Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Android a iOS TIP: Parking4disabled - databáza vyhradených parkovacích miest

· · Diskusia
Šikovná aplikácia od slovenských vývojárov ponúka databázu vyhradených parkovacích miest v našich mestách. Zobraziť si ich môžete na mape či v jednoduchom zozname a na konkrétny blok sa môžete nechať aj navigovať. O neustále rozširovanie obsahu sa starajú sami používatelia.

Niektoré z aplikácií nám majú slúžiť na zábavu, iné sú čiste praktické. Parking4disabled je dielom slovenských vývojárov a pre Android či iOS ponúka databázu vyhradených parkovacích miest pre telesne postihnutých. Kedže vznikla u nás, väčšina okresných miest je pokrytá veľmi dobre. Obsah navyše môžu rozširovať aj sami používatelia.

Dotyk na veľké tlačidlo GO! v strede základnej obrazovky by vás mal automaticky nasmerovať na najbližšie vyhradené parkovacie miesto v databáze. Vyhľadať ho však môžte aj manuálne a to buď priamo na mapových podkladoch z Google Maps alebo prostredníctvom zoznamu, v ktorom nechýba presná adresa, fotografie parkovacieho miesta a jeho vzdialenosť od vás (meraná prostredníctvom GPS).

“Parking4disabled”

Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.

Do parkovacieho bloku sa môžete nechať aj navigovať prostredníctvom ľubovoľnej aplikácie. Kľudne to môže byť aj Waze, ktorý si poradí s hustou premávkou a dopravnými zápchami.

Autori mysleli aj na neustále rozširovanie svojej databázy, nové parkovacie miesto do zoznamu preto môžete pridať priamo zo svojho smartfónu. Budete na to potrebovať len konto na Facebooku, kvôli priradeniu návrhov k vášmu konkrétnemu účtu. Po tom, čo k nim pridáte všetky potrebné údaje a fotografiu ich totiž ešte musia potvrdiť administrátori.

Celá databáza je dostupná online aj z internetového prehliadača v počítači. Vyhradené parkovacie miesta na Slovensku a v okolitých krajinách nájdete na parking4disabled.eu.

Aplikácia Parking4disabled momentálne beží na iPhonoch, iPadoch a iPodoch s iOS 7 a vyšším alebo na smartónoch a tabletoch s Androidom 2.3 a vyšším.

“Parking4disabled”

Linky na stiahnutie:
Android
iOS

Tipy na iOS aplikácie a užitočné rady pre majiteľov iPhonov a iPadov vám na Fony.sk prináša Telekom.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188