Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Samsung Galaxy Note 4 - veľa krokov vpred, ani jeden vzad

· · Diskusia
Recenzia špičkového tabletofónu s 5,7'' QHD displejom, nekompromisným výkonom, výborným 16 Mpix fotoaparátom s optickou stabilizáciou a vylepšeným perom S Pen.

Prvý Samsung Galaxy Note bol na svoju dobu odvážnym počinom tohto výrobcu. Čas však ukázal, že nejde len o výstrelok, a takto prerastený smartfón má svoje opodstatnenie a využitie. Presnejšie výborná symbióza veľkého displeja a dotykového pera, ktoré hravo zastúpi to klasické. Na modelový rad Galaxy Note existujú dva názory. Buď ich považujete za zbytočne prerastené a neskladné smartfóny alebo viete oceniť a využiť potenciál veľkého displeja a dotykového pera. O mne je známe, že patrím do tej druhej skupiny.

ikonaZákladné info: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Nový tabletofón radu Galaxy Note prichádza s 5,7'' QHD displejom (1 440 x 2 560 b.), výkonnejším procesorom, 3 GB RAM, 16 Mpix fotoaparátom s optickou stabilizáciou, kompletnou dátovou výbavou, vylepšeným dotykovým perom S Pen a 3 220 mAh batériou. (doplnené živé fotografie + VIDEO)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.

Lepšie raz vidieť než stokrát počuť. Presne to platí o vynovenej konštrukcii, na ktorej už konečne nájdeme aj kov. Galaxy Note 4 sa inšpiroval nedávno predstaveným modelom Galaxy Alpha a prichádza s dizajnovo rovnakými kovovými bokmi. Elegantný pracovný nástroj tak konečne dostal vzhľad, ktorý si zaslúži. Prítomnosť kovu výrazne pridala na serióznosti a prestíži tohto smartfónu. Platí to aj pri porovnaní s predošlými modelmi, na ktorých sa mi ten plastový lem príliš nepozdáva. Najmä jeho životnosť. Kovový lem obopínajúci celý telefón má zbrúsené hrany, vďaka čomu je držanie a ovládanie v ruke pohodlné. Dizajnovo sa Samsung Galaxy Note 4 veľmi vydaril, a je to podľa mňa jeden z najkrajších high-endov.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Pri súčasnom trende zväčšovania smartfónov nás rozmery tohto modelu nešokujú tak, ako to bolo pri predstavení prvého Galaxy Note. Päťpalcový smartfón alebo tabletofón s perom a 5,7-palcovou uhlopriečkou? Ja som za druhú možnosť. Ak chcem skladný smartfón, tak siaham pod hranicu piatich palcov. Displej v porovnaní s predchodcom nenarástol, no konštrukcia trochu áno. Presnejšie o tri milimetre na výšku, milimeter do šírky a milimeter do hrúbky. Prítomnosť kovu sa odzrkadlila na hmotnosti a v porovnaní s predchodcom nám Galaxy Note 4 pribral o deväť gramov. Hmotnosť 177 gramov je však pri daných rozmeroch a použitiu kovu úplne v poriadku.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

