LG G5

  • Knoxville 21.02.2016 - 17:01

    Ja som dnes pozeral video na youtube a tam normálne ponoril lg g5 na 2 minúty do vedra s vodou a tu sa píše že neni vode odolný...tak teraz neviem kde je pravda......fony sk by ste ešte raz mali otestosvať tento mobil lg g5

  • Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy14.11.2018 - 19:19 Trvalý odkaz

    Hmmm to je fakt na zamyslenie :D za 3mesiace bude predstavená G8 a teraz by mal niekto testovat ci je 3 roky stary a deravy telefon naozaj deravy?

    Knoxville21.02.2016 - 17:01 Trvalý odkaz

    Naozaj ma aj xenonovy blesk? Lebo nikde inde som zatial o tom necital.Vsade pisu "len" dvojity LED blesk...

    pepino580021.02.2016 - 17:12 Trvalý odkaz

    Zdá sa mi že tam máte chybu pretože aj G5 obsahuje infraport :)

    Matej Krajčovič21.02.2016 - 17:17 Trvalý odkaz

    Opravene, chýbalo to v oficiálnych dokumentoch a TS od LG.

    patrik21.02.2016 - 17:19 Trvalý odkaz

    Tak som sa nan tesil a sklamal hlavne a jedine po vizualnej stranke. preco mensia bateria ked G3 dokazem vyrachat za 5 hodin preco mensi displej preco ten mydlovy dizajn ktory je uz vsade a maju ho snad vsetci okrem sony a preco upustili od tlacitok hlasitosti vzdu vtom sa mi pacili ze boli iny pre mna sklamanie a fakt som sa tak tesil.

    Nightmare21.02.2016 - 17:33 Trvalý odkaz

    skor sklamanie dizajn je strasny ale na druhej strane sa mi paci ze LG zmensuje :D

    ta kamerka je ako HTC Re

    Martina21.02.2016 - 17:49 Trvalý odkaz

    Vobec nesuhlasim ze tlacidla na chrbte boli nepochopitelne umiestnene, prave naopak, dalo sa na to mihnutim oka zvyknut..je skoda ze upustili od niecoho co bolo pre nich uz typicke..nepochopitelne je to mozno pre niekoho, kto tento telefon (LG G2/3/4) nepouziva ako svoj tzv. "daily driver"..

    Matej Krajčovič21.02.2016 - 18:29 Trvalý odkaz

    A ako sa na G2/3/4 dá pohodlne regulovať zvuk, ak ho mám pred sebou na stole a chcem stíšiť/pridať hlasitosť prehrávanej skladby alebo konferenčného hovoru?

    Inak zatiaľ sa zdá, že naživo je dojem z G5 výrazne lepší než na renderoch.

    Knoxville21.02.2016 - 18:42 Trvalý odkaz

    Presun tlacidiel podla mna super.Obavam sa ako dlho vydrzi ta vysuvatelna "brada".A ani zadna strana s tym experimentalnym fotakom sa mi moc nepaci.Rovnako ako ten "hrb".Zadna strana mi pride taka parodia na Nexus 6... Uvidime co prinesie Samsung...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy21.02.2016 - 18:48 Trvalý odkaz

    matej tak ze ho chytim do ruky ako kazdy iny telefon :)

    Martina21.02.2016 - 18:51 Trvalý odkaz

    Pri prave prehravanej hudbe sa da hlasitost regulovat cez listu, nie je potrebne dvihat telefon do ruk..

    Knoxville21.02.2016 - 19:12 Trvalý odkaz

    Neviem ci som staromodny,ale mna tieto nove "trendy" typu Turbo tlacidlo na Alcateli navyse umiestnene na ukor vypinacie tlacidla ktore ma uplne zlu polohu.Alebo tieto vychytavky co predviedlo LG nejak neberu.Dufam ze ma aspon Samsung nesklame ked uz ako sa zda aj HTC upustilo od urcitych veci.Do tretice vsetko dobre hadam...

