Dilema: Prejsť z LG G3 na Lumiu 640 XL?

  • juryno 29.10.2016 - 14:07

    mal som lumia 640 xl a musel som ju predat. co sa tyka surfovania po nete - katastrofa, telefon bud nereagoval na dotyk, alebo nedalo sa pisat v maily, ani youtube aplikacia, ani vyhladavanie na youtube, pramalo aplikacii proste zlaty android. windows phone mal svoje vyhody ale je to uz mrtvy system

  • ondrakomous29.10.2016 - 14:20 Trvalý odkaz

    celkem trefny lumia 830,930, 950 jsou uplne jiny telefony jako rada 640,640xl, 550. je tam uplne jina kvalita zpracovani, jiny vykon rozdil mezi snapdragonem 801 a 400 je rozdil 3 levelu ve vykonu, 4kilovej snap byl nejhorsi procak! 410 uz je pouzitelna, ale neni to hitparada, je to zakladni rada, lumie 830,930 pouzivaji kovovy ramy, zeiss optiku. pokud chce clovek slusnejsi windows, tak musi priplatit za 950, 930. lg g3 je nejpovedenejsi z cele rady G, cili zaver je jednoznacny, kdyz windows, tak lumii 950, ale prechazet z g3 na 640xl smysl nedava, obracene ano viz chipset, co jsem psal na zacatku, pokud ti vadi android kup bazarovy apple, blackberry. blackberry je supr levny pouzity, teoreticky g3 vymenis za clasic, z30. to sou supr telefony s jinym OS, predpokladam, ze hlavni duvod k vymene je operacni system.

    Profile picture for user bunkov@centrum.sk

    roman bunkov29.10.2016 - 15:01 Trvalý odkaz

    ja mam lgg3 a po roote a instal novej romky UX5.0_V30N som nadmieru spokojny. rada: kupit cez net a pokial nebude spokony moze vratit do 14 dni.

    denial29.10.2016 - 15:56 Trvalý odkaz

    prejst na lumiu?
    nuz neviem kto by prechadzal na mrtvu end of life platformu ...
    takze urcite nie

    ondrakomous29.10.2016 - 16:17 Trvalý odkaz

    jo chce to zchladit mozek, popremyslet, jedina funkcni alternativa k androidu je IOs, vymenis na bazosi za iphone 5, 5s s tim prezijes, nebo pekny lumie koupis za hubicku pouzite na bazosi, o novym microsoftu bych nepremyslel, kdyby si koupil novy ms strasne bys prodelal.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.10.2016 - 02:30 Trvalý odkaz

    "jo chce to zchladit mozek, popremyslet"
    Dotyčný určite nechce 4" fony za majland. Mal 5.5" a rozmýšľa nad 5.7" za 110€..

    ML30.10.2016 - 08:33 Trvalý odkaz

    "jedina funkcni alternativa k androidu je IOs" - podla mna windows mobile je sam osebe lepsi system ako ios, zabili ho ale prisernym nedostatkom aplikacii a zrusenou podporou starsich modelov, co predtym slubili

    ondrakomous30.10.2016 - 09:25 Trvalý odkaz

    bazos.sk je tam fura nokii do 150 i novych, dokonce uzivatel s prezdivkou stenley jeden prodava.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy30.10.2016 - 09:40 Trvalý odkaz

    Ondro ty mas pocit ze mental narazal na cenu lumie? :)

    ondrakomous30.10.2016 - 09:57 Trvalý odkaz

    ee, ale windows rozhodne mrtvy neni, ale updatovany jsou jen nejlepsi lumie 950, 930, mel jsem pred pulrokem 930 a chodily updaty porad, ten system je plnohodnotny, prehledny a funkcni, je to vylozene na praci, office, one drive, navigace perfektni, slusnej kalendar, nastroje pro propojeni s desktopem, na androidu jdou take stahnout a na desktop dodatecne doinstalovat, takze konkurencni vyhoda to uplne neni. pokud chce dotycny vetsi uhlopricku necht koupi lumii 950xl, o tom telefonu se da uvazovat, lumii 640xl bych vymazal z hlavy je to "cheap kram" srovnatelny s levnymi androidy, snapdragon 400 a mala ram to uplne zabiji.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne30.10.2016 - 10:01 Trvalý odkaz

    Windows je fajn, ak sa uspokojis s tym co dava system v zaklade a nepotrebujes nic dalsie.

