Diskusia k článku
22.2.
Windows Firefox
Taketo veci su pre mna zahadou, pretoze pausal ktory sa povazuje vsade v ramci vyspelej europy za standart, tak u nas na Slovensku sa v Telekome predava za cca 40 eur, co je pre vela ludi cca 10% z ich cistej mesacnej mzdy. Ano citate dobre, zaplatit za standartnu tlekomunikacnu sluzbu 10% zo svojej mesacnej mzdy, sa stava v nasich koncinach beznou vecou. Predstavte si zeby napr. nejaky bezny nemec platit 10% zo svojej beznej mzdy za bezne telekomunikacne sluzby... je to nieco nepredstavitelne :) Vsetci chytralkovia co tu teraz budu pisat ze oni zarabaju viac, alebo ze 40 eur je nic, tak si to nechajte prosim vas pre seba.
22.2.
Android Android
Uspesna telekom jar bude mat suvis s akciou upc s ich zmenou ceny a sluzby, obulo sa do toho masivne sme.sk ked dalo aj navod ako dat vypoved sluzieb, v upc to niekto neskutocne podcenil
22.2.
iPhone iPhone
Áno Telekom je nieje lacný.Podobne,ako O2 a Orange. Cez retenčné oddelenie Telekomu (Orangeu,O2 tiež)sa dajú vyjednávať výhodnejšie ceny (30% až 50%),len treba vedieť...
22.2.
Windows Chrome
Juraj - daju aj nedaju, ak si staly zakaznik a robis im tam vcelku vacsiu trzbu alebo mas viac cisel/sluzieb tak daju. Novy zakaznik nema sancu ziskat u nich 50% zlavu na jeden produkt. Ak ano, poprosim navod.
22.2.
iPhone iPhone
V prvom rade skúsiť sa dohodnúť s retenčným oddelením. Zvyčajne dá retenčné oddelenie zľavu 30%(bez telefónu,len),ale máme výhodnejšie ceny...Keď nám to nestačí a chceme zostať u pôvodného operátora,tak musíme zadať žiadosť o prenos čísla ku konkurencii (hoci,aj fiktívne)získať môžeme,aj 50% z ceny paušálu (ožaleť musíme dotovaný smartfón,ktorý môžeme kúpiť na splátky bez navýšenia.
22.2.
Android Android
Ak telefon na splatky, tak kup cez O2 na o2 fer. Ak potrebujes telefon. V opacnom pripade 50% ziskas iba bez telefonu a budes musiet poziadat o prenos. Ak to raz dokazes, uz dalsie predlzenia budu malina. Zvycajne uz vtedy vola len retencne a neskusa davat horsiu ponuku. Da sa to, len to chce trpezlivost.
23.2.
iPhone iPhone
Áno dá sa to,tak,ako píšeš.No smartfón by som kupoval za hotové,alebo na splátky bez navýšenia,ale nie cez operátora.
23.2.
Windows Firefox
marek1234, splatky cez opa ta zaradia do zoznamov o ktorych netusis ze existuju. akekolvek splatky su zlo. chapem, ze ludom pomahaju kupovat veci co s inak dovolit nemozu. no aj tak, ak na nieco nemam, proste to nechcem a nekupim si. lenze vysvetli to slovakovi.
--
Moja podstata vyplýva z mojho prirodzenia.
23.2.
Windows Internet Explorer
» Juraj 0506: Áno dá sa to,tak,ako píšeš.No smartfón by som kupoval za hotové,alebo na splátky bez navýšenia,ale nie cez operátora.
mareka to prejde, ked mu O2 vyrúbi k 2 eurám na začiatok ešte tzv. zábezpeku v závislosti na cene telefónu niekedy aj v stovkách eur http://www.rpr.sk/sk/nalezy/-108
23.2.
iPhone iPhone
To musí zvážiť či dostať od operátora dotované zariadenie,alebo za veľmi výhodné ceny služby. Oboje to nejde.. Osobne volil som možnosť cez retenčné oddelenie,kvôli výrazne lepším cenám. Smartfón som kúpil iPhone. Dvojročný starší zachovalý smartfón iPhone som dal v mobilschope na protihodnotu a doplatil som rozdiel a kúpil nový iPhone 7 Plus zo zárukou 2 roky.Takže som nemusel riešiť predaj staršieho iPhonu cez Bazoš.
23.2.
Windows Internet Explorer
Juraj, Marek navrhuje telefon na splatky cez O2 na o2 fer, to však je cez O2 Fer bez dotácie od operátora - bonus = 0€, avšak splátková cena telefonu je voči priemernej cene telefonu zväčša predražená.
