4ka: volania v EÚ bez príplatku a nový dátový balík

  • Peter Beňko 13.06.2017 - 12:41

    Som rád že som k ním prešiel, som maximálne spokojný, čo sa týka internetu alebo signálu všetko šľape ako má :-) .

  • Martin13.06.2017 - 12:56 Trvalý odkaz

    Wooow super ponuka !!! 40,96 eur za 1 GB internetu v EU. SUPER DOVOLENKOVÁ PONUKA a super že sú ľudia spokojný

    Brano13.06.2017 - 12:58 Trvalý odkaz

    Predstavitelia operátora potvrdili, že žiadne objemy minút, SMS a dát zahrnuté v jeho paušáloch TO a balíkoch Giga, Giga Plus a 100+1 nebudú v zahraničí platiť a nebude sa z nich čerpať.

    Toto je ta super ponuka ? Bohuzial 4ka toto ste troska nedomysleli

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease13.06.2017 - 13:03 Trvalý odkaz

    to je síce pekné, že "nebudú" existovať žiadne príplatky za dáta.
    ale predsa EK stanovila velkoobchodný a zároveň maloobchodný strop na 1GB. 7,70€ bez DPH 9,24€ s DPH.

    http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-17-885_en.htm

    "For pre- paid metered contracts: when a customer goes abroad, she/he can roam like at home up the amount of credit remaining on the pre-paid card. For data, the customer can use at least the volume that can be purchased by the remaining credit on the pre-paid card at the wholesale roaming data price cap. In the Czech Republic, Zoran has a €20 pay and go (pre-paid) card for data, calls and texts. By the time he goes on holiday, Zoran has €13 (€10.74 excluding VAT[4]) credit remaining on his card. While being abroad, Zoran can enjoy a volume of data equivalent to the value of his credit. This means he gets the equivalent of €13 worth at the wholesale roaming data price cap. Based on the caps agreed by the European Parliament and Member States, this would give Zoran almost 1.4 GB of data roaming in as of 15 June 2017 and 1.8 GB of data roaming as of 1 January 2018."

    Podla toho príkladu má zákazník s predplatenkou nárok na dáta podla výšky kreditu za regulovanú cenu.
    4ka, ale zinkasuje za 1GB 40,96€ :(

    a nehovoriac o tom, ako píše Lamah, že u paušálov TO dáta nemožno používať v roamingu vôbec, anilen alikvótnu časť. proste ZERO. zaplať si 500MB navyše za 5€, čo je 10,24€ za 1GB

    Daor3213.06.2017 - 13:58 Trvalý odkaz

    Čistý fail :-) kde sú teraz všetci kritici orange a telekomu?

    Danislav Jancuska13.06.2017 - 13:59 Trvalý odkaz

    A už som tam, kde som nechcel byť, doma za 1 GB, 1.-€ a vonku 10,24.-€, preto som prešiel z pomaranča na 4ku, spadol som do kaluže...každý len RYŽUJE, nech sa zadrhnú...!!

    shaggy13.06.2017 - 17:52 Trvalý odkaz

    To by chcelo poslat na regulacny urad...

    huje©13.06.2017 - 19:57 Trvalý odkaz

    nie ze by chcelo, ale sa aj poslalo

    marek123413.06.2017 - 20:39 Trvalý odkaz

    Nie som vo 4ke, takže ma to netrápi, ale tu skutočne nemôžu účtovať viac ako je 7,7 EUR bez DPH, t.j. 9,24 s DPH! Toto je na pokutu!!! To sa sekli chlapci a dievčatá zo Swanu.

    LOL13.06.2017 - 23:36 Trvalý odkaz

    Vidno, ze tato stranka je iba hlasnou trubou Swanu, len papagajuje ich PR kecy. Trollovia 4ky yangy a Piatro, ani sa snazit nemusite, vas chlebodarca predviedol najvacsiu blamaz na slovenskom mobilnom trhu a vase dni su uz zratane.

    Manobb13.06.2017 - 23:54 Trvalý odkaz

    To je fakt ! Dnešná ponuka 4ky = čistý FAIL !

    huje©14.06.2017 - 00:14 Trvalý odkaz

    keby to bol len fail, tak na to piiiiip pes. ale ja verim, ze aj kontrolny organ potvrdi, ze je to v rozpore s nariadenim EK a swan mobile a.s. dostane pekne mastnu pokutku. oznamit den pred zaciatkom ze budu ignorovat nariadenie, to uz nie je omyl, to je zamerne nacasovanie a snaha o ohnutie pravidiel.

