20 vecí, ktoré zvládajú konkurenti lepšie než iPhone

  • Knoxville 29.04.2016 - 19:21

    Preto Iphone ani zadarmo...

  • Misko29.04.2016 - 19:59 Trvalý odkaz

    *taki negativnI
    Apple by aspon tie zakladne a objektivne chybajuce veci ako podporu pamatovych kariet a notifikacnu LEDku mohol zvazit. Ostatne veci by mali nechat ako su, ved iOS je podla majitelov iPhonov najlepsi a najstabilnejsi OS, teda nic mu nechyba.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne29.04.2016 - 20:40 Trvalý odkaz

    Sipku naspat nepotrebuje, funguje potiahnutie od laveho okraja ovrazovky doprava, vo vacsine aplikacii. Castokrat sa pristihnem ze na sipku spat na samsungu zabudam a taham prstom zlava doprava a nic sa nedeje...

    Pamatove karty su kazivy spotrebak, a oproti rychlosti uloziska v zariadeni su desne pomale, najma ked si tam kde aky egzpert vopcha class4 kartu objednanu z aliexpresu a cuduje sa preco je telefon pomaly.

    Napriklad ja uz diody vypinam vsade na androidoch. Bud mam notifikacie na displeji (ac display) alebo o ne nestojim a nepotrebujem byt ruseny blikanim mobilu, vacsinou ho mam vzdy vo vrecku alebo po ruke, aby som videl na displej.

    Aspon QHD a vacsi displej pri aktualnycb rozmeroch by som mu ale prial. Na druheh strane - pri hrani je fajn ze telefon je za co chytit a aj ten LCD displej je najlepsi spomedzi LCD, aky som kedy na mobilnom zariadeni videl, a to som ich uz videl dost. ;)

    Knoxville29.04.2016 - 20:45 Trvalý odkaz

    Wayne,myslis ten displej nazltlej bielej?
    Nechcem sa hadat,ale videl si displej na Moto X Style? Pre mna osobne najlepsie LCD na trhu...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy29.04.2016 - 20:55 Trvalý odkaz

    Jooooj knox o dispeji style sa da napisat len tolko ze je to shit :)

    ondrakomous29.04.2016 - 20:56 Trvalý odkaz

    1. pomer plochy displaye k telu, jedna podstatna infromace
    zde chybi, apple ma ramecek "pouze na tele", cili neni viditelny
    na displayi, pouziva napr. huawei, kdy v bile variante je jeste
    cerny ramecek kolem displaye a pak az bily ram konstrukce
    2.nesouhasim, jako fotograf chci, aby se fotak vzdy vracel
    do defaultniho nastaveni v pripade funkce hdr, ostatni funkce
    si fotak pamatuje napr. posledni pozity format snimku, v nastaveni
    fotaku lze zapnout, ze fotak ulozi i puvodni snimku bez hdr
    3.souhlas
    4. sipka zpet v ios 9.3.1 je
    5. hodnoceni aplikaci ve slovenstine urcite je, problem je, ze ho
    nikdo nezadava
    6. prislusenstvi na drahy telefon je drahe, je to logicke,
    prirovnani, kdyz si koupis mercedes, tak nemuzes cekat levny nahradni
    dily.
    7.neni pravda, multitasking funguje
    8.a co konkretne chces jako mazat?
    9. pametovky na uzavrenym systemu, jak to chces udelat?
    10.iphone vydrzi zatracene dlouho pod vodou, dokonce jsou
    na youtube videa, kdy novy iphony ponori do vody a vydrzi
    nekolik desitek minut, neli hodin, pokud se chces s iphonem
    potapet, tak si kup pouzdro pro potapeni
    11. kde ty cislice chces dat? ubrat dalsi radek z displaye?
    12.si kup jiny kalendar
    13.nepouzivam
    14.baterie u 6s je katastrofa
    u 6s plus je slusna vydrz, obdobna jako na androidech
    15.audiofilove pouzivaji sluchatka beatsaudio, reproduktory jsou
    pro deti
    16.infraport by hyzdil konstrukci ramu
    17.si kup placenou aplikaci na nataceni videa, kde
    si muzes nastavit manualne parametry
    18.informacni dioda na co, apple zobrazuje notifikace na displayi.
    19.natacet videa predni kamerou, sem snad nejaky recenzent?
    20.widgety jsou mrtvy i na androidu

    Knoxville29.04.2016 - 20:57 Trvalý odkaz

    Ja teda neviem ale na Phonearena a Gsmarena ho chvalia. Aky telefon ma teda podla vas najlepsi LCD panel?
    Ci vsetci su zastancami presaturovaneho Amoledu?