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn21.02.2016 - 19:28 Trvalý odkaz

    Tlacidla vzadu su a boli pozitivom pre tak velky mobil ako je G4. Nikto z majitelov co poznam ani nepostrehol to negativum co sa v diskusii spomina.
    LG G5 ma celkom dobre ficury ale ten dizajn je objektivne horsi ako pri G4 a subjektivne hnusny :)

    ondrakomous21.02.2016 - 19:45 Trvalý odkaz

    co ctu fora, tak je tady kazdej odbornik na dizajn, pritom jezdime ve skodovkach a nosime batovky, prave ze dizajnove je ten mobil neskutecne dobry, kdyz to budu hodnotit z hlediska dizajnu. uz to kolik negativnich emoci, kterych to vyvolalo na mobilnich forech je obrovskej uspech. dizajn nemusi byt jenom libivej, hlavne musi byt osobitej, presne takhle lg g5 pusobi. ten telefon je zajimavej uz tim, jak se vzhledove odlisuje od ostatnich. dizajn neni jen display a zadni kryt, dizajn je i vysuvna cast, ktera z telefonu vyjizdi, videli jste nekdy neco podobnyho? prave diky tomu krytu si kazdej muze udelat mobil podle sebe, nebo muzes nosit po kapsach moduly jako nejakej vetesnik, dyt to je parada. podle me je to telefon budoucnosti, jak tady psal nerd, lidi rozhodnou jestli tento projekt bude uspesny , nebo nebude, ale rikam, ze hodnotit dizajn bez umeleckyho vzdelani je uplne zcestny, to muze clovek maximalne rict, ze ten telefon je osklivy. On totiz je osklivy zamerne.

    ondrakomous21.02.2016 - 19:58 Trvalý odkaz

    presne dyt to je krasnej industrialni dizajn, takovy trosku retro, kdo tohle dela? do dneska jsme meli jen "unifikovany kvadriky" a najednou prijde vzhledove originalni telefon a lidi to stve a vubec nejlepsi je ta vysouvaci brada "dizajnovej maisterstick". menis moduly jako zasobniky u pistole, genialni. uplne vidim, jak nosim v maly plechovy krabicce ty pridavny moduly a vymenim si je podle nalady, casem pribudou dalsi novy moduly, parada.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn21.02.2016 - 21:20 Trvalý odkaz

    ondra uz vidim ako nosis dalsie moduly so sebou :D skaredy zamerne? :D
    Ja netvrdim ze je to nepouzitelny mobil iba ze hnusne vyzera oodobne ako ten Nexus.
    Ale ano aj Fabia II vyhrala ocenenia za dizajn :D Niekomu sa lubia aj skarede veci.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne21.02.2016 - 23:02 Trvalý odkaz

    Inac vsimli ste si?
    No app drawer.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease22.02.2016 - 04:13 Trvalý odkaz

    Nechcem byť suchár. Dizajn je mi u zadele (druhoradý). Ale funkčnosť G5 je na genialnej úrovni. To si ostatné honičské firmy môžu nechať iba zdať. Škoda, že majorita je jeblá. Držím palce nech im tento prístup vydrží.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn22.02.2016 - 05:41 Trvalý odkaz

    Mental pozeral som obe predvadzacky G5 a S7. Neonanujem nad ziadnou znackou. Mam LG G4 a Touchwiz nemam rad, ale S7 ma navrch a bude drahsia cca o 130 eur.
    Prva je baterka 3600 vs 2800 mAh
    Druhy fotak 30% vacsie pixely, f1.7 oproti modulu s par rlacitkami navyse a dvojitemu fotaku (laserove ostrenie nie je vyhoda, uz G4 ostrila pomerne rovnako ako S6 alebo iP6s)

    Cize napriek modularnemu systemu ktory zatial neponuka nic extra nemozem suhlasit s funkcnostou na genialnej urovni. Este aj tkacidla odpasli nabok. Som zvedavy na realne testy. Ale s7 by bola moja volba aj napriek debilnemu sklu na zadnej strane. Chvalabohu nekupujem tento rok mobil lebo s G4 aom spokojny.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn22.02.2016 - 05:44 Trvalý odkaz

    A k VR a ich kameram sa da napisat len tolko, ze zatial patri k marketingu ala 3D na TV.

    gsmarena22.02.2016 - 06:26 Trvalý odkaz

    predstavenie LG G5 najlepsie vystihuje tento gif :D [img]http://i.memeful.com/media/post/PRoemwo_700wa_0.gif[/img] inak zadna cast mi pride ako nexus 6P ci ak si niekto spomina na HTC Evo 3D cas ukaze ci LG s tymto odvaznym pokusom sliapol rovno do lajna alebo sa trafili,kazdopadne odvaha menit veci a byt proste "iny" im nechyba(aj za cenu velkeho risku) ako to aj teraz na plne gule ukazali(aj ked ja osobne neviem ci by som si to kupil:)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne22.02.2016 - 06:49 Trvalý odkaz