23.2.
iPhone iPhone
Áno je predražené o niečo.Už,keby som mal mať O2-Fér,tak telefón neberiem z O2. Ináč O2 -Fér je na dnešnú dobu skutočne drahý.Radšej by som bral 4-ku.Vlastne to je každého vec . 100 ľudí 100 chutí...Ja som si vybavil Happy L cez retenčné oddelenie Telekomu.
23.2.
Windows Chrome
k tej retencii este - od telekomu mam telku aj internet ale nevyuzivam ich mobilne sluzby. Telku aj net mam viacmenej preto lebo optika a digi sporty :) Kazdopadne ako novy zakaznik mobilnych sluzieb nemam sancu dostat nejaku 50 % zlavu. Nikdy som nbeol ich zakaznik mobilnych sluzieb, nemaju preco mi retenciu pounkat. To sa tyka len zakaznikov ktori tam uz boli/su.
23.2.
iPhone iPhone
Ja využívam,len mobilné paušály od Telekomu. Prvé som mal Telekom a získal som Happy L s retenčného oddelenia za 19€,neskôr som získal kupón na zľavu 50% pre blízkeho na program Happy.Zobral som tiež pre manželku Happy L ( prenos čísla do Telekomu).Získala Happy L za 13,99€.Takže na jednu faktur platím spolu za programy Happy L (dve čísla) 32,99€ s DPH.
23.2.
Windows Firefox
Len pre upresnenie, lebo je tu viac názorov. O2 preto, lebo cena telefónu je tam približne rovnaká ako kdekoľvek inde. Nebavme sa o šedom dovoze, keďže zvyčajne šedý dovoz a tých tisíc rovnakých shopov na heureka.sk predáva s DPH cez pofidérny zákon, ktorý obchádza DPH, nakoľko sa jedná o výkup, ktorý nepodlieha samotnej DPH. Takže napr. SAMSUNG S8 za 520 EUR (cena je konečná) je to isté pre mňa ako 520+DPH u O2 za EU distribúciu, keďže si fon dám do firmy a DPH sa mi vráti. A u O2 fér programe s telefónom na splátky to stoji 24 splátok x suma + 2 EUR a je to to isté ako hotovosť. Mimochodom iPhone X tam bol vo verzii 64MB lacnejší ako kdekoľvek inde. samozrejme bez navýšenia.
23.2.
Windows Firefox
Ešte pridám výpočet: Apple iPhone X 64GB Strieborný
(v celkovej hodnote 1 154,00 €) bol rozložený na 24 splátok x 48 + 2 EUR pri podpise = 1154. V januári to bola najlepšia cena zo všetkých eshopov, tak prečo sa nenechať zaúverovať úplne zdarma? V úverovom registri som už dávno, ale ako VIP klient ako firma tak aj súkromná osoba, takže vždy prejdem bez problémov a samozrejme bez nejakej zábezpeky.
24.2.
iPhone iPhone
Ja ti verím..Tiež som v minulosti mal O2 -Fér a smartfón Samsung Galaxy S4 na splátky.Zmluvu si ukončil o mesiac skôr a nerobili mi v O2 problémy žiadná viazanosť...Akurát som doplatil dve splátky za Samsung Galaxy S4 naraz vo faktúre.Potom som odišiel do Telekomu a získal bonus za prenos čísla ku konkurencii.Ten mi skončil a mohol som po dvoch rokoch zobrať nový iPhone.Nechcel som.Namiesto toho si vyjednal cez retenčné oddelenie Telekomu na Happy L 30% zľavu.Na budúce budem,ešte chytrejší.Keď nedajú zľavu 50% na môj paušál,tak dám žiadosť o prenos čísla ku konkurencii.Oni potom zareagujú . Písal som hore koľko platím za paušál.Smartfón sa dá kúpiť,aj určený pre slovenský trh za výhodnejšie a na splátky bez navýšenia,alebo tak,že starší smartfón dám na protihodnotu a doplatím za nový rozdiel. Chcem preto výhodnejšie ceny za mobilné služby. Dokonca za to,že som preniesol číslo od konkurencie druhé manzelkine získal 1GB navyše,teda obaja na 24 mesiacov. Takže spolu máme 3GB +1GB. Platím celkovo menej,ako by som mal štandardne.
24.2.
iPhone iPhone
Napríklad na splátky bez navýšenia,Mzone,Nay. Švagriná tak brala iPhone SE.
24.2.
Android Android
Juraj, si sikovny. Ja som zakaznikom Telekomu tiez, O2 len obcas zoberiem telefony na svoje starsie o2 fer pasivne cislo. Mimochodom nabuduce si vydupaj retencnu zlavu a aj 50% kupon. Ja platim 36 eur za plne 2x happy xl
24.2.
iPhone iPhone
Na môj paušál mám cez retenčné oddelenie 30% zľavu a na druhý paušál som získal 50% zľavu. Na budúce budem mať na obé čísla 50% zľavu... Happy L mi plne vyhovuje
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188