Xiaomi Redmi 4 Prime - neskrývané nadšenie s jedným ale

  • Knoxville 02.02.2017 - 03:37

    Na to ze si telefon pouzival "akoze" tri tyzdne dost odflaknuta recenzia. Je pekne ze spominas hlasitost hlasneho reproduktora ale co tak napisat aj jeho kvalitu? Rovnako aj pri natacani videa. Je fajn ze sa dozviem ze mobil uz dokaze natacat videa vo FullHD rozliseni a to aj bez pouzitia doinstalovanej aplikacie ale nikde v recenzii sa nepise jeho kvalita. Nie je to od teba prva,takto povrchne napisana recenzia. V urcitych parametroch pristroja ktore potencionalneho kupcu urcite zaujimaju,nulova vypovedna hodnota...

  • Chrocht1202.02.2017 - 10:34 Trvalý odkaz

    Ahoj, zajímalo by mě od koho byl telefon kupován ( pokud není z číny ) a jak je to s voláním ?
    Četl jsem o výpadcích signálu ...

    Borland02.02.2017 - 11:52 Trvalý odkaz

    Kedysi ma Xiaomi veľmi fascinovala ako značka. Teraz mi už také terno nepripadá. Najmä ak si vezmem do úvahy taký Honor 7 lite za 195€. Je jasné, že batériou sa Xiaomi Redmi 4 Prime nebude rovnať, ale fotoaparát ponúkne viac (najmä mnou obľubený režim light painting), nehovoriac o podporovanom LTE 800MHz pásme, čo je pre niekoho rozhodujúce. Vidím to z pohľadu NE-hráča, takže výkon telefónu u mňa nerozhoduje. Snáď Xiaomi začne strkať tie global LTE do všetkých telefónov.

    ondrakomous02.02.2017 - 20:19 Trvalý odkaz

    Borland:xiaomi jsou porad top china telefony, kazdej na to mame jinej nazor, xiaomi je pro me osobne porad vic jak huawei. tenhle telefon je sympaticky, u nas se prodava za 214euro s dvouletou zarukou, to si myslim, ze je dost dobra parada. je pravda, ze aktualne vyprodejova motorola x play se stejnym chipsetem nabizi malinko vic.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne02.02.2017 - 20:29 Trvalý odkaz

    Ja stale neviem predychat mierne sklamanie z redmi note 3 pro. Nie je to zly telefon, mnoho ludi, ktori ho maju ho chvalia a pochvaluju. Mne ale na chut neprisiel a ten MIUI system, v global verzii kym som sa nedostal k SK/CZ to bolo nieco.. uff.. Keby okolo toho nebolo tolko majstrovania.

    //edit: to ale neznamena zeby tento telefon (alebo iny xiaomi) bol zly, len ja mam ine preferencie.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy02.02.2017 - 21:09 Trvalý odkaz

    Povedal by som ze "čínsky sen" menom xiaomi pomaly končí, prepad predaja -22% oproti roku 2015. Odchod Huga z Číny (za 3,5roka sa mu nepodarilo dostat xiaomi do sveta) je jasnym dokazom toho ako to tam funguje. Na to co tie telefony ponukaju (aj to co neponukaju) kolko je okolo toho roboty kym sa to da do "používateľneho" je ta cena naozaj vysoka. Mam doma uz par mesiacov v šuplíku hodene redmi 3s, bohuzial ten telefon sa neda spolahlivo pouzivat ani na telefonovanie.

    Jamie02.02.2017 - 21:28 Trvalý odkaz

    Ty si prípad, ani telefón nevieš používať...

    Tomáš Brestovanský02.02.2017 - 21:46 Trvalý odkaz

    Chrocht12: Telefón som kúpil v Číne. Výpadky signálu pri telefonovaní som nezaznamenal, LTE mi však vypadáva na dennej báze. To je však zapríčinené sieťou operátora 4ka v Bratislave a deje sa to na každom mobile.

    Borland: Súhlasím s tým, že je na trhu veľa zaujímavých telefónov v podobnej cenovke. Xiaomi vždy bolo najmä o cene a v našich končinách určené skôr pre nadšencov než bežných ľudí. Preto ma teší, že postupne sa k nám dostávajú Xiaomi smartfóny, aj keď staršie modely, oficiálnou cestou. Tie podporujú aj 800 MHz LTE, ktoré niektorí ľudia potrebujú.