    Jamie14.06.2017 - 00:30 Trvalý odkaz

    Korene "sponzorov" Swanu sa nezaprú...

    nanoSIM14.06.2017 - 07:52 Trvalý odkaz

    "Tá bude platiť Štvorkárov platiť aj po 15. 6. 2017" ??? To nedáva zmysel, Lenka. "platiť Štvorkárov platiť" To po sebe tie články ani nečítate?

    Piatro14.06.2017 - 10:42 Trvalý odkaz

    lol, nie určite má o2 výhodnejšiu ponuku, kde za denný internet zaplatím 2,81€ / 250MB, alebo balík O2 dáta modré, kde len za 15€ mám 3,3GB. Podobme ako telekomunisti, kde za denný internet zaplatím síce iba 50 eurocentov, ale mám iba 110MB, v prepočte na 15 dní to je 7,5€ / 1650MB, čo je síce väčší objem dát, ale aj o 50% drahšia ponuka ako u 4ky. Prípadne sa ti zdá lacnejší balík mobilný internet M za 18€, kde máš 3,9GB?
    Mne stále najlepšie vychádza 4ka. 5€ za dovolenkový net, síce iba 500MB, ale v cudzine, kde sa človek kochá krajinou/ kultúrou by to malo stačiť.

    Daor3214.06.2017 - 10:53 Trvalý odkaz

    Piatro: Prečo máš pocit že cena je jediná veličina ktorú ľudia zohľadňujú pri výbere paušálu/operátora? Ja platím Orange 32 eur mesačne (panter 40) a aj keby mi 4ka dala to isté za 20 eur by som k nim alebo O2 neprešiel. Tieto paródie na operátorov sú možno použiteľné pre študenta na internáte, ale nie pre aktívneho človeka čo sa pohybuje po Slovensku. Vždy keď skončí firemný O2 signál ho zachraňujem súkromným orange :) A ozaj... 6 GB dát mám prístupných po celej EÚ.

    Piatro14.06.2017 - 11:26 Trvalý odkaz

    pre mňa áno, nakoľko telefón pre mňa nie je najdôležitejšia vec. nie som študent na internáte, ale nie je mi jedno, či dám mesačne za net v mobile 1€ alebo 15€. presne kvôli tomuto nemám paušál a ani nikdy nebudem mať, sú pre mňa nevýhodné. stále sa snažím vyberať ponuku, ktorá mi najviac vyhovuje.

    funboy14.06.2017 - 15:30 Trvalý odkaz

    Aktivovať balík EÚ Dáta si môžu všetci zákazníci 4ky využívajúci program služieb Moja 4ka Svet zaslaním SMS v tvare EUDATA 1 na skrátené číslo 950. Jednotky dát sa z balíka čerpajú iba v krajinách EÚ mimo Slovenska.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne14.06.2017 - 15:55 Trvalý odkaz

    Tak ja by som sa vykaslal zachranovat firemny signal sukromnym. Kde nie som zastihnutelny na firemnom zariadeni, tam sa mi nik nedovola. Smola. Miesat pracu a sukromie dokopy, neviem, aj ked by som ju mal akokolvek rad a zil nou, stale musi existovat hranica medzi pracovnymi a sukromnymi povinnostami.

    A preco dehonestujete studentov?

    huje®14.06.2017 - 19:56 Trvalý odkaz

    Piatro, ty miestny troll 4ka:

    a čo tak korektne uviesť, že napríklad to O2 má v ponuke v roamingu balík s objemom 1GB (platnosť 30 dní) za cenu 5 eur, teda presne za toľko, za koľko vy dávate úbohú polovicu dát s platnosťou 15 dní? Alebo to, že O2 má aj v medzinárodnom roamingu v EU volanie za 10 centov na rozdiel od vašich 4 centov za minútu? To je na pokec s rodinou z dovolenky určite lepšie ako to, čo sa snažíte predať vy. 60 minút roamingových volaní do EU u vás za 2,40 eura vs 0,10 € s O2.

    http://www.o2.sk/volania/o2-volnost?hp_slider

    [img]https://www.o2.sk/documents/2355222/31888155/xfish.png.pagespeed.ic.pO2…]

    [img]https://www.o2.sk/documents/2355222/32321356/volnost.png[/img]
    A čo tak uviesť korektne aj to, že to O2 na rozdiel od vás umožňuje čerpať aj v EU všetky O2 paušály (minúty, správy a aj dáta), alebo O2 Fér balíky minút, správ a dát aj v EU?