V porovnaní s predchodcom sa nám Note 4 trochu zväčšil, no tlačidlo napájania v pravej stene a tlačidlo hlasitosti sú umiestnené trochu nižšie. Stávajú sa tak lepšie dostupnými a pri držaní v jednej ruke ich stláčam aj bez výrazného prehmatávania. Akurát pri pokuse zvýšenia hlasitosti počas hovoru treba rátať s menším prehmatom. Tlačidlá sú taktiež z kovu a výborne zapadajú do vzhľadu smartfónu. Z tela dostatočne vyčnievajú a vďaka tenkému profilu ich pohodlne nahmatáte aj poslepiačky.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Hore nájdeme 3,5 mm audio konektor a nezabudlo sa ani na infračervený port na ovládanie domácej techniky. Všetko potrebné si nastavíte v aplikácii WatchON alebo Smart Remote. MicroUSB konektor vo verzii 3.0 sa ohrial iba v treťom Galaxy Note a štvorka prichádza opäť s klasikou. Ruku na srdce, koľkí z majiteľov Galaxy Note 3 využili služby tohto nie najkrajšieho konektora? Mne sa v tej doplňujúcej časti akurát uskladňoval prach. Okrem nabíjania a prepojenia s PC ho využijete aj na pripojenie externých zariadení cez USB OTG.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Obsah zadnej steny sa nám trochu zmenil. Pod objektívom fotoaparátu pribudol senzor snímania tepu a najnovšie sa tu nachádza aj hlasný reproduktor. Predchodca ho má v spodnej stene. Mriežka reproduktora z tela mierne vystupuje, a dáva tak priestor na šírenie zvuku. Reproduktor hrá hlasno, v porovnaní s predchodcom o čosi hlasnejšie. Pri vyššej hlasitosti sa už ale dostaví rezonovanie v zadnej časti. Odstránenie zadného krytu je veľmi jednoduché a rýchle. Pod krytom na nás čaká vyberateľná batéria s integrovanou anténou NFC a sloty na microSD a microSIM karty.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Generačná evolúcia už tradične nevynechala ani displej. Samsung opäť siahol po Super AMOLED displeji, no namiesto Full HD tu máme už Quad HD rozlíšenie s 1 440 x 2 560 bodmi. Vedľa Galaxy Note 4 mám položenú dvojku, trojku a porovnávam. Skok z HD na Full HD je asi najviditeľnejší, veľký rozdiel medzi rozlíšením na Galaxy Note 3 a Note 4 nevidím. Evolúcia a marketing však nepustia, a tak je použitie Quad HD viac-menej nutné. Aj keď podľa mňa zbytočné. Jemné rozlíšenie dá zabrať najmä batérii.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Od Super AMOLED displeja môžete očakávať verné zobrazenie čiernej a výborné pozorovacie uhly. Evolučné kroky vpred si všímam aj pri zobrazení našej webovej stránky. Rozdiel medzi podaním bielej na Samsungu Galaxy Note 2 a Galaxy Note 4 je výrazný. Aj keď stále nie ideálny.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Pri pohľade zboku na displej novinky si však všímam, že biela farba chytá modrý nádych. Na predchodcovi nič také nevidím. Ak vám náhodou nesadnú farby, stačí len zavítať do nastavení a zmeniť režim obrazovky. Mne sa celkom pozdáva režim AMOLED fotografia. Jas displeja už tradične zverujem do rúk automatickej regulácie. V tomto prípade som sa s ňou musel trochu pohrať. Na Galaxy Note 2 a 3 mám vo výsuvnej lište zaškrtnutú automatickú reguláciu na stupni +5. Na Galaxy Note 4 je to už veľa a používal som hodnotu 0.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

V nastaveniach zobrazenia nesmie chýbať režim inteligentného zapnutia obrazovky, ktorý sleduje vašu tvár a displej nezhasne dovtedy, kým sa naň budete pozerať. Vítanou funkciou je aj režim zvýšenej citlivosti displeja. Ten umožní displej ovládať aj v rukaviciach. Napriek tomu by som asi v zime siahol radšej po pere. Ovládanie je tak o čosi presnejšie. Celú prednú stenu pokrýva odolné sklo 2.5D. Displej chránilo poctivo a aj po niekoľkých dňoch používania je bez škrabanca. Sklo sa smerom k okrajom zariadenia zaobľuje a palec vám z displeja len tak skĺzne. A veľkú pochvalu si zaslúži aj jeho povrch, ktorý nezachytáva odtlačky.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Notifikačná dióda umiestnená v ľavom hornom rohu prednej steny sa v porovnaní s tou v Galaxy Note 3 trochu zväčšila. Rozmermi však stále kraľuje tá v Galaxy Note 2. Dióda svieti viacerými farbami a jej upozornenie som si všimol aj pri pohľade pod uhlom. A nad displejom ešte chvíľu zostaneme. Veľmi príjemným prekvapením je kvalita a hlasitosť slúchadlá. Je mimoriadne hlasné a vo väčšine prípadov som telefonoval s hlasitosťou nastavenou na polovicu. Maximum sa mi osvedčilo v hlučných podmienkach. A poďme aj k pravému rohu. Tu na nás čaká nadpriemerný predný fotoaparát s rozlíšením 3,7 Mpix. Pri dobrých svetelných podmienkach zhotovuje veľmi pekné snímky a nesklame ani videom. To je možné nahrávať až v rozlíšení displeja (2 560 x 1 440 b.).