    Výhodou Redmi 4 Prime oproti 3S je predovšetkým nový procesor, ktorý je vyrobený 14 nm procesom, čo prináša výrazne nižšiu spotrebu. Redmi 3S mi zvyčajne vydržal 8 hodín, Redmi 4 Prime 10 až 11. Hovorím o SOT - screen on time. Pre porovnanie, bežný telefón mi vydrží okolo 5 hodín, ak ide o väčšie telefóny s 3000+ mAh batériou aj 6 hodín. Takže oba Redmi telefóny majú oveľa lepšiu výdrž ako čokoľvek iné, čo som testoval.

    oxy: príchod do EU bude až po USA, aspoň to je môj názor. Xiaomi sa po CES vyjadrilo, že tento rok do USA neexpandujú. Čo z toho vyplýva? Ak sa Xiaomi v EU objaví do roku 2020 môžem byť radi. Ja mám doma Redmi 3S tiež, používa sa v rodine a žiaden problém s ním nie je. Akú tam máš ROMku? Máš ale pravdu v tom, že už to také ružové so Xiaomi nie je. Telefóny zdražujú, aj keď ponúknu viac ako predchodcovia. Dostávajú sa však pomaly ale iste na dostrel renomovaných značiek ako je Samsung, Huawei či Moto a tam už Xiaomi nie je také zaujímavé

    Knoxville: kvalita reproduktora sa nijako nevymyká štandardu, keby bol nejaký problém určite na to upozorním. To isté platí aj o kvalite videa. Viac sa dozvieš v Rišovom videu.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy02.02.2017 - 22:11 Trvalý odkaz

    rom tam je od miuios.cz telefon som kupoval pre malu dceru (keby ho rozbila stratila "ziadna skoda")
    malej nebolo pri telefonovani, vzpadavali slova... casom som zistil ze to nieje dcerou ale telefonom.
    dostale ineho lacneho cinana a zrayu vsetko funguje, tieto problemy maju xiaomi velmi casto
    k tomu prichodu do EU a USA :) uz sa o tom hovori tolko az mam z toho pocit ze to snad nikdy ani nebude. Kazdopadne aj keby to bolo hned tak je to neskoro, vlak im uz usiel...
    a teraz by ma zaujimalo co je s tzm "oficialnym" importerom z polska :D

    Robo12.02.2017 - 12:57 Trvalý odkaz

    A to v takom vesmíre vám vydrží 10h SOT ? Mne už po 4h 40percent preč z baterky dalo a to som len Instagram používal, pri náročnejším používaní snáď aj rýchlejšie by mi zralo baterku ..Alebo len tak pozeral čo má telefón..

    Jamie12.02.2017 - 14:57 Trvalý odkaz

    4 hodiny SOT a 40% baterky dole? Veď to nie je zlé... Prvé percentá sa vybíjajú rýchlejšie a keby sme to zobrali aj priamo úmerne, tak tých 10h SOT by si dosiahol pri 0% batérie...

    Robo12.02.2017 - 17:57 Trvalý odkaz

    Tak nieje to zle..Ale keď len sem tam kuknes čo je nového na sociálnych sieťach tak mi to príde veľa nato ako kazdy hovorí že vydrží aj 2 dní pri narocnejsom pouzivsni..Si nechcem predstaviť čo by robila baterka keby som hral hry a mal zapnuté stále mobilné dáta ..Nemôže to byť tým že to je nový telefon a si zvyka telefon na novu rom?..

    Jamie12.02.2017 - 20:24 Trvalý odkaz

    Každému vydrží inak, záleží od nastavení... Synchronizáciu máš zapnutú? Akú tam máš ROM?

    Robo12.02.2017 - 20:31 Trvalý odkaz

    Synchronizáciu asi nie, má to nejaký vplyv na baterku? A ROM som tam dal CZ/SK stabilnú..

    Nightmare12.02.2017 - 21:11 Trvalý odkaz

    kamaratka ma Redmi 3S boa baterka jej vydrzi aj tyzden a stale na FB,na nete atd

    Robo12.02.2017 - 21:21 Trvalý odkaz

    Nevola sa Harry Potter?:D spýtaj sa ako to docieliť

    Nightmare12.02.2017 - 21:22 Trvalý odkaz

    to nie :D akurat vobec nehra hry...

    Robo12.02.2017 - 21:32 Trvalý odkaz

    Veď ani ja no..Nechápem teda :D

    Jamie13.02.2017 - 11:56 Trvalý odkaz

    Synchronizácia má celkom veľký dopad na baterku... Tak keď tam máš ROM od Miuios, tak "lepšie" to už asi nebude, hoci nemám pocit, že 10 SOT pri miernejšom používaní je málo...

    Robo13.02.2017 - 16:19 Trvalý odkaz

    Neviem no ja mám pocit že Global ROM čo som mal a túto čo mám teraz není žiadny rozdiel..Ale ináč telefón asi najlepší aký som mal :D

    Robo13.02.2017 - 16:21 Trvalý odkaz

    Tak ja čo som mal Global ROM a tu čo mám teraz nevidím žiadny rozdiel vo vydrží tak neviem ..ale ináč telefón super super..

    Robo13.02.2017 - 16:22 Trvalý odkaz

    Jaj sorry som myslel že mi neposlalo minulú spravu

    M16.02.2017 - 08:20 Trvalý odkaz

    Nejaký link na predajcu v Číne a môžete prihodiť aj na EU. Pretože ja som asi neschopný, ale neviem žiadneho nájsť :D

    Nightmare16.02.2017 - 16:11 Trvalý odkaz

    Xiaomimobile.cz
    Beryko.sk

    preco nepozres aj tam Xiaomi