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne29.04.2016 - 21:14 Trvalý odkaz

    Nie. Biela je vyborna. Nemam s nou ziadny problem.

    Knoxville29.04.2016 - 21:17 Trvalý odkaz

    Precitaj si Risove recenzie. A nie len jeho. Biela je zlta,co nie je bohvie co...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy29.04.2016 - 21:34 Trvalý odkaz

    Knox taky play ma o 5 kategorii lepsi displej ako style. Odfotim ich vedla seba a uvidis

    Knoxville29.04.2016 - 21:39 Trvalý odkaz

    Existuje nejaka stranka na porovnanie displejov?
    Oxy no daj,sam som zvedavy...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne29.04.2016 - 21:40 Trvalý odkaz

    Ja ho mam v ruke, nemusim nic citat...a je v pohode aj pri porovnani s s7 amoledom. Ten je kontrastnejsi ale to lebo Amoled.

    ondrakomous29.04.2016 - 22:39 Trvalý odkaz

    v displayich se celkem vyznam, nejlepsi display jakej jsem na mobilu videl bylo ips na nexusu 4. do dneska nechapu, jak takovej panel dokazali vyrobit, na tomto display vypadala cerna uplne cerna jako na amoledu. amoledy na motorole jsou vynikajici, tisickrat lepsi jak na samsungu, maji perfektni barevny podany, skoro na milimentr presny barevny gamuty. na iphonech jsou ruzny kvality displayu taky, originalni display je opravdu takovy nazloutlejsi, presne jak psali tady v recenzi na fony.sk, 6s ma takovy vic studeny odstiny.

    Michal29.04.2016 - 22:49 Trvalý odkaz

    Uplne samozrejme veci pre mna, niektore by som fakt neprekusol. Napr.zasielanie suborov cez bt.

    ondrakomous29.04.2016 - 23:01 Trvalý odkaz

    ios byl od zacatku system postaveny na jednoduchosti, rychlosti a prehlednosti, bohuzel, cim vic se zacinal podobat androidu, tim vic se do toho vnasel chaos, notifikacni centrum, ruzny nastaveni, ktery jsou zbytecne slozite umisteny. pokazdy hledem treba nastaveni pro gps, je zcela nelogicky umisteny v zalozce soukromi. proc premyslet o tom, co mi chybi, kdyz mi na ios nic nechybi, vsechny vychytavky z androidu jsem ozelel a vymenil za spolehlivost a rychlost.

    Marek29.04.2016 - 23:46 Trvalý odkaz

    Tak ja som prechadzal z androidu(konkretne za posledny pol rok samsung galaxy s6 edge,huawei mate s,xperia z5) na iphone a mozem povedat ze pre mna ako bezneho pouzivatela zvlada iphone vecsinu lepsie.Jedine ta vydrz baterie je hrozna.Neviem co by som tu mal v ios cistit?Na androidoch som cistil stale a cim viac som cistil,tym viac to sekalo.tu necistim nic a vsetko ide bleskovo.

    Anonym (bez overenia)30.04.2016 - 00:42 Trvalý odkaz

    Ondro súhlasím s tebou co sa tyka displeja nexus 4,mam ho doma, radosť pozerať naň

    Nightmare30.04.2016 - 01:26 Trvalý odkaz

    tak tak jedna z viacero veci proti Iphonu co mi vadi...tiez

    jarpo30.04.2016 - 02:06 Trvalý odkaz

    ,,A hoci nefandíme bezdrôtovému nabíjaniu (lebo položiť desaťkrát za deň mobil na nabíjaciu podložku do roka definitívne zničí batériu v ňom), jeho podpora by asi potešila."