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Stredné hardvérové tlačidlo prichádza s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov. Princíp je rovnaký ako u modelov Galaxy S5 a Galaxy Alpha. Po tlačidle musíte prejsť, priloženie nestačí. Pri pridávaní odtlačkov, maximálne tri, si tak treba dávať pozor na to, pod akým uhlom prstom ťaháte. Pomocou odtlačku môžete odblokovať telefón, prihlásiť sa na podporované webové lokality alebo ho použiť ako autentifikáciu pri prihlasovaní sa do konta Samsung. Počas testovania modelov Galaxy S5 a Galaxy Alpha bolo rozpoznanie trochu omeškané a telefón na odtlačok zareagoval až po jednej dvoch sekundách. Na Galaxy Note 4 je rozpoznanie viac vyladené a v drvivej väčšine bolo rozpoznanie okamžité.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Kúpiť si najnovší model Galaxy Note znamená kúpiť si hardvérovo najvybavenejší model od Samsungu. Ak nemáte v pláne meniť telefón každý polrok, tak investícia do tohto zariadenia má určite svoje opodstatnenie. Napríklad aj taký dvojročný Galaxy Note 2 má v dnešnej dobe ešte čo povedať. V útrobách novinky nájdeme výkonný chipset Snapdragon 805 od Qualcommu. Ten pozostáva zo štvorjadrového procesora taktovaného na 2,65 GHz a najnovšieho grafického procesora Adreno 420. Výkonu je tu na rozdávanie a ani hranie tých najnáročnejších hier nerobí tomuto stroju žiaden problém. Veľké telo vie dobre skrotiť množstvo výkonu a výrazne sa neprehrieva. Pri inštalovaní aplikácií a hier sa môžete spoľahnúť na dostatočne veľký interný priestor. Aj keď je pravdou, že z 32 GB je reálne dostupných približne 24 GB. Systém si uchmatol až 7,34 GB.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Operačný systém Android vo verzii 4.4.4 dopĺňa známa nadstavba TouchWiz od výrobcu. Počas celej doby testovania bolo prostredie stabilné a svižné. O prítomnosti špičkového hardvéru svedčia aj tri gigabajty RAM pamäte. K dispozícii je 2,72 GB a voľný priestor závisí od počtu spustených aplikácií. TouchWiz určite nepatrí medzi jednoduché nadstavby a svedčia o tom aj hodnoty využívania RAM. Hneď po štarte je využitých 1,09 GB a behom pár sekúnd sme už na hodnote 1,50 – 1,52 GB. A to som ešte neotvoril žiadnu aplikáciu. S pribúdajúcimi aplikáciami ubúdajú megabajty. Voľných som mal zvyčajne 400 – 500 MB. Pri pohľade na zoznam spustených aplikácií ma niektoré hodnoty prekvapili. Napríklad taký Facebook sa vôbec nehanbí a po pár minútach používania si bez problémov obsadí 250 – 300 MB. Podobné hodnoty dosahoval aj Chrome, najmä ak som mal spustených viac okien naraz.

Opísať všetky funkcie a vymoženosti prostredia TouchWiz by bolo nadlhšie a väčšinu z nich už aj tak dobre poznáte. Namiesto toho sa radšej pozrime na to najdôležitejšie. Ja som to rozdelil do troch kategórií – prispôsobenie prostredia na ovládanie jednou rukou, multitasking a využitie dotykového pera S Pen.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

V určitých situáciách ma človek voľnú iba jednu ruku a prehmatávanie je dosť riskantné. Vtedy určite oceníte funkcie na ovládanie jednou rukou. A máme tu hneď tri vylepšenia. Rýchlym ťahom od okraja displeja do stredu a naspäť sa celé prostredie zmenší a vy si ho môžete presunúť bližšie k okraju obrazovky. Súčasťou tohto zmenšeného okna je aj trojica tlačidiel spod displeja a tlačidlá hlasitosti. K všetkému sa tak dostanete bez zbytočného prehmatávania. Asi to nebudete používať každý deň, no za ten krátky čas som túto funkciu párkrát využil.

