Inteligentné hodinky Sequent nabijete pohybom ruky

  • Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease 11.07.2017 - 11:57

    [img]https://ksr-ugc.imgix.net/assets/017/375/908/7755fcb6f858a48fd7e0eef434…]
    :-))
    Podobný systém dobíjania používal o.i. Tissot v sérii "POWERMATIC"
    Sranda, že to nikoho doteraz nenapadlo aplikovať. Ale možno, by to u true smart nestačilo, lebo displej. Tu na hybrid ideálne. 1 deň nosenia ~ 100 dní pohotovosť mi vyrazilo dych.

  • Richard Hombauer11.07.2017 - 12:53 Trvalý odkaz

    Hrúbka 1,5 cm. Gear S3 sú hrubé asi 1,3 cm a už to je dosť - pre ženy vraj nenositeľné. Nápad samozrejme perfektný, dizajn sa mi celkom páči (aj keď ja by som to zahnuté sklo na okrajoch rozbil - aj moje obľúbené Vector Luna sa rozbili, lebo mali sklo až po okraj; potrebujem skrátka vyvýšenú obruč, keďže mám hodinky na ruke pri všetkých aktivitách, čo je aj princíp smart watch - nebudete si ich predsa dávať dole pri športe).

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy11.07.2017 - 13:20 Trvalý odkaz

    Hodinky majú najnovšiu generáciu senzoru tepu srdca, GPS tracking.. celkom by ma zaujimala vydrz pri tom GPS trackingu :)
    moje hybridy maju 2 baterie jednu pre "sprostu cast" a druhu nabijatelnu pre smart funkcie a ta pri pedometri a notifikaciach vydrzi cca 35-40dni.

    shaggy11.07.2017 - 16:10 Trvalý odkaz

    Re: mental.disease

    Samozrejme ze ide o uplne rozdielne systemy.
    Klasicke automaty nemaju ziadnu baterku.
    Tento dizajnovy "skvost" ma baterku, ktora sa dobija zo systemu vzdialene podobnom automatickym kalibrom.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease11.07.2017 - 18:48 Trvalý odkaz

    o čom točíš?
    Píšem niekde "Powermatic 80"?
    Tissot rad "Powermatic" už nevyrába, mal quartz strojček.
    Hovorím o pohybom ruky dobíjanom akumulátore v elektronicko-kremíkových hodinkách. Je to viac menej doména japonských hodiniek. Ekvivalenty sú SEIKO Kinetic a CITIZEN "Eco-Drive Duo", ale tam je navyše kombinácia s energiou slnečnou známa z modelov Eco-Drive - solárny panel.

    Aj najznámejší švajčiarsky výrobca strojčekov ETA vyrába radu kalibrov s názvom Autoquartz. Používajú ho Longines, Swatch, Omega, Mido..

    Tissot kedysi robil autoquartz radu "PowerMatic", pozor nezamieňať s Powermatic 80 - čo sú mechanické automaty s predĺženým chodom na 80 hodín bez pohybu. Bežne 36 až 48 hodín.

    Nie je zač

    shaggy12.07.2017 - 11:26 Trvalý odkaz

    Vdaka za info, to som nevedel. Clovek sa uci kazdy den...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy12.07.2017 - 14:16 Trvalý odkaz

    Rišo zmeral som svoje hodinky tie pri 44mm ciferniku su hrube 15,2mm :) ked ich prvy krat uvidela zena tak mi ich chcela "znarodnit" :)a to ma rucicku ako sparatko. hrubku by som neriesil pri hodinkach ktore nie su urcene na sport a to tieto rozhodne nie su (aj keby nas chcel producent o tom presvedcit)

    Lenka Ivančíková12.07.2017 - 15:09 Trvalý odkaz

    Mne hrube hodinky vadia najma ked mam dlhy rukav bluzky, svetrika a podobne. Pripadne ked ma bunda uzky rukav, tak prevliect cez rukav ruku s Gear S3 je problem. :) su nielen hrube, ale cifernik maju siroky.