Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL) (základné info)

  • Borland 19.06.2017 - 20:23

    Pridávam svoje postrehy z Asusu po 10 dňoch používania len v krátkosti, nakoľko opäť nemám čas na recenziu. Najskôr začnem tým, že na našom trhu sa predáva pod názvom Asus Zenfone Zoom S. Konštrukcia telefónu je na chválitebnú. Zrnkami vady krásy je vystupujúci duálny fotoaparát na zadnej strane a nepodsvietená trojica funkčných tlačidiel. Pre niekoho to ešte môže byť čítačka odtlačkov prstov. Okrem spomínaného je telefón skvele spracovaný. Zadná strana je z matného kovu, ale pozor - kĺže ako hrom. Váha aj hrúbka telefónu pri 5000mAh batérii je obdivuhodná. Určite by som na prvý dojem nepovedal, že sa v telefóne ukrýva tak veľká batéria. Budem pokračovať tým najdôležitejším - fotoaparátom. Dvojica fotoaparátov je tvorená snímačmi od Sony a od Samsungu. Jeden má ohniskovú vzdialenosť f/1,7 a druhý f/2,6. 13Mpx hlavný snímač fotí v pomere 4:3 za svetla obstojné foto. Samsung Galaxy S7 edge ponúka viac detailov. Ale pozor, pri prepnutí na 2,3 optický zoom sa situácia trochu mení. Asus ponúka ostrejšie foto a viac detailov. Pri porovnaní s SGS7 však nejde o markantný rozdiel a SGS7 aj so svojim 2,3 elektornickým zoomom dokáže zvládnuť úlohu porovnateľne s Asusom. Situácia sa mení dramatickejšie pri nočných snímkach, kedy Asus dokázateľne vie ponúknuť lepšie výsledky pri 2,3 zoome v porovnaní s SGS7. Makro jednoznačne hovorí v prospech Samsungu. Spoločným menovateľom pre Asus sú oveľa teplejšie farby fotiek, ktoré na prvý pohľad dávajú fotke krajší tón, ale často krát nejde o reálne podanie farieb. V prípade záujmu mám približne 100 fotografii, kde porovnávam Asus a Samsung za rovnakých podmienok, tak ak budete chcieť, môžeme to uverejniť.

  • martinwsm19.06.2017 - 21:12 Trvalý odkaz

    Super,diky za info.Ja si ho zajtra idem kupit,tak dufam,ze nebudem lutovat..:)

    Borland20.06.2017 - 22:37 Trvalý odkaz

    Ľutovať nebudeš, ale tá cenovka mohla byť nižšie. V USA stojí 329 dolárov. To je sakra rozdiel oproti EU.

    martinwsm24.06.2017 - 17:01 Trvalý odkaz

    Ja som ho kupil za 438€ a mal si pravdu,nelutujem..ten mobil je absolutne perfektny.

    Knoxville10.07.2017 - 06:16 Trvalý odkaz

    Borland
    Cao. Vedel by si sa vyjadrit aj k veciam ako je hlasity zvuk,vydrz baterie kvalita displeja,rychlost citacky a pod. Ak ten fon teda este mas.A co ti na nom vadi. A bezi ux na androide 7? Vopred vdaka.

    Nightmare10.07.2017 - 07:14 Trvalý odkaz

    Nebodaj ides kupit Asus tento Knox?

    Knoxville10.07.2017 - 17:04 Trvalý odkaz

    Nieco s lepsou vydrzou by sa veru hodilo.Ale Asus je uz hodne velky ulet aj na mna.

    Borland10.07.2017 - 17:21 Trvalý odkaz

    Knox, nemam ho uz, nechcem trieskat sprostosti. K comu sa viem vyjadrit: fon mi isiel este na 6-kovom Androide, ale mal by sa postupne uvolnovat sedmickovy. Displej mal velmi pekne podanie farieb, nemam co vytknut, dokonca ani na slnku. Rychlost citacky je OK, nie viac. Znamena to, ze som neskripal zubami mi odomykani telefonu, ale Huawei je rychlejsi. Kvalitu zvuku neviem. Seriozny test baterie som nerobil, nechcem podavat zmatocne info.

    Knoxville10.07.2017 - 17:29 Trvalý odkaz

    Precitam si nejake zahranicne recenzie ale Borland,vdaka za ochotu...

    Borland10.07.2017 - 20:27 Trvalý odkaz

    Skus. Ohladom baterie sa siria rozne nazory v recenziach. Jeden typek na YT dosiahol 8 hodin SOT, v dalsej recenzii hovoria o priemernej vydrzi vzhladom na 5000mAh, pricom Moto Z Play bolo udajne na tom lepsie.

    martinwsm16.07.2017 - 01:00 Trvalý odkaz

    Tel.pouzivam 3 tyzdne,po tyzdni som dostal aktualizaciu na 7cku,baterka vydrzi samozrejme podla pouzivania,ale vecer po nonstop pouzivani mam 57%.trochu mi trvalo si zvyknut po prechode zo Samsungu,ale teraz max spokojnost..