Režim vstup jednou rukou už poznáte zo starších modelov tejto značky a inšpirovala sa ním aj konkurencia. Bližšie k okraju obrazovky si tak môžete umiestniť číselník, kalkulačku, klávesnicu alebo odblokovanie obrazovky.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Poslednú funkciu z tejto partie som nepoužíval, no nedá mi nespomenúť ju. Pod názvom Bočný panel sa skrýva plávajúca lišta troch tlačidiel spod displeja, ktorú si môžete pripnúť k pravému alebo ľavému rohu obrazovky. Ťuknutím na vyčnievajúcu časť sa ponuka rozbalí, klik mimo ju automaticky skryje.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Veľký displej s jemným rozlíšením má tie najlepšie predpoklady na pohodlné využívanie multitaskingu. Dlhším podržaním šípky späť sa objaví zoznam aplikácií podporujúcich režim viac okien. Do hornej polovice si pripínam YouTube so spusteným videom a v dolnej časti sa venujem správam cez Hangouts. Lenže pri písaní správy sa mi vysúva klávesnica a okno YouTube mám zrazu zakryté. Vtedy odporúčam zavítať do nastavení klávesnice a aktivovať plávajúce zobrazenie, ktoré si môžete umiestniť do ľubovoľnej časti obrazovky. Napríklad aj do stredu. Stále tak vidím na video a taktiež posledné správy Hangouts v spodnej časti obrazovky. Režim viac okien môžete najnovšie aktivovať aj zo zoznamu nedávno spustených aplikácií.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Diagonálnym potiahnutím prsta z pravého alebo ľavého rohu displeja môžem niektoré aplikácie zmenšiť a okno s aplikáciou umiestniť hocikde na displeji. V prípade, že niektorú z takto zobrazených aplikácií nechcem v danom momente využívať, jediným klikom ju zmenším do malého kruhu pripomínajúceho notifikácie z aplikácie Facebook Messenger.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Dotykové pero S Pen som využíval pomerne často. V jednej ruke držím veľkú placku a jej displej ovládam perom uchyteným v tej druhej. Na takýto štýl používania som si zvykol už na modeli Galaxy Note 2. Ovládanie pomocou pera je pohodlnejšie aj v prípadoch, ak mám telefón položený na stole alebo pohodený na vankúši.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Vytiahnutím pera sa telefón automaticky odblokuje a na obrazovke už vidím základnú ponuku funkcií. V porovnaní s predchodcom tu nastali nejaké zmeny. Z ponuky sa vytratilo rýchle spustenie S Finder, ozdobné albumy a okno pera. Nič, čo by mi nejako extra chýbalo. Akčná pripomienka a písanie na obrazovku ostali. K ním pribudla funkcia inteligentný výber, pomocou ktorej môžete zoskupovať viacero výstrižkov a celú zbierku zdieľať niektorým z kanálov, a obrázkový klip. Ten slúži na vytváranie výstrižkov rôznych nepravidelných tvarov.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Okrem spomínaných funkcií vám dotykové pero S Pen uľahčí prácu aj pri iných činnostiach. A častokrát sa displeja nemusíte ani dotknúť. Bezdotykové zobrazenie využijete napríklad pri prezeraní obrázkov v galérii, kde sa pomocou pera zobrazí väčší náhľad aj bez potreby obrázok otvárať alebo aj pri prezeraní rôznych správ. Môže sa to zdať ako zbytočná vec, ale v určitých situáciách sa fakt hodí. Výhody bezdotykového ovládania využívam najčastejšie pri prezeraní webových stránok s rozklikávacím menu. Stačí pár pohybov nad displejom a v danej podkategórii som hneď a bez zbytočného načítavania ďalších stránok.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Spriaznenou dušou dotykového pera S Pen je aplikácia S Note. Tá ponúka viacero zaujímavých funkcií. Či už rozpoznávanie geometrických útvarov, rozpoznávanie matematických vzorcov alebo vytváranie grafov. Tie grafy sú fakt súper a svoju cieľovku si určite nájdu. Vyskladať graf na poslednú chvíľu v aute smerujúcom na dôležitú poradu? S aplikáciou S Note žiaden problém. Novou a pomerne zaujímavou funkciou je fotografická poznámka. Tú ocenia zasa študenti. Nechce sa vám prepisovať alebo prekresľovať obsah na tabuli? Tak si ho odfoťte. Aplikácia nasnímaný obsah rozozná a uloží na list poznámky. Nejde však o statické vloženie obrázku do poznámky. Nasnímaný obsah môžete upravovať alebo mazať. A ako sa mi s perom pracovalo? Výborne. Na tak jemnom displeji vyzerajú poznámky veľmi dobre. Citlivosť pera je vyborná a problém mu nerobí ani písanie pod väčším uhlom. Taktiež si veľmi chválim to, že po displeji stačí perom kĺzať, nemusím naň tlačiť. Na modeloch Galaxy Note 3 a Note 3 Neo mi pero iba na kĺzanie nereagovalo. Možno chyba pier testovacích kusov.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Ďalšou súčiastkou vycibrenou do detailov je fotoaparát. Ten má rozlíšenie 16 megapixlov a pokojne sa môže zaradiť medzi to najlepšie na trhu. Samsung vie ako na fotoaparáty, pritom ich nepotrebuje označovať žiadnymi špeci prívlastkami, a ten v Galaxy Note 4 je jeho majstrovským dielom. Počas dňa zhotovíte krásne fotografie s verne zachytenými farbami a množstvom detailov. Zahanbiť sa nenechá ani v noci. Po západe slnka som zobral na prechádzku modely Note 2, Note 3 a Note 4. Porovnával som najmä snímanie fotografií bez svetla. Rozdiel medzi Note 2 a Note 4 je markantný a vylepšenia si všímam aj medzi Note 3 a Note 4. Výraznú úlohu v tom zohráva optická stabilizácia obrazu, ktorá zažíva v Galaxy Note 4 premiéru.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Veľmi dobre výsledky podával fotoaparát aj pri snímaní blízkych predmetov pomocou blesku. Tu som ho zasa postavil vedľa novinky Lenovo Vibe Z2 Pro. Snímky z Galaxy Note 4 boli o triedu lepšie. Samsung lepšie odmeral a nadávkoval porciu blesku. Snímky z Lenova boli buď mierne rozmazané alebo prepálené.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Zahanbiť sa nedá ani nahrávanie videa. Samozrejme, že aj v 4K rozlíšení. Aj tu Galaxy Note 4 potvrdzuje svoje postavenie a zhotovuje videa nadpriemernej kvality. Z mnou najčastejšie využívaných funkcií ešte spomeniem snímanie HDR fotografií. Samsung to s HDR-kom vie.