    ondrakomous30.10.2016 - 10:12 Trvalý odkaz

    díval jsem se, ze vykup g3 je za 3200kč, použitá lumia 950xl stojí nějakých 7500, zánovní 8500. 640xl stojí nejěkých 4400, použitá 2990. ješte v úvahu by připadala lumia 1520-cena bazarové kolem 4500-5000, ale je to nedostatkové zboží, ale ta je vynikající. cena 930 použité 4400. takže asi tak, ale best kauf momentalne pouzita 830 za 3400, ses na cene toho LG. takže bych to vyresil tak, ze bych si to v Praze vymenil za lumii 830, s 200kč korunovym doplatkem, pruser je akorat ten, že 830 ma snapdragon 400 tj. pomaly reakce systemu. jinak cituji gsmarena, diskuze pod lumii 640xl "NEVER EVER BUY THIS PHONE. Aside from battery life the phone is totally useless. Hangs,slow,navigation is whacked,slips,horrible speakers. Don't buy"

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy30.10.2016 - 10:26 Trvalý odkaz

    Windows 10 nie je mŕtvy? :D on nikdy ani nezačal zit...
    Kolko telefonov tento rok predstavil microsoft?
    Jeden? :)

    ondrakomous30.10.2016 - 10:29 Trvalý odkaz

    jojo v podstate si na to kapl, on nezil od zacatku. v podstate vic jak dva roky nic nepredstavili, je to jak pise wayne, clovek, ktery je skromny a vystaci si se systemem, tak prezije treba deset let, pokud dotycneho stve system na LG, lze prehrat na cyanogenomod, ktery je tradicne vynikajici. posilam link https://download.cyanogenmod.org/?device=d855, na lg g3 to lita. mrkni se na tohle video https://youtu.be/tWVi_E08Osg vubec se to neda srovnat se softwarem od LG. tim ten telefon dostane uplne novy rozmer, on HW neni spatny.

    matoe30.10.2016 - 13:06 Trvalý odkaz

    Window Mobile je ok pre ludi, ktorým stačí to, čo ponuka v základe na telefónoch s lepším HW. Čo je vlastne celkom veľká skupina, len tí ludia o tom nevedia :)

    ondrakomous30.10.2016 - 14:04 Trvalý odkaz

    jenze tady je problem snapdragon400, on byl slaby uz v dobe, kdy ho tam davali a ten novy update na 10 se nepodarilo udelat, tak aby byl uplne hardwarove nenarocny, nektere telefony take skoncily kvuli nedostatku ram. a ted k realite, windows 10 ano bude mit v zakladu spoustu veci, ale pobezi mu to strasne pomalu, kdybych to prirovnal k autum tak meni octavku 2,0-lg g3 za octavku 1,1-lumii 640xl, ten rozdil ve vykonu je brutalni!

    MartinX1630.10.2016 - 14:21 Trvalý odkaz

    Zdravim vyckal by som, ak sa da, co sa WP tyka do marca/aprila 2017, ked pride rada surface phone. Zatial je to zahalene ruzkom tajomstva ci to bude cisto firemna rada alebo aj pre masovejsiu cast trhu... Ja osobne teraz potrbeujem dual sim telefon a pojdem z Lumie 735 (kde mimochodom po aktualizaciach priebeznych nemam uz ziadny problem s WP10) do Lumie 950. Nech si WP hejteri pisu a hovoria co chcu ten system ma iny koncept ako iphon a android a mne osobne zatial najviac sadol. Tretieho hraca na trhu je potrebne mat len zial jak je MS velky je aj neobratny..., ale drzim mu palce.

    Peter30.10.2016 - 16:43 Trvalý odkaz

    Bol som majiteľom 640xl a podľa mna telefón s výkonom nemal problém po update na Windows 10 telefón vpohode siel 1gb ram. Stačila aj procak vpohode najväčším kameňom úrazu bol nedoladeny Windows a neustále čakanie na aktualizácie kt boli len sľubované a nic a ked neaka bola tak nie ta kt bolo potrebné nainštalovať fotak bol perfektný prostredie tiež ale ako som pisal nedoladeny tel som používal pol roka a tak opitá hlava ho rozbila a zahodila tak som prešiel na iphon 5s a mam srdce na pokoji samozrejme neodporúčam prechod na upadajúcu značku a výmena za lg G3 je totálny nezmysel radšej brat android ako WP alebo ios