    Ničenie batérie takýmto používaním je hlúposť, dokonca to môže byť pre batériu lepšie. Je množstvo odborných článkov, kde sa to vyvracia. Napokon, radím sa k množstvu spokojných užívateľov bezdrôtových nabíjačiek a ani v mojom prípade to očividne batérii neškodí.

    ondrakomous30.04.2016 - 05:03 Trvalý odkaz

    vydrz telefonu se odviji od toho, kde iphone koupis, uz sem videl 2 novy iphony ruzne kvality, popisu strucne rozdily, na prvni pohled oboji originalni baleni a uplne novy telefon, telefon zakoupeny u premium resellera, druhy v klasickym eshopu, krabicky byly na prvni pohled jinak zabaleny, gramaz papiru byla podstatne tezsi, pouzity folie, ktery byly nalepeny na nabijecce a lightning konektoru byly tvrdsi, lightning kabel byl silnejsi, nabijecka tezsi, takova poctivejsi, rozdil pri zapnuti telefonu byl patrny, u premium resellera nadherny display a nejvetsi rozdil baterie, u premium resellera je baterka aromatizovana, vysvetlim, pri prvnim nabiti krasne voni cely mobil, neuveritelna vydrz baterie, nekolikanasobne vyssi, telefon se nabijel primerene dlouho , ted baleni c2/ krabicka mensi gramaz papiru, potisk lze rozmat velice snadno, nabijecka lehci, lightning neni silny jak ma byt, display po zapnuti nesviti rovnomerne, baterie se nabiji dlouho, nevoni jako nova, katastrofalni vydrz, proto dobre zvazujte, kde telefon koupite, u premium resellera se priplaci nekdy 20-30 procent, oproti napriklad operatorum, nebo klasickym eshopum, neveril bych tomu, kdybych nemel osobni zkusenost. ani zkusenejsi uzivatel telefonu nemusi poznat rozdily, jenom bych chtel podotknout, ze oboji byl original, jenom ruzne vystupni kvality. 3/ zaver, pokud budete kupovat jakykoliv mobil v dnesni dobe nakupuje vzdycky vyhradne primo od prodejce, samsung, xiaomi, lenovo, pokud prodejce nema zastoupeni /nekupovat, videl jsem to tady u recenze xiaomi, ale dneska je to u vsech telefonu(problem s kvalitou) vcetne applu. bdete, cinani jsou mazani.

    Marek30.04.2016 - 13:36 Trvalý odkaz

    Telefon som kupil v apple predajni v Canterbury,Anglicko.

    ondrakomous30.04.2016 - 14:47 Trvalý odkaz

    tebe si pamatuju, myslim, ze ti to nekdo posilal, ty ani nevis, kdo ti co poslal.

    Marek30.04.2016 - 16:39 Trvalý odkaz

    ???ak myslis mna,tak neviem o com hovoris?

    Marek30.04.2016 - 16:52 Trvalý odkaz

    Ondro asi si myslel ten problem co som riesil s Huawei mate s.Ano ten som kupil cez eshop a po problemoch co som s nim mal som iphone radsej kupil v apple kamennom obchode

    ondrakomous30.04.2016 - 17:21 Trvalý odkaz

    s mobilama je to jak s cokoladou, k nam se vozi odpad a v nemecku se cpou pravou cokoladou. pokud ti nevydrzi baterka muze byt spatna, zkus si ji nechat vymenit, ale jen v autorizovanym servise. melo by to pomoct. taky sem mel spatnou u novyho.

    Peter Čapkovič30.04.2016 - 17:44 Trvalý odkaz

    Muculik: "Na androidoch som cistil stale a cim viac som cistil,tym viac to sekalo.tu necistim nic a vsetko ide bleskovo." Preboha načo si čo stále potreboval čistiť..??? Na mojom S6edge plus za pol roka som nečistil nič, manželka na Huawei Mate 7 za rok tiež nič nečistila... To su len tie špekulaci emladých niečo najdu na googple play a hned to musia v mobile nekonečne množstvo somarín a k tomu čističe ktoré su k ničomu... Dodnes nechapem prečo to niekto aj robí..??? A tom u Androida do 2010 ...

    Marek30.04.2016 - 20:12 Trvalý odkaz

    Tu sa pise ako vyhoda precistenie.Ja neviem ako ty na tvojom samsungu ale ja som na mojom po zhruba pol roku spozoroval hodne prispate reakcie tak som skusal precistit ci to pomoze.Inak s tym cistenim je to ako so vsetkym.Niekto radi cistit a niekto nie.Takze clovek skusa ak zbada spomalenie.