    Kompletne všetci SK operátori Vás precikali a vy ste predložili najhoršiu ponuku na našom trhu.

    Dávno tvrdím, že byť najlacnejším na trhu nestačí a je to ekonomická samovražda. A to sa teraz potvrdzuje práve vo vašom prípade, kedy vás z brindy musí ťahať čínska banka...

    Som zvedavý, ako ten váš pokus o obídenie pravidiel vyhodnotí SK regulátor. A tak, ako mnohí, aj ja zdieľam presvedčenie, že porušujete nariadenie EK o EU roamingu.

    PS: váš 1GB dát v EU za ľudových slovenských 40 € je ale že úplná topka. Môžete to zabaliť do čoho len chcete, stále ide o extra drahý exkrement.

    Daor3215.06.2017 - 02:39 Trvalý odkaz

    Wayne: prečo by som dehonestoval študentov? Myslím že sú ideálny príklad používateľa 4ky. Sú poväčšinou na internáte / v škole v krajskom meste, predpokladám teda dobrý signál 4ky. Ako väčšina študentov aj ja som v tej fáze života mal prázdnu peňaženku, takže cena bola pre mňa pri výbere telekomunikačných služieb oveľa dôležitejšia ako teraz...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease15.06.2017 - 08:09 Trvalý odkaz

    "60 minút roamingových volaní do EU u vás za 2,40 eura vs 0,10 € s O2"
    Zas nesranduj a neohýbaj si to, aby O2 vyzeralo chrumkavo.
    To čo píšeš je JEDEN 60 minútový hovor.
    Ak spravím 120 hovorov po 30 sekúnd (čo je tiež 60 minút roamingových volaní), zaplatím v 4ke 2,40€ Vs 12€ v O2.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne15.06.2017 - 10:30 Trvalý odkaz

    Daor, neviem, ci je to idealny priklad. Doba pokrocila, odkedy si studoval ty. Ja, ako rodic, by som skor utiahol nejake skupinove riesenie, zdielanie volani O2, skupinu v Orange alebo skladacku Magenta1. Ako rodicovi by mi zalezalo na tom, aby moje deti mali dostupne moznosti, ktore som k dispozicii nemal ja. :) V zivote, sa opieraj o fakty, o to, co ide dokazat, nie o "alternativne fakty", ci predstavy jedincov. :)

    ondrakomous15.06.2017 - 11:06 Trvalý odkaz

    vsechny hadky o cenach volani jsou naprosto nesmyslny, smlouva s operatorem=peklo.

    huje®15.06.2017 - 19:34 Trvalý odkaz

    milý Mentál, ja veru nesrandujem a presne som vedel, že sa tu nájde niekto, kto bude tvrdiť, že ja som ten, kto to ohýba.

    Len som uviedol alternatívnu ponuku k O2 Fér, o ktorom písal 4ka troll, na ktorého som reagoval.

    To práve a jedine 4ka sa snaží byť chrumkavá, ak tvrdí, že oni od začiatku ponúkajú všetko ako doma. To je predsa lož ako Trnava. Dáta sú kde? Minúty z ich údajných "paušálov" TO sú kde? Správy sú kde?
    Napoviem: no nikde, pekne si zaplať nad rámec vopred strhnutého alebo ak chceš už zaplateného poplatku za minúty, sms správy a dáta z údajného paušál TO, ktorý žiaľbohu alebo možno pre niekoho aj vďaka bohu v zahraničí využiť nemôžeš.

    TO je fakt výhra.

    [img]http://www.cnews.cz/wp-content/uploads/2017/02/4ka-to.png[/img]

    A potom už len to strohé: 1GB za 40 eur vám dá len váš slovenský operátor.

    [img]http://techbox.dennikn.sk/wp-content/uploads/2015/10/4ka-logo-01-988x55…]

    Operátor, ktorého akcionárom je akýsi tajomný zahraničný fond a zároveň operátor, ktorý si vzal pôžičku od čínskej banky.