    Ronn, ktory touchwiz si skusal naposledy?
    G4 sa na iPhone 6S+ nechyta ostrenim, ani pri videu, pri fotkach je to lepsie, no preostrenie trva ovela dlhsie.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn22.02.2016 - 16:47 Trvalý odkaz

    Ten som pouzival pri S3, S3neo a A3.
    Nadstavba od LG mi vyhovuje ovela viac. Co mi vsak najviac vadi na S7 a vlastne na kazdom mobile co to ma, je sklo vzadu.
    Ostrenie som myslel pri fotkach. Video je slabsie po vsetkych strankach oproti s6 a 6s :)

    berto9924.02.2016 - 23:18 Trvalý odkaz

    ta brada to je riadna ***, uz vidim ako si kazdy so sebou vlaci x modulov aby ich mohol pouzivat. slovo kompaktny asi LG nic nehovori. ronn tiez si myslim ze s7 edge je lepsia. mozno keby lg neexperimentovali s bradou tak by som siel do LG.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne01.04.2016 - 14:06 Trvalý odkaz

    Hm. Wow, pozeral som dnes nejake LG G5 videa.
    Najskor unboxing of Ericy, ktora mala na telefone preliaciny, a casti jej nejak nedosadali:

    https://www.youtube.com/watch?v=1Exi1eHSEFs

    potom tweetla, ze zadna cast vyzera skor ako plast, ze sa lahko poskriabe, na co jej odpovedal najznamejsi ohybac telefonov Jerry

    https://www.youtube.com/watch?v=SyP_cEpp2Zo

    Neviem, co LG tymto krokom sleduje, ale na kovove sasi nacapit tolko plastu, ktory ide poskriabat a zoskriabat, mi nepride ako dobry krok. Dopadne to asi ako pri kazdom LG telefone. Vsetky maju svoje silne stranky, ale aj sialene slabe stranky. LG G2 bol asi posledny fakt vydareny LG telefon. Nexus 5 praskal okolo otvorov pre tlacidla/sim po krajoch. LG G3 mal slaby jas na displeji, dost kusov G4 malo samovolne restarty, co LG potvrdilo ako vadny hardver, Nexus 5X mal displej do zlta, co sa upravilo pred mesiacom SW aktualizaciou ked je mozne zvolit chladnejsie farby na displeji, a teraz toto. Nexus 5 stale mam a je perfektny, aj ked ma prasklinky a uz aj dost vrzga po 2 rokoch.

    Ale tak toto... G5 to nepomoze, som zvedavy na recenzie, zrejme vacsina ho ohodnoti ako zariadenie s potencialom, ale odporucat budu s7/edge, ak telefon za 699. Alebo iPhone, ak ste do iOS.

    :(

    (nie, nie je to prvy april).

    Matej01.04.2016 - 22:03 Trvalý odkaz

    uz pisem tento prispevok druhy krat, takze strucne :
    Wayne, mas male, bezvyznamne, lahko zmazatelne plus za to, ze sledujes Ericu Griffin. Pre mna jedna z najlepsich YT

    A co sa tyka LG. Ich highendy boli uz od G2 smejdy. G2 mi vyhovovalo vykonom, softverom, vydrzou baterie asi najviac zo vsetkych smartov (dla mna daleko prekonalo Samsung a Touchwiz v pouzitelnosti - dla mojej skusenosti). Ale bohuzial kvalitou komponentov su to hrozne smejdy.Nepoznam cloveka co by G2 nereklamoval - vypichnem hlavne problemy : ohybanie nejakych pinov na kontakte gps modulu(alebo anteny?), cca po roku u vacsine telefonov prestavalo fungovat GPS, alebo minimalne kompas. Problem s displejmi - odchadzali radice, displej zrnil a poskakoval, alebo prehrievanie displeja a nasledne zlte/oranzove flaky na nom.
    Pokracovalo to G3kou, ktora zo zaciatku trpela na restarty, u G4 dokonca vydali OFICIALNE vyjadrenie vadnej suciastky, ktora sposobuje restarty. Jedny z ich smart hodiniek boli stiahnute z predaja kvoli hw chybe (dokonca aj G Watch R boli dost rychlo stiahnute, tiez mam podozrenie na nekvalitu komponentov a nasledne caste reklamacie, ale tak mohlo ist aj o nieco ine, napr. zlu predajnost). Proste pre mna je LG uz znacka stvrtej-cenovej, a mam pocit ze ich zariadenia su casovana bomba - len cakat kedy sa nieco odsere.