    Peter Čapkovič30.04.2016 - 23:24 Trvalý odkaz

    To je dobra otazka...? Aj mna to zaujima...

    ML01.05.2016 - 00:04 Trvalý odkaz

    Mne zatial uplne najviac vadi, ze nemozem cez kabel priamociaro dostat lubovolny subor z PC do iphonu. A potom tiez, ze si nemozem cez web (na PC) instalovat apky. Alebo aspon neviem zatial, ako tieto veci robit... A mimochodom, widgety nie su mrtve... ;-)

    Marek01.05.2016 - 00:25 Trvalý odkaz

    Pepo,oxy mate to uvedene v clanku ako jednu z vyhod androidu.

    ML01.05.2016 - 09:13 Trvalý odkaz

    Ja som na mojom Samsungu za pol roka nepozoroval ziadne spomalenie ani lagovanie. A to tam mam kopec aplikácií

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy01.05.2016 - 09:43 Trvalý odkaz

    Mna nezaujima co myslel autor claknu pok pojmom "čistenie", aleco si cistil ty konkretne.
    Ludia android nevedia pouzivat, potom sa stazuju ze sa im to po polroku spomalí.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease01.05.2016 - 15:16 Trvalý odkaz

    Proste uvoľnenie miesta vnútornej pamäte.
    Čistiť sa dajú dočasné súbory, cache, pozostatky aplikácií, náhľady fotografií (thumbnails) atď.
    Na androide to ide, ale ak to niekto nečistí, nemusí, nechce - nemá to žiadny súvis s rýchlosťou fonu (teda pri jej dostatočnom objeme).
    Ak jej má android extrémne málo je to nezlučiteľné s fungovaním ako takým.
    Zistilo sa, že iOS tiež znižuje objem voľnej pamäte. Takže je ČO mazať, len to systém nedovoľuje. Preto niekto objavil fintu cez požičiavanie filmov v Apple store..

    ondrakomous01.05.2016 - 18:23 Trvalý odkaz

    to video byl zacatek, pak chvili display svitil zlute, ted se na nem objevily uplne pruhy, restore nejde vubec udelat, koupil jsem dva iphony oba hardwarove vadny.

    ondrakomous01.05.2016 - 22:13 Trvalý odkaz

    s motorolou ses jasna cilovka.

    Ojto101.05.2016 - 22:23 Trvalý odkaz

    Ondro sorry ale to co je na tej fotke urcie nie je apple. Mozno nejaka cinska kopia.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy01.05.2016 - 22:34 Trvalý odkaz

    Ondro cielovka coho? Ip5s za 359€…?:D

    ronline237001.05.2016 - 23:59 Trvalý odkaz

    Članok zabitý :) autorovi / -Ke neschválili nový Iphone na splátky ??? Ľudia každý ma slobodný výber a môže si kúpiť co chce ... / iOS android Windows všetko ma svoje + a - ... Milujem reči tých co nemali Iphone :) sloboda mier a pohoda :)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease02.05.2016 - 00:33 Trvalý odkaz

    Autor je spokojný užívateľ iPhonu..
    Ešte niečo?

    Misko02.05.2016 - 00:38 Trvalý odkaz

    Sam pises ze vsetko ma svoje plusy a minusy. Moze majitel iPhonu napisat clanok o nedostatkoch bez toho aby niekto komentoval invektivami? Asi nie...

    Knoxville02.05.2016 - 02:54 Trvalý odkaz

    Keby Apple zlepsil tie veci ktore su uvedene v tvojom odkaze asi by som si jeden Iphone kupil...

    Bejo02.05.2016 - 10:09 Trvalý odkaz

    Preto mám android je proste lepší :)

    Marek02.05.2016 - 10:28 Trvalý odkaz

    Oxy,tak nech ta zaujima lebo ja som reagoval na autora clanku ohladom premazavia cache ako jednu z vyhod androidu a nie na teba.Ked je to uvedene ako vyhoda v clanku tak napadni autora pokial s nim nesuhlasis a nie pouzivatela,co to aplikuje v "svojom" telefone.O tom ci je to potrebne mazat alebo nie sa stebou dotahovat nebudem nakolko sa nepovazujem za odbornika na mobilne technologie.