat duplom, je to jedno. Skodlive je pozerat spravy, a pod.

    Matej19.07.2017 - 03:03 Trvalý odkaz

    V najkrajsej a najluxusnejsej slovenskej metropole Bratiske prisaham bohu, ze kazdy druhy clovek v aute cumi do Instagramu/Fuckbooku. Bola to jedna z prvych veci co mi udreli do oci ked som tam zacal pracovat.
    Ludia su chuji, nevedia sa ani sustredit na jazdu a soferovat bez zmatkov, tak obsluhovat auto a telefon uz duplom nie.

    Richard Hombauer19.07.2017 - 15:57 Trvalý odkaz

    Suhlasim s poslednymi komentarmi. Toto je vaznejsi problem. Skuste soferovat v noci unaveni z prace. Telefonat ma vzdy prebral a pozornejsie som pozeral na cestu nez keby som len drzal volant a cumel pred seba. Hovorim hlavne o dialnicnej monotonnej jazde. Tam ta dokaze prebrat aj modre svetlo z facebookovskej appky. :D (to uz samozrejme zartujem a prehanam, ale aj na tom je trosilinka pravdy)