    Velmi som dufal, ze sa to s prichodom G5 zmeni, zatial taketo prvotne spravy nevestia nic dobre. Po skusenosti s Galaxy S7 som plne nakloneny Samsungu, LG to bude mat velmi tazke. Este uvidime s cim pride za par dni HTC, aj ked ocakavam, ze to bude ich labutia piesen ...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne01.04.2016 - 22:30 Trvalý odkaz

    Jo Erica je fajn, tesim sa na jej S7/Edge recenziu.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy01.05.2016 - 00:45 Trvalý odkaz

    Pozrite si fotky na gsmarena, ako lg nakopalo samsung :)

    Nightmare04.06.2016 - 21:31 Trvalý odkaz

    chystate hadam aj na G5 recenziu?a kedy asi?

    Knoxville04.06.2016 - 21:51 Trvalý odkaz

    Prave som pozeral recenzie. A velmi slusne to hra aj foti a nahrava videa. Len ten nestastny vymenitelny kryt ktory absolutne nedolieha.

    Nightmare04.06.2016 - 22:03 Trvalý odkaz

    tak to LG HiFi Plus sa da pouzivat aj s inym fonom alebo PC ked chces

    Knoxville04.06.2016 - 22:20 Trvalý odkaz

    Myslel som len samotny reproduktor telefonu. Skoda ten nestastnej konstrukcie. Keby malo lg pevnu konstrukciu a nevymenitelnu bateriu vyssej kapacity. To by bolo super.

    Knoxville04.06.2016 - 22:34 Trvalý odkaz

    Moze mi niekto vysvetlit ako funguje to LG hifi plus?
    Musi sa to nabijat ci ako?

    Knoxville05.06.2016 - 00:47 Trvalý odkaz

    Ale sak zlepsi sa kvalita zvuku ci ako? Mozes to mat trvalo pripojene miesto toho original krytu? Ale je to dost drahe veru...

    Misko05.06.2016 - 00:58 Trvalý odkaz

    No z toho co som pozeral reviews na G5 s pripojenym B&O Play tak sa zlepsi samozrejme, ale pokial sa nemylim tak Android Authority porovnavali vystupy G5+B&O vs HTC 10 (vystup na jack) a HTC 10 bol lepsi nehovoriac o tom ze vstavany DAC je minimalne rovnako dobry ako B&O za ktore plati zakaznik tazke prachy a v USA este ani neni dostupny. Ale tak kazdemu vyhovuje nieco ine. Co sa tyka trvaleho pripojenia, tak samozrejme, neni to nijako obmedzene, tak ako tam mozes mat natrvalo CAM+ (Quasimido mod) a tym som asi moznosti modularneho dizajny LG G5 vycerpal. Druha vec je ze B&O play je vyssi ako original "brada" a tazko zozenies case na takyto upgradenuty G5.

    Knoxville05.06.2016 - 01:02 Trvalý odkaz

    Ja som skor myslel vystup cez ten externy reproduktor. A co sa tyka puzdra asi by som to nejak zvlast neriesil. Aj ked je to uz "dlhe". Na vysku neprakticke...

    Misko05.06.2016 - 01:20 Trvalý odkaz

    Osobne si myslim ze pokial nebudes hrat vela hudby s vysokou kvalitou cez kvalitne sluchatka tak kupovat B&O Play su vyhodene peniaze. LG G5 ma vraj slusne hrajuci reproduktor co sa kvality prehravania a hlasitosti tyka. Nemam osobnu skusenost ale na prehravanie hudby cez repro by som £150 nevyhodil.

    Knoxville05.06.2016 - 05:25 Trvalý odkaz

    Po uvazeni je to zbytocne veru. LG by som aj tak nekupil...Tento rok bud ZTE alebo uvidime co vo stvrtok pripravila motorola...