    Martin30.10.2016 - 16:45 Trvalý odkaz

    Keď vidím niektoré tie komentáre tak mi príde že väčšina ľudí ani windows telefón nevidela čo by som poradil, mám dlhodobé skúsenosti s windows zariadeniami ako prvá to bola bratova lumia 1520 ktorú používa od uvedenia až doteraz momentálne z win 8.1, ďalší win phon je manina vyše dvoj ročná lumia 520 s win 8.1 a môj telefón je asi ročná lumia 930 s win 10. Síce neviem aký má ktorý procesor ale na chode systému nevidím rozdiel na žiadnom telefóne ani na 520-tke s 512 mb ram čo sa týka aplikácií je pravda že doma sme nie moc náročný užívatelia aj keď ja osobne som sa už vo viacerých diskusiách pýtal ľudí aké aplikácie používajú náročnejší užívatelia a ľudia mi na to nevedeli odpovedať čo sa týka mňa používam nasledovné aplikácie okrem systémových ako je One note, One drive, Kalendára, Máp, Budíka, Officu kalkulačky a Microsoftu edge aj acrobat reader, Autocad 360, Battery Tile, Model aladin, Shazam, Spotify, Translator, Video editor Master, Video cutter and compressor, VLC, Youtub a nejaké aplikácie fotoaparátu a na úpravu fotografií plus nejaké hry ale tých naozaj nie je toľko ako na iné platformy. Takže ak si rozhodnutý pre zmenu systému a chceš vyskúšať systém windows kľudne do toho ak aj telefón nebude mať najvýkonnejší hardvér na chod systému to nebude mať vplyv horšie to bude hlavne pri náročnejších hrách ( ale aj na lumi 520 som hral letecký 3D simulátor a bez sekania ) Asi by som si nevybral lumiu 640 ale skôr ešte niečo z nápisom NOKIA tak buď lumiu 930 pre tlačidlá pod displejom a tlačidlo spúšte fotoaparátu na boku ale ani lumia 830 by nemusela byť zlá voľba ak ti nevadia tlačidlá na displeji.

    Peter30.10.2016 - 16:56 Trvalý odkaz

    Este som zabudol dodať ze som prechádzal z galaxy s3 na lumiu 640 xl a chod bol oveľa lepší ako na s3 ale spravil som chybu niesom maniakom na apky ale Windows ich ma malo a surfovanie po nete bolo hrozné ani poriadny prehliadač to nemá asi všetko

    ondrakomous30.10.2016 - 17:20 Trvalý odkaz

    coze? jestli nevidis rozdil v rychlosti mezi snapdragonem 8xx a 4xx, tam je sakra rozdil v rychlosti nacitani apk, zkus si treba pustit navigaci, atd.http://youtu.be/q0NLVuLYR24 on system beha plusminus stejne, ale kdyz zacnes spoustet apk, 2-3 tak to pocitis celkem zasadne. porovnani antutu 11:27, to mluvi za vse. nejde o system, primarne jde o to, ze meni motor z mercedesu za motor ze skodovky, to by byl totalni vul, kdyby to vymenil, to muze udelat jen nudici se clovek. tady je srovnavaci video, borec na konci rekne, ze LG je lepsi, co vic chces vedet, https://youtu.be/MuG37OMB6fA muj nazor je stejny, u lg mas vykonnejsi chipset, vysssi rozliseni displaye, lepsi baterku, laserovej autofokus, g3 porad jeden z nejlepsich telefonu, lumia 640xl je totalne prumernej telefon, kterej byl od zacatku jako stredni trida, g3 byla vlajkova lod.

    Martin30.10.2016 - 19:26 Trvalý odkaz

    Tak za prvé keby si čítal pozorne na konci som povedal že by som volil lumia 930 alebo 830 čo sa týka porovnania, v tom prvom videu najväčší rozdiel bol pri spúšťaní hry a to tak max 5 keďže som myslel že sa jedná o telefón pre dospelého človeka netušil som že rýchlejšie spúšťanie hier je tak zásadná požiadavka a keby to aj trvalo o pár sekúnd dlhšie koľko času ti to tak môže do dňa ušetriť.
    Za druhé čo sa týka tých toho prirovnania android a windows sú rozdielne systémy windows nepotrebuje tak výkonný hardvér aby fungoval ako má preto je to skôr ako keby menil mercedes za teslu. čo sa týka toho druhého videa videl som tam akurát že 930-tka robí lepšie video to som vedel tak som to ani nedopozeral takže moja rada stále platí buď 930 alebo 830