    P.S.: mohol si to prepočítať na trojsekundové hovory, bol by si ešte chrumkavejší.

    P.S.2: chápem, že pri cene 4 centy za minútu musíte vybaviť všetko v skrátenom konaní, inak vám to ten váš vraj slovenský operátor pekne spočíta.

    deathwalker15.06.2017 - 20:20 Trvalý odkaz

    A čo ešte napišeš hujer, aby si sám pred sebou ospravedlnil tvoje svedomie? Musiš byť veľky kamoš s Manobb, ktorý len tak metá sekundové hovory hore dole.

    LOL15.06.2017 - 20:45 Trvalý odkaz

    Manobb je na viacerych forach brany skor uz len ako miestny klaun, nikto ho neberie vazne :)

    galaxi15.06.2017 - 23:46 Trvalý odkaz

    A ja som zvedavý ba ten výprask 4ky od RU za ignorovanie EU nariadenia.

    Jamie15.06.2017 - 23:58 Trvalý odkaz

    Podľa mňa sa 4ke nič nestane, pokiaľ má tie správne kontakty na správných miestach (o čom nepochybujem) tak ani RÚ nebude robiť problém...

    galaxi16.06.2017 - 00:55 Trvalý odkaz

    Rozhodujúcu kartu majú zákazníci v rukách. Náš zákazník náš pán.

    nanoSIM16.06.2017 - 09:43 Trvalý odkaz

    Aký výprask máš na mysli?
    Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (Regulačný úrad, oficiálna skratka „RÚ“) nemá v kompetencii zasahovať do zmluvných vzťahov, rozhodovať o protizákonnosti zmluvy alebo jej neplatnosti.
    Záujemca o elektronické komunikačné služby vstupuje do zmluvného vzťahu za určitých podmienok. Ak tieto podmienky poskytovateľ služby podstatne zmení, t.j. jednostranne v neprospech účastníka (t.j. toho, kto službu používa) a účastník s týmito zmenami nesúhlasí, tak podľa § 44 ods. 7 písm. a) zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších zmien môže od zmluvy bez sankcií, t.j. bez „zmluvnej pokuty“ odstúpiť do jedného mesiaca odvtedy, čo mu zmenu poskytovateľ služby oznámil.
    http://romanvavro.blog.sme.sk/

    Jamie16.06.2017 - 11:31 Trvalý odkaz

    Netvrdím, že to čo 4ka urobila je super ale väčšine ľudí to aj tak nebude stáť za zmenu operátora... to čo ušetria ročne oproti ostatným operátorom neminú ani za mesiac na dovolenke (samozrejme nehovorím o 40€ za 1GB ale 5€ za 500MB)... V každom prípade je to ale nehoráznosť a 4ke by mal niekto nakopať zadok ale RÚ to nebude a zákazníci tiež nie...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease16.06.2017 - 18:47 Trvalý odkaz

    asi tak. akurát nikto v dnešnej dobe (dual-sim) nemusí byť odkázaný na jedného operátora ;)

    deathwalker16.06.2017 - 22:24 Trvalý odkaz

    inu, má v tebe kvalitného soka.

    Jozef22225.06.2017 - 14:28 Trvalý odkaz

    Prosím vás vie mi niekto poradiť som v zahraničí mam 4ku a nechce mi ist internet v mobile iphone se a pritom mam všetko nastavené proste zapnem data naskočí mi 3G sieť a neide to vie mi niekto poradiť čím to je poprípade ako to v iphone nastaviť vopred ďakujem

    Lenka Ivančíková25.06.2017 - 14:36 Trvalý odkaz

    mas povoleny datovy roaming?

    Lenka Ivančíková25.06.2017 - 17:17 Trvalý odkaz

    4ka radi: V prípade, že dátové služby nefungujú aj napriek správnemu nastaveniu odporúčame tzv. "Hard Reset zariadenia". Stlačte súčasne tlačidlá "Vypnutie / zapnutie zariadenia" a "Home Button" (ovládacie okrúhle tlačidlo). Počkajte kým sa telefón nezapne a znovu skontrolujte nastavenia.
    Pripadne sa skus rucne prehlasit do inej siete. Mozno je problem na strane roamingoveho partnera.