UHD video zaznamenané Samsungom Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Výraznou pridanou hodnotou najvybavenejších modelov značky Samsung je bohatá nádielka rôznych zaujímavých funkcií a aplikácií. Jednou z nich je aj S Health. Práve v tejto aplikácií si môžete zmerať tep srdca prostredníctvom senzora na zadnej stene alebo dokonca odmerať intenzitu UV žiarenia. Obe funkcie som však používal iba sporadicky. Najpoužívanejšou funkciou bolo v mojom prípade meranie počtu prejdených krokov. Ďalšie zaujímavé aplikácie hľadajte v obchode Galaxy Apps. Napríklad bezplatnú hlasovú offline navigáciu HERE Beta. Tá ma okrem možnosti offline navigovania potešila aj prehľadným a intuitívnym prostredím. Vyhľadanie satelitov bolo rýchle, a to aj v idúcom aute.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Kapacita batérie sa v porovnaní s predchodcom zvýšila iba nepatrne z 3 200 mAh na 3 220 mAh. Pribudla však jedna veľmi užitočná funkcia. Podľa výrobcu by nabitie na 50 % pomocou priloženej dvojampérovej nabíjačky malo trvať asi 30 minút. Ja som nameral približne 33 – 34 minút. Každopádne je to výborný výsledok a na rýchle nabíjanie som si veľmi zvykol. A ako je na tom výdrž? Počas celej doby používania som ani raz nezažil situáciu, kedy by som musel telefón pripájať k nabíjačke ešte v ten istý deň. V priemere to bol deň a pol. Pocitovo je na tom Galaxy Note 2 o čosi lepšie, no väčšie rozlíšenie robí svoje. Tak či tak považujem výdrž Galaxy Note 4 za úplne dostačujúcu. V prípade núdze môžete siahnuť po úspornom režime.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Výhody:
+ reprezentatívny dizajn s kovovým lemom
+ Quad HD displej s odolným sklom
+ špičkový hardvér
+ množstvo zaujímavých funkcií prepojených s perom S Pen
+ výborný fotoaparát s optickou stabilizáciou
+ asi najlepšia predná kamera na trhu

Nevýhody:
- chýba FM rádio
- cena
- priemerný reproduktor v zadnej stene
- niekomu môže chýbať microUSB 3.0 z Galaxy Note 3
- kapacita batérie ako na Galaxy Note 3

Orientačná cena: 769 €

Záver:

Samsung Galaxy Note 4 je smartfón bez kompromisov. Za nie najmenší peniaz ponúkne krásne telo, špičkový hardvér, výborný fotoaparát, prostredie nabité rôznymi vychytávkami a mimoriadne užitočné dotykové pero S Pen. A chváliť by som mohol aj ďalej. A čo mi na ňom vadí? Chýbajúce FM rádio. Môže sa to zdať smiešne, ale žiaden pre mňa výraznejší nedostatok som počas celej doby používania nespozoroval.

Samsung Galaxy Note 4 je mojou mobilnou láskou roku 2014. Je pekná, kvalitne stavaná, nebojí sa práce, no je s ňou aj zábava.

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)
foto s HDR

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)
foto s HDR

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)

Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F)
foto z prednej kamery

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188