    Tomáš30.10.2016 - 19:36 Trvalý odkaz

    Prechod z LG G3 na L640XL ma hneď niekoľko aspektov. Ide o prechod z vlajkovej lode na lowcost. Ja som raz takýto prechod urobil(SE K750i na SE K550i). Funkcie podobné no prevedenie, kvalita spracovania a nohé iné vlastnosti odlišné. Čo znamenalo že celkový dojem z telefónu je ako by šlo o krok spať. V tomto aspekte by som radšej doporučil prechod na vlajkovú loď predošlej sezóny. Ide tiež o prechod medzi operačnými systémami. Mnoho ľudí stále trpí predstavou že Windows nemá toľko aplikácií. Z pohľadu počtu aplikácií je to pravda, čísla sú čísla. Otázka je či ponuka 200 aplikácií na ovládanie LED svietenia nieje zbytočná. Okrem toho windows ma základnú funkciu zapnutia a vypnutia svetla vstavanú do rýchleho ovládania. Myslím si že windows 10 má z tria Android, iOS, Win najlepšie používateľské prostredie. Ovládanie je jednoduché a priamočiare. Používal som L930 a teraz L950XL DualSim. Tiež si nemyslím že sa jedná o mŕtvy systém, pretože aktualizácie prichádzajú a microsoft má veľmi dobrú víziu toho kam smerujú mobilné zariadenia typu smartfón. O dva-tri roky budú mať zariadenie ktoré bude veľkosti smartfónu s výkonom notebooku a rovnako využiteľné(samozrejme pomocou príslušenstva).
    Jednoslovná odpoveď na otázku je: Prechod na Windows Mobile 10 je v pohode, treba sa ale pripraviť na znížený komfort pri používaní Gmail-u keďže k nemu Google nenapísal natívnu aplikáciu. Ale určite by som šiel do vyššej rady, L930 alebo L950 pripadne XL ktoré sa už teraz dajú kúpiť za relatívne nízku cenu.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne30.10.2016 - 20:19 Trvalý odkaz

    Vstavany outlook klient vie gmail velmi dobre a je to nativna napisana aplikacia. Na windows nemam prehliadac so synchronizaciou zaloziek, internet banking, socialne siete (ano, som na viacerych), tapatalk, ziadny free youtube klient az na tubecast myslim, alebo ako sa to vola. Aj tie klienty su vsak pri aktualizacii API nejaky cas nefukcne. Vlastnit v tomto case mobil s windows 10 je skor trest. Bol som velkym fanusikom windowsov mal som aj testovacie zostavy z fast ringu pre insiderov. Rok a pol dozadu som si windows pochvalival. System je to dobry aj teraz. Zial je rovnako dobry ako bol aj pred rokom a pol a ziaden zo slubov sa nenaplnil. Obchod je plny klamlivych aplikacii, a aj Radek Hulan ma S7 Edge. To hovori za vsetko.

    matoe30.10.2016 - 20:52 Trvalý odkaz

    Metrotube je veľmi dobrá youtube appka. WP som používal viac ako 3 roky (3 rôzne telefóny) a stále to bolo o čakaní, že príde aktualizácia, ktorá to posunie dopredu. Vždy to skončilo sklamaním, ako by naozaj nevedeli nič spraviť poriadne a dotiahnuť dokonca. A napriek tomu že aplikácií používam aj na androide v podstate minimum a 90% má alternatívu aj na windows by som už nemenil. Jediné čo sa mi páči viac je dizajn..

    aesace31.10.2016 - 16:13 Trvalý odkaz

    Tiez som 3 roky dozadu presiel na WP8. Vtedy to bola parada, ovela lepsi nez android, lenze za posledne 3 roky, co to MS zbabral, uz nie je na tejto platforme co riesit. Dnes uz aj tie androidy stoja za nieco, a nemusia to uz byt len tie za 700 eur. Je to velka skoda, ze MS takto znicil celu platformu, ked prestal vydavat nove mobily a nemal ziadnych partnerov, ked skoncili s Nokiou. Tym cely system pochovali. Teraz uz nie je rec o nejako WP a novy by som nekupoval..

    Profile picture for user mzofota@gmail.com

    himak04.11.2016 - 11:54 Trvalý odkaz

    Aktuálne mám stále Lumiu 640 XL Dual Sim. Samotný systém ide bezproblémov. Problémy však majú jednotlivé aplikácie. Napr. od včera opäť nereaguje Facebook Messanger (proste neviem odpísať). Inak to slape. Foti fajne. Vydrz slusna. Nema to vsak LTE, takze internet od 4ky nejde. Ja sa hry nehravam vobec. Volam hlavne a riesim pracovne veci. Na to je ten telefon uplne OK. Ako Navigaciu vsak zabudnite. Tie Mapy co su tam neukazuju vobec dobre... Ak niekto potrebuje prehliadat web, pozerat filmy, citat eknihy, tak to je vyborny telefon. Ak vsak chcete vyuzivat srandovne aplikacie a navigaciu, tak chodte do